To jak Ciri jest lesbijką w sumie w Wiedźminie 4 mogą wrócić te całe karty romansów jak w pierwszej części. Teraz się nie można przyczepić o seksizm i te sprawy. #wiedzmin

To jak Ciri jest lesbijką w sumie w Wiedźminie 4 mogą wrócić te całe karty romansów jak w pierwszej części. Teraz się nie można przyczepić o seksizm i te sprawy. #wiedzmin

Zaloguj się aby komentować
Trailer średni względem poprzednich części wiedźmina ale dokupiłem


Zaloguj się aby komentować
XD Ocenianie gry po cinematicu XD Ja jak widziałem cinematic do cyberpunka to myslalem ze bedzie to nudna gra z protagonistą który jest miałki. Jak ja sie pomyliłem xd #gry #wiedzmin

Zaloguj się aby komentować
Tak w temacie #wiedzmin4, to największym zaskoczeniem jest dla mnie IV w tytule. Dziś już się raczej się unika wysokich numerków i próbuje odcinać od poprzedników, by nie zrażać potencjalnego nowego odbiorcy. Taki wiecie, nowy początek. God of War, Tomb Raider, Need For Speed nawet miało kilka gier o tym samym tytule. A tu proszę, skoro "a new saga begins", to najwyraźniej mają zamiar numerować co najmniej do VI. Bo ciężko zmienić nazewnictwo w połowie sagi.
Oczywiście są takie firmy jak Rockstar ze swoim GTA VI, ale oni mają taką pozycję, że mogą zrobić dosłownie wszystko i marketingowo im się to opłaci.
#gry #wiedzmin #witcher
Zaloguj się aby komentować
Obejrzałem sobie zwiastun nowego Wieśka. Wszystko super, wróciły emocje z grania w trójkę. Zwiastun może nie wygląda najświeżej - nie zapowiada rewolucji w rozgrywce - ale w sumie to mogliby zrobić niemal identyczną, nieco odświeżoną wersję trójki i mi by to wystarczyło. Największym moim zmartwieniem jest to czy dowiozą, żeby nie było tak jak w przypadku Cyberpunka.
Tymczasem wchodzę na hejto i dowiaduję się że: "ALE JAK TO TAK BABĄ GRAĆ", "GRA SIĘ NAZYWA WIEDŹMIN, A NIE CIRI", "A W OGÓLE TO ONA JEST LESBIJKĄ".
(-‸ლ) To pogadane.
#grykomputerowe #wiedzmin #pcmasterrace
Tymczasem wchodzę na hejto i dowiaduję się że: "ALE JAK TO TAK BABĄ GRAĆ", "GRA SIĘ NAZYWA WIEDŹMIN, A NIE CIRI", "A W OGÓLE TO ONA JEST LESBIJKĄ".
Poważnie są takie wpisy?
W każdym razie chciałbym zauważyć, że granie lesbijką nie zrobi z grającego geja
Kurde, aż się chyba wyloguję, żeby przejrzeć hejto
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
nie oglądajcie tego trajlera po (hatfu) angielsku, tylko prawilnie po polsku https://www.youtube.com/watch?v=4qqSGaBIcXo&t=0s
jako, że cudowna moderacja usunęła moją wrzutę, przeklejam tu:
Moje uwagi - kilka rzeczy sie nie zgadza lore'owo - po pierwsze Ciri nie przeszła mutacji, więc nie może pionowych źrenic, po drugie nigdy nie potrafiła rzucać znaków a tu ewidentnie widać igni, no chyba, że to normalne zaklęcie, nie znak.
#gry #rpg #wiedzmin
@MrGerwant à-propos próby traw:
Królowa spojrzała na niego przenikliwie, ale wiedźmin nie kontynuował.
- Czy wszystkie opowieści o Prawie Niespodzianki to legendy?
- Wszystkie. Przypadek trudno nazwać przeznaczeniem.
- Ale wy, wiedźmini. nie przestajecie szukać?
- Nie przestajemy. Ale to nie ma sensu. Nic nie ma sensu.
- Wierzycie, ze Dziecko Przeznaczenia przejdzie Próby bez ryzyka?
- Wierzymy, że takie dziecko nie będzie wymagało Prób.
@MrGerwant Ciekaw jestem jakie wrażenie w gameplayu zrobi scenografia i muzyka. Ciekaw jestem, kto będzie komponował muzykę i w jakim stylu/klimacie będzie utrzymana — czy bliżej tego, co mieliśmy w świetnym połączeniu scenografii i podłożonego pod nią tła muzycznego w Wiedźminie 3 np. "Velen Nature Theme", "The Fields Of Ard Skellig" (Marcin Przybyłowicz i Mikołaj Stroiński), świetnego podkładu muzycznego w wykonaniu Percival przy zadaniach, scenach walki, czy też całość pójdzie w inny klimat i utrzymana będzie bliżej tła muzycznego, które obecne było w serialu. Muzyka w Wiedźmaku 3 potrafiła zjeżyć włos, wywołać dreszcze, pobudzić uczucia, mam nadzieję, że przynajmniej taki poziom będzie zaprezentowany w Wiedźminie 4.
Wyjaśniła się kwestia eliksirów wiedźmińskich spożywanych przez Ciri i próby traw, ciekawe, jaka historia będzie się z tym wiązać, brzmi to bardzo ciekawie.
Ciekaw jestem, czy gra zostanie ugrzeczniona (obniżenie PEGI) i wyplecione zostaną z fabuły oraz otoczki różnego rodzaje formy romansów, wizyt w burdelach, itp., czy też będą zastosowane jakieś inne rozwiązania.
Cieszę się, że gra powstaje, materiał krótki i niepochodzący z gameplaya, także trudno cokolwiek więcej wywnioskować... może trochę brakuje mi prostoty mieszkańców osady na tym trailerze, nie przypominali prostych, prymitywnych biednych chłopów/wieśniaków, którzy mają problem ze skleceniem choćby prostego zdania. Za dużo ogłady i elokwencji
Zaloguj się aby komentować
Czyli zaraz, ludzie się obsrali o to, że w czwartej części gry Ciri jest lesbijką, pije eliksiry i została wiedźminką? Kurła nie grali w trzecią część, w której Ciri jest lesbijką, a jak się skończy grę to na końcu Geralt spotyka w karczmie Ciri, która została wiedźminką? xD
#wiedzmin #gry

