Ostatnio byli wojownicy, więc teraz czas na listę najpotężniejszych magów! Przy okazji omówimy sobie systemy magiczne w literaturze fantasy. Także jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem i nie ma czego obejrzeć do obiadu/kolacji to zapraszam.
Nie wiem czy już było ale pan Adam Sikorski założył kanał na YT,millenialsi i ci pasjonujący się historią zapewne pamiętają go z programu "Było nie minęło" w telewizji regionalnej
Nie chcę być złośliwy ale to już przechodzi jakiekolwiek pojęcie dobrego smaku ( ͠° ͟ʖ ͡°) Na YouTube 16 minutowy filmik co by napchać reklam <dobrze że Adblock zainstalowany dawno> - INTEL DIAMETRALNIE ZMIENIA NAZWY CPU ale mówię stop, zobaczę co pisze o tym Google zamiast marnować czas, i co wyszło?
Co wypluło Google?
Nowe procesory będą miały kilka możliwych nazw.
Podstawowe, najwolniejsze modele to po prostu Intel Core 3, Core 5, Core 7 i Core 9, czyli znika w nich litera "i". Z kolei mocniejsze jednostki otrzymają oznaczenia Core Ultra, np. Core Ultra 9
No niebotyczna zmiana, będę o tym myślał z tydzień czasu, no nie wiem czy się pozbieram ( ͡° ͜ʖ ͡°) a autor leci na czarną listę co się już więcej wyświetlać nie będzie, dziękuję!
@Bystrygrzes widać algorytm zakwalifikował Cię że interesuje Cię polityka ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja np. mam ciekawostki naukowe, gry, recenzje, informatyka, security i takie filmy jak opisałem. Widać coś oglądałeś lub szukałeś to masz co chciałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znacie jakieś kanały na youtube, które transmitują jakiś sport w 100% za darmo i do tego w miarę profesjonalnie? Ostatnio mam jakąś chcicę na oglądanie czegoś takiego w tle, ale wybór mam dość mały.
ROGUE transmituje Strongmanów, od siebie polecam Arnold Strongman Classic, który wyszedł około 3 tygodnie temu.
Nitrocross transmituje zawody wyścigowe na wzór tych znanych z serii Dirt Rally, czyli masa samochodów na arenach ze skoczniami itp. Nowy sezon zaczyna się bodaj w czerwcu, a wszystkie poprzednie są na ich kanale.
CF Sport transmituje najważniejsze spotkania niższych lig piłkarskich w Małopolsce. Głównie Goczałkowice i Wieczystą, ale jest też Wisła II Kraków itp. Całkiem spoko i fajny komentarz.
Pytanie, czy znacie coś jeszcze? Nie koniecznie związane z tymi sportami. Może jakieś fajne zawody, w których polacy są wysoko?
Miśki, pamiętajcie, że tu chodzi o legalne kanały na youtube, a nie pirackie streamy. Pytanie jest o to, co może jest niszowe, ale za to ogólnodostępne, jak wspomniany Nitrocross, czy transmisje Rogue.
Dodatkowo jak ktoś tu trafi po coś podobnego, to jest jeszcze chyba coś takiego, jak STIHL Timberworks, czyli zawody związane z drewnem.
Przed przejęciem przez TVP, był jeszcze Dart, teraz nie wiem, czy nadal jest za free na YouTube.
WEC z Kubicą też jest za darmo. 10h z komentarzem. Fajna sprawa.
Za namową sąsiada, który wprowadził mnie w DnD, wczoraj obejrzałem pierwszy odcinek Critical Role. No nie spodziewałem się że 3h oglądania zlecą mi tak szybko Mega wciągające i zabawne. Nie spodziewałem się że oglądanie obcych ludzi grających w DnD może sprawiać tyle frajdy. Jedyny problem jest taki, że sama pierwsza kampania to ponad 300h materiału do obejrzenia.
Dla niewtajemniczonych - Critical Role to grupa profesjonalnych aktorów głosowych, którzy od 2015 roku streamują swoje gry Dungeons & Dragons. W 2023 roku na podstawie ich kampanii powstał animowany serial wyprodukowany przez Amozon - The Legend of Vox Machina.
@lukmar ja miałem więcej szczęścia bo znalazłem ich podczas pandemii Ale i tak po pewnym czasie przeszedłem na wersję podcastową. Udało mi się ich "dogonić" gdzieś pod koniec drugiej kampanii i od tego czasu już oglądam na bieżąco, chociaż znalezienie 3-4h w każdym tygodniu bywa trudne.
Ja ogólnie lubię sobie CR pooglądać bo czuję się wtedy jak mogłyby moje sesje wyglądać, gdyby wszyscy byli wkręceni, czuli swoje postacie, odgrywali bezwzględnie i ostro trzymali się konwencji. Zazwyczaj wygląda to bardziej jak tu:
@lukmar Ciekawy jest ich wpływ na popularyzacje. Z jednej strony erpegi a zwłaszcza DnD wywaliło w kosmos w kwestii popularności, z drugiej strony wiele osób zwłaszcza graczy jest zawiedziona że idąc grać do kogos nie dostają tego co dzieje się w Critical Role, jakby nie zauważali że ich MG nie jest aktorem głosowym z budżetem 9 milionów rocznie (tyle Critical role miał kiedyś przychodu na twitchu)
Kanał Zero traci widzów. Spadki wyświetleń niemal o połowę
Kanał Zero wystartował oficjalnie 1 lutego br. Według danych portalu Socialblade, kanał zanotował w pierwszych tygodniach działalności odpowiednio nieco ponad 10 mln wyświetleń, 12,77 mln, 10,77 mln oraz 12,4 mln. W ostatnich trzech tygodniach obserwujemy z kolei spadki w zakresie odsłon: 6,8 mln, 6,4 mln oraz 6,7 mln.
Jednocześnie Kanał Zero subskrypcje już ponad 988 tys. widzów. Projekt Krzysztofa Stanowskiego zbliża się pod tym względem do Kanału Sportowego (993 tys.).
Kanał Zero wyemitował już prawie 300 filmów, które zanotowały łącznie ponad 81 mln wyświetleń.
Zawsze mnie zastanawiało skąd się biorą takie liczby przy takich filmach. Tzn, rozumiem, że np. jakaś śmieszna piosenka na yt ma miliony wyświetleń - ludzie słuchają jej po kilka razy, np. żeby pokazać znajomym albo się wkręcają. Ale tego typu program? Pomijam czy jest dobry czy zły. Przecież to co śmieszne, szokujące, interesujące i tak zostanie wycięte i puszczone w internet i tam znajdą się wyświetlenia.
Wątpię, że 1/4 wszystkich polaków oglądała te odcinki. Czyli ludzie musieli co najmniej jeszcze raz oglądać. Po co?
@smierdakow to znaczy, że ludzie słuchają tych samych odcinków podcastu więcej niż raz? Tzn w krótkim okresie bo powracanie do starych odcinków po długim czasie to oczywista oczywistość.
edit: Żeby była jasność - nie oceniam, pytam bo nie rozumiem i tyle.
📸 Olbrzymi wzrost zainteresowania obradami Sejmu (wzrost o ponad 700 tys subskrybentów w kilka tygodni!🚀) został nagrodzony przez @YouTube. Do Sejmu dotarł srebrny przycisk!🤩 Co ciekawe, 68% oglądających nie subskrybuje naszego kanału.🤔 Dołączcie do 745 tys. subskrybujących. Dzięki temu będziecie na bieżąco z pracami Izby, a na Wiejską może wkrótce trafi złoto!🥇😉
@smierdakow nad tym co mnie interesuje jakoś nie pracują ale ustawa nad zakazem mowy nienawiści wobec lgbt idzie jak po maśle więc ja pi⁎⁎⁎⁎lę oglądanie takich rzeczy...
Ostatnio doszło do dość głośnego skandalu gdzie jakiś youtuber wypowiedział dość kontrowersyjną opinie na temat przyjmowania leków na depresje. Porównał tam między innymi antydepresanty do narkotyków i mówił o zagrożeniu uzależnienia od nich. Ostatecznie nawet lekarze odnieśli się i skrytykowali jego słowa.
Leki na depresję nie uzależniają. Rzeczywiście trudno jest je czasem odstawić, zależy to od bardzo wielu czynników, natomiast nie można powiedzieć, że prowadza one do uzależnienia takiego jak narkotyki, bo jest to bzdura — stwierdził lekarz i podkreślił, żeby leków na depresję nie mylić z benzodiazepinami używanymi w leczeniu stanów lękowych oraz zaburzeń snu.
O ile nie komentuje innych, kontrowersyjnych wypowiedzi które miał on powiedzieć, tak trochę zgadzam się z jego opinią dotyczącą leków. Może nie tyle sądzę, że leki na depresje to narkotyk co stanowią w pewnym sensie wygodne narzędzie we współczesnym systemie kapitalistycznym do zmniejszania niepokojów społecznych. Chodzi mi o to, że takie problemy depresja, apatia, stres czy brak poczucie spełnienia mają w dużej mierze charakter systemowy. Niemiecki filozof i psychoanalityk, Erich Fromm wprost pisał, że współczesny późny kapitalizm ma tendencje do atomizacji i alienowania ludzi. Jednostka pracująca w monotonnej i mało satysfakcjonującej pracy w wielkim korpo gdzie czuje się tylko trybikiem w wielkiej maszynie będzie miała problem z tym by znaleźć szczęście w życiu. Takich jednostek jest dużo i nagle pojawia się piękne rozwiązanie czyli wielki przemysł farmaceutyczny który oferuje ludziom cudowne leki by mogli poczuć się lepiej.
Co więcej granica miedzy narkotykiem i lekiem zawsze miała charakter bardziej umowny niż rzeczywisty. Taki Metakwalon dla przykładu zaczynał jako lek uspokajający i na bezsenność dopóki ktoś nie odkrył, że przy odpowiednich dawkach daje też niezły odlot i zaczął być narkotykiem klubowym. Obecnie jako lek na depresje testuje się psychodeliki.
Coraz większe jest zainteresowanie medycyny psylocybiną. Substancja ta może być przydatna w leczeniu depresji, klasterowych bólów głowy oraz uzależnienia od alkoholu – twierdzą polscy eksperci.
W ogólnych więc rozrachunku nie jestem fanem, takiego normalizowania leków na depresje jako jakiegoś idealnego środka na problemy psychiczne.
@PrzegralemZycie Xanax to nie jest lek na depresję tylko na stany lękowe i należy do grupy benzodiazepin o których jest mowa w wypowiedzi lekarza. Tak, benzodiazepiny są używane rekreacyjnie i mają duży potencjał uzależniający. Tylko że mówiąc o lekach na depresję ludzie mają na myśli raczej leki z grupy SSRI czy SNRI. Te grupy nie uzależniają i nie mają żadnego potencjału na używanie rekreacyjne
@M_B_A myśle że ćpapustowi właśnie o to chodziło. A, i jest coś takiego jak uzależnienie psychiczne od leku. Gdzie w pewnym momencie lekarz może nawet zacząć podawać placebo. Kolega tak miał właśnie gdy odstawiał SSRI
Poza tematem jak oglądałem kiedyś Abstra to zawsze Patus zawsze wydawał mi się jakiś dziwny, po prostu było w nim coś takiego że nigdy go nie lubiłem, nie wiem czy tylko ja tak miałem.