https://www.youtube.com/watch?v=CaviXXR5BSk&ab_channel=BadDLS
#phonk #muzyka #muzykaelektroniczna #revoltagainstmodernworld
https://www.youtube.com/watch?v=CaviXXR5BSk&ab_channel=BadDLS
#phonk #muzyka #muzykaelektroniczna #revoltagainstmodernworld
Zaloguj się aby komentować
Wstęp
Ktoś mnie poprosił o artykuł w tym temacie więc go pisze. Kiedyś już zdarzyło mi się napisać podobny, ale zawsze warto odświeżyć pewne rzeczy.
Niemiecki narodowy bolszewizm
Początków narodowego bolszewizmu powinniśmy się doszukiwać w Niemczech. To tam Ernst Niekisch początkowo członek socjaldemokratycznej partii Niemiec zainteresował się w pewnym momencie nacjonalizmem za co został wydalony z partii. Dołączył więc do ASPD która była grupą odszczepieńców od SPD w Saksoni i charakteryzowała się tendencjami narodowymi. Zaczął tez redagować gazetę Widerstand która propagowała jego idee. On i jego zwolennicy określili się mianem narodowych...
https://www.youtube.com/watch?v=8garHjRupe0&ab_channel=JohnUsada
#revoltagainstmodernworld #przegryw #anime #schizofrenia
Zaloguj się aby komentować
Myślę, że jako cywilizacja mamy wyjątkowo silne umiłowanie do wolności. Rzecz w tym, że chęć realizowania tej wartości w społecznej praktyce zaczęło działać destrukcyjnie na wszystko inne. Liberalizm przez to stoi w jawnej opozycji do nacjonalizmu i miłości do ojczyzny, konserwatyzmu i umiłowaniu tradycji, czy socjalizmu i jego pragnienia zbudowania bardziej sprawiedliwego społeczeństwa. Myślę, że ostatecznie żadna idea nie powinna mieć aż tak dominującej pozycji w społecznej hierarchii wartości. Wolność absolutna prowadzi wyłącznie do nihilizmu i alienacji. Jednostka staję w tym akcie oderwana od wszelkiej kolektywnej tożsamości, ale pozostaje w tym wszystkim całkowicie osamotniona i pusta. Żadna norma nie ma dla niej znaczenia, ale zostaje wtedy wystawiona na jedynie egzystencjalną pustkę i realizacje własnych prymitywnych pobudek. Dlatego w opozycji do liberalizmu zostałem nazbolem.
#revoltagainstmodernworld #antykapitalizm #polityka

Wolność/liberalizm polega na dobrowolnym wyborze drogi, w przeciwieństwie do innych wartości pozwala czuć się swobodnie każdemu w społeczeństwie.
Społeczeństwo odrzuca np miłość do ojczyzny i umiłowanie tradycji bo jest to sprzeczne z ich pogladami i robią to dobrowolnie. Czy zatem powinniśmy narzucać ogólny dany kształt społeczeństwa wszystkim tak aby uniknąć nihilizmu i alienacji ?
Według mnie Państwo w sferze swiatopogładowej powinno umożliwiać ludziom wszystko, zaś to jednostki powinny łaczyć się w grupy o podobnych systemach wartości w których bedą liderzy którzy bedą tą grupę prowadzić.
To jednostka powinna dążyć do poznania siebie i dołączenia do jednej z nich, jednostka powinna być edukowana w zakresie negatywnych konsekwencji jakie mogą się pojawić w danym wariancie i zachęcana do tego by nie popaść w pustkę i osamotnienie - by znaleźć własna drogę i to w tych jednostkach upatruje problem a nie w tym że Państwo nie narzuca ludziom drogi.
I na dobrą sprawę to już się trochę dzieje, grupki na FB, subskrypcję na YT tworzą każdemu bańke informacyjna, ta bańka ma charakter wirtualny ale o tym znów zdecydowała większość.
Zaloguj się aby komentować
#antykapitalizm #memy #heheszki #revoltagainstmodernworld #polityka

Zaloguj się aby komentować
Skoro nie macie żadnych większych oczekiwań to uznaje, że czas wrócić do korzeni czyli do warstwy ideologicznej.
#revoltagainstmodernworld #antykapitalizm #polityka