@Rimfire W sumie to ciekaw jestem jak dużym "problemem" się to stanie w przestrzeni internetowej. Najczęściej problem z tęczowymi produkcjami (w moim rozumieniu) jest taki, że wątki homoseksualne dodawane są w sposób który bije po oczy sztucznością. Źle jest kiedy widać, że za utęczowienie odpowiada oficer polityczny, a jednocześnie księgowi zażyczyli sobie by na rynek chiński można było gejostwo wyłączyć.
Często też przyczyną wojny politycznej wokół produkcji jest nietrzymanie się kanonu (celowe zmiany orientacji, płci albo rasy w stosunku do pierwowzoru). Gdy widać, że studia chciało zbudować marketing na tożsamości seksualnej lub rasowej - co hejtuję na 100%.
Tylko, że to nie jest problem w Wiedźminie (4). Ciri jest biseksualna w książkach. Jej postać nie jest zbudowana wokół seksualności: przez 2 rozdziały 5-tomowej historii ma partnerkę w gangu bandytów. To smaczek w porównaniu do tego ile uwagi poświęcane jest miłosnym perypetiom Geralta i Jaskra. To też czwartorzędowy motyw w porównaniu do innych cech charakteru, przemyśleń, przygód i ambicji Ciri. Gdyście zapytali mnie wczoraj o opisanie Cirilli, to pewnie o jej orientacji bym zapomniał albo wymienił pod koniec charakteryzacji.
Ja się osobiście cieszę, że Ciri dostanie więcej czasu w tej odsłonie. Geralt jest już doskonale opowiedziany, a zawsze lubiłem czytać o Ciri i lubiłem gdy występowała w grze. A do tego lubię gdy grać kobiecymi awatarami
Zaloguj się aby komentować
Jak kisne z tego zesrańska na X pod zwiastunem Wiedźmina 4. Gra jeszcze nie wyszła, a już wszyscy, wszystko wiedzą i bojkotują xd
#gownowpis #wiedzmin
Zaloguj się aby komentować
Kto jest główną postacią wiedźmińskich książek?
#ksiazki #wiedzmin #ankieta

