Chciałbym jutro odwiedzić Czechy samochodem, na co się szykować? Jestem zaopatrzony, we wszystkie wymagane rzeczy. Kamizelka, apteczka, gaśnica, trójkąt, bezpieczniki. Jednak czy jest może coś jeszcze? Nie lubię kontaktów z policją. Plus nie będę potrzebował winiety. #pytanie
Donald Tusk do dymisji? Ekspertka: “To może być jedyna możliwa opcja, aby pomóc rządowi wydostać się z dołka”
Rząd Donalda Tuska jest najgorzej oceniany w historii - wynika z sondażu Ogólnopolskiej Grupy Badawczej przeprowadzonej w dniach 6–13 sierpnia (w trakcie wykrycia afery z KPO) na próbie 1000 osób. Pozytywnie ocenia go zaledwie 23,5% respondentów. Źle aż 54% Polaków. Profesor Agnieszka Kasińska-Metryka uważa, że to może nie być koniec spadku poparcia dla koalicji rządzącej. Dodaje, że jedynym ratunkiem dla powstrzymania fali krytyki może być dymisja premiera.
A jeszcze niedawno czytałem tutaj, że rząd Tuska jest dobrze skrojony na nasze czasy, a sam Tusk to genialny strateg, nowoczesny przywódca. Czyżby jego geniusz był niedoceniony?
#hejto #wykop #pytanie Witam serdecznie, nie logowaniem się tutaj ze dwa lata. Jak wygląda sytuacja na froncie? Czy hejto jakkolwiek żyje, czy też skończyło jak wszystkie inne podobne projekty i wieje tutaj chvjem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sprawa jest taka: zbliża się 18 mojego chrześniaka i zastanawiam się jaki jest obecnie cennik 😉. Dodam, że to syn mojej znajomej, a z racji odległości widujemy się raz na kilka lat. Telefon w urodziny i to wszystko. Chciałbym poznać Waszą opinię, bo nie wiem, jak to obecnie wygląda.
@wombatDaiquiri tak w 100% bez głupot, które tutaj czytam to najważniejsze z mojej strony:
Rozmowa jest najważniejsza, nikt nikomu w głowie nie czyta. Często u nas w domu bywało smutno, bo nie spełnialiśmy swoich oczekiwań, o których nie wiedzieliśmy. Teraz poza rozmową nawet listy do Świętego Mikołaja piszemy. Dzięki rozmowie realizujemy nasze ustalenie, że nikt nie ma ochoty wracać do domu, w którym się źle czuję.
Dzieci to skarby, które mogą rozbić małżeństwo. Nie skupiajcie się tylko na nich, Wasz zwiazek też jest ważny. Moje małżeństwo uratował kurs tańca, gdzie raz w tygodniu po prostu wychodziliśmy razem. Znaleźliśmy super opiekunkę - pamiętaj, takie pozorne koszty często są inwestycja w lepsze małżeństwo.
Jesli nie możecie się dogadać (w czym często przeszkadza choćby styl czy forma prowadzenia kłótni), to znajdźcie fajną osobę od terapii małżeńskich. Pamiętaj, że ma ona działać w imieniu Was obu, bo zły wybór psychologa (lub stosowanej przez niego metody) również może być krokiem w kierunku rozwodu. Ma on Wam pomóc i stworzyć przestrzeń do swobodnej wypowiedzi i akceptacji. Popytajcie, pogadajcie ze znajomymi, a zobaczycie, jak dużo osób ma w tej kategorii doświadczenie i może kogoś zarekomendować.
Pamietajcie, że jesteście partnerami. Nie ma znaczenia kto przynosi więcej pieniędzy, a kto wczoraj umył kibel. Gracie do jednej bramki, a fajny dom jest największym skarbem.
Powodzenia kumplu! Będzie dobrze tak długo, jak będziecie tego chcieli. Nie patrz na komentarze tutaj czy na Wykopie - Baby są fajne, wbrew temu, co piszą incele
A na serio: chłop ponad dwa lata po ślubie, już trudne sytuacje za nami, wewnątrzmałżeńskie i obiektywnie inne. Jakbym miał porównać życie kawalera i życie męża to szczęśliwszy byłem jako kawaler, bo jako kawaler byłem swobodny. Baby po ślubie mają to do siebie, że lubią organizować czas mężom i zarzucać ich jakimiś pierdołami, ogólnie qrwica je trafia, gdy widzą, że chłop zajmuje się samym sobą, a nie nimi. Takie czasy, kobiety są bardzo ekspansywne gdy mieszkają z facetem. Jakieś korzyści niby są, ale przeważają wady. A dodam, że nie mamy gówniaków więc i tak jeszcze nie jest źle. Ogólnie 100% pewności że zmieni się po ślubie na niekorzyść i będzie Cię dziwiło jej zachowanie. Oczywiście zapomnij o regularnym seksie. Pozdro
Niech mi ktoś pomoże z tym pieprzonym licznikiem na wsi bo mnie ku⁎⁎⁎ca znowu bierze.
Mam taryfę G11. Google mówi że kod 1.8.1 powinien mi podawać zużycie prądu, ale tego kodu w ogóle u mnie nie ma!
Jest za to kod 5.6.0, Google mówi że to całkowite zużycie prądu od momentu.
Ok, tylko że ten kod k⁎⁎wa podaje mi trzy różne wyniki! Z kolei strona którą zapodałem twierdzi że 5.6.0 to Moc Q1 maksymalna, bezstrefowa to w końcu jak?
Mam tak, w kolejności wyświetlania:
8.8.8
8.8.8.8.8.8.8.8.8.8 - czyli test wyświetlacza
0.0.0 Google: numer seryjny licznika, ok
0.9.1 Google: aktualny czas - ktoś chujowo ustawił bo podaje inną godzinę niż jest
0.9.2 Google: aktualna data - tu podaje poprawnie
0.2.2 Google: aktualna taryfa - zgadza się, wyświetla G11
5.6.0 Google: całkowite zużycie energii elektrycznej w kilowatogodzinach (kWh), jeśli licznik jest jedno strefowy.
001.867 - po 1 chyba jest kropka, nie jestem pewien
21:5300 - nagrywałem licznik telefonem, nie wiem czy tam jest ten dwukropek czy nie bo ciemno jak w d⁎⁎ie
250619
- którą k⁎⁎wa wartość mam wpisać w panelu klienta!? Ta pierwsza to co to jest, średnie zużycie dobowe czy co?
5.8.1 Google: energia bierna suma, ok, nie wiem co to jest ale chyba mnie to nie interesuje
0010937.5
5.8.0 Google: Energia bierna R4, 1-strefa, whatever
Kod OBIS 15.6.0 oznacza: moc szczytowa czynna pobrana i oddana, suma, kW.
Jest to wartość maksymalnej (szczytowej) mocy czynnej, zarejestrowanej przez licznik w danym okresie (zwykle liczonym od początku okresu rozliczeniowego lub od resetu/wymiany licznika).
Wartość ta obejmuje zarówno największą moc pobraną z sieci, jak i oddaną do sieci (sumarycznie).
Kod ten nie rozróżnia, czy moc była spożytkowana czy wprowadzona do sieci — pokazuje największą moc w jednym rejestrze bez podziału na strefy czy kierunki.
Używa się go do kontroli parametrów pracy instalacji oraz do analizy, czy nie zostały przekroczone ustalone limity mocy umownej dla obiektu.
AI ładniej to napisał niż ja bym się produkował xd
@Opornik lol, przeczytaj co jest napisane na liczniku, a nie po google szukasz xD jak masz G11 to masz 1-strefowa taryfe wiec 15.8.0 = 15.8.1 :) have a nice day
Pierwszy raz jadę w trasę z rowerami na bagażniku dachowym. Tak, wiem na hak najlepsze, ale problem jest taki, że nie mam haka i bagażnika na hak. Mam za to dach, relingi i bagażnik na dach. I teraz zastanawiam się, bo w jednym z rowerów mam błotniki na szybki montaż: rzepy + gumowe opaski. Myślicie, żeby ściągać to w cholerę, bo pospada? Jako dodatkowe zabezpieczenie użyje pasów transportowych by przywiązać rowery do relingów. Czy jeszcze na coś zwrócić uwagę?
Też mam spięte poślady jak jadę z rowerami na dachu, w szczególności że to nie jest jakiś super bagażnik rowerowy tylko takie generyczne zapięcia na relingi. O ile nie wyjeżdżam od razu na jakąś autostradę to nawet na światłach zaciągnę ręczny I na szybkości wyskoczę sprawdzić czy się nie poluzowało coś na zakrętach. Rowery też zwykle zabezpieczam trytkami do bagażnika, że jak uchwyt puści to rower nie spadnie na drogę komuś pod auto - taniej mi wyjdzie wymienić sobie rozbitą szybę niż zrekompensować szkody spowodowanego karambolu. To co widać na filmiku to chyba cały bagażnik się zsunął.
Trzeba uważać z prędkością. Jak bagażnik jest do danej prędkości, to jej nie przekraczać. Nigdy nie zaszkodzi sprawdzić, czy się mocowania nie poluzowały.
Twardość śrub mocujących do dachu? Pierwszy raz taką awarię widzę. Po zamocowaniu trzeba zwyczajnie zawiesić się jak małpa na rowerach i zobaczyć czy trzyma w każdą stronę - przeciążenia przy zakrętach i wybojach mogą być nawet silniejsze
Planuję zamontować w mieszkaniu kółka gimnastyczne, a w razie potrzeby w tym samym miejscu wieszać huśtawkę lub krzesło brazylijskie. Chcę, żeby oba te akcesoria były podwieszane na dwóch mocowaniach, takich jak na pierwszym zdjęciu.
Każde mocowanie ma 4 otwory fi6. Zakładam, że maksymalne obciążenie to 80 kg, przy czym w najgorszym scenariuszu cała waga będzie działać na jedno mocowanie, a więc 80 kg będzie rozłożone na 4 śruby/kołki.
Mieszkanie znajduje się w budynku z wielkiej płyty z lat 80. Rozważam trzy metody mocowania:
kotwa chemiczna (jeśli tak, to jaka?)
kołki Fischer Duopower
kotwa stalowa (jak na zdjęciu)
Jak Waszym zdaniem najlepiej to zamontować, aby było bezpieczne i trwałe?
@Rzeznik śruba M6 w najsłabszej klasie - 5.6 wytrzymuje na zrywnie 1025 kg nawet gdy to podzielisz przez cztery, to daleko od twoich potrzeb. Wybór kołków w tym wypadku , to kwestia wygody. Ja pewnie bym postawił na kotwy chemiczne, ponieważ otwór w zbrojonym betonie, nigdy nie będzie idealny pod średnicę kołka.
ps. Sądziłem że rzeźnik coś innego będzie wieszał, jakieś półtusze hobbystycznie, czy coś...
Planuję sobie pojechać nad morze na jeden dzień jutro (jako że jest wolne) i wrócić wieczorem. Będę jechał S3 od Skwierzyny jakoś, ok. 8:00. Jakie miejscowości polecacie? Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal? Chodzi mi o miejsce gdzie będę mógł auto zostawić w miarę blisko morza (jadę z dzieciakami) i gdzieś gdzie będzie można w miarę dobrze zjeść...
Jak myślicie, jaki ruch będzie na esce jutro rano i wieczorem?
ja jezdze do miedzyzdrojow, bo jestem niezmotoryzowany i mozna pociagiem, wiec nie mam porownania, ale jak tam trafisz, to polecam smazalnie ryb w budach przy ostatnim, wschodnim zejsciu na plaze - ryby przynosza rybacy prosto z kutrow, przyrzadzone dobrze, a tanio to wiadomo ze juz nigdzie nie jest, ale jest znosnie
Jako szczecinianin powiem tylko że podziwiam wytrwałości.
Natomiast jesli chodzi o miejsca które wymieniłeś to:
Międzyzdroje - masa ludzi, tłok syfiaste jedzenie ale za to drogie, z plusów to blisko morze i park z żubrami
Rewal - jak byłem tam 5 lat temu to syf totalny i nic prócz taniego kebsa i bud z chińszczyzna
Dziwnów - trochę słabo z parkowaniem ale jeśli znajdziesz to masz z centrum wszędzie blisko , plus dobre jedzenie w znośnej cenie. Fajne na rowerek bo dużo tras.
Tosie i Tomki, jak to jest z miejscami obok dzieci w Ryanair? Kupiliśmy bilety i teoretycznie z automatu powinny być miejsca obok dzieci (jedno 11 a drugie 7 lat). Patrzę i tylko ja mam miejsce obok dzieci. Wygląda to tak, jak na obrazku zaznaczyłem na zielono. Miejsca żony nie było, jedynie oznaczono, że "miejsce przydzielone automatycznie". Dopłaciliśmy, by wybrać jej miejsce, żeby była obok nas. Najbliższe miejsce o rząd dalej. Trudno, walić to w sumie. Jednak zastanawiam się, jak oni przydzielają miejsca skoro teoretycznie powinien być dorosły obok dziecka. Mnie i starszego syna rozdziela korytarz, więc to niby obok. Takie pytanie laika, bo ostatni raz rok temu leciałem iw tedy obok siebie wszyscy siedzieliśmy - nie będzie jakiegoś kwasu, że obok drugiego dziecka nie siedzi rodzić? Nie uśmiecha mi się znowu za coś dopłacać.
@WatluszPierwszy ja nigdy nie dopłacam bo i tak muszą przydzielić ci miejsce obok dziecka, te strony są tak zrobione żeby wyciągnąć od ciebie jak najwięcej
@WatluszPierwszy kiedyś leciałem z córką 4 lata. Mieliśmy dwa miejsca obok siebie i jedno dwa rzędy dalej. Córka siedziała sama bo żona się boi latać i musiała mnie za rękę ściskać :))
Hejka! Czy orientuje się ktoś jak mogę najtaniej nabyć esim z polskim numerem? Potrzebuję sam numer do podania w CV i ewentualnego odbierania. Dane niepotrzebne. Jak kupię numer 'na kartę' tak jak dawniej funkcjonowało heyah - to mogę taki numer używać bez doładowywania? Przepraszam za głupie pytanie ale szukam pracy w Polsce, mieszkam w UK od 11 lat i wydaje mi się że to może tutaj działać trochę inaczej.
Wiekszosc operatorów na kartę zezwala na odbieranie telefonów przez dlugi okres od ostatniego doladowania, np rok. Ale po tym okresie numer zazwyczaj przepada bezpowrotnie, więc lepiej poświęcić te 5zl na doladowanie co jakiś czas
@DexterFromLab zdecydowanie nie. Ludzie odpowiedzialni za wdrażanie AI, wręcz z ekscytacją opowiadają, ile osób AI będzie w stanie zastąpić (dzięki czemu, te osoby stracą pracę a być może także środki do życia)
Co polecacie na mocno swędzące zagojone rany? 3 tygodnie temu ratowałem uroczego małego kotka który wlazł na drzewo, pech chciał że ściągnąłem sobie naskórek z bicepsa przy okazji. ¯\_(ツ)_/¯ Pobudka o 1 w nocy i chłodzenie zimną wodą pomaga ale na dłuższą metę jest męczące.