Zaloguj się aby komentować
Tak w sumie pytanie do was, ludzi obserwujących Klub antymodernistyczny i czytających moje wpisy/artykuły, które tu wrzucam regularnie... Do tej pory pisałem o tym o czym miałem akurat ochotę w danej chwili, ale w sumie ciekawi mnie jakich wy treści oczekujecie. Wolelibyście więcej analiz dzieł popkultury, czy może zjawisk społecznych jak foliarstwo albo ekstremizm, a może jednak jednak chcielibyście bym więcej o geopolityce. Może powinienem wrzucać ankiety o czym byście chcieli następny mój wpis xD Jak coś to piszcie.
#revoltagainstmodernworld #antykapitalizm #filozofia #polityka

Zaloguj się aby komentować
Wstęp
Dziś taki krótszy artykuł na temat słabości liberalnego podejścia do geopolityki. Dłuższy, poświęcony anime "Serial Experiments Lain" oraz problemu schizofrenii pewnie ukaże się za jakieś dwa lub trzy tygodnie. Mimo wszystko, zachęcam do czytania.
Dlaczego zachód współpracował w ogóle z Rosją
W Polsce dość często obwinia się Niemcy za North Stream 2 czy ogólne handlowanie z Rosją przed wojną. Rzadko jednak stara się zrozumieć z czego wynikała taka postawa. Niektórzy mówią tu o kierowaniu się egoizmem narodowym kosztem interesu całej Europy, ale nie uważam tego za do końca słuszną tezę. Prawdą jest bowiem, że z Rosją...
Późny Foucault to prawie jak świecki Julius Evola jest xD
#revoltagainstmodernworld #filozofia #przemyslenia

Zaloguj się aby komentować
Odnosząc się do mojego poprzedniego wpisu to nie mam nic przeciwko chodzeniu na siłownie xD Uważam, że dbanie o sport to dobra sprawa. Jednak dość często zdarza mi się natrafiać na filmiki tego typu.
https://www.youtube.com/watch?v=wjWRZ0hSjR8&ab_channel=QuestForPerfection
Nawet je lubie ale ta ciągła narracja, że teraz to mężczyźni są słabi i zniewieściali, a kiedyś to było, a w tle prawie sami kulturyści, ma trochę wydźwięk prawicowy jednak.
#bekazprawakow #polityka #revoltagainstmodernworld
@Al-3_x
Ale to nic nowego. Po prostu media/internet odkrywa "suabe" jednostki. To nie jest tak, że oni się nagle pojawili, tylko są bardziej wykrywalni. Swoiste neety, incele istniały pewnie dawniej, ale szybko je otoczenie (tj. głód, choroba) wykańczała.
Wedle powiedzenia "póki internetu nie było, tylko rodzina wiedziała żeś debil".
Przykładem, a wręcz symbolem takich słabych ludzi to było "Cierpienie młodego Wertera". I co się działo? Ludzie popełniali samobójstwa nad grobem jego kumpla.
Po prostu historia nie wspominała o nich, a portrety myślicieli, sportowców to tylko garstka ludzi, którzy zrobili wkład do cywilizacji. Ale trzeba zaznaczyć, że to jest jakiś promil cywylizacji.
Co nie oznacza, że próbować warto, a nie popadać w marazm. I to jest być może przekaz.
Zaloguj się aby komentować
Czemu prawaki mają często taką obsesje na punkcie chodzenia na siłownie? Czyżby to dlatego, że lewica ostatnio promuje body pozytywizm? W sensie spoko, że promują zdrowie, ale tutaj mam wrażenie, że dochodzi jakaś forma fetyszyzacji tego. Kulturystyka to jednak też trochę patologia, która wiąże się z zażywaniem sterydów czy przetrenowaniem organizmu co również bywa złe dla zdrowia. Plus podchodzi to trochę pod narcystyczne popisywanie się własnym ciałem bo praktycznego zastosowania to, to nie ma. To z kolei jest już pewna forma dekadencji.
#revoltagainstmodernworld #polityka #bekazprawakow