Mam to w tyłku, fakty w moich oczach są takie:
W Wieśku Trzecim momenty, w których grało się Ciri były tragiczne
Lubię Ciri za urodę i ogółem postać spoko
Lubię grać babami w TPP
Ciri na koniec W3 była półbogiem, starsza krew, magia, a w zwiastunie ledwo sobie radzi z ghoulem przerośniętym
CDP po Cyberpunku nie ma u mnie grama zaufania, a Unreal Engine 5 jest znany z wysokich wymagań
Ja już nie mam 27 lat jak grając w W3, tylko zaraz 37 i wątpię by gra wyszła przed moimi kolejnymi urodzinami.
Wychodzi na to, że nie ma co się napalać, gra wyjdzie, poczytam recenzje i zobaczę.
Preorder? Nigdy w życiu, nie po Cyberpunku. Oburzać się nie będę. Indiana Jones oraz Dredge mam na płytce, a Superliminal kończę (świetna gra logiczna). Za to czasu mało. Wyjdzie to wyjdzie.
Mam jakieś takie meh, ale pewnie tak im się opłaca, bo ludzie ją polubili.
Pograłby jakimś - przynajmniej na starcie - szeregowym wiedźminem na szlaku ledwie wiążącym koniec z końcem ze świeżą historią, a tu z bomby najpotężniejsza postać uniwersum ratująca świat. Pewnie gejmplejowo będą fajerwerki, ale na tę chwilę wolałbym coś bardziej przyziemnego. No, ale może dowiozą i będzie gituwa.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ludzie w intenetach jak usłyszeli o ciri w W4 zaczęli krzyczeć, że olaboga babska postać, jeszcze ją pewnie zrobią homo!
No nie wiem jak z takimi dyskutować, ale wiem, że nie wiedzą nic o postaci xd
#gry #wiedzmin
Zrobienie z Ciri główną postać to sensowny pomysł ale nie podoba mi się jej zachowanie w trailerze.
Dlaczego Ciri wdaje się w ideologiczne edukowanie wieśniaków? Wiedźmin powinien mieć to w d⁎⁎ie. Wiedźmin bierze świat jaki jest i robi swoje. Co najwyżej westchnąć pod nosem nad ciemnotą wieśniaków i tyle.
Uważam ogólnie że pomysł na granie Ciri jest spoko bardzo ale i tak martwi mnie całokształt narracji biorąc pow uwagę plotki, że tam maczaja palce sweet baby. Świat wiedźmina jest różnorodny na każdej płaszczyźnie ale nie oszukujemy się, te oszołomy spuszczą to wszystko w kiblu i zrobią to po swojemu, czyli chujowo.
Zaloguj się aby komentować
Byl niedano zwiastun #wiedzmin4 i powiem tak:
Gra sie Ciri,co minus,bo jak mowi klasyk:
Po co grac babom jak mozna chlopem.
#wiedzmin #grykomputerowe
Zaloguj się aby komentować
@Chunx
Widać, że trailer robila inna ekipa niż te do trójki. Jest w zupełnie innym stylu, operuje inaczej obrazem.
Ciri strasząca chłopów na końcu też mi nie pasuje. Fabularnie takie szczeniackie porywy są właśnie czymś, czego Geralt nie robił. Geralt podchodził do takich zdarzeń jak stoik.
Podsumowując, widać, że robili to inni ludzie, o niższym poziomie kompetencji.
Zaloguj się aby komentować
1088 + 1 = 1089
Tytuł: Rozdroże kruków
Autor: Andrzej Sapkowski
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: superNOWA
ISBN: 9788375782073
Liczba stron: 292
Ocena: 8/10
