Biuro księgowe obsługujące firmę w której pracuje przysłało fakturę .... bez numeru KSeF (° ͜ʖ °)
A jak u was? Wciąż na luzaka?
#ksef #podatki #gospodarka #biznes
Biuro księgowe obsługujące firmę w której pracuje przysłało fakturę .... bez numeru KSeF (° ͜ʖ °)
A jak u was? Wciąż na luzaka?
#ksef #podatki #gospodarka #biznes
Zaloguj się aby komentować

Holenderski gigant ING rezygnuje z sprzedaży swojego rosyjskiego biznesu! 🏦 To niecodzienna decyzja, która ukazuje trudności, z jakimi borykają się zachodnie korporacje na wschodzie. Brak zgody Kremla i ogromne koszty finansowe sprawiły, że transakcja z moskiewską spółką Global Development JSC nie...

Pan Marek z Mazowsza to prawdziwy mistrz w wykorzystywaniu nowych przepisów na korzyść zarówno swoją, jak i dla środowiska! 💡 Dzięki sprytnej umowie z domami weselnymi, co tydzień dorabia 300 złotych, zbierając puste butelki i puszki. To idealny przykład na to, jak seniorzy potrafią odnaleźć się w...

Masz innowacyjny pomysł na biznes? To Twoja ostatnia szansa! Carpathian Startup Fest 2026 przedłuża termin zgłoszeń do konkursu PulsUp do 8 kwietnia. Możesz zdobyć 150 tys. zł i nawiązać cenne kontakty z funduszami VC. Nie przegap tej okazji – Twój sukces może być tuż za rogiem! 🚀💡💰 startup...

Rządowy "walec" wjeżdża na stacje paliw, obiecując ulgę dla kierowców! 📉 Obniżenie VAT i akcyzy zapowiada niższe ceny na pylonach, ale są też konsekwencje dla biznesu. Firmy, takie jak Unimot, czują cios regulacji limitującej marżę. Straty mogą być ogromne, a to dopiero początek zmian na...
Mały update z Tippin' (apki do tipów, którą zrobiłem)
Udało się dodać Revolut Pay i integrację z OBS! Od wczoraj można zbierać tipy na streamie!
Ponadto marzec będzie kolejnym rekordowym miesiącem po grudniu, styczniu i lutym!
#tippin #biznes #streaming #patostreamy
Zaloguj się aby komentować

Wyobraź sobie, że mandatu w wysokości kilku tysięcy złotych pozbawia nas szansy na realizację inwestycji za miliard! ⚡️ Mirbud właśnie staje przed takim wyzwaniem, walcząc o kontrakt wart 1,4 miliarda złotych. Wszystko przez wcześniejszą karę za uchybienia środowiskowe, która nie miała wpływu na...
Ogłoszenia o pracę w sprzedaży są piękne xD
-Aktywne pozyskiwanie klienta (cold calling/cold mailling) i samodzielna budowa pipeline'u od zera
-Docieranie do osob decyzyjnych w firmach
-Sprzedaż i wdrożenie/opieka nad klientem
+inne obowiązki, te "normalne" jak na etat
No przecież k⁎⁎wa wypisz wymaluj sam bym mógł se firmę założyć i tak robić xD Jak umiesz przez zimny telefon umówić się na spotkanie z prezesem i sprzedać produkt/usługę, to niepotrzebny ci Janusz nad głową. Zresztą, niestety już teraz tak robię. Telefon, komputer, wyszukiwarka Google i jazda. Jeszcze spotkania zdalne często i brak auta, to nawet nie ma kosztów paliwa etc. To jest chyba jakiś 2005 rok dalej, że firmy w działach handlowych nie mają
-know how
-leadów albo chociaż bazy klientów
-sprecyzowanego profilu klienta
-onboardingu w firmie dla nowych pracowników
-narzędzi pracy
Pracuję od 3.5 roku w małych firmach, mam kontakt z małymi firmami i czasem zastanawiam się jak k⁎⁎wa ci ludzie w ogóle coś zbudowali xD Ale chyba najłatwiej było wstrzelić się w czasy, gdzie był popyt, wycyganili trochę dofinansowań i znaleźli takich jeleni-handlowców, co sprzedawali za nich i dostawali pod stołem.
Najgorsze jest to, że żeby zacząć, to 90 % tego co musisz mieć to KONTAKTY. Bez kontaktów to sprzedaż b2b będzie długa i ciężka. Ja kontakty jakieś mam, ale niestety nie w takich branżach, co bym potrzebował pilnie, by sam rozwinąć skrzydła.
Czemu tego nie zrobię sam> Zrobię, tylko jestem na etapie, gdzie szukam produktu. To musi być jakaś wartość dla firmy.
Sprzedawałem sporo rzeczy, 7 lat stażu, do tego pracowałem w start upie i mam doswiadczenie w marketingu (przy sprzedazy usług marketingowych + studia z tą specjalizacją i sporo szkoleń), wiec wiem nawet jak coś w złote pazłotko opakować.
No roz⁎⁎⁎⁎⁎⁎lają mnie takie ogłoszenia. Handlowiec-magik. Weź coś mordo wymyśl, sam zbuduj procesy sprzedaży, zarób na mój leasing XD To jest często szukanie specjalisty ds rozowju sprzedaży/dyrektora sprzedaży, handlowca i opiekuna klienta w jednym.
#pracbaza #handel #biznes #praca #sprzedaz #marketing
@Lopez_ szczerze mówiąc to ja mam wyuczony zawód ochrony środowiska ale przez dwa ostatnie lata robiłam kumplowi w firmie marketing sprzedaż ogarnianie jego programistów - jednym słowem śpiewam tańczę recytuje, krawaty wiąże, przerywam ciąże
I przez te 2 lata się obcykałam w systemach i teraz będę po prostu do obsługi systemu w jakiejś firmie plus dodatkowo analiza danych.
Ponad wszystko cenię sobie święty spokój.
@dez_ No tak, to prawda, tylko że:
-zdobywanie klienta nie może bazować w 100 % na cold callach, zwłaszcza w XXI wieku. Firma powinna mieć też leady w postaci poleceń, kampanii marektingowych lub zapewnienia uczestnictwa w targach/eventach (social selling)
-opcjonalnie gotowa baza do obdzownki lub chociaż jej zarys + do własnej rozbudowy
-know how sprzedażowe , a nie to, że firma sama nie wie jak sprzedać swój produkt/usługę xD
-narzędzia pracy - case study, zwłaszcza rezultaty z pracy na innych projektach, sprawny CRM, triggery sprzedażowe (nie wiem, promocje, darmowa próbka/okres próbny etc)
generalnie zeby rozbujac sprzedaż w lokalnej firmie, trzenba miec:
-rozbudowany system polecen (benefity dla klientów za polecenia)
-bazę potencjalnych klientów lub sprecyzowany profil klienta
-CRM dla handlowca
-know how, czyli szef sam powinien wiedzieć jak sprzedawać ten produkt/usługę
-na podstawie powyższego odbywa się pełny onboarding pracownika, który wdraża się, zeby po zdobytej wiedzy jak najlepiej sprzedawać
-handlowiec powinien mieć case study, czyli coś do obrony argumentów
większości z tych rzeczy firmy nie mają, bo ci biznesmeni to chuje do szczania, co im się pofarciło.
Zaloguj się aby komentować

