Ale że #pis i #nawrocki wetując ustawę o #kryptowaluty mógł mieć w tym jakiś interes? Stare, znałem.
— Na przełomie października i listopada 2025 r., miesiąc przed głosowaniem weta prezydenta w sprawie regulacji rynku kryptowalut, Przemysław Kral, prezes zarządu Zondacrypto dokonał wpłat na rzecz dwóch fundacji — mówił premier.
— 450 tys. zł wpłacono Fundacji Instytut Polski Suwerennej Zbigniewa Ziobro. Część z tych środków przeznaczono na prawników obrońców Dariusza Mateckiego i księdza Michała Olszewskiego — wyjaśnił Tusk.
— Inna spółka związana z Zondacrypto i panem Kralem Expofer Servis House zrealizowała transakcję na rzecz fundacji posła Przemysława Wiplera. Fundacja nazywa się, żeby było zabawniej, Dobry Rząd. Przelała 70 tys. euro — dodał premier.
— Zondacrypto była także głównym sponsorem imprezy prawicowych działaczy CPAC. W trakcie kampanii prezydenckiej najważniejszymi uczestnikami tej imprezy byli prezydenci Duda i Nawrocki — podkreślił Tusk, zaznaczając, że jest to "tylko część materiału".
Niebywaly sukces Trumpa! Jednym ruchem obnizyl ceny paliw i zapewnil droznosc Ciesniny Ormuz, tym samym osiagnal cele specjalnej operacji militarnej USA w Iranie! #polityka #heheszkipolityczne
no jak się pominie pewne niewygodne fakty, takie jak ze według planu Iranu to dostaną reparacje i kontrolę nad cieśniną i przede wszystkim to, że Trump sam ten kryzys który nie istniał wywołał... to można wtedy powiedzieć ze sukces xD
- Hiszpański rząd nie będzie chwalił tych, którzy podpalają świat, a później pojawiają się z wiadrem wody – oświadczył premier Pedro Sanchez, reagując na zawieszenie broni w Iranie.
Donald Trump zasluguje na Pokojowa Nagrode Nobla. Nie wstydzmy sie tego powiedziec. Kto inny w jedna noc uratowal cala cywilizacje od calkowitego zniszczenia? No nikt. Tylko on! #polityka #heheszkipolityczne
@mannoroth Jak opisze negocjacje z Iranem z swojej perspektywy i wyda jako książkę to będzie mógł kandydować do literackiej nagrody nobla. Ale nie wiem czy takie srogie Sci-Fi będzie się nadawało.
Czy wszystko musi być uregulowane ? Co komu przeszkadza że ludzie stracili pieniądze ? Nie stracą to się nie nauczą.
Można za to udostępnić narzędzia Nadrozowi Bankowemu i standardy certyfikacji dla takich giełd. Te które będą chciały - mogą DOBROWOLNIE się certyfikować i budować zaufanie. Inne mogą nadal działać, na swoich zasadach - nie podpierając się autorytetem państwa.
Generalnie ta ustawa i tak by nie uratowała pewnie ludzi co stracili kasę przez zonda bo masz okres przed wejściem ustawy ale może by kogoś tam uratowała w przyszłości. No i sorry trzeba być dzbanem żeby duży hajs trzymać w giełdzie. To jest bardzo zły pomysł z wielu powodów
@b0lec Tu nawet nie chodzi o to czy by dzialala czy nie ale o to, ze skutkiem swojego glosowania obwinia kogos innego xD Nie czytalem ustawy. Slyszalem opinie, ze KNF i tak moglby wplywac na funkcjonowanie Zondy w PL.
@100mph a później pisał że nawet gdyby prezydent podpisał tę ustawę to i tak by nic nie dało z zondacrypto, bo i tak by się to wydarzyło co się wydarzyło.