@Al-3_x
>Czyżby to dlatego, że lewica ostatnio promuje body pozytywizm?
Absolutnie nie.
Trendy self-improvement, "kowal własnego losu" czy ten memiczny sigma male były przed tym body positivity.
To nie jest kontrreakcja.
Chyba, że masz lepsze źródło.
>że dochodzi jakaś forma fetyszyzacji tego
Oprócz tego, że termin ma dzisiaj pejoratywny wydźwięk, to coś nie tak? W kulturze fetysze istniały od zawsze?
>Kulturystyka to jednak też trochę patologia, która wiąże się z zażywaniem sterydów czy przetrenowaniem organizmu co również bywa złe dla zdrowia.
Ah tak, coś na wzór błąd przeżywalności. Patrząc na Mr Olimpia masz do czynienia z ludźmi, którzy poświęcają całe życie by zdobyć ten tytuł.
To tak jakby patrzeć na finał 100m sprintu w lekkoatletyce i mieć wrażenie, że zejście poniżej 10 sekund to jest pewnego rodzaju wymóg i każdy amatorski biegacz musi dążyć do takiego wyniku.
Więc, to że na tych tysiąc prawaków, paru pójdzie za mocno w rzeźbę, to jest to przyczynkiem do mówienia "co te prawaki wyprawiają na siłce..."
>Plus podchodzi to trochę pod narcystyczne popisywanie się własnym ciałem bo praktycznego zastosowania to, to nie ma. To z kolei jest już pewna forma dekadencji.
Rzeźba takowa, to efekt pracy i rutyny. Widząc takiego typa to wiesz, że to się z niczego magicznie nie wzięło.
A czy ludzie "mirin"ują? Bardzo możliwe.
Ludzie lubią się chwalić wieloma rzeczami. Niektórzy dużym przyrodzeniem, kobiety lubią eksponować swój biust.
Pokazywanie rzeźby to inny sposób chwalenia się swoim ciałem.
Ostatecznie, nie wiem na jakim poziomie wszystkie prawaki są w rzeźbie. Ale jedno jest pewne. Powiedzieć prawakowi, żeby zbił ten bebzon i pozbył się otyłości, to się chociaż nie obrazi.
>To z kolei jest już pewna forma dekadencji.
Nie jest. Nie każdy żre i wykańcza swój organizm.
To że sportowcy biorą środki, bo cel uświęca środki, nie oznacza, że wiele amatorskich sportowców robi to samo. Nie żyłują organizmu do takich granic i znają swoje limity.
TL;DR (Lewacki wymysł) body positivity należy szanować, ale jak prawaki obrócą to na swoją modłę i zaczynajo ćwiczyć to od razu "ALT-RIGHT ATAKUJE" i to jest spiseg.
Wiesz, nawet taki zepsuty faszystkowski zegar, wskaże dwa razy dobrą godzinę, no ale przecież faszysta się zawsze myli, bo to faszysta.
TL;TL;DR
Tak striggerowany jestem, ale to jest taki gwóźdź w głowie, gdzie na siłę trzeba zatruwać studnię.
Bo to nie chodzi o to czy bodybuilding jest dobry. Tylko, że to prawaki (alt-right) promuje to, zatem to musi być złe.
Zaloguj się aby komentować
Ostatnio się trochę radykalizuje i to chyba będzie mój nowy idol obok Kaczyńskiego.
#revoltagainstmodernworld #ekologia #polityka #filozofia

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
W pewnym sensie czy tego chcemy czy nie to przemoc rządzi tym światem. Działa to zarówno w polityce wewnętrznej jak i zewnętrznej. Państwo może kontrolować społeczeństwo bo ma monopol na użycie brutalnej siły. Supermocarstwa mogą bezprawnie napadać na inne kraje bo mają silniejsze wojska. Dlatego właśnie Marks uważał, że większe zmiany nie będą możliwe bez konieczności rewolucji. Nawet droga pokojowych reform może być dokonana tylko, jeśli elity będą miały widmo rewolucji za plecami. Podobnie dyktatorów nie da się obalić w sposób pacyfistyczny. Gdyby liberałowie zaczęli podkładać w Rosji bomby pod samochody oligarchów, mieli by dużo więcej do gadania niż mają obecnie. To jest pewna prawda na temat naszej rzeczywistości.
#revoltagainstmodernworld #antykapitalizm #polityka

Zaloguj się aby komentować
Ogólnie wyśmiewam szurów, ale jest kilka kwestii z którymi się z nimi zgadzam. Uważam się dla przykładu za przeciwnika cyfrowego pieniądza. Jak najbardziej też przeszkadza mi fakt, że korporacje i rządy nas inwigilują na masową skalę. Zabrzmi to może dziwnie, ale zgadzam się również z teorią, że część elit może mieć zainteresowania około okultystyczne. Im dalej jednak w las tym gorzej. Szczególnie gdy dochodzimy do śmiercionośnych szczepionek czy sieci 5g.
#revoltagainstmodernworld #antykapitalizm #polityka
Jak będzie 100% cyfrowy pieniądz to znika szara strefa (nie da się dać pod stołem/prać pieniędzy).
Jedyny minus to brak "prywatności" czyli czegoś, czego i tak nie masz w sieci.
Czyli same plusy (uszczelnienie systemu prawnego) I zero minusów (i tak Cię inwigilują)
Jestem całkowicie za cyfrowym pieniądzem.
@Kubilaj_Khan Teraz już nic ci nie pozostaje jak zaprzestanie używania telefonu i komputera. Przecież nie chcesz dawać się podsłuchiwać, prawda? Nie ma innego wyjścia...
O zaprzestaniu używania karty płatniczej chyba nie muszę mówić. Przecież bank nie może wiedzieć jakie chipsy kupujesz w biedrze. No i następnym razem pompkę do powiększania penisa kupuj wyłącznie za gotówkę w sklepie stacjonarnym.
Oczywiście w kamuflarzu żeby bo nie wiadomo kim jest ekspedientka, a kiedyś może będziesz chciał zostać prezydentem i co wtedy. Tak byś został prezydentem, a tak to się ludzie dowiedzą i nie zostaniesz.
Albo korporacje, McDonlad będzie cię szantażował, żeby twoja budka z paróweczkami zniknęła z rynku bo jesteś dla nich zagrożeniem. Młody drapieżny kapitalista z perspektywami.
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #ufo #revoltagainstmodernworld #humorobrazkowy #czarnyhumor #memy

Zaloguj się aby komentować
Wstęp
Berserk to najlepsza manga świata. Dość często można się spotkać z tą opinią i szczerze mówiąc sam ją podzielam. Dlaczego tak jednak jest? Ten artykuł będzie moją próbą odpowiedzenia na to pytanie. Od razu ostrzegam, że będą spojlery. Jeśli więc ktoś nie czytał mangi i się spojlerów boi to radzę najpierw nadrobić Berserka, a potem przeczytać mój tekst. Tyle słowami wstępu.
Luźne omówienie fabuły Berserka
Znowu zanim przejdziemy do bardziej filozoficznych refleksji musimy najpierw omówić o czym Berserk w ogóle jest. Akcja dzieje się w fikcyjnym świecie, przypominającym do złudzenia średniowieczną Europę. Manga ta opowiada historię...
Bezcelowy nihilizm jest prawie zawsze charakterystyczny dla młodych mężczyzn. Aż do ostatniego wieku, wszystkie społeczeństwa miały zawór bezpieczeństwa dla tych niezadowolonych mężczyzn. Mogli być kierowani na niezdobytą dzicz, na nieznane krańce mapy i można było im mówić, żeby ruszyli na poszukiwania. To było niebezpieczne, ale dla wielu, którzy już nie widzą sensu w banalnym istnieniu ich codziennego życia, samo zagrożenie było atrakcyjne. Nie wiedzieli, czego się spodziewać, ale wiedzieli, że cokolwiek napotkają, będzie wyjątkowe i dziwaczne, co samo w sobie czyniło tę podróż lepszą niż ich obecna rutynowa egzystencja.
Era odkryć,...
Oglądanie zdjęć tych budynków daje mi niesamowite uczucie mieszanki nostalgii, melancholii i tęsknoty za czymś czego nigdy w praktyce nie doświadczyłem. Jednocześnie mam wrażenie, że te dwie wieże w jakiś sposób symbolizowały ameryke lat 80 i 90. Ich zniszczenie było w pewnym sensie końcem pewnej epoki. To, że zdarzyło się na samym początku nowego milenium można też potraktować bardzo alegorycznie. World Trade Center w polskim tłumaczeniu znaczy też "Światowe Centrum Handlu". Znowu więc symbolika narzuca nam skojarzenia z kapitalizmem tamtej epoki, który po upadku ZSRR wydawał się osiągnąć swój szczytowy sukces. Rynek działał wtedy jednak na innych zasadach. Nie było wtedy jeszcze społecznościowych, a internet ciągle był w fazie rozwoju. Nie było więc jeszcze influencerek które by sprzedawały wodę z wanny. Zamach na nie więc uznałbym za datę rozpoczęcia wejścia w okres późnego kapitalizmu z jakim spotykamy się dziś. Cytat "The world you were born in no longer exist" często pojawia się wpisany właśnie w zdjęcie WTC. Lata 90 często ludziom kojarzą się z pewnym optymizmem i wiarą w przyszłość. Obecne czasy, szczególnie po pandemii są dużo bardziej depresyjne. Może więc stąd bierze się to unikalne uczucie którego obecnie doświadczam. Taka luźna moja dygresja.
#antykapitalizm #filozofia #revoltagainstmodernworld #przemyslenia

