#heheszki #praca #pracbaza
#heheszki #praca #pracbaza
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj wiozłem parkę z Chin.
Widać, że studenci, ubrani w stylu “yoyo, madafaka, jestem czarnuchem z Bronxu z lat80 ale mam słabość do Balanciagi, YO!”
Gadka smarka, gdzie mieszkają, co studiują itp.
Koleś mnie zaskoczył mowiac, że studiuje filozofię. Odpowiedziałem, zgodnie z prawdą, że spodziewałem się finansów, biznesu, fizyki albo innej nauki ścisłej ale filozofię pierwszy raz widzę u studenta z Chin na tapecie.
Spytałem się czy widzi swoją przyszłość w Chinach czy gdzieś indziej.
Odpowiedział, że w Australii, bo tam ma rodzinę i tam chce mieszkać a w Chinach jako filozofię, studiują tylko marksizm.
To był dla mnie największy midnfuck, turbo kapitalistyczny kraj, ale z filozofii to tylko marksizm.
Ja wiem, że to się wpisuje w program partii ChRL ale common. To jak u ludożerców znaleść książkę “1000 zaskakujących potraw z brokułów”
Takie tam #taxicoolstory z #praca #taxi #uk
Zaloguj się aby komentować
Nie mam motywacji do roboty w tym tygodniu, nie wiem co mam robić. Pracuję w handlu B2B i słyszę tylko jedno zdanie "po świętach pogadamy" XD Wziąłem sobie piątek wolny, choć nie potrzebowałem, bo po prostu nie chce mi się nic robić, to szybciej do rodziny pojadę na Wielkanoc.
Kolejna rzecz jest taka, że siedzę sam w biurze, a niedługo idę na full zdalną. Moja praca charakteryzuje się dużymi wystrzałami roboty i przestojami. Ale nie mam kontaktu z ludźmi poza klientami. Strasznie mnie to męczy, bo jestem dynamiczniakiem. Preferuję zapierdol ponad luz, a tu tego nie doświadczam. Lubię jak coś się dzieje, a teraz z tym krucho, więc generalnie ciężko się zmotywować nawet do czegokolwiek.
Dodam, że moja pensja rośnie wraz z fakturami firmy (umowy abonamentowe), więc też demotywujące jest to, jak nic nie podpisuję, bo jest martwy okres i nie ma co robić.
#pracbaza #praca
Zaloguj się aby komentować
Ptaszki sraszki.
#zycie #praca #wiosna #ptaki #sen
#ankieta


Zaloguj się aby komentować
Chciałbym zainwestować w jakąś płatną wersję chatu i stworzyć sobie asystenta. Głównie zależy mi na tym, aby zbudować w nim swoją własną bazę wiedzy; żeby to na jej bazie chat był w stanie mi doradzić czy podsunąć jakieś rozwiązania. Dobrze też, gdyby był w stanie trzymać się założeń bądź przeszukać konkretne źródło i wyciągnąć z niego informacje (i możliwie mało halucynował :D). Czasem też po prostu poodbijać myśli.
I tutaj się zastanawiam, jakie są Wasze doświadczenia? Co fajnie sprawdza Wam się w takiej roli? Czytam o GPT, Gemini i Claude, ale im dalej w las tym trudniej wybrać.
Przyznam, że gamechangerem jest też nowy generator grafik w GPT. Próbowałem coś promptować w Gemini, ale miałem znacznie gorsze flow.
Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz - cenzura. Wolałbym, żeby mój czat nie był wykastrowany. Chyba każdy jest, ale który najmniej?
Będę wdzięczny za polecajki!
#AI #chatgpt #praca

@Vilified wszystko się rozbija o koszta. IMO nie potrzebujesz gpt4.5 do napisania dobrego asystenta, skoro chcesz, żeby bazował Ci na materiałach źródłowych. Z drugiej strony tylko nowe modele dobrze łączą wątki i prowadzą "wnioskowanie" więc jeżeli zalezy Ci na doradcy, to może nie być zły pomysł. Notebooklm jest spoko jak potrzebujesz wyciągać notatki z materiałów video i morza tekstu, ale nie potrzebujesz go do asystenta, wystarczy Ci sam chat.
Pamiętaj też, że możesz się pobawić z temperaturą modelu, jeżeli faktycznie zależy Ci na kreatywności, tylko zwróć uwagę na to, że im bardziej będziesz chciał, żeby był kreatywny, tym bardziej będzie odpierdalał szajs i bajdurzył, nawet przy podaniu materiałów źródłowych i dobrym opisaniu zasad.
Najpierw dobrze określ cel i efekt końcowy, a później myśl o modelu. Wydaje mi się, że to jak określiłeś ,co ma robić model, jest zbyt ogólne.
Zaloguj się aby komentować
Macie, bierzcie, aplikujcie...
#memy #praca #korposwiat
https://www.pracuj.pl/praca/memiarka-memiarz-warszawa,oferta,1004017143



Zaloguj się aby komentować

32 Kolumbijczyków, którzy pracowali w ubojni drobiu w Godzianowie, nie otrzymało zapłaty za pracę. Zatrudnieni przez firmę zewnętrzną prowadzoną przez Palestyńczyka obcokrajowcy walczą o swoje prawa. Palestyńczyk nagle zniknął.
W hostelu w Skierniewicach przebywa 32 Kolumbijczyków, którzy od kilku...
Na pierwszy rzut oka sytuacja na rynku pracy wygląda stabilnie, ale czy na pewno tak jest? Rotacja pracowników co prawda maleje, ale aż 59 proc. z nich deklaruje, że rozgląda się za nową pracą. Poziom naszej satysfakcji z pracy spada. Zgodnie z danymi Randstad szukamy przede wszystkim lepszych perspektyw rozwoju i wyższych zarobków. Dodatkowo niewiele się zmienia w kwestii nierówności między kobietami a mężczyznami na rynku pracy, szczególnie na stanowiskach kierowniczych.
Rotacja pracowników na rynku pracy spada, ale 59 proc. z nich rozważa zmianę pracy, co wskazuje na niskie przywiązanie do obecnych miejsc zatrudnienia — wynika z 59. Monitora Rynku Pracy przygotowanego przez Randstad
Najważniejsze powody zmiany pracy to chęć rozwoju, wyższe wynagrodzenie i niezadowolenie z pracodawcy
Nierówności w strukturach zarządczych pozostają problemem, tylko 28 proc. osób twierdzi, że płeć rozkłada się równo na kierowniczych stanowiskach
Po okresie wzmożonego ruchu rotacja na rynku pracy wyraźnie wyhamowała. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy tylko 19 proc. pracowników zmieniło pracodawcę – to wynik niższy niż średnia z ostatnich lat. Coraz więcej osób awansuje w ramach firmy, co ogranicza potrzebę szukania pracy na zewnątrz. Im więcej możliwości rozwoju, tym mniejsza rotacja – to jasny sygnał dla pracodawców.
Kto najczęściej odchodzi? Młodzi w wieku 18–29 lat, osoby z podstawowym wykształceniem i pracownicy regionu centralnego. Największa rotacja występuje w hotelarstwie i gastronomii oraz handlu. Z kolei inżynierowie i kierowcy to grupy, które zmieniają pracę najczęściej (kurde tutaj tego nie rozumiem -> to w końcu hotelarstwo + gastro największa rotacja czy kierowcy +inzynierowie??). Najstabilniej jest w ochronie zdrowia, administracji publicznej, IT. Głównie wśród mieszkańców Polski zachodniej i północnej.
W grupie osób w wieku 50–64 lata rotacja wynosi jedynie ok. 10 proc., a wśród osób z wyższym wykształceniem – 15 proc. Szczególnie niską rotację – zaledwie 8 proc. – deklaruje kadra kierownicza średniego szczebla.
Najważniejsze powody zmiany pracy to chęć rozwoju (43 proc.), wyższe wynagrodzenie (42 proc.) oraz niezadowolenie z dotychczasowego pracodawcy (37 proc.). Rzadziej wskazywano takie czynniki jak forma zatrudnienia, utrata pracy, wypalenie zawodowe czy lepsze benefity.
Choć 71 proc. pracowników deklaruje zadowolenie z obecnej pracy, widać systematyczny spadek tego wskaźnika. Jeszcze dwa lata temu satysfakcję wyrażało 75 proc. badanych. Dziś rośnie grupa osób nastawionych neutralnie (20 proc.) i niezadowolonych (7 proc.).
Niepokojące są także dane z sektorów takich jak handel czy inżynieria – pracownicy w tych branżach deklarują wprawdzie, że nie szukają aktywnie nowej pracy, ale śledzą oferty i są gotowi do zmiany. To pokazuje, że wielu pracowników nie czuje się szczególnie związana z obecnym miejscem pracy.
Blisko 60 proc. Polaków przynajmniej rozważa zmianę pracy. 12 proc. aktywnie jej szuka, a aż 47 proc. regularnie śledzi oferty – to rekordowy wynik. Taka skala "czujności" to sygnał ostrzegawczy: firmy muszą liczyć się z większą konkurencją o talenty.
Wysoka gotowość do zmiany pracy idzie w parze z niskimi obawami o utratę zatrudnienia – poczucie bezpieczeństwa zwiększa odwagę do poszukiwań. Z jednej strony to dobra wiadomość dla rekruterów – rośnie pula kandydatów. Z drugiej – kolejne wyzwanie dla działów HR. "Cicha rekrutacja" i "ciche odejścia" mogą stać się codziennością, jeśli pracodawcy nie zadbają o rozwój i atmosferę w firmie.
Zaledwie 9 proc. pracowników czuje, że grozi im zwolnienie, 25 proc. uważa, że nie ma takiego ryzyka w ogóle, a ponad 1/3 ocenia je jako niewielkie. To efekt niskiego bezrobocia i wciąż dużego zapotrzebowania na pracowników.
#wiadomoscipolska #pracbaza #praca #newsydamwa <-- do czarnolistowania
Warto w tym wszystkim w związku z tematem spojrzeć na jeszcze jedną rzecz.
Ciągle się mówi o jednym z najniższych bezrobociu w UE...
Przy jednocześnie, jednym z najniższych wskaźników wolnych miejsc pracy w UE, wynoszącym około 0,9 procent.
Skutkuje to utrudniony dostępem do nowych miejsc pracy dla osób poszukujących zatrudnienia. Jednocześnie firmy mogą mieć trudności ze znalezieniem odpowiednich kandydatów na wolne stanowiska, co może ograniczać ich rozwój i konkurencyjność.
I tak się toczy koło spier%lenia
@damw podam przyklad z „mojego” podwórka - status inżynier
Wiadoma, startujesz po studiach >> gowno wiesz ale wiesz gdzie szukać informacji
Po 2-3 latach zaczynasz jakoś ogarnąć i prosisz o podwyżkę.
Po 5-6 latach dalej nie widzisz podwyżki ale już gadasz z klientem, odpowiedzialność poziom max, stres nadgodziny.
Jedyny sposób na podwyżkę to.. przebranzowienie na menadżera projektu za 15% xD lub 1/10 na kierownika działu inżynierów za 10% podwyżki xDXD przynajmniej nie siedzisz już na śmierdzącej hali
Po 6 latach miałem 2 najdłuższy staż w biurze
I na imprezie rodzinnej słyszysz od kuzyna (kierowcę tira): kuzyn, zarabiasz 5k pln netto.. ja tez.. gdzie popełniłeś błąd?
No i zmieniłem prace na taka sama ale zagranica gdzie inżynierowie maja po 15-40 lat doświadczenia na tym jednym stanowisku.. po co zmienić jak jesteś w tym dobry, stać cię na 2 samochody z salonu co 8 lat
Wg mnie inżynierowie zmieniają prace bo zarabiaj wchuj za mało ;)
Zaloguj się aby komentować
Ostatnio tyle się u mnie działo jeśli chodzi o korpotyrkę, że nie miałem czasu nawet tu nic pisać.
A szkoda, może kończy się mój cykl życia shitpostera na tym portalu, a ja nawet jeszcze o tym nie wiem, hue hue.
#pracbaza #praca #korposwiat #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Będę silny. Pogonię z biurka dziś wszystko. Nie bądźcie jak murzyn z mema
#pracbaza #prokrastynacja #praca

Zaloguj się aby komentować
Dziś drugi etap rekrutacji wewnętrznej. Poproszę o parę piorunów na otuchę.
#praca #zebropioruny
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pijcie ze mną kompot!
Jebłam papierami w robocie.
Czuję się lżejsza.
#pracbaza #praca #januszex
@Lunek1 Trzeba było iśc najpierw na L4
Zaloguj się aby komentować

Musimy walczyć o dodatkowy dzień urlopu dla tych, którzy planują dziecko - powiedział w sobotę na spotkaniu w Płocku kandydat Trzeciej Drogi na prezydenta Szymon Hołownia. Dzień ten miałby być wykorzystany na szkolenie rodziców m.in. z bezpieczeństwa cyfrowego.
#praca
#kodekspracy
#polityka
Opornik patrzący się na przechodnia który przyłapał go na tańczeniu, bo właśnie skończył wycinanie pieprzonych pniaków, a w słuchawkach akurat fajna muza była.
SamuelJacksonowane.
#chlopakizdzialeczek #ogrodnictwo #pilarka #bekazsiebie #taniec #praca


Zaloguj się aby komentować
Strasznie się wkurwiam w robocie. Zatrudnili mnie do wzrostu sprzedaży. I udało się to. Na ten moment podniosłem dochody firmy o 38 %. Wcześniej było różnie z rentownością, ale mój szef ma 2 inne spółki i sobie dosypywał hajsu. Warunki mam nawet okej.
Rzecz w tym, że chcę iść do przodu, a widzę tutaj problemy z procesami, rzekomy brak czasu na obsługę klientów i często muszę świecić oczami. Mam też wątpliwości co do efektów pracy jednej osoby. Tematyka to Marketing internetowy/E-Commerce/IT. Nasza agencja jest niewielka, 8 osób.
Czekam na jeden projekt już miesiącami, przeciągam klienta. Za to bezpośrednio odpowiedzialny jest szef, ciągle mnie przeciąga. Irytuje mnie, że ograniczają moją pracę, bo chciałbym przynosić więcej umów, ponieważ od tego mam premię. Niebawem wejdę w 1 próg, bo zbudowałem swój portfel od zera i boję się, że będę z czasem niektórych tracić.
Generalnie firma ma ogromny potencjał na dużo lepsze wyniki, ma nowe możliwości, nawiązałem też wartościową partnerską relację i możemy iść do przodu. Niestety tutaj nie każdy jest profesjonalistą. Mój vis a vis na tym samym stanowisku zadowala się nijakością, nie zależy mu więcej zarabiać, jest minimalistą (a nie zarabia dużo) mój szef wiecznie wszystko odkłada, a ja mam rolę handlowca, to naturalne, że chcę zarabiać więcej.
Dlaczego nie zmienię pracy? Bo w handlu nie można zbyt często, jest to źle odbierane, a widzę tu ogromne możliwości na rozwój i próbuję skruszyć beton i czasem mi się trochę udaje. Do tego ta praca daje mi dużo inny handicap w postaci nawiązywania kontaktów na rynku lokalnym, poznałem sporo przedsiębiorców. I dużo się tu uczę. Pracuję od 8 miesięcy, nie chcę krócej niż 2 lata. Do tego jest to ta branża, w której się wykształciłem i w której jestem naprawdę dobry. I w pracy też jest względnie luz. Ale moja ambicja mnie pcha dalej.
W skrócie: Firma chce zarabiać więcej, ale mój szef nie chce ruszyć d⁎⁎y. Mam przynosić umowy, ale nie wyrabiamy się z projektami. Mamy tyle osób, że powinniśmy zarabiać jeszcze 50 % tego co teraz, ale tego nie robimy, bo nie ma poukładanych procesów i gro czasu jest po prostu przepalane. A ja się strasznie wkurwiam, bo nie jestem do takiego nieładu przyzwyczajony.
Przychodzę do pracy często i na start jestem zniechęcony. Bo wydaje mi się, że to nie ma sensu/znaczenia ile zrobię i nie warto się w ogóle starać. A w handlu jest tak, że im bardziej ciśniesz, tym więcej zarabiasz, ale tutaj mi często związują nogi. No i taki dylemat.
#pracbaza #praca #zalesie
Zaloguj się aby komentować

W dzisiejszym odcinku trochę popaplam i napomknę o pierwszej rocznicy kanału i znacznie szerzej rozgadam się na temat kryzysu w branży IT. Rozprawię się również z mitami na temat tej branży, a jest ich sporo... #it #technologia #praca #kryzys #youtube
Nowy dzień, dobry?
Nowa przygoda.
#ogrod
#ogrodnictwo
#praca
#koparka

@Lubiepatrzec Jak robisz po takich ogródkach minikoparką i masz trochę oleju w głowie, dodatkowo sobie trochę poczytasz i pooglądasz filmów instruktażowych. To nie wiem czy jest sens. Ale jeżeli chciałbyś kopać jako podwykonawca lub wykonawca w firmach zajmujących się jakimiś przyłączami wodociągami lub innymi tego typu rzeczami to nawet nie wiem czy to nie jest wymagane choć dużo zależy od polityki firmy.
Ja uprawnienia mam w każdym razie, Ale czy ktoś kiedykolwiek się nie o nie pytał? Nie.
@Lubiepatrzec jeśli chcesz realizować inwestycje tam gdzie może się plątać kierownik budowy lub nadzór to tak (jedna kontrola i budowa wstrzymana, witajcie kary umowne), jeśli chcesz mieć własną firmę i kopać jako podwykonawca to też.
Generalnie w dużym skrócie pracując na JDG bez uprawnień każda szkoda którą wyrządzisz na koparce (a może być grubo) będzie obciążała Ciebie bezpośrednio, bo ubezpieczyciel uzna Twoje OC firmy jako nieważne. A działanie bez OC to proszenie się o kłopoty. Ale praca fajna
Zaloguj się aby komentować
Ten tydzień jest przejebany. A co dopiero następny…..
#heheszki #memy #memylotr #praca

Zaloguj się aby komentować