#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
@bartek555 mam sprawę, o co chodzi z Khatangą w polskim porcie?
Gdzieś słyszałem, że stoi sobie ruski złom w polskim porcie xD
#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
@bartek555 mam sprawę, o co chodzi z Khatangą w polskim porcie?
Gdzieś słyszałem, że stoi sobie ruski złom w polskim porcie xD
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W jaki sposób mogę wyciągnąć kształt logo z załącznika? Chciałbym mieć sam kontur. Czcionka jest raczej nieosiągalna, więc trzeba wyciągnąć z obrazka.
Mam GIMPa i Inkscape
#grafika #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
Rebus na dziś
#glupiehejtozabawy #zagadka #pytanie #memy #heheszki #pasjonaciubogiegozartu

Zaloguj się aby komentować
Szybka ankieta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Które lepsze?
Do tej gry: www.youtube.com/watch?v=QN9AQ49FnOg&feature=youtu.be
#gry #gamedev #walteradventure #pytanie #tworczoscwlasna

Zaloguj się aby komentować
Mam mały problem z przenośnym dyskiem HDD wpiętym do kasety IBOX. Miałem na tym dysku kilka "starych" filmów, dysk był wpięty pod Android TV (Sony) i w pewnym momencie odpalania filmu wyrzuciło błąd, a sam folder z zawartością przestał się ukazywać w plikach na dysku.
Podłączyłem dysk do kompa, i folder bez problemu się pojawia, ale jego waga to 0kb, jest pusty i da się go otworzyć, tylko nie ma zawartości. Część "zajętego" miejsca dysku jednak wskazuje na to, że cały czas są na nim te stare filmy, tylko nie są wyświetlane przez eksplorator win11...
Czy da się jakoś odzyskać te "niewidoczne" pliki? Polecicie jak ten problem ogarnąć?
#pcmasterrace #pc #dysk #pytaniedoeksperta #pytanie #odzyskiwaniedanych #uszkodzonepliki
Zaloguj się aby komentować
Komentarz pod wpisem dot. wprowadzenia ekologicznych opakowan produktow.
Moze mnie cos omija, ale jaki wlasnie biznes oligarchow sie odbywa w UE, w ktorym oni zyskuja na ekologicznych opakowaniach? Jakis CEO koncernu makulaturowego wlasnie dorabia sie 200. miliarda dzieki glupocie UE? Co sie teraz dzieje na swiecie?
#pytanie #polityka #ue

Zaloguj się aby komentować
Jeść kińczyka?
#jedzenie #jedzzhejto #gotujzhejto #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Coś mnie ominęło i na hejto mamy artykuły sponsorowane?
https://www.hejto.pl/wpis/jak-zorganizowac-maly-warsztat-w-garazu-lub-piwnicy
użytkownik to @Sponsorowane który ma niby dodanych 36 wpisów ale nie wyświetlają się na jego profilu kiedy jestem zalogowany.
#hejto #pytanie


Zaloguj się aby komentować
Właściwie to chcę, żeby mi ktoś to wyperswadował, dlatego o tym piszę. Co jakiś czas wraca do mnie pomysł o założeniu kanału na youtube (bez owijania w bawełnę - for money) o tematyce, którą się zajmuję zawodowo. Więc coś tam nawet powinnam o tym wiedzieć. Mam nawet sprzęt i oprogramowanie, więc te koszty odpadają. Nie mam za to "radiowego głosu", nie chciałabym też pokazywać się na filmach. To na pewno minus no bo nie bardzo mogę skorzystać z darmowego lektora, czyli siebie, ale też głosy AI są niestety bezużyteczne. Nie mam też aż tyle czasu by zajmować się tym profesjonalnie, żeby np co tydzień walić odcinek. Ale moja "nisza" byłaby całkiem atrakcyjna - to akurat potencjalny czynnik potencjalnego sukcesu, jakkolwiek skromnie by go mierzyć.
Tak więc - odradzajcie śmiało, żebym nie traciła czasu na myślenie o tym, bo moje niezdiagnozowane (czy więc w ogóle istniejące?) ADHD zafiksowało się dziś na tym pomyśle, a jak mam taką fazę, to rzucam wszystko i zajmuję się głupotką, która akurat mnie zafascynowała.
#youtube #przemyslenia #hobby #pytanie
Jeśli ci przez myśl przechodzi używanie AI/lektora to niech przestanie. Dopóki mówisz na tyle wyraźnie, że idzie zrozumieć połowę słów, to będzie dużo lepsze. Najwyżej jak kanał zaskoczy, to się zapiszesz na warsztaty i będzie dodatkowy bonus.
Jeśli masz ADHD to i tak po 3 filmikach ci się odechce, więc co za problem spróbować 🤷
Nie wiem czy kojarzysz Dawida Myśliwca z UNB? Jego pierwsze filmy (już usunięte, hehe) były absolutnie tragiczne, mówił i wyglądał jak robot. Ostatecznie i tak się przebił, bo sama treść była na dobrym poziomie.
Zaloguj się aby komentować
Ostatnio widzę podobne memy i nie do końca je rozumiem. Jak w Polsce kupuje się mieszkania bez podawania ceny? Czy chodzi o całościowy koszt, a podawane są np. w metrach kwadratowych?
Mieszkam w #szkocja, więc polski rynek to dla mnie wielka niewiadoma.
W #uk jest inny dziwny "zabieg", bardzo często nie ma informacji ile metrów (lub stóp) kwadratowych ma dane mieszkanie. Będzie podane 3 pokoje, kuchnia łazienka itd i metraż poszczególnych, ale całości zazwyczaj nie ma.
Niby nie jest to takie ważne, skoro są wyszczególnione pomieszczenia, ale czasami człowiek może się złapać na zmarnowanie czasu i zobaczenie 3 pokojowego mieszkania o powierzchni 60m2 :) Widziałem takie xD
#pytanie #budujzhejto

@boogie Chyba najlepiej wyjaśni to ten dość głośny wpis na X: https://x.com/PrzemekGoldmann/status/1904610570554191946
Wysłali 10 osób do oglądania tego samego mieszkania i dostawali różne ceny.
Zaloguj się aby komentować
Jak przestać porównywać się do znajomych którzy mają idealne życia i mają na to dowody (nie tylko instagram: zdjęcia z wakacji, auta które widze, opowieści od mamy z rodzinnej miejscowości)
#pytanie
@jmuhha przepraszam ale mnie ostatnio bawią te wpisy o tym "jak łoni mają dobrze!" xD
Ja na studiach miałem tak, że każdy z kim się zakolegowałem był +10 lat doświadczenia zawodowego w porównaniu ze mną. Wtedy każdy ze znajomych latał na wakacje, jeździli fajnymi autkami, mieli po 2-3 działki, swoje mieszkania i c⁎⁎j wie co jeszcze. Ja jeździłem sobie Golfem IV i też się zastanawiałem, skąd oni to wszystko mają xD. Dzisiaj już wiem, bo też powoli się zbliżam do etapu, gdzie mam jakiś tam majątek (żeby dzieciakom oddać za 15 lat xD) i nie liczę pieniążków "od 10 do 10". Wiesz co się zmieniło? Zmieniło się to, że zapierdalam w pracy po 12-14h dziennie od poniedziałku do niedzieli wyszarpując tylko czas dla żony i dzieciaków zawsze gdy mam taką możliwość.
Nic się nie zmienia od na d⁎⁎ie siedzenia. Najważniejsza jest codzienna dyscyplina. Jak nie dostało się na start od starszych majątku, to trzeba go zbudować samemu, jak chcesz zbudować to niestety ale kilka lat życia musisz poświęcić i ZAPIERDALAĆ
Zaloguj się aby komentować
Na prawdę są warte różnicy w cenie? Bo mam aż 4 zestawy na teraz do kupienia.
#pytanie #akumulatorki #baterie

@PanNiepoprawny Zależy do czego. "Zwykłe" wytrzymają więcej cykli ładowania ale za to te PRO są dużo lepsze na przykład do lamp błyskowych. Moja lampa na PRO potrzebuje mniej czasu aby naładować kondensatory niż na zwykłych - no i jednak dłużej trzymają. Ja używam dużo akumulatorków i poza 8 sztukami PRO (właśnie do lampy błyskowej) reszta to "zwykłe". Głównym plusem zwykłych dla mnie jest to, że wytrzymują około 2000 cykli ładowania podczas gdy PRO chyba 500 max
Zaloguj się aby komentować
Czy możecie polecić jakiś bagażnik rowerowy na hak? Szukam czegoś na 4 rowery. Na rynku widzę różne modele w różnych przedziałach cenowych, pytanie czy za ceną idzie jakość i warto wydać więcej na lepszy sprzęt, czy wszystko to jeden ch.
#pytanie #rower #samochody
@Piechur mam niemiecki Eufab odchylany za 1/3 ceny thule na 3 rowery. Ma 21 lat wsio działa, używam 40 razy w roku, staje na nim i wchodzę na dach terenówki.
Zużycie po 20 latach to tylko ślady przechowywania zimą w brudnej piwnicy.
Tu masz na 4szt za 1390zl.
https://allegro.pl/oferta/bagaznik-rowerowy-eufab-amber-4-11556-czarny-17282256542
Zaloguj się aby komentować
Hejtasy zakretasy ze #szczecin. Co warto odhaczyć w Waszym mieście z takich mniej oczywistych atrakcji? No i gdzie najlepsza kawa!
Wpadłam na dwa dni i lurkuje neta w poszukiwaniu turystycznych skarbów.
#podroze #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Jakiś sprawdzony nocleg nie za miliony monet.
Gdańsk plus minus powiedzmy 100km.
I jakieś fajne miejsce gdzie można rybkę zjeść.
Najlepiej żeby to nie była zbyt popularna miejscowość by uniknąć tłumów
#gdansk
#morze
#podroze
#pytanie
#gdynia
#wladyslawowo
@SuperSzturmowiec Bardzo fajny nocleg masz tutaj https://maps.app.goo.gl/jFGdWQ7hxxroX7hg7 tylko nie wiem, czy przypadkiem nie będzie ciut za daleko dla Ciebie. 100 zł za noc, cisza, spokój, mili gospodarze. Nakarmią też dobrze i poczęstują domowym sokiem jabłkowym. Za 50 zł miałem dwudaniowy obiad i porządne śniadanie. Wszystko pyszne, porcje konkretne, najadłem się po korek.
Jeśli idzie o jedzenie w fajnym miejscu, to polecam jedzenie na łódce. Płacisz tylko za jadło, rejs jest gratis. Jedzenie bardzo dobre, widoki genialne. https://www.rivercruisegdansk.com/
Zaloguj się aby komentować
Jak wy to robicie, że jesteście tak produktywni: znacie 3 jezyki / zarabiacie 15k / macie 3 dzieci / podrozujecie?
Moi znajomi na instagramie ciagle cos robia i mam wrazenie, ze jestem w tyle ( ͡° ʖ̯ ͡°) #pytanie
@jmuhha ad.1 samodyscyplina, ad.2 bylo sie uczyc, ad.3 bylo sie uczyc lub wybrac dobra branze, ewentualnie wlasna dzialalnosc, ad.4 wykonuje sie ruchy posuwisto zwrotne z samica gatunku ludzkiego i po 9 miesiacach rodzi sie mlode, ad.5 prawo jazdy i samochod, zbiorkom lub bilet lotniczy i elo.
A tak powaznie to jak niektorzy radza wyjeb socjale bo to rak. Ja dodam od siebie, ze jesli chcesz byc zadowolony ze swojego zycia to rob to co Ty chcesz a nie to co robia inni. Ja na przyklad nie mam potrzeby podrozowac, niektorzy powiedza "po⁎⁎⁎⁎ny no po⁎⁎⁎⁎ny" a ja mam to w duszy (gitarze) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Gdzie się teraz piraci muzykę polską? Kolega pyta. Albo może da się gdzieś kupić muzykę w mp3? Coś polecacie?
#muzyka #pytanie #kolegapyta
Zaloguj się aby komentować
Wiecie co się stało w Teheranie?
#pytanie #wojna #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Nie mogę dojść do porozumienia z drugą połówką. A więc pytanie do was - TV w salonie stojący czy wiszący? Argumenty za obydwoma opcjami mile widziane. Mi się bardziej podoba wiszący, szczególnie, że mój obecny TV #philips ma #ambilight 3-stronne, więc nie podświetliłby ściany pod telewizorem, a poza tym mam wrażenie że wiszący i tak byłby za wysoko, no chyba żeby go powiesić z niewielkim dystansem od szafki.
#pytanie #ankieta #tv #telewizory


Ja mam wiszący i wydaje mi się, że to lepsza opcja. Pod TV mam soundbar i wydaje mi się, że przy standardowych nóżkach belka by zasłaniała dół telewizora. Jak TV wisi, to też wydaje mi się, że trochę wygodniej się sprząta i na wieszaku tv jest przy samej ścianie, a na nóżkach zawsze robi się dodatkowe kilka cm od ściany.
Szafkę pod TV też mam wiszącą, tutaj też trzeba zadbać o kilka rzeczy:
odpowiednia wysokość od podłogi, żeby robot sprzątający mógł sobie swobodnie wjechać
tunel na kable
kilka gniazdek elektrycznych - u mnie np. tv, soundbar, router, dekoder, raspberry pi
Na zdjęciach, które wrzuciłeś, wydaje mi się, że w wersji wiszącej TV jest za wysoko
Zaloguj się aby komentować