@WujekAlien w tym miejscu tory były w takim stanie, że co chwila były ograniczenia prędkości do 10 czy 20 km/h, więc remont absolutnie potrzebny
Szkoda tylko, że za jakieś 5 lat będzie kolejny remont, tym razem generalny, w związku z przebudową Al Jerozolimskich przy okazji remontu linii średnicowej - dałoby się to zrobić razem gdyby PKP w ostatnich 10 latach lepiej ogarniała kuwetę
Zaloguj się aby komentować

W ciągu pięciu lat wszystkie akademiki w Polsce mogą zostać wyremontowane, ewentualnie wybudowane nowe - powiedział wiceminister nauki Marek Gzik. Wiceszef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) Marek Gzik odpowiadał w Sejmie na pytania posłów Lewicy. Posłanka Dorota Olko pytała, kiedy...

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła przebudowy odcinków trzech ulic w centrum Szczecina: Jana Pawła II, Jagiellońskiej i Bogusława X. W raporcie wskazano błędy w projektach, brak nadzoru, liczne usterki wykonawcze oraz niegospodarne wydanie 1,5 mln zł na plac składowy. Kontrolę trzech...
Wczoraj kupiłem ledy do kuchni. Źle zaplanowałem i dziś zwrot bo 2 cm brakuje miejsca. Dziś kupiłem profil do maskowania rury i też zwrot bo brakuje pół cm. W #remonty najgorsze jest to bujanie się z towarem.
#remontujzhejto
Zaloguj się aby komentować
Idziesz na spacer, dawno nie byłeś w okolicy Bitwy Warszawskiej, więc czemu nie sprawdzić jak idzie remont. Patrzysz na odcinek 200-300m, a tam tylko jeden pan, który szpadelkiem przerzuca ziemię z jednej małej kupki na drugą. Obawiam się, że końca nie widać, a jedyne światełko w tunelu to rycerz sześcianu z plecaczkiem Pyszne/Ubera/Wolta :( #warszawa #remonty #rozkopanawarszawa

Zaloguj się aby komentować
To jest świeże: youtu.be/1reMM0MGPCw
#lichoniespi #remonty #somsiad #legendymiejskie
#imbardziejPuchatekzaglądałdośrodkatymbardziejProsiaczkatamniebyło

Zaloguj się aby komentować
Zamierzam powiesić monitor 24' o wadze 3,5 kg na ściance działowej karton-gips. Jak bardzo ryzykuję?
#pytanie #pcmasterrace #remonty
@L4RU55O - są do tego specjalnie systemy montujące jak chcesz mieć pewność: https://www.gripitfixings.co.uk/
Do kupienia na przykład na Amazonie: https://www.amazon.pl/s?k=Gripit
Zaloguj się aby komentować
po dlugim poszukiwaniu kupilem taki zestawik za 980 pln, mam nadzieje ze dobrze zrobilem xD
drugi aku dokupie sobie osobno
#wiertarka #narzedzia #remonty #makita

Zaloguj się aby komentować

Korzystając z usług fachowców, musimy znać ich tożsamość. Jednym z większych błędów, jakie możemy popełnić, remontując mieszkanie lub dom, jest powierzenie tego zadania osobom, o jakich nic nie wiemy. To zatem np. ludzie, do których dostaliśmy od kogoś numer telefonu, nieprowadzący działalności...
Maestro przy pracy.
#budownictwo #remonty #dziwniesatysfakcjonujace

Zaloguj się aby komentować
Naprawa do oceny
#heheszki #remonty #naprawy #hydraulika

Zaloguj się aby komentować
Nawiedziłem rodzinny dom i wiochę w nim stojącą. Oprócz jutrzejszych odwiedzin na starym poniemieckim cmentarzu (trzeba będzie o niego zadbać) i w zabytkowym parku, gdzie już (nie)zaintersowanych zaprzągłem do pracy nad poprawą jego stanu; to dziś był czas na prace na strychu. Oderwać kilka desek, przybić kilka desek, etc. Coś nas podkusiło z bratem żeby zajrzeć między poszycie, a ścianę pokoju. Ostatnie prace tutaj, to jakoś połowa lat 70. Okazuje się, że niewiele różniły się 50 lat temu pewne standardy porządkowe panów od remontów… oprócz damskiego pantofla na obcasie, puszki po konserwie, czy butelce po płynie do naczyń, znaleźliśmy tam coś koło 10 butelek po różnych trunkach alkoholowym… dorzucam fotki tych, gdzie da się coś z etykiety odczytać.
#ciekawostki #znaleziska #alkohol #remonty





Zaloguj się aby komentować
Nie ma to jak zrywać 200metrów asfaltu na drodze oddanej do użytku w lutym.
Dwa kilometry dalej jest droga niedotykana od 15 lat ale lepiej robić w kółko to samo.
Tych co to wymyślają to powinni rozstrzelać.
#ruchdrogowy #motoryzacja #remonty


Zaloguj się aby komentować
Temat betonu strukturalnego na ścianach oficjalnie zakończony. Zabieram się za dalsze prace. Wrzucam kilka fotek "na świeżo" i po wyschnięciu
#remontujzhejto #remonty #zrobtosam #majsterkowanie #heheszki






Zawsze mam bekę z wykopu, gdzie często w temacie zwolnień z branży IT, wypowiadają się wykopowi eksperci mówiąc że zaraz w IT nie będzie pracy wszystko zrobi AI, natomiast on ma zawód i jego nic nie ruszy. Gość ma zawód którego można się nauczyć po 3 tygodniowym kursie i uważa że jeżeli jego scenariusz zastapienia całego IT przez AI się ziści, to on jest nie do ruszenia, wszyscy programiści poszliby na bezrobocie bo przerosłoby ich zrobienie kursu na migomat, wózek widłowy, albo brukarza xD
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj zwieńczenie dwudniowej walki z wodą i kanalizacją. W skrócie: wyprowadzenie wody z WC na korytarz gdzie docelowo pralka spocznie w szafie i samej wody z WC przez salon (he he he, wiem, brzmi dziwnie) na balkon + odpływ z z pralki na korytarzu do WC. Finalnie wszystko działa i nie cieknie. W międzyczasie zdobyłem skilla jako dwuręczny wtryskiwacz do rovera @macgajster z opcją depilacji żywym ogniem
Aż się boję pomyśleć co się wydarzy jak zaczniemy naprawiać sterownik bramy
#remontujzhejto #remonty #majsterkowanie #zrobtosam





@emdet Kolor niebieski to balkon, kolor zielony rura, która idzie wzdłuż ściany schowana za zabudową mebli. Nie wkuwałem jej w ścianę bo to nośna szczytową z ogromną ilością zbrojenia. Na zdjęciach widać próby przewiertów przez nośną na balkon. Po drodze musiałem wyciąć dwa mniejsze druty fi 5 mm. Kuchnia niestety jest po drugiej stronie mieszkania (dwustronne) więc to była jedyna opcja na wodę do ogródka



