Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Miałem zadanie wyrobić nowy paszport. Pomyślałem zawczasu że zadzwonię i dowiem się co muszę mieć, żeby nie było wtopy. Okazał się, że są zapisy na godzinę (to akurat spoko, szkoda że kolejka to 2 tygodnie). Główną trudnością było zdjęcie. Upewniłem, że się nie może to być wersja cyfrowa, tylko normalne papierzaste.
Dziś zrobiłem fotę i pognałem do starostwa (szkoda, że gmina tego nie ogarnia). Wszytko gładko, czekałem może z 10 min, ale to dlatego że byłem 10 min wcześniej
Dodam, że to samo, ale w przypadku dowodu przeszło ze zdjęciem cykniętym samemu i wysłanym na adres urzędu gminy.. Marnowanie cudzych pieniędzy. Mam nadzieję, że (o ile dożyję) za 10 lat to ogarną. Ale czekają mnie jeszcze paszporty dla dzieci..
#jprdl #zalesie #urzedy #polska
Zaloguj się aby komentować
Niech ktoś mi wytłumaczy, jakim cudem biznes się spina finansowo firmom i kurierom, skoro jakieś 50% gabarytowych przesyłek przychodzi rozjebane. Meble, zlewy, biokominek - kurierzy mają jakiś challenge, kto bardziej sponiewiera przesyłkę? Naklejka "ostrożnie" to informacja "zglanuj mnie"?
Strata kasy i czasu po stronie wysyłającego, kuriera i odbiorcy. A jeśli to ubezpieczyciel pokrywa koszt, to jakim cudem ubezpieczalni się to bilansuje???
Tym więc sposobem z sylwestra przy kominku nici.
#zalesie #gownowpis #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
https://tvn24.pl/plus/programy/czarno-na-bialym/bot-zamiast-czlowieka-sposobem-na-samotnosc-vc8809699
Jestem po seansie Samotność 2.0 (Czarno na białym TVN24+) i mnie nosi.
Po pierwsze LLM to tylko PROGRAM KOMPUTEROWY nastawiony na uzależnienie użytkownika i zysk.
Po drugie: sugestie samookaleczania DZIECI - odbiorców tych tekstów powinno spotkać się z surową i bezwzględną reakcją władz USA, UE. Pierdololo Open AI sobie wsadźcie w d⁎⁎ę.
Przykład anonimowej 27 letniej kobiety, która "jest w związku" z AI nadaje się na leczenie psychiatryczne.
Przykład z USA o samobójstwie dzieciaka po wielu godzinach rozmów z Chatem GPT nadaje się na wielomilionowy pozew i piętnowanie tej je⁎⁎⁎ej banki spekulacyjnej.
@kontrabanda ciśnijcie ludzi z Sejmu i Senatu i Prokuratury by się wzięła porządnie za przepisy regulujące używanie/zagrożenia/ograniczenia modeli LLM (wg. mnie nazywanie tych algorytmów "inteligencją" to nadużycie).
#zalesie #ai #technologia #dyskusje #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Randkowałem z dziewczyną poznaną na żywo, jednak się nie udało i bardzo mi przykro teraz, czuję się bezradny. Podoba mi się z wyglądu, charakteru, bardzo dobrze się przy niej czułem.
Byłem podejrzany na początku bo żadna, którą poznałem na żywo nie zgodziła się wyjść ze mną na randkę .Wydawało mi się, że się uśmiechała podczas randek, oraz nie odpychała mnie gdy ją przytuliłem, ani mówiła bym jej nie dotykał. A tu nagle w święta kontakt się urwał. Wstępnie na dzisiaj byliśmy umówieni, ale miała dać znać bo miała z rodzicami wyjeżdżać na święta i nie była pewna kiedy wróci, ale no zero kontaktu. Duże pragnienie miałem by się z nią jeszcze spotkać przed nowym rokiem.
Mam Tindera, ale jego założyłem głównie dla tego by fryzjer dał mi spokój i nie było, że nie spróbowałem. Jeszcze by ćwiczyć kontakt z kobietami, aby przy niej lepiej wypaść. Raz na kilka dni wpadnie polubienie. Ostatnie polubienie dostałem 22.12.
Nie mogłem skupić się na treningu bo o niej myślałem.