Depresyjne dlatego, że daliśmy się wpędzić w spiralę strachu. Strach to najlepszy środek kontroli. Nie będę dawał przykładów bo tego pełno. Świat się zmienił i będzie zmieniał a to se ne wrati.. Trzeba się w nim po prostu umościć na tyle wygodnie ile się da. Dla mnie to też symbol zmiany ale pozytywnej takiej w stylu never give up. W 2008 gospodarka USA i EU były podobne a dziś ta pierwsza jest 2x wieksza. Każdy upadek prowadził mądrych ludzi do powstania i bycia silniejszym...
Zaloguj się aby komentować
Nie zgadzam się w ogóle z ideą, że teorie spiskowe są popularne bo upraszczają rzeczywistość. Znaczy owszem. W wielu przypadkach może tak być, ale myślę też nad całkowicie odwrotnym powodem. Myślę, że dla wielu osób teorie spiskowe mogą się wydawać mocno ekscytujące bo przełamują oczywistość naszej szarej rzeczywistości. Sam lubiłem je czytać w swoim czasie jako po prostu formę rozrywki. W pewnym sensie świat w którym istnieje zła organizacja chcąca przejąć władze nad światem i wszędzie mająca swoich ludzi z którymi dana jednostka musi walczyć bo tylko ona zna prawdę sprawia, że życie jest bardziej ekscytujące. Nie bez powodu też do teorii spiskowych często nawiązywały różne gry komputerowe, książki czy filmy. Z drugiej strony łatwo wpaść w paranoje i kompletny brak stabilności psychicznej. Tutaj teorie spiskowe przestają być wygodnym narzędziem do upraszczania świata, a stają się paliwem dla koszmarów.
Ja jednak dostrzegam w teoriach spiskowych jeszcze jedną rzecz. Mianowicie z punktu widzenia postmodernizmu, wiele teorii spiskowych mimo wszystko przedstawia jakieś argumenty. Nie można całkowicie odrzucać ich jako całkowicie irracjonalne wymysły ludzi znudzonych życiem. W ten czy inny sposób są one częścią intersubiektywnego dyskursu i dla kompletnego laika dawanie większej wiary w przekaz serwowany nam przez mainstreamowe media jest kwestią czysto umowną. Bardziej bazuje ona na pewnym przeświadczeniu i zaufaniu do profesjonalnych dziennikarzy niż so anonimowych typów z internetu. Nie jest to postawa całkowicie pozbawiona racji bytu, ale nie ma ona jednak podstawy w faktycznej wiedzy danej jednostki na omawiany temat. Tymczasem od czasu do czasu zdarza się, że dana teoria spiskowa okazuje się prawdziwa. Stwierdzenie więc, że coś jest nieprawdą tylko i wyłącznie na podstawie faktu mienia do czynienia z teorią spiskową nie jest w żadnym wypadku lepsze od założenia by wszystko co mówią politycy i media jest kłamstwem. Jest to jednak temat na nieco większy wpis. Tutaj chciałem dać jedynie nieco inne spojrzenie na zjawisko szurii które zwykle krytykuje. Tyle ode mnie.
#revoltagainstmodernworld #teoriespiskowe #filozofia #socjologia #polityka
Zaloguj się aby komentować