Zaloguj się aby komentować
Piękna
Zaloguj się aby komentować
#remontujzhejto #kiciochpyta #pytanie #remonty
Szpachluje dziure w scianie, uniflotem 2cm zawalilem i zostaly 1-2 ostanie warstwy (na razie minus 1 do minus 2mm ponizej plaszczyzny mam). Ta ostania warstwa to znow uniflot czy nida zwykly gips szpachlowy?
Chodzi o dobre szlifowanie tego i by bardzo skapa warstwa wyrownujaca nie odpadla.
Uniflot nalozony wczoraj znow gruntowac czy nie ma sensu?
uniflotu się generalnie nie szlifuje, bo to twarda masa do spoinowania przez co cholernie trudno się to szlifuje
2mm to ideolo pod gładź szpachlową, tylko na bogów nie doliną nidy!
tylko naciągnij trochę grubiej i szeroko wokół dziury (5-10cm), żeby było co zeszlifować
Pamiętaj też że po zagruntowaniu masę szpachlową może trochę wciągnąć
ps. do takiej dziury lepiej było użyć tynku gipsowego, lub gipsu szpachlowego na 2 warstwy
@VonTrupka a co nie tak z Nida? Mam chyba tylko taki i to stary ale suchy i sypki
@marsjanin2012 o rany, tu więcej trzeba wspomnieć, bo dopiero się narobi
wokół tej dziury zedrzyj farbę - możesz zmoczyć wodą kilkukrotnie i szpachelką zedrzeć na +- 5cm naokoło, po wyschnięciu zagruntować, by naciągnąć na to gładź nie tylko licując brzegi dziury i ściany. Nie szpachluje się na farbę - przy czym pomijam "specjalistów" którzy twierdzą że tak się da. Da się, owszem. Byle skasować za robotę i spieprzać jak najszybciej.
Co do nidy to ... cóż, przekonaj się sam skoro lubisz mieszać z wora
Sprawdź tylko do kiedy ma przydatność, bo w przypadku zapraw i klejów to bardzo istotny parametr. Circa kilkanaście zł kosztuje gotowa gładź polimerowa w małym wiaderku 1-2l.
Nie podam ci co użyć bo jest tego obecnie od groma na rynku a sam przerobiłem dość mały asortyment tego towaru.
Zaloguj się aby komentować
Ludzie... pomocy!
Cieknie mi spłuczka w kompakcie Cersanita. Myślę sobie no ok, kupię jakiś nowy zawór spustowy na Allegro za cztery dychy i będzie luz, a i przy okazji śruby wymienię bo trzymają się siebie już chyba tylko na ostrym cieniu rdzy.
No i się zaczęło - zestawy naprawcze z takimi uszczelkami, inne zestawy z innymi, w jednych takie śruby z przekładkami, w drugich inne z innymi i jeszcze dodatkowymi uszczelkami. Te uszczelki pod zbiornik to w 2137 kształtach i rozmiarach. Jezu! To nie ma jakiegoś standardu?!
Co kupić jak wiem tylko, że mam kompakt Cersanita?!
Jak się tutaj modele tego sprawdza? Na stronie gazyliard kompaktów i każdy identyczny - różnią się chyba tylko deską no i może kołnierzem.
Ktoś się zna na tym? Pewnie porada "rozłóż i zobacz czego i ile jest" nie jest zupełnie zła, ale jak patrzę na te śruby i cieknący zawór to nie ma szans by to wszystko poskładać z powrotem, a sikać się chce, więc muszę mieć zawczasu zamienniki.
Help.
#mieszkanie #dom #remont #remonty #remontujzhejto #majsterkowanie #zlotaraczka

Zaloguj się aby komentować
Hej.
Zbiłem klosz od lampy (żyrandola właściwie). Szklany, biały, cylinder, o długości 23cm, średnicy 10cm, otwartym dole i otworze u góry o średnicy 4cm (na E27).
Macie pojęcie gdzie coś takiego kupić?
Perfect by było jakby miał nawiercone 3 otwory o sr 5mm około 4cm od górnej (tej z otworem 4cm) krawędzi, rozmieszczone co 120st na walcu. Znalazłem na razie na Allegro podobny klosz tylko, że bez otworów i 27cm. Może mi podpowiecie coś bardziej dopasowanego?
Najfajniej Warszawa, żebym podskoczył i kupił, ale wysyłka jak najbardziej też ok.
#dom #wyposazeniedomu #remonty

Zaloguj się aby komentować
Kto w Poznaniu mieszka ten się w cyrku nie śmieje. Centrum to od kilku lat jeden wielki chlew.
#poznan #remonty #estetyka
Zaloguj się aby komentować