#zwiazki #tinder #zalesie
Zaloguj się aby komentować
Ja: kupię pompę esp o konkretnym numerze
sprzedawcy na FB: mam
Ja: lokalizacja i cena
sprzedawcy na FB: zdjęcie wielu pomp, żadna nie ma tego numeru
Ja: nie ma tu tej pompy
sprzedawcy na FB: to nie mam
#samochody #zalesie #sprzedawcy i trochę #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Ja: wydaję pół roku wczesniej kupę hajsu żeby pojechać zobaczyć jeden z najlepszych pokazów fajerwerków na świecie, w Hongkongu.
Też Hongkong:
#zalesie #podroze #podrozujzhejto #hongkong

Zaloguj się aby komentować
Porąbana akcja, dosłownie za domem rodziców znaleziono dziś ciało młodego chłopaczka, policjanta. Wracałem wczoraj nabombiony do domu po północy, a ostatni raz go widziano koło 23. Wszedłem na chatę w słuchawkach, może coś bym usłyszał bez nich? Pewnie nie, ale jakoś tak dziwnie się z tym czuję. Kiedyś miał u mnie spać kumpel, ale byliśmy u znajomego dużą paczką i się rozdzieliliśmy, nigdzie go nie widziałem. W końcu po jakichś 2 godzinach poszedłem na chatę, myślałem że może sam tam poszedł i moja mama go wpuściła czy coś. Ale świeżo padał śnieg i nie bylo żadnych śladów butów na ścieżce do domu. I wtedy też na niezłej bombie, ale coś mnie tknęło i poszedłem właśnie tam do tyłu za dom i znalazłem go w polu leżącego w śniegu. Zadzwoniłem po znajomych to go ledwo w 4 dociągnęliśmy do domu. Ale gdybym go nie znalazł to następnego dnia byśmy go znaleźli w takim stanie jak tego dzisiejszego. No i zastanawiam się czy to podobna sytuacja, miejsce takie odosobnione, może pijany wpaść na pomysł żeby się tam wysikać czy coś. Ale żadnych informacji na razie nie ma, dziwnie mi się będzie tu dzisiaj zasypiało, tragedia kurde.
#zalesie
Zaloguj się aby komentować
Prośba na PW w ramach #anonimowehejtowyznania
"Zaraz idę porozmawiać ostarni raz z żoną o rozwodzie, jutro startujemy z prawnikiem. Dzisiaj jest ostatnia szansa aby spróbować to ogarnąć. Ciężkie jest to życie. Trzymacie kciuki Tosie i Tomki!" #zalesie #depresja #rozwod
Zaloguj się aby komentować
kuwa chyba wypisuje sie z rynku matrymonialnego xD
co mi z tych wszystkich matchy na tinderku czy innym bumblu jak poprostu nie chce mi sie pisać z tymi laskami
coś tam do nich napiszę, wymienimy kilka zdań i sobie myślę "k⁎⁎wa ale mi sie nie chce z tym pi⁎⁎⁎⁎lić" no i zamykam to wpizdu albo wyrzucam parę
jakieś wypalenie ruchaczowe mam albo coś no po prostu 0 chęci "pajacowania"
edit
jeszcze dorzuce że moim popisowym numerem jest ustawienie się na spotkanie i poprostu nie pójście na nie a potem ghosting, bo poprostu mi sie k⁎⁎wa nie chce
#tinder #gorzkiezale #zalesie #randki
Zaloguj się aby komentować
Ech jestem debilem i nawet szafy skręcić nie umiem #zalesie #remontujzhejto #japierdole



Zaloguj się aby komentować
Święta, święta i prawie po świętach. Było u nas 10 osób.. Żona oczywiście ze swoim okresem dawała mi w kość, czuć było napięcie w powietrzu, wszystko musiałobyć perfekcyjnie od linijki i przez to uświadomiłem sobie jak niewiele w tym życiu mogę. Na każdym kroku muszę mieć na uwadze jej zdanie, humor, stan zdrowia, wyspanie lub nie. Do każdej czynności musiała dorzucić swoje 5 groszy.
Zmęczyłem się psychicznie, nostalgia uderzyła mnie mocno.
Święta, które kiedyś były dla mnie radosne i wesołe, święta gdzie nie było istotne to czy jest posprzątane na 80% czy na 100%, czy ma się garnitur czy piżamę rano, dawno odeszły. Została tylko spina i robienie wszystkiego pod dyktando.
Zastanawiam się poważnie czy dobrze wybrałem drugą połówkę. Te święta to oczywiście nie jedyny problem.