Prezydent Karol Nawrocki powołał w środę Radę Biznesu przy Prezydencie RP. Jak mówił, ma ona pomóc w „przełamaniu pułapki średniego rozwoju” i opiniować prawo, które bezpośrednio dotyka polskiej gospodarki. Podczas uroczystości powołania Rady prezydent podkreślił, że Polska znalazła się obecnie w...

UE planuje wprowadzenie cyfrowej tożsamości dla firm w formie „EU Business Wallet”, zawierającej zweryfikowane dane przedsiębiorstw. System ma uprościć formalności, przyspieszyć rejestrację działalności i umożliwić łatwe działanie na rynku całej Unii. #uniaeuropejska #biznes
Miesiąc temu pisałem, że Miesiąc temu pisałem, że z tippin.pl odpalamy 3-miesięczny eksperyment marketingowy. To szybki update po 1. miesiącu:
liczba transakcji cały czas rośnie (styczeń i luty były rekordowe, a marzec pewnie też taki będzie)
liczba rejestracji trzyma poziom (tu najbardziej liczę na poprawę)
na socialach przybywa obserwujących
udało mi się też wejść w partnership! - na razie nie mogę jeszcze zdradzić szczegółów
Czy to wszystko jest zasługą marketingu? Pewnie nie, ale to dopiero 1 z 3 testowych miesięcy
Dodatkowo po stronie produktu:
zrezygnowałem z prowizji - aplikacja rozwija się teraz tylko dzięki dobrowolnemu wsparciu, a jedyna stała opłata to koszt operatora płatności
popracowałem nad „bebechami” i apka (szczególnie flow płatności) działa zauważalnie szybciej.
Trzymajcie kciuki za kolejne 2 miesiące
#tippin #biznes
Zaloguj się aby komentować

Rynek Walutowy w Ogniu: Geopolityka Wstrząsa Portfelami Globalne rynki finansowe znalazły się w ogniu. Geopolityczny wstrząs wywołany konfliktem w Iranie oraz niemal całkowite zamknięcie Cieśniny Ormuz doprowadziły do gwałtownego wzrostu niepewności. Inwestorzy na całym świecie nerwowo obserwują...

Jest taki portal o grach, nazywa się polygamia, z którym jestem "związany" od momentu jego powstania. Założył go koleżka z którym pisaliśmy na grupach dyskusyjnych o grach, głównie pl.rec.gry.konsole
Dawniej był to portal tworzony z pasją, dołączyło do niego paru innych ludzi z grupy oraz z poza niej.
Fajnie się to czytało, fajnie się dyskutowało na "starym forum poly"
Niestety założyciel sprzedał portal a dziś to jest kompletny rzyg w grupie WP.
Typowy bezmózgi syf.
Szkoda no ale nie ma co się dziwić, ze chłopak zmonetyzował.
#gry #konsole #pcmasterrace #biznes
Zaloguj się aby komentować





Bliski Wschód w ogniu, złoty traci na wartości Napięta sytuacja wokół Iranu i ryzyko blokady strategicznej cieśniny Ormuz wywołały falę niepokoju na globalnych rynkach finansowych. Inwestorzy, w obawie przed eskalacją konfliktu, masowo wycofują kapitał z bardziej ryzykownych aktywów, lokując go w...
Jak chce się coś z początkiem miesiąca zrobić w ramach działalności i jest niedziela, to jest wesoło w tym kraju czasami. Mamy system, który nie działa na przełomie miesiąca... nie dało się innego dnia robić aktualizacji - wtedy gdy nie ma rozliczeń, początku biegu różnych terminów itp.
https://www.biznes.gov.pl - fajnie że jest, szkoda że nie można temu ufać nadal i bezpieczniej zakładać że czegoś się nie da zrobić i odwlekać pewne decyzje (na czas po sprawdzeniu czy to gówno aktualnie działa).
#polska #biznes

Zaloguj się aby komentować