Dlaczego jogurty,batony i ogólnie cała spożywka bez dodatku cukru jest droższa niż normalna?
#pytanie
Dlaczego jogurty,batony i ogólnie cała spożywka bez dodatku cukru jest droższa niż normalna?
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Kto rzucał palenie i podzieli się tym, jak działa Recigar/Desmoxan?
Podobno po 5 dniu nie można palić. Czy nie chce się palic już po 1-2 dniach? Czy ilu? Czy to prawda, że jak się zapali to aż bierze na odruch wymiotny? Po jakim czasie czuliście całkowity brak potrzeby zapalenia?
Dziś zaczynam xD 28 lvl, palę od niecałego 1,5 roku, wcześniej jako 15 latek popalałem kilka miesięcy.
#epapierosy #rzucaniepalenia #pytanie #gownowpis
Ja brałem Desmoxan i faktem jest że jak bierzesz te tabletki to przy zapaleniu fajki masz ochotę rzygnać😁.Coś jest w tych prochach,że w ustach jest taki gorzki posmak i piecze język jak palisz papierochy.Z tym 5 dniem to zależy ile paliłes wcześniej ...ty krótko palisz więc może ciebie odrzuci od razu,bo w moim przypadku a ja długo paliłem, pomogła dopiero terapia wstrząsowa😁 czyli najaralem się jak głupi i wziąłem tabletkę.I to wystarczyło,bo już później nie jarałem,ale nie polecam tego sposobu.Podstawa to pilnować dawkowania,bo bez tego nic nie bedzie.Ogolnie to polecam,bo ogranicza palenie i fajki można rzucić.
Zaloguj się aby komentować
Mordeczki co noszą pingle takie pytanko. Czemu oprawki w Polsce są tak kosmicznie drogie? Przecież to powinna być jakaś konkurencja kto taniej, co nie? Zagranicą to kilkanaście euro a u nas kilkaset. Do tego jeszcze dochodzi cena za szkiełka, które zadziwiająco są tańsze niż oprawki. Przecież w Rossmanie za 13 złotych są takie okurarki do czytania to w takim razie produkcja oprawek do nich jakoś tam po taniości poszła. Ktoś siedzi w temacie i wie o co cho? #okulary #pytanie #polska #czytajzhejto

Zaloguj się aby komentować
Polecicie jakąś dobrą lupę z mocnym podświetleniem i najlepiej stojakiem? Jest tego od pyty i nie wiem co wybrać, a nie chcę kupić chłamu.
#warsztat #narzedzia #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Jest ktoś w stanie pomuc mi z rozliczaniem podatku z freelancingu w internecie? Nie mam działalności, pieniądze z tego są generalnie na tą chwilę żadne, bo od początku miesiąca 32zł. Ale pracy w to włożyłem tyle co nic, a robota na tyle łatwa, że nie wiem czy nie poświęcić odrobinę więcej czasu na to.
Pytanie jest takie: do jakiej kwoty nie płaci się podatku z tego tytułu?
A jeżeli się płaci to jak?
Z tego co się dowiedziałem do tej pory to każdą złotówkę trzeba rozliczyć w ten sposób:
Zarobki*0.8*0.12 = podatek
(Odliczam 20% od zarobku jako koszt uzyskania przychodu i z tego 12% podatku jestem dłużny)
Do tego muszę otworzyć mikro rachunek na gov i na niego wpłacić należność?
Ma ktoś w tym doświadczenie?
#pytanie #podatki
@Cyrk_im_Psa_Umytego i jeszcze coś - na dzialaności nierejestrowanej liczą się wpływy miesięczne, czyli to co faktycznie dostaniesz na konto, a nie na ile w danym miesiącu wystawiłeś faktur/rachunków do opłacenia
Nie robisz zaliczek, wszystko rozliczasz na koniec roku, więc załóż sobie rachunek do odkładania czegoś na dopłatę
Zaloguj się aby komentować
@UmytaPacha czy żyje?
#pytanie #dziwien