Wiecie co bym zrobił? Wziął ciacho, zamknął się w pokoju, założył słuchawki i zagrał w jakąś starą gierkę....
#swieta #zalesie
Zaloguj się aby komentować
Siedzimy sobie przy świątecznym stole. Super atmosfera, wszyscy się cieszą a tu cyk - informacja, ze kolegi córka, 14 lat nagle zmarła. Podobno jakieś powikłania po grypie. Jprdl, zeszło ze mnie powietrze… Nie widziałem się kilka lat z kolegą… Naprawdę dobry chłopak. Właściwie nawet nie wiem po co to piszę. Strasznie mu współczuję…
#zalesie #niewiemjakotagowac
@konto_na_wykop_pl znajomy trzydziestolatek wyszedł w trakcie sylwestra zadzwonić do kumpla i złożyć życzenia. Po chwili do jego żony zadzwonił tenże kumpel i mówi że Konrad zaczął dziwnie charczeć i przestał odpowiadać. To był pierwszy pogrzeb w tamtym roku. Życie jest po⁎⁎⁎⁎ne. Ale nie wyobrażam sobie stracić dziecka... Nie przeżyłbym tego chyba, nie byłbym nigdy sobą już
Zaloguj się aby komentować
Przyjechałem do rodziców na święta i dopiero dzisiaj dotarło do mnie, że moja mama chyba cierpi na patologiczne zbieractwo. Większość pomieszczeń w domu nie nadaje się do użytku - jest kompletnie zagracona, ledwo można otworzyć drzwi, o wejściu do środka nie ma mowy. To zbieractwo nie ogranicza się do domu, bo samochód ma również zapchany - 100% wypełnienia tylnych siedzeń i bagażnika - torebkę i zakupy wozi na siedzeniu pasażera.
Dramat, jutro muszę poruszyć jakoś ten temat. A będzie to dla mnie trudne, bo jestem ch⁎⁎⁎wy w okazywaniu uczuć, byciu rodzinnym i komunikacji - szczególnie z rodzicami nigdy nie potrafiłem swobodnie rozmawiać.
#zalesie #niewiemjaktotagowac
@HmmJakiWybracNick Życzę powodzenia, przerabiałem i dalej przerabiam to u siebie... Generalnie przejebany temat, spróbuj tylko coś wyciągnąć na wierzch i spakować wora, to zaraz płacz i darcie mordy, żeby zostawić, bo #przydasie. K⁎⁎wa, od 20+ lat się nie przydało i już widzę jak nagle sterta złomu i staroci ma nagle być używana i przydatna
Jedyna skuteczna metoda walki z tym rakiem, to systematyczna wywózka bałrogu kawałek po kawałku pod nieobecność chorego osobnika
Zaloguj się aby komentować
Mama wrzuciła rodzynki w sernik. Jak mogła mi to zrobić?
#wigilia #zalesie #swieta
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
"Zdrowych" nabiera nowego znaczenia, jak od soboty młodszego trzyma gorączka, już wczoraj stanął na nogi, za to zaczęło brać starszego. Starszy dostał ibuprom i jest na chodzie, a młodszy zaliczył nawrót i właśnie śpi, zamiast otwierać prezenty.
Tak, że ten tego, NAWZAJEM!
#swieta #bozenarodzenie #zalesie
Zaloguj się aby komentować
Na widok tego zdjęcia Ursusów opuszczających fabrykę łezka się sama kręci w oku...
To były czasy, jak fabryka tętniła jeszcze życiem. Co prawda, Ursus na przełomie wieków był cieniem swojej potęgi, ale był i dostarczał solidne, proste i przystępne cenowo ciągniki dla polskich rolników jak i na eksport za granicę (zarówno na zachód jak i np. do Afryki)
Press F to pay respects dla Ursusa
#motoryzacja #rolnictwo #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #warszawa #zalesie

Zaloguj się aby komentować
Na miejscu zamkniętego (niestety) sklepiku, który miał za⁎⁎⁎⁎ste mięsa i pieczywo otworzyli... szóstą Żabkę w mojej okolicy...
#zalesie #zabka

Zaloguj się aby komentować
No i tak to się podziało, że na święta mi rozrusznik wszczepili
Od tego się zaczęło.
Poszedłem do LuxMedu na wizytę zupełnie niezwiązaną z kardiologią, ale system zalecił pani doktor kontrolę ciśnienia. Wyszło tak 160 na 95. Pani doktor stwierdziła, że w zasadzie można mnie na holtera umówić.
Tak też uczyniłem - holter ciśnieniowy pokazał nadciśnienie, ale również nieprawidłowości.
Nadszedł czas na holtera EKG. Założyłem w czwartek a w piątek zdjęcie. Wyniki do dwóch, tygodni, powiadomi pana aplikacja.
Powiadomił mnie kardiolog w sobotę o 19. Blok przedsionkowo komorowy 4:1 drugiego stopnia. Pauzy ponad 5s. Dziwnic po ZRM.
Tak zrobiłem - na SORe wyśmiali zarówno mnie jak i specjalistów kardiologów z LuxMedu i po kilku badaniach odesłali mnie do domu.
To był koniec listopada.
Skoro blok PP 2 stopnia został wyśmiany na SORze to stwierdziłem, że zajmę się tym co rozumiem - nadciśnieniem. Zapisałem się do kardiologia i na pierwszej wizycie pokazałem również odczyt z holtera. Wtedy usłyszałem po raz pierwszy, że kwalifikuję się na rozrusznik.
Trochę mi uszy zwiędły, ale pani doktor nie była stanowcza - może to bezdech, może przypadek. Bezdech zbadać, holtera powtórzyć.
Bezdech badany w szpitalu,, więc w międzyczasie wizyta u pulmonologa po skierowanie a w efekcie najbliższy termin na takie badanie we wrześniu. Super.
No to jedziemy z powtórka holtera. Wyniki nieco lepsze (pauzy krótsze), ale szału nie ma. Umawiam wizytę do pani kardiolog na 22 grudnia. Specjalnie jadę godzinę w jedną stronę do biura, aby móc wyjść wcześniej, odrobić później i być na wizycie. Konsultacja na 13 a o 10 dzwonią, że niestety odwołują.
Niech to pech.
Na szybko dżuma konsultacji telefonicznej byleby z kardiologiem. Jest o 17.
Przez telefon słyszę, że mam udać się do najbliższego szpitala kardiologicznego. Blok PP 2 stopnia mimo, że na razie bez objawów może się przekształcić w stopień 3 a wtedy może po mnie karetka nie zdążyć.
<wtf.jpg.> No dobra, nie ma żartów. Tym razem, na skutek namowy żony, zamiar do naszego powiatowego szpitala pojechałem do Zabrza - SCCS to chyba nie w kij dmuchał.
Na poczekalni kilka osób, ale triażysta po zapoznaniu się z moim skierowaniem nadał mi prio.
Niedobrze kurde.
Władowali mnie na oddział. Holter EKG. Może to nic takiego - jutro lekarz zobaczy.
Dnia kolejnego lekarz powiedział mniej więcej tak: masz pan panie Vekh blok 2 stopnia. W tym wieku jeszcze pan kompensujesz, ale wiekiem będzie coraz gorzej. Przyczyny? Od covida po boreliozę przez zatrucie. W zasadzie nieważne bo taki jest efekt a tylko to możemy leczyć. Wszczepiamy czy nie?
Stwierdziłem, że średnio byłoby stracić przytomność w trakcie trasy autostrada razem z rodziną - wszczepiajcie.
Tego samego dnia (wtorek) miałem już urządzenie w klacie. Zabieg spoko, znieczulenie miejscowe (i, hehehe, fentanyl). Trochę zimno bo to jednak w samej bieliźnie człowiek na przygotowaniu.
Po⁎⁎⁎⁎na akcja, ale podobno mają teraz wysyp młodych ludzi, o których byście nie pomyśleli, że mogą mieć rozrusznik. Mój lekarz w ubiegłym tygodniu 18 latka "robił".
Akcja po⁎⁎⁎⁎na strasznie, ale cóż począć.
W sumie to mam nadzieję, że dzisiaj mnie wypiszą, zobaczymy.
Gdyby nie to, że za pierwszym razem ttlrafiłem do powiatowego to dawno byłbym już po a tak to lipa. No, ale nie ma co - ważne że wszystko się udało.
Pozdrowionka.
P.S. za wszelkie błędy przepraszam - na telefonie się niezbyt wygodnie pisze.
#szpital #zdrowie #zalesie

@Vekh https://www.youtube.com/watch?v=GKnAWcWnJJc&list=RDGKnAWcWnJJc&start_radio=1
Mam robo-matkę, bo ma biodro wymienione na tytan.
Zaloguj się aby komentować