Dzięki panu Andrzejowi ponownie poczułem się jak nastolatek, który po przegraniu paru godzin w pierwszego „Wiedźmina” postanowił przeczytać książki, żeby móc rozpoznać różnorakie nawiązania do powieści. I jestem za to bardzo wdzięczny.
Nie będę ukrywał, że historia Geralta to mój ulubiony, przynajmniej na ten moment, cykl polskiego fantasy. Albo może fantasy w ogóle. Stąd na moją ocenę trzeba patrzeć z przymrużeniem oka albo najlepiej obniżyć ją o oczko lub dwa.
Sapkowski postanowił opowiedzieć o początkach wiedźmińskiej kariery Geralta, tuż po tym, jak wyjechał z Kaer Morhen. Jest to nie lada gratka dla fanów i mimo że to prequel, zdecydowanie zalecane jest przeczytanie go po zakończeniu wcześniej wydanych książek. Autor wyjaśnia wiele tajemnic - prawdziwe imię Eskela, dlaczego Geralt tak samo nazywa każdego konia, co tak naprawdę wydarzyło się podczas pierwszego ataku na Kaer Morhen et cetera. Nie zawsze te wyjaśnienia mogą się spodobać, no ale co cierpliwsi się doczekali. :')
Ciekawie było poznać młodego Geralta, który nadużywa zwrotu „no weź”, za co zostaje skarcony przez starszego stażem wiedźmina. Geralta, który tak naprawdę poznaje świat – w końcu ma osiemnaście lat i dopiero co wyruszył na Szlak.
Co mi nie pasowało? Ano to, że Geralt naturalnie i zupełnym przypadkiem musi wpakować się w większą kabałę, naturalnie i zupełnym przypadkiem pomaga odpowiednim ludziom, którzy potem odwdzięczają się i ratują mu tyłek. Taka to przypadłość imć wiedźmina, że od problemów ustrzec się nie może.
A szkoda, ponieważ chętniej przeczytałbym o przyziemnych tajnikach wiedźmińskiego rzemiosła. Więcej ubijania stworów, mniej zabijania potworów w ludzkiej skórze. No ale to osobiste preferencje i oczekiwania, nie mające wpływu na finalną ocenę.
Jako że to prequel, to też trudno się przejmować opisywanymi wydarzeniami. W końcu wiadomo, że Geralt przeżyje starcie ze stworem, który go mocno poharatał et cetera.
No i ponownie dodałem do słownika kilka nowych słów. Bardzo mi się to podoba w prozie Sapkowskiego, że wymaga coś niecoś od czytelnika. Nie ukrywam, że przynajmniej kilkukrotnie w trakcie lektury sięgnąłem po telefon w celu poznania znaczenia danego słowa.
Fanom: jak najbardziej polecam.
Tym, którzy nie mieli wcześniej do czynienia: najlepiej zacząć od opowiadań.
Na koniec: ogromny minus dla wydawnictwa, jeśli chodzi o zamieszanie z okładkami. Co prawda mnie informacja o różnych wydaniach nie zrobiła różnicy (posiadam bardzo ładne i niestety zapomniane białe wydanie), ale rozumiem, że wiele osób mogło poczuć się po prostu źle, że nie wiedziało, iż będzie mogło kupić powieść w pasującej wersji kolorystycznej.
Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz
#bookmeter #ksiazki #czytajzhejto #hejtoczyta #wiedzmin #fantasy #fantastyka

Zaloguj się aby komentować
#wiedzmin #ksiazki
Absolutnie przezajebista okładka Czasu pogardy

Zaloguj się aby komentować