Zaloguj się aby komentować
No dobra, napijmy się herbaty!
Dzisiaj piję tajwańską herbatę którą otrzymałem jako gratis do zamówienia, mianowicie Oolong GABA. O GABA już wspominałem po krótce w innym wpisie, więc tylko po krótce o tej herbacie
Susz jest czarny, skręcony w znane wszystkim fanom tajwańskich oolongów kuleczki. W aromacie wyczuwam delikatnie orzechy. Parzyłem w stylu zachodnim, wrzątek, 5g/250ml. Parzenia: I:2min, II: 3min, III: 6min. Wyszedł dość ciemny, czerwony napar o delikatnym, słodowym aromacie. Pierwsze parzenie wyszło dość płaskie w smaku, od drugiego bardziej zaczęły być wyczuwalne aromaty słodowe, kwaśne. Może to i zdrowa herbata, ale nie przypadła mi do gustu. Upewniam się w tym że palone oolongi to nie moja bajka. Dobrze że to tylko gratis.
#herbata #hejtoherbata #herbatacodzienna


Zaloguj się aby komentować
Earl grey ze skórką pomarańczy #herbatacodzienna #herbata #ceramikaboleslawiec

Zaloguj się aby komentować
Uwielbiam majową pogodę, wczoraj ulewa, dziś 2 stopnie rano 🥶 #smacznejkawusi

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zbilansowane żywienie - jajka w koszulce z dodatkami
#jedzenie #jedzzhejto #gotujzhejto #gotowanie #madfood

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Miks kaszanka + kaszaneczka z #kawiks
"kaszaneczka" - nowy wynalazek który pojawił się w Kawiksie, wygląda jak biała kiełbaska, mówią że to "jak kaszanka tylko bez krwi". Całkiem smaczne, zjadłem na zimno jedną.
Każdorazowy powrót ze wsi koniecznie oznacza wizytę w Kawiksie w #pabianice
Obczajcie #ai filmik który wróciłem w nocy, kopara opada, ale tez i trochę straszne co dzisiaj może zrobić zdolna osoba\kilka osób, zapewne specjalista od obróbki wideo, a co 2 lata temu kosztowało by masę pracy całego zespołu wysokiej klasy specjalistów i kupę kasy.
https://www.hejto.pl/wpis/aigc-short-film-zombie-scavenger-credit-mx-shell-robot-kowboj-jezdzi-na-strusiu-
#sniadanie #jedzenie #kaszanka



Zaloguj się aby komentować
#pizza #gotujzhejto Zapieksę sobie zrobiłem. Nawet w miarę. Trzeci dzień nie piję to może jak stuknie trzeci miesiąc kupię sobie w końcu piec z prawdziwego zdarzenia. Oby.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Szybko tanio prosto smacznie.
Na to się chyba mówi "studencka kuchnia".
Czosnek, suszone pomidory w oliwie, resztki wędliny jak mamy. Smażymy chwilę.
Na to sru makaron i sos sojowy, najlepiej jasny.
Pieprz, dymka jak jest, mieszamy, wbijamy jajko, mieszmy ale krótko żeby się za mocno nie ścięło, można trochę sera zetrzeć, jeb na talerz i voila! - do bandziocha.
#opornikgotuje #jedzenie #przepisywlasne


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dawno nie było pitcy, trzeba nadrobić zaległości Znowu zmniejszyłam ilość drożdży, efekt był widoczny bo bąbelków było zdecydowanie mniej, może nawet nieco zbyt mało, ale potrzebuję zrobić więcej placków aby ocenić. Przy drugim podejściu przebiłam największe bąbelki i to była dobra decyzja bo nic się zbytnio nie popaliło Pierwsza picka była wypiekana po jednej dobie a druga po trzech dobach Druga urosła widocznie mniej ale była bogatsza w smaku Obie z orzechami, pieczarkami, czerwoną cebulą i oliwą czosnkową na koniec, druga dodatkowo z ricottą i szczypiorkiem #pizza #gotujzhejto #jedzenie



@chess_peppe to skomplikowane 😉
Po kolei: 12 godzin - zaczyn w temperaturze pokojowej po czym wyrabianie bloku 30 min - blok w temperaturze pokojowej 8 godzin - blok w lodówce Teraz kulkowanie - jedna kulka do lodówki a druga na ok 3 godziny wyrastania po czym wypiek Druga kulka w lodówce przez 2 doby, po czym wyrastanie ok 3 godzin poza lodówką i wypiek
Zaloguj się aby komentować
Mały ten kubek, będę musiał pójść po dokładkę
#jedzenie #jedzzhejto


Zaloguj się aby komentować
Fiołkowy turkusowy oolong #herbatacodzienna #herbata #ceramikaboleslawiec

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Gnocchi w sosie pomidorowo-truflowym #jedzzhejto #bojowkagnocchi

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Thai Ruanzhi Oolong z eherbatki #herbatacodzienna #herbata

Zaloguj się aby komentować
Po udanym wypadzie do lokalnej sushi knajpy, spożyciu kilku dobrych piwek... poszliśmy na małpeszki.
Ale się człowiekowi wspominki załączyły XD
#piwo #piwokraftowe #craftbeer #pijzhejto
#sushi #jedzenie #jedzzhejto




Zaloguj się aby komentować