Korzystał ktoś kiedyś z https://www.mailboxde.com ?
Potrzbuję coś kupić w Niemczech, ale nie wysyłają do Polski. Znaczy coś.. lego
#pytanie #niemcy
Korzystał ktoś kiedyś z https://www.mailboxde.com ?
Potrzbuję coś kupić w Niemczech, ale nie wysyłają do Polski. Znaczy coś.. lego
#pytanie #niemcy
Zaloguj się aby komentować
Mam #pytanie do #samochody #motoryzacja
Chcialem sobie kupić belki na relingi no i tak, jest ktoś kto ma taki bagażnik zamontowany na stałe i się wypowie jak z głośnością? Jechałem kiedyś z koleżanką która miała belki i świszczało jak cholera... W opiniach w internecie też można znaleźć info o głośności.
Więc tu pojawia się dylemat. Czy kupić takie coś jak Aguri prestige 2 które ładniej wyglądają, nie odstają są niskie itp. z myślą o zamontowaniu na stałe czy kupić zwykle najtańsze odstające bo i tak będę to ściągał bo mnie będzie wkurwiać?
Jak myślicie?
Oprócz boxa dachowego kilka razy w roku, używał bym tego do transportu kosy spalinowej na działkę np. zamiast sobie ciągle brudzić auto w środku.


Zaloguj się aby komentować
Tak się zastanawiam, czy ktoś kupuje udziały w nieruchomościach? Często szczególnie komornicy wystawiają np 1/2 1/16 itd. część nieruchomości. Czyli co, kupuje sobie jakąś część domu/mieszkania gdzie żyje sobie rodzina i co?
#pytanie #nieruchomosci
@cebulaZrosolu to zależy, jeśli nieruchomością jest np. pole uprawne to tak, można później wydzielić na odrębne działki - tak samo teoretycznie da się zrobić z domem - o ile są możliwości techniczne. Egzekucje komornicze z udziałów często są ukierunkowane na uzyskanie efektu psychologicznego.
W szczególnych warunkach może to mieć sens.
Co do takiej 1/16 to może być sytuacja że ta 1/16 doprowadzi do przejęcia ponad połowy udziałów w nieruchomości przez jednego członka rodziny itp. - patrz punkt o aspekcie psychologicznym.
Nieruchomość to jest małe miki, znam ludzi którzy kupują 1/2 udziałów w pojeździe, to jest dopiero zabawa. Zwłaszcza jak drugim współwłaścicielem jest instytucja finansowa.
Zaloguj się aby komentować
alert: Wpis nie jest miły.
Jak wygląda u was w rodzinie podział dot. zajmowaniem się dziadkami którzy już nie radzą sobie samodzielnie? U mnie jest to dość skomplikowana sytuacja i chyba każdy czuje się pokrzywdzony.
#pytanie
@Rozkmin matka - dom opieki. Teściowa - Ja w domu większość czasu (hurra zdalna :-\ ) + 2 razy w tygodniu pielęgniarka, kilka razy w miesiącu lekarka - obie z hospicjum w ramach NFZ, + żona po powrocie z domu.
Dziadkiem #1 zajmował się wujek tzn. wynajmował opiekę (pieniążki idą brrrrr), dziadkiem j babcią #2 dzieci + dochodzące panie z opieki + wujek który z nimi mieszkał.
Generalnie bardzo niefajne klimaty. Ci co w ogóle nie mają dzieci lepiej niech zarabiają grubą kasę albo liczą że kiedyś przejdą jakieś prawa liberalizujące eutanazję.
Pielęgniarka która przychodziła do teściowej mówiła mi że ma wielkie szczęście że ktoś jest, bo ma takich pacjentów do których ma klucze (tzn. zamek na kartę), bo nie mają nikogo i całe dnie są sami.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#hejto #pytanie kto lubi #pistacje ? Jak na moje zarobki to kupując ze dwie szufelki myślę że kupiłem 10 deka kawioru

Zaloguj się aby komentować
#mieszkanie #patodeweloperka #pytanie #fotografia jak te cwaniaki z sprzedaży robią fotki że pokój 2 na 3 wydaje sie miec 10 na 20 ?:/ bo mi to średnio wyszło

Zaloguj się aby komentować
Ktoś użytkuje albo miał w ręku POCO F7 PRO? Mam zamiar kupić, oświeżyć mojego (pierwszy wypust POCO) Pocophone F1 aby robił lepsze zdjęcia, miał więcej miejsca.
Szkoda, że już nie robią telefonów z wejściem jack (chociaż tutaj słuchawki na usb-c można kupić) i slotem na micro SD.
Może macie inne propozycje?
https://pl.aliexpress.com/item/1005008744283849.html
#telefony #aliexpress #smartfony #elektronika #technologia #pytanie
@inty Nie mam dobrej opinii o trwałości xiaomi a przeszło przez nasz dom z pół tuzina tego, jak człowiek dużo używa i często na powietrzu to się sypią, ja od roku mam dwa X3 bo został mi po żonie jak się przesiadła na ogryzka i dzięki włączonej synchronizacji jakoś funkcjonuję, co kwartał awaria, przełożenie SIM, oddanie na serwis, awaria, przełożenie SIM i tak w koło Macieju
Gx
@inty kupiłem w zeszłym roku na premierę POCO F6. Przesiadłem się z zenfone 8. Zdjęcia nawet niezłe, nie narzekałem, szybkość działania na początku spoko, wszystko fajnie. Reklamy sobie wyłączyłem. Ale jednak z czasem wyszły babole: lekkie przycięcia w losowych momentach, android auto raz się łączył raz nie, soft próbował pchać swoje rzeczy do otwierania linków/plików itp. Po roku oddałem żonie (która w sumie użytkuje same POCO, od x3) jest zadowolona. Ja jednak wróciłem do czystego androida. Tym razem moto, bo asusa pojebało z cenami
Zaloguj się aby komentować
Przez jaki czas mogę kasować swoje własne wpisy? Bo przez ileś godzin mogę, potem już nie (co nieszczególnie mi się podoba, niby jestem za archiwizacją absolutnie wszystkiego, ale jednak czasem chciałabym mieć możliwość się rozmyślić).
#hejto #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Wydaje mi się, czy #paypal tnie w c⁎⁎ja?
Sprawdzam w ich oficjalnym kalkulatorze walut przelicznik. Dosłownie chwilę później robię przelew i prawie 50zł więcej
#pytanie #oszukujo

Zaloguj się aby komentować
Wyjaśnij mi ktoś jaki mam problem ze światłowodem Orange. Są strony, które działają (Hejto, FB), ale jest multum stron i aplikacji, które nie działają (Wykop, WP, Twitter, Discord, Epic). O co w tym chodzi? Problem występuje niezależnie od przeglądarki.
#pytanie #pytaniedoeksperta
Orange xD rodzice mają telefony w sieci nju (czyli Orange) i na telefonie mamy nie można było włączyć podglądu z kamerki IP gdy była na swoim pakiecie internetowym (obraz się po prostu nie ładował, a metadane typu że kamera jest online itp już tak), a na wifi wszystko pięknie. W każdej appce ten sam problem (mają kilka kamer różnych producentów). Na telefonie taty wszystko działa. Wkładam swoją kartę SIM do jej telefonu (jestem w Plusie) - działa. U mnie jej karta - działa xD
Moja robocza hipoteza: mają pocyganione częstotliwości i w tym zestawie po prostu nie działa XD
To że na światłowodzie coś nie działa jednocześnie mnie zaskakuje i jednocześnie nie zaskakuje xD
Teraz zapytam: na telefonie i na kompie są te same objawy?
Jeśli tak - a spróbowałbym wymienić router (chyba że korzystasz z routera od nich).
Zawsze możesz do nich zadzwonić, zgłosić problemu i niech sami diagnozują swój spierdolony system.
@ImTheOne @entropy_ @ZohanTSW Dobra, gówno ożyło. Support napisał, aby zresetować router i coś mi się przypomniało, że to nie wyłączenie/włączenie routera, tylko się bolca w taki otwór wkłada na 10 sekund. Poskutkowało, a DNS od Googla zostawiam, bo strony ładują się szybciej. W każdym razie dziękuję za zaangażowanie - zdecydowanie to nie poziom Wykopu i Elektrody.
Nie wiem czy to ma związek z tematem, ale na jakimś forum znalazłem identyczny problem i jest mowa o tym, że Orange ma dynamiczne IP i mogło mi przydzielić jakiegoś zablokowanego scammera, a po restarcie przypisało nowe IP. Na mój chłopski rozumek ma to sens.
Zaloguj się aby komentować
Siemano. Zamówiłem materac przez internet. A, że to obcy kraj zagraniczny inny niż Polska, to dostarczają do punktu odbioru. Jaki może być wymiar pudełka? Jak pakuje się materace do wysyłki? 22x90x200cm
Nie wiem czy wołać ziomala i podjechać autem czy pieszo ogarnę (700m odległość)
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
#ogrodnictwo #pytanie Czy ktoś z was posiada taki tunel? Warto kupić? Jak się to trzyma kupy mowa o przenosinach?
Chcę kupić na wiosnę. Za wszelkie opinie bardzo dziękuje.

@Alawar ja mam taki (tzn. ojciec ma) - składaliśmy w tamtym roku. Przenosić bym nie polecał, bo to nie jest na tyle sztywna konstrukcja.
Sam montaż jest idiotoodporny, ale polecam dobrać ze dwie osoby do pomocy. Są też chyba opcje zakupu z montażem na miejscu.
Dobrze jest też zawczasu porządnie przygotować i wyrównać plac żeby nie wyszła "gąsienica" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Co byście zrobili?
Mam takiego kuzyna, typ bardzo konfliktowy.
Generalnie najbliższy mi z kuzynostwa, bo najwięcej z nim kontaktu miałem za dzieciaka.
Kiedyś zerwaliśmy kontakt ale został odnowiony parę lat temu, było ok natomiast zapoznał nas ze swoją kuzynką i były wspólne imprezy, wyjazdy na domki spotkania etc.
Kiedyś pokłócił się z tą kuzynką o coś, ale tak że się nawyzywali itp.
On ma takie epizody, ze swoją najbliższą rodziną skłócony i godzony setki razy, jego brat powiedział otwarcie że spotka go vis a vis to mu za⁎⁎⁎ie.
Ja jestem bezkonfliktowy, jak widzę że na coś się zanosi to urywam kontakt i blokuję wszędzie i mam spokój.
Pewnego razu mieliśmy wyjazd ze znajomymi w góry - wiecie - cisza, góry, znajomi, dzik pieczony, ognisko itp
Jako że była pandemia to takie spotkania były na wagę złota tym bardziej że mieliśmy cały pensjonat dla siebie i jak to mamy w zwyczaju zapraszaliśmy najbliższe osoby by przyjechały.
Kuzyn akurat był też w górach jakieś 80km od nas z innymi znajomymi i mówił, że nie da rady.
Ta kuzynka z którą się pokłócił skorzystała z zaproszenia i przyjechała - w sumie to miała nadzieję że on tam będzie i się jakoś pogodzą.
Kuzyna pojebało w głowę i zaczął wyzywać moją różową od kurew przeklętych
No i kontakt się urwał.
Ja go poblokowałem na tel na spcialach, przy okazji jego żonę tak na wszelki wypadek bo po co mają widzieć cokolwiek związanego ze mną, no i kilku wspólnym znajomym co wiem że mieli kontakt na tamten czas (zgadliście, z nimi też się pokłócił) ograniczyłem widoczności do minimum.
Okazało się że ta izolacja zadziałała na niego jak płachta na byka i co jakiś czas gdy się napił alkoholem odpalał jakieś konto i sypał wyzwiska w stronę mojej różowej.
Robiliśmy screeny ale zlewaliśmy temat bo mamy go generalnie w d⁎⁎ie.
Przyjęliśmy taktykę że nic nie pytamy o niego, ani rodziny ani znajomych i też nic nie gadamy bo w sumie to nam wstyd było za te jego prostackie wyskoki.
Wczoraj znów się odpalił, okazuje się że pogodził się z tą kuzynką i zaczęli wysrywać coś do mojej rożowej i kuzynka ma żal że ją zablokowałem już jakiś czas temu a ona nic nie zrobiła - zadziałałem z wyprzedzeniem bo wiedziałem co będzie i po prostu ją zgasiłem wcześniej by nie miała powodów do obrabiania d⁎⁎y.
Nie spotkało się to z ich zrozumieniem i znowu zaczęły się wyzwiska.
Moja nic nie odpisywała tylko porobiła screeny.
Gość zaczął wyzywać nasze dzieci choć ich na oczy nie widział, a co najlepsze że prowadzi przedszkole i zastanawiam się czy nie pójść z tym na policję oraz do starostwa i pokazać te wszystkie screeny z wyzwiskami i nękaniem oraz upublicznić to na grupy jego lokalne bo w sumie nie możemy się trochę od tego opędzić.
W sumie tak myślę, że jakby właścicielka mojego przedszkola miała taki odpal to wolałbym o tym wiedzieć i raczej nie powierzyłbym takiej osobie opieki nad dzieckiem.
Co mogę z czymś takim zrobić?
Oczywiście wiem, że powinienem pojechać i mu trochę ręcznie wytłumaczyć pewne rzeczy, ale wówczas to ja zostanę oprawcą...
#hejto #pytanie
@Odwrocuawiacz z doświadczenia mówię: policja nic nie zrobi, paragrafy na to są słabe (co najwyżej stalking) a do tego w rodzinie, więc się nie będą palić do postępowania. W starostwie pewnie będzie tak samo. Rób screeny, dokumentuj ewentualne straty (również moralne) i jak się nazbiera to do papuga i do sądu. A jak odpuści w międzyczasie to tylko lepiej
Zaloguj się aby komentować
#pytanie do dziwnych. Co zjadacie ze swojego ciała? Ja przykładowo zjadam swoje strupy, a mam kolego co zjada paznokcie ze stóp. Co zjadają hejtomaniacy?
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jakie są rzeczy, co do których byliście święcie przekonani, że są zupełnie powszechne, ale okazały się czymś, co dotyczy tylko was, albo jesteście w zdecydowanej mniejszości?
Moja dziewczyna, ponad 30 lat, kilka tygodni temu dowiedziała się, że to nie jest normalne, że pierwszy kęs jedzenia powoduje kilkusekundowy, przeszywający ból w szczękach. Okazało się, że to jest tzw. first bite syndrome i jakiś odsetek ludzi ma taką upierdliwą przypadłość. Jak ją obserwuje, to faktycznie potrzebuje się delikatnie przygotować mentalnie do jedzenia, a jak zaczyna żuć, to robi to bardzo powoli. Całe życie myślała, że wszyscy ludzie tak żyją.
#pytanie #doswiadczenia
Zaloguj się aby komentować
Czy był ktoś albo rozważa trekking po Pakistanie z naciskiem na góry, więc Himalaje albo Karakorum a najchętniej K2BC
#pakistan
#turystyka
#pytanie
#kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
jak wyjaśnić taki fenomen na tym portalu, że gdy ktoś mnie ma na czarnej liście to nie można mu dać piorunka, ale jednocześnie można go obrażać w komentarzu, a #moderacja odrzuci zgłoszenie ze względu na swoje poglądy polityczne choć komentarz narusza regulamin?
#pytanie

Zaloguj się aby komentować
Tak mnie naszło dziś na wspominki, przejrzałam parę starych zdjęć z mym chłopem i przypomniał mi się ten stereotyp, że ładna dziewczyna zawsze kręci się z brzydką (rzekomo po to, żeby samej wydawać się ładniejszą) zdaje się potwierdzać. Obecnie każdy trzyma się już raczej partnera, niż koleżanek, więc mniej to widoczne, ale na starych fotkach z liceum i we wspomnieniach wszystko wygląda jak w stereotypie.
Broń boże nikogo nie oskarżam o te niecne zamiary bycia ładniejszą (prędzej to wychodzi podświadomie), bo wszystkie te ładne dziewczyny były bardzo normalne, nie żadne królowe idealne (których dziś w dobie instagrama więcej niż kiedyś). Po prostu naturalne dziewczyny, w domyśle nastawione przyjaźnie do wszystkich.
Ja nie za bardzo miałam koleżanki w ogóle, źle na tym wychodziłam, ale:
eks mojego chłopa była ładna i kumplowała się z brzydulą (dziewczyna spoko, ale urody jej natura pożałowała)
Inna dziewczyna ze stałej paczki, fajna gotka miała taką małą, rudą kuleczkę non stop koło siebie. Swoją drogą ta kuleczka miała jeszcze brzydszą koleżankę, jak nie kręciła się z gotką to właśnie z tą brzydszą
kolejna znajoma, blondi taka ładna, też przyprowadzała brzydszą koleżankę
Tak naprawdę jedyne dwie ładne laski, co się kręciły zawsze razem jakie kojarzę z liceum to po prostu siostry bliźniaczki.
U was też tak było/jest?
#dziewczyny #pytanie

@otoczenie_sieciowe - z moich młodzieńczych obserwacji to często jak te ładne dziewczyny tylko powiedziały kilka słów to traciły cały urok - a te mniej ładne (bo wcale nie brzydkie) miały osobowość i zyskiwały przy bliższym poznaniu. Oczywiście zdarzały się super ładne z fajnym charakterem - ale takich było jak na lekarstwo.
Zaloguj się aby komentować