Zaloguj się aby komentować
Cześć, może poratuje nie ktoś wiedzą o #internet #internetmobilny?
Sprawa ma się następująco: jestem na budowie w szczerym polu i muszę zweryfikować jak dobry jest intermet w tym miejscu. Podrzucam ss'a z pomiaru z mojego P30Pro. Jak się mają te cyferki, da się bez problemu oglądać VOD w 4k albo pograć w CSka? Jak się w domu bez dostępu do światłowodu instaluje internet? Jakaś zewnętrzna antena?
#pytanie #pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
Jest 11.11.2025 godzina 03:45 - od strony Białorusi i Obwodu kaliningradzkiego Rosja wraz z Białorusią rozpoczyna ofensywę na Północnowschodnie obszary Polski. Kraj przechodzi w tryb wojenny, wszystkie siły militarne i porządkowe dostają wojenne priorytety.
Co robisz?
Mieszkasz na wsi - jakie są twoje pierwsze kroki?
Mieszkasz w mieście - jak przygotujesz się na wypadek zagrożenia?
Co będzie największym zagrożeniem w kontekście pierwszych tygodni ataku? Tu mówimy o całej Polsce.
#wojna #pytanie
Czekam do 8 rano, kiedy Moskwa i Petersburg zostają obrócone nalotami NATO w Drezno AD 1945 za pomocą konwencjonalnych środków destrukcji. Nic więcej w Rosji nie ma i się nie liczy, więc to wystarcza, by rzucić cały kraj na kolana, związać ręce i przystawić pistolet do skroni.
O 10 kacapy z gruzów bunkra pod Kremlem wywlekają wszystkie truchła własnoręcznie zabitych sobowtórów Putina i kłamliwie smarczą, żeby zostawić ich w spokoju, bo już będą grzeczni i posłuszni.
O 12 wychodzi jakiś kagebista Suchopiździew, przyznaje że żadna z atomówek nie odpaliła, bo cały uran przechlali i rozkradli, i ogłasza się nowym carem, który będzie demokratyczny i pokojowo nastawiony. Zachód piszczy z zachwytu, Trump ogłasza swój wielki sukces i przeprasza Elona, że na niego nakrzyczał, geje tańczą poloneza, kierowcy autobusów klaszczą.
O 15 Chińczycy już oficjalnie przejmują Syberię jako prowincję chińską ze stolicą w Irkucku, po nowemu Irupingu, w ramach egzekucji zadłużenia z wojennych pożyczek.
O 17 Wania z Muchosrańska zapija się na śmierć, bo nie ma już imperium, a tylko ono stanowiło sens jego karaluszej egzystencji.
@Michumi Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ale jak slysze glosy "nie spierdolisz" to mi sie smiac chce XD Ktos gdzies na pewno spierdoli, duzo losowosci w tym wszystkim jest wiec radzil bym nie zakladac od razu ze wylapia wszystkich. Znajac nasz kraj bedzie taki burdel, ze sobie nie wyobrazacie. My z powodzia sobie nie moglismy poradzic i zeby nie zyczliwi ludzie to bylby cyrk, a wy tu o jakiejs wojnie
Zaloguj się aby komentować
Dzien dobry,
właśnie spotkałem sie z diabłem i dostałem niepowtarzalną szansę na spełnienie jednego życzenia w zamian za swoją duszę. Chciałbym prosić go o całkowite wyeliminowanie kleszczy albo przynajmniej o trwałe zredukowanie ich liczebności o jakieś 99%. Nie wiem tylko jak sformułować to życzenie, nie chcę żeby mnie wydymał jak Olgierda i sprawił że np nie znikną, tylko tak je podrasuje że dostaną nową nazwę.
W związku w powyższym podpisaliśmy list intencyjny, mamy sie spotkac jeszcze raz za tydzień i doprecyzować warunki a ja odkurzyłem konto na Hejto żeby Was zapytać: jak powinno byc sformułowane takie życzenie, żeby diabeł nie miał możliwości przekręcić go tak, żeby było tylko gorzej, niewiele lepiej lub zostało tak samo? Albo żeby konsekwencje tego zniknięcia nie poniosły za sobą jeszcze większego zagrożenia dla zdrowia i życia społecznego?
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Dzisiejszy dzień u naszego przyjaciela @Dziwen to 5 na 6 wpisów usuniętych.
Co tu się dzieje? Serwer z ziemniaka nie wytrzymuje? xD
#pytanie #perypetiedziwena #wskaznikdziwennosci


@bori aż bym chciał zobaczyć więcej teorii, ale rozwieję wątpliwości. Pracuję nad pomocą w dodawaniu wpisów. Czymś, co konwertuje prosty tekst na coś, co hejto rozumie i wyświetla z tagami itp. Dzisiaj zwyczajnie sporo testowałem, jak to będzie wyglądało. Jak się uda, to będziemy mieli dużo więcej quality kontentu na hejto, choć jeszcze nie wiem, czy codziennie, czy co kilka dni. xD
Zaloguj się aby komentować
Czy komuś się kiedyś zatkało ucho od używania patyczków?
Całe życie używam patyczków do uszu, praktycznie codziennie, raz w życiu miałem zatkane ucho z czego okazało się, że uszy są czysciutkie a mi przytkało się coś w trąbce od zatok/gardła.
Sądzę, że to by nie czyścić uszów patyczkiem to wymysł tych co pakują oliwę z oliwek do psikadła i sprzedają jako super preparat do czyszczenia uszu.
#zdrowie #pytanie
@cebulaZrosolu
Czyszczę jak sobie przypomnę, ale raczej częściej niż rzadziej i nigdy nie miałem żadnych problemów.
Też wkładam głęboko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko może niektórzy to upychają głębiej i dlatego mają problemy. Ja wkładam patyczek tak, aby nie dotykał skóry i później przyciskam do skóry, obracam patyczek wokół własnej osi wyciągając go z miodem.
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #komputery
Czy Taki laptop spokojnie starczy do pracy biurowej plus oglądanie streamingu na kolejne 2-3 lata?
Pierwszy raz myślę o kupnie czegoś używanego jeśli o kompa.
@jarezz Ostatnio za tą cenę wciągnęłam Della z 64GB ram i i7, tylko dysk 512 GB. Te 16 GB to tak cienko dziś wygląda, choć na oglądanie filmów zapewne z powodzeniem wystarczy. Również polecam Ubuntu, w kwestii bezproblemowości obsługi i instalacji prześcignęło już Windowsa. Ostatnio siostra się wkurwiała bo konfigurowali nowego laptopa dla córki i jakieś chuje muje rejestracje konta Microsoft wymagane. A tutaj cyk bootowany pendrive, ok ok ok, ustaw język i strefę czasową, wymyśl usera i hasło i to wszystko.
Zaloguj się aby komentować
Jest jakiś sposób aby wyciągnąć z hejto zapiorunowane komentarze? Zapiorunowane wpisy to easy w profilu jest link ale z komentarzami jest chyba trudniej i ile imposibru.
#pytanie #hejto

Zaloguj się aby komentować
Dojeżdżacie do podobnego przejścia dla pieszych. Przed wami jedzie rowerzysta.
#ankieta #pytanie #ruchdrogowy #prawojazdy #rower #samochody

Często gęsto mam podobne sytuacje, gdzie nie ma ścieżki rowerowej, to zamiast się wygłupiać, kombinować, trąbić, czy wyprzedzac na trzeciego (a wszystkie te sytuacje widywałem wielokrotnie) to po prostu zwalniam i wyprzedzam jak mogę. Nie zbawi mnie te 30 sekund, bez przesady. Czy mi sie to podoba czy nie, to jest taki sam uczestnik ruchu jak ja
Zaloguj się aby komentować
Marzę o wydaniu chociaż krótkiego albumu EP z 5-6 utworami.
Chciałbym to zrobić maksymalnie profesjonalnie (zaprosić muzyków i wokalistki do współpracy, identyfikacja wizualna, merch, możliwośc fizycznego zakupu, marketing z prawdziwego zdarzenia).
Wstępnie obliczyłem koszty i wyszło mi ok 15 tys złotych. Kwota aktualnie dla mnie poza zasięgiem więc pomyślałem o zrzutce lub projekcie crowdfundingowym.
Myślicie, że miałbym szansę uzbierać taką kwotę? Rozumiem, że na np. na zrzutce są osoby które potrzebują pomocy i ich zbiórki może mają większy sens... ale no... na taki pomysł wpadłem.
#kiciochpyta #pytanie #zrzutka #crowdfounding
Zaloguj się aby komentować
Niedzielne wsparcie spod tagu #motoryzacja potrzebne. Jakiś czas temu pytałem, ale o tańszy samochód - to ten jeszcze nam jeździ.
Lada dzień planujemy kupić drugi pojazd, rodzinny
Poza względną trwałością, i oszczędnym silnikiem nie mam chyba większych wymagań.
Na liście jest Swift, Sandero (którego cena budzi obawy, no i zakazy LPG, mniej/bardziej sensowne), i20, Picanto, Yaris, Clio (żonie się nie podoba ale ponoć antykorozyjnie okej i fajne małe silniki).
Budżet ~50 tysięcy to sporo, bo nigdy tyle za samochód nie wydałem, ale dobrze byłoby kupić coś maksymalnie kilkuletniego, żeby z 10 lat mieć spokój zanim zaczniemy naprawdę jeździć tylko zbiorkomem. Takie mam marzenie.
Ideałem jest silnik benzynowy który zejdzie do 4-5l w trasie, i hybrydka w Swifcie to potrafi. Sandero też, bo gazu może sobie wypić i 10. i10/Picanto też nie obciąża silnika 1.2 ale z kolei to chyba najmniejszy samochód, przewieźć rower z tyłu może być problem a do i20/Yarisa II wchodzi.
#samochody#pytanie
W temacie Dacii mogę napisać kilka słów.
W twoim budżecie są autka trzy, cztero letnie. Silnik 1.0tce jest bardzo udany mechanicznie. Zmieniaj olej regularnie, najlepiej co 10 000km, a pojeździ długo. Jest to mała, uturbiona, trzy cylindrowa benzynka, więc pracuje specyficznie. Jazda próbna (minimum 20km) jest obowiązkowa. Patrz tylko na FABRYCZNY gaz. W tej wersji zawory są dostosowane do pracy z lpg. Wersja czysto benzynowa ma "miększe" i po dołożeniu instalacji są jaja. Tam zawory są na szklankach. W wersji lpg praktycznie nigdy się ich nie reguluje.
To samo co powyżej. Z tym, że jest to sedan i przez to ma większy bagażnik w innym kształcie. Moim zdaniem Sandero jest praktyczniejsze.
Auto jest sporo większe, ale masz możliwość wyboru benzyna wolnossąca lub turbo, albo diesel. Benzynowy 1.6 jest pancerny, choć pali trochę więcej od diesla.
Podobnie jak lodgy. Jest krótszy, a wciąż bardzo praktyczny.
Krótka piłka. Jeśli ma być oszczędnie to 1.0tce z fabrycznym gazem. Ewentualnie wolnossący 1.6. Zaletą Dustera jest prześwit, dzięki któremu możesz wjeżdżać beztrosko wszędzie. Stan nawierzchni nie ma znaczenia, zawieszenie jest bardzo sprężyste.
Zaloguj się aby komentować
Tomki, prowadzę właśnie ozywioną dyskusje z jednym niby instruktorem, i pytanie czy w tej sytuacji samochód na prawym pasie może skręcić na lewy i jechać prosto? Tak jak zaznaczyłem, o ile nie najedzie na linie ciągłą oczywiście. Ktoś coś?
#prawojazdy #pytanie #polscykierowcy #samochody

Zaloguj się aby komentować
Kochani, a o co chodzi w tej odznace guru i czym ona jest?
#pytanie #hejto
Zaloguj się aby komentować
Jak funkcjonujecie śpiąc 4-5 h? Co sobie kupic, zeby sie wzmocnic? (chce dorobic teraz i tak 3 miesiace sie szykuja)
#pytanie

@jmuhha zacząłbym od tego, żeby zawsze spać wielokrotność 1.5 godziny, chyba że ma się lekko inny cykl. Typowy to właśnie 1.5h i jak obudzisz się po 4.5, to będziesz czuć się lepiej, niż śpiąc 5, bo w takim przypadku budzisz się gdzieś w środku nowego cyklu. Nie u każdego to dokładnie 90min, więc trzeba to sprawdzić samemu. 4.5h nocą i 30min drzemki w dzień [np. podczas przerwy w pracy] da dużo lepszy efekt, niż 5h jednym ciągiem, o ile nie ma się bardzo rozciągniętych cykli. Co do reszty to chyba trzeba po prostu rozwiązywać problemy, które się pojawią.
Zaloguj się aby komentować
Polecicie jakiś dobry powerbank z indukcyjnym ładowaniem?
#pytanie
Zaloguj się aby komentować