Jakiej mocy, (tzn ile gram O3) generator ozonu watro kupić?
Przede wszystkim chodzi o samochody więc chyba mocy dużej nie potrzeba nie?
#motoryzacja #pytanie #sprzatanie
Jakiej mocy, (tzn ile gram O3) generator ozonu watro kupić?
Przede wszystkim chodzi o samochody więc chyba mocy dużej nie potrzeba nie?
#motoryzacja #pytanie #sprzatanie
Zaloguj się aby komentować
Trafiłem gdzieś, chyba na Insta, artystę, który robi takie rzeźby naścienne kołowe z takich drobnych klocków tworzących fakturę okręgów jakby wrzucić kamień w wodę.
Rzeźby są jednokolorowe, chodzi tam o fakturę, chyba też tworzy na zamówienie.
Kiedyś go trafiłem i teraz nie potrafię sobie przypomnieć, ale chłop był raczej młody i być może ma warsztat w Toruniu, albo Bydgoszczy, ale mogę majaczyć
Dodaję przykładowe zdjęcie czegoś nieco zbliżonego, ale to jest szkło podklejone chyba wydrukiem, nie rzeźba.
#kiciochpyta #pytanie #sztuka #rzezba

znalazłem w końcu, to sam sobie odpiszę, żeby więcej nie zapomnieć, chłop faktycznie z Bydgoszczy :D
https://www.instagram.com/andrzej_sobiepan_art?igsh=MTF0c3JlYTQyZDk1ag==
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś tu ostatnio pisał o toksoplazmozie? Nie chcę powielać wpisów, a ostatnio czytałem i nie wiem gdzie XD
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Witam jak dodać do listy blokadę treści w telefonie? Czy muszę mieć aplikacje do tego?
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Niestety miałem rację, zaangażowanie Tuska w kampanii Trzaskowskiego było dla niego pocałunkiem śmierci. Przed nami kolejne 10 lat rządów gorszej wersji długopisa. KO jak widać nie wyciągnęła żadnych wniosków, a za dwa lata Braun i Mentzen będą tworzyć rząd. Życzę wam powodzenia w przyszłości tego kraju.
Czy zaangażowanie Tuska pogrzebało Trzaskowskiego?
#wybory #bekazpisu #polityka #pytanie #polska

@cyber_biker ryża menda jest już przejrzana na wylot za każdym razem, a ew. wygrane to efekt wchodzenia w wiek uprawniający do głosowania, nowej rzeszy naiwniaków.
Przecież jego 100 konkretów to wał jakich mało, a podstawowe postulaty NA KTÓRYCH WJECHALI (z trudem!) DO SEJMU, niezrealizowane. Tvp miało być skasowane, a dali 3 miliardy (mające wcześniej iść na onkologię) i zrobili czystą wodę będącą szambem, nawet ta głupia aborcja nieruszona xd.
Gdyby internet nie grzał tematu majtczaka, to i jego by nie sprowadzili...
Zaloguj się aby komentować
Mógłby ktoś przerobić mordę tego typa na Muldera i wkleić że pokazuje palcem jak ufo robi kręgi?
nie znam się na hakowaniu, ale wy tam macie swoje tricki
#pytanie #zarchiwumx


Zaloguj się aby komentować
No witam
Przychodzę z pytaniem dotyczącym studiów, od października chciałbym rozpocząć studia na jakimś kierunku technicznym. Nie jest to moje pierwsze podejście, studiować zacząłem w 2024 (lv. 20 tutaj), niestety ale była to porażka. Rodzina mocno próbowała wpłynąć na mój wybór, przez co kierunek bardziej wybrali mi oni, niż ja sam (wiem zrypałem). Przez to na uniwersytet szedłem zniechęcony, a to w połączeniu z kilkoma innymi sprawami które się wtedy wydarzyły, spowodowały, spore poczucie bezsilności które mnie przerosło, nie mogłem jednak zrezygnować przez wstyd i fakt, że na studia poszedłem razem z różową i nie mogłem jej tak po prostu opuścić. Zmieniłem na kierunek humanistyczny którego szczerze nienawidzę. Dostałem radę, by poczekać rok, ale po roku dalej nienawidzę tego kierunku i nie zmienią tego spoko osoby na nim, czy to że odnoszę mniejsze lub większe sukcesy w trakcie zajęć, po prostu się na tym kierunku męczę i nie czuję go.
Ze względu na finanse, udogodnienia dla studentów i obeznanie, będę studiował w tym samym miejscu. W oko wpadły mi 4 kierunki:
Jak ktoś chce to mogę na wiadomości prywatnej podać uniwersytet i sylabusy do kierunków.
Oczywiście przed studiami planuję też ogarnąć w trakcie wakacji chociaż część sylabusa, by być w miarę na bieżąco, szczególnie chcę się skupić na matmie z której orłem nie byłem. Ale jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe porady to byłbym wdzięczny.
Na koniec, byłbym też wdzięczny jakby osoby które studiowały te lub powiązane kierunki podały opinie.
Z fartem.
#studbaza #studia #kiciochpyta #pytanie #elektrotechnika #zarzadzanieiinżynieriaprodukcji #recykling #mechanikaibudowamaszyn
Moim zdaniem robisz błąd w samym założeniu, że będziesz pracować w branży, której studia ukończysz xD. Świat tak nie działa, a na pewno nie zawsze.
Ja od podstawówki chciałem pracować w budownictwie, na etapie technikum chciałem projektować, żeby projektować trzeba mieć uprawnienia i żeby mieć uprawnienia trzeba mieć tytuł mgr inz. Wszystko mam (poza uprawnieniami, bo 3 podejscie do egzaminu z listopadzie xDD). Miałem farta i od polowy inzynierki pracowałem w projektach, dzisiaj mam swoje małe biuro i jest super. Plan na pracę od podstawówki idzie git.
Nie każdy ma tyle szczęścia, że wie co chciałoby się robić w dorosłości i wydaje mi się, że ty właśnie nie wiesz.
Rady ode mnie:
- jak studia Ci nie leżą to nie marnuj czasu i kasy, tylko zmieniaj
- nie planuj pracy pod studia, tylko szukaj satysfakcjonującej pracy i jeżeli na ścieżce rozwoju są potrzebne kwalifikacje to skup sie na konkretnych celach (u mnie to uprawnienia)
- niech ci sie nie wydaje, że po studiach bedziesz potrafił się odnaleźć w pracy - gówno prawda xD
- studia nie przygotowują do pracy, one tylko są etapem do finałowego papiera
- jak chcesz pracować na CNC to zrób uprawnirnia do których studiów nie trzeba i leć do roboty, a nie na humana...
- nie każda praca studiów potrzebuje...
Jakbyś chciał pogadać coś więcej to napisz na priv xD
https://youtu.be/nBj1cEuFZbg?si=mKwOA-L_e04jS2PF
Fajny materiał, myślę że o twoim problemie ze studiami. Jestem zwolennikiem podejścia gościa z jutuba, więc może się nada seans 😁
Zaloguj się aby komentować
Czy korzystał ktoś może z Wirtualnej Sekcji Strzeleckiej od Omnis Arma i może gdzieś ma w swoim prywatnym archiwum zapisane nagrania z tego kursu? Kiedyś korzystałem i chciałbym jedną czy dwie rzeczy sobie odświeżyć, a płacić gruby hajs po raz drugi dla kilkunastu minut to tak średnio
#pytanie #strzelectwo #bron #bronpalna #trening i trochę #piractwo
Zaloguj się aby komentować
Ma ktoś może?
#gotujzhejto #jedzenie #ksiazki #pytanie #upomidora

Na Dwójce Polskiego Radia jest sobie taka audycja Droga przez mąkę i całkiem niedawno był ciekawy wywiad z autorką o książce. Zaczyna się mniej więcej w 27 minucie audycji. https://podcasty.polskieradio.pl/dwojka/audycje/droga-przez-make,2385/odcinek/literatura-kucharska,a3473347-7363-4450-9c34-0c00fb5ef0db
Zaloguj się aby komentować
Gdzie mogę zgłosić swoje sugestie odnośnie zmian strony?
Jest troche błędów, niedoróbek i brakujących funkcjonalności.
#hejto #kiciochpyta #pytanie #aplikacja #aplikacjamobilna #zglosdohejto
Zaloguj się aby komentować
Chciałbym kupić ze dwie, produkowane w Polsce lniane koszule. Czy da się kupić takowe z polskim rodowodem które nie kosztują 600 zl za sztukę?
#pytanie #modameska
@dziki patrzyłeś Wólczankę/Lambert albo Vistulę (dobra obydwie w sumie to teraz jedna grupa chyba jest). Na stronie mają trochę tych koszul i akurat promki typu drugi i trzeci -30 %(Wólczanka/Lambert), albo druga -50% (Vistula)
https://wolczanka.pl/kolekcja-lniana-meska
https://vistula.pl/koszule?attributes=29056 (w filtrach można ustawić materiał)
Jakościowo z tego co pamiętam to było Wólczanka < Vistula < Lambert (przynajmniej te które ja kupowałem), ale markę premium jeszcze miała Vistula (nie pamiętam nazwy już)
Zaloguj się aby komentować
Też tak macie że czasami przyśni wam się jakiś przyjeciel, który od dawna nie żyje i jesteście szczęśliwi w tym śnie że możecie go spotkać żywego?
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Mam teorię, że zniknięty użytkownik @sum którego wrzutki z #ostrejedzenie bardzo lubiłem i wydawał mi się bardzo sympatycznym użytkownikiem, to teraz użytkownik @Compositum
Prawda li to? A jak nie to co się stało z sumem =(
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
O co chodzi z @UmytaPacha ?
Widziałem wpis @Dziwen ,siedzę tu prawie codziennie a za wuja nie wiem o co biega xd
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Hejcia. Mam już pierwszy tegoroczny miód rzepakowy. Na razie jest rzadki, ale w ciągu 1 - 2 dni zestali się. Trochę tego jest na zbyciu, może ktoś chce kupić? 35 zł za duży słoik, 1,3 kg netto. Wysyłka najchętniej paczkomatem, płatne dodatkowo wg znanych stawek.
Jestem zacofaną cyfrową bulwą i nie mam blika.
Nie zawadzi piorunować.
#pszczoly #pszczelarstwo #miod #pasieka #pytanie #beestory

Pojawiło mi się kilka powiadomień o PW, inne były w "skrzynce", ale zobaczyłem je tylko przypadkiem. Nie wiem, czy to błąd matriksa, czy może tylko złe ustawienia mojego konta. Na wszelki wypadek podsumowuję powyższe zapotrzebowanie:
@bartek555 - 2 szt. (opłacone z przesyłką, spakowane, jutro nadam)
@the_good_the_bad_the_ugly - 1 szt., spakowane, jutro wysyłka
@DerMirker - 2 szt., wszystko przede mną
@Kronos - 2 szt., j.w.
@emdet - 1 szt. in spe
Ktoś jeszcze? Aha, korzystając z tego, że was zawołałem: w miodzie mogą trafić się drobniutkie ciemne cętki, albo np. po dodaniu do herbaty coś tam będzie pływało po powierzchni. To nie żaden syf, tylko drobinki wosku, bez obaw. Jest gratis, inni za wosk bulą grubą forsę
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś może wie, gdzie najlepiej, najszybciej i najtaniej uzupełnić CO2 w dużej butli 6L / 8kg? Napełniam sobie naboje do sodastream z takiego właśnie pojemnika, ale idzie sezon, gazu coraz mniej i niedługo będę musiał zatankować
Aha - to musi być wymiana/wysyłka kurierem, bo w mojej okolicy brak takiej firmy, co by te duże butle 6L napełniała.
#sodastream #wodasodowa #co2 #pytanie #kiciochpyta #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Jak tam mordzie wam mija ten środowy dzień?
Jest sikalafą?
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Skoro nam tak dobrze idzie z bateriami
Opisywałem tutaj baterię do rozruchu kosiarki. Ostatnio mnie już tak wkurzyła, że postanowiłem do niej zajrzeć, bo teraz zasuwam z baterią DeWalta 18V i dwoma konektorami i startuję kosiarkę w ten sposób. Na 18V to mało nie odfrunie przy odpalaniu
W każdym razie baterię rozebrałem i jeszcze bez rozpakietowania zmierzyłem ogniwa. Przy pełnym naładowaniu baterii mają coś ledwo ponad 3.9V. Na moje oko są po prostu zużyte i wymiana załatwiłaby problem. Mógłbym je ew. rozpakietować i wrzucić do ładowarki, która jest naładuje i w pełni rozładuje pokazując ile jeszcze jest w nich życia. Drugim pomysłem jest przerobić uchwyt w kosiarce, żeby pasowała tam po prostu bateria DeWalta bez kombinacji. Co myślicie?
#elektronika #kosiarki #ogrodnictwo #baterie #pytanie


@PanNiepoprawny jeśli chodzi o pakietowanie to po za kupnem ogniw z odpowoednim prądem jeszcze przydała by się zgrzewarka do blaszek. Ja kiedyś próbowałem lutować- nie dość, że trzeba uważać by nie przegrzać i nie zrobić zwarcia to jeszcze sama cyna słabo przywiera. W sumie bez sensu. Reasumując ogniwa z obecnego aku możesz użyć do sprawdzenia - może któreś jest jeszcze dobre, trzyma napięcie, nie grzeje się pod czas ładowania. Ale co fabrycz:y aku to fabryczny. Myślę, że adapter do dewalta najlepiej się spisze
Zaloguj się aby komentować
Wie ktoś jaki jest synonim słowa zamamrany? Bo kurde kumplowi próbuje wytłumaczyć ale jedyne co mi przychodzi na myśl to zadudrany xD
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Sprzedawał ktoś auto do AAA Auto i ma jakieś przemyślenia? Dziś przyjechał od nich facet, popatrzył, posprawdzał i zaoferował w zasadzie tyle za ile jestem w stanie puścić. Poprosiłem go o podesłanie umowy do zapoznania się. Dawno nie sprzedawałem auta i nie chciałbym umoczyć.
#samochody #motoryzacja #pytanie #prawo
nie bo chcieli śmieszne grosze. raczej omijać. to coś . jak przyjdzie edo podpisania umowy to patrząc na te historie okaże się że chce jesczce mniej zapłacić. Więc albo sprzedaje auta za pół darmo albo finalnie nie dadzą ci tyle ile gadał
https://forum.autokacik.pl/topic/522397-aaa-auto-sprzedawal-im-ktos-auto/
@PanNiepoprawny jeśli AAA Auto oferuje ci tyle, ile chcesz oznacza to jedno - za mało chcesz i nie jest to rynkowa cena. Oni przypudrują auto odrobinę i wystawią minimum 30% drożej. Zanim im sprzedasz wystaw auto za kwotę wyzszą o 15% i poczekaj dwa tygodnie. Jeśli w tym czasie się nie sprzeda, to podpisz umowę z AAA Auto.
Zaloguj się aby komentować