Zaloguj się aby komentować
Zachód Polski here. Muszę powiedzieć, że jak na zapowiadany gołoledziowy kataklizm, GDDKiA stanęła na wysokości zadania: krajówki czarne i przyczepne. Powiedziałbym nawet, że to było 300 km względnego komfortu prowadzenia samochodu (pomijając incydentalne małpy w samochodach po drodze, no ale nie masz rady na rodaka debila). Pozostaje jutro opłukać statka z tego solnego pancerza, bo sypane było na bogato, aż lakier odpryskuje xD. A jak u Was?
#polskiedrogi
Zaloguj się aby komentować
Obiecałem sobie jakiś czas temu, że nie będę sobie psuł nerwów debilizmem aparatu urzędniczego w tymże kraju. I wszystko idzie super, dopóki ten debilizm bezpośrednio, czy pośrednio nie dotyka.
O co ho?
Dzwoni do mnie dziś sis, że przez prawie rok będzie odcięta od świata. Kie diabeł? A no tak.
Sis z małżem mieszkają na północnych peryferiach aglomeracji stołecznej. Zasadniczo tam jest od ponad roku sajgon, bo i przebudowa S7 i bezmyślna przebudowa DK61 (co mnie wqurwia strasznie, bo nie można jak biały człowiek na żagle dojechać w sezonie) i została w praktyce jedna droga - DW przez zaporę na rzece Narew (skraj Zalewu Zegrzyńskiego). Ruch jest tam masakryczny, bo wszyscy korki na S7 i DK objeżdżają.
I co teraz ktoś bardzo mądry z zarządu dróg wymyślił? Ano wymyślił remont jakiegoś przepustu na tej wojewódzkiej, trwający 10(!) miesięcy wraz z 24h ruchem wahadłowym.
Aż chce się rzyć.
Najgorsze jest to, że zaczyna się człowiekowi pierwszy siwy włos w brodzie pojawiać, a burdel organizacyjny cały czas ten sam.
#polska #polskiedrogi #biurokracja #polnischewirtschaft
Zaloguj się aby komentować
Ten co jeździ w Polsce po drogach w nocy a dodatkowo jak teraz w zimie przy padającym śniegu lub deszczu ten w cyrku się nie śmieje.
Moje top 5 patologii:
Nowe samochody na super uber hiper over 9000 power led, które oślepiają. Czujniki nie widzą że jest górka, zakręt, samochód z naprzeciwka wali na maksa długimi, bo paniusia w suvie nie ogarnia włącznika świateł. Co najlepsze żarówki led nie mają homologacji a taka patologia przeszła. Podobnie z ducato oraz bliźniaczymi konstrukcjami.
Janusze na ledach z aliexpress, na światłach dziennych, światłach tak ustawionych że jeden razi a drugi świeci po czubkach drzew. Ewentualnie brak świateł z tyłu, bo po co sprawdzać.
Fani starych opon, bo przecież mają jeszcze bieżnik. Na lód nie ma żadnego rozwiązania poza oponami z kolcami albo łańcuchami. Jazda na starej gumie to jak jazda na łyżwach, najwyraźniej niektórzy lubią.
Szybcy i bezpieczni, bo lol mam zimówki mogę zapierdalać. Ewentualnie w drugą stronę ciemno i śnieg leży będę jechać 30 przez miasto.
Piesi bez odblasków ubrani na czarno idący często środkiem pasa. Wycenianie swojego życia na 5zł bo tyle kosztuje kamizelka ukazuje jak naród jest głupi. Dodatkowo coś z czym spotykam się właściwie codziennie poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi. Tego uczą dzieci w przedszkolu a wielu dorosłych o tym nie pamięta.
Bezpieczeństwa i mało debili na drogach Wam oraz sobie życzę
#polskiedrogi #patologia #slepnacodswiatel #krajzkartonu

Wycenianie swojego życia na 5zł bo tyle kosztuje kamizelka ukazuje jak naród jest głupi.
@30ohm nie tylko polski naród, w Niemczech masz wszystko oprócz punktu 3-go. W DE Jest jeszcze punkt 5:
nagminna jazda poniżej dopuszczalnej prędkości, a kiedy jest ciemno, pada deszcz a nie daj Boże pada śnieg jazda nawet do połowy dopuszczalnej prędkości, jeżeli dodamy do tego, że kierowcy tak jeżdżący jadą często w nowych Audi/Mercach i innych autach na mocnych silnikach w sportowych wersjach sytuacja jest karykaturalna. Wyprzedzić nie ma za bardzo jak bo z naprzeciwka potrafią się robić takie same korki ludzi jadących 50-60 przy ograniczeniu 80. I z roboty wracasz 15 minut dłużej. Czasem tęsknię za tym naszym piractwem.
jazda bez włączonych świateł (w DE nie ma obowiązku chyba że warunki tego wymagają) w rezultacie jest bardzo różnie z widocznością aut
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Sąd Apelacyjny w Dubaju stwierdził prawną dopuszczalność ekstradycji do Polski Sebastiana M. Jest on podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku samochodowego w połowie września 2023 roku na autostradzie A1 - przekazał w piątek wieczorem minister sprawiedliwości prokurator generalny Adam Bodnar....
Najdroższy mcdonald w moim życiu. 2 cheeseburgery za 200zł i 3 punkty karne (67 na ograniczeniu 50)
#gownowpis #polskiedrogi
Zaloguj się aby komentować
Ci z odebranymi uprawnieniami ostatnio jakieś zawody sobie k⁎⁎wa urządzają? #polskiedrogi #wypadki #wiadomoscipolska

A można po prostu dawać tej całej yebanej patusiarni w czapę i wszystkim żyłoby się lepiej.
Jakby się ktoś pytał kto ma dawać, to ja chętnie.
Człowiek całe życie stara się mniej więcej przestrzegać te umowne "normy społeczne" mając jakiś tam wzgląd na innych, a na koniec okazuje się, że po prostu qrwa frajerem był.
W d⁎⁎ie mam humanizm, który głównie polega na cackaniu się ze zyebami i niedorozwojami wszelkiej maści, a w żaden sposób nie promuje "normalności".
Zaloguj się aby komentować
Jadę sobie ostatnio do pracy. Jadę jak zwykle i jak każdy tutaj, akurat droga jednak pusta. Nagle zatrzymuje mnie policja. Każą dmuchać. 0.0. Pytają, czy naćpany?
-Panie władzo, skąd ten wniosek?
-A czemu pan slalomem jedziesz?
-Studzienki wymijam.
-Z Bogiem.
#heheszki #polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować
A to peszek, to pewnie przez tego złego kierowce co śmiał jechać swoim pasem.
#polskiedrogi #tirowcy
Też tak miałem, z 12-13 lat temu ,u mnie jednak doszedł element większego zaskoczenia - zakręt i wysokie nasypy ograniczające widoczność tego co za zakrętem do zera. Ostro poszedłem poboczem i cud że auto wyprowadziłem. Udało się tylko dlatego, że doskonale czułem tamto auto po tysiącach kilometrów nim przejechanych. To było na drodze S1 z Dąbrowy Górniczej w stronę lotniska Pyrzowice, gdy droga ta była jeszcze jednojezdniowa.
Niestety nie miałem wtedy, jako biedny student, kamerki samochodowej, nie miałem też jak zawrócić, dogonić potencjalnego mordercy i spisać numeru pojazdu.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
To odpowiedzialne posunięcie.
#sylwester #wypadki #polskiedrogi
Zaloguj się aby komentować

Od połowy 2024 r. maksymalna kara za przerwę w polisie OC samochodu osobowego wynosi 8600 zł. Tyle zapłacić musi osoba, której pojazd nie był ubezpieczony dłużej niż przez 14 dni. W przypadku przerwy trwającej od 4 do 14 dni kara to 4300 zł, a jeśli brak OC trwał do 3 dni, trzeba zapłacić 1720 zł...
Uwaga, są święta więc uważajcie na drogach. Mnóstwo facetów jest pijanych i oddaje kierownice żonom.
#polskiedrogi
Zaloguj się aby komentować
Mieli rację, podoba się dla mnie!
[S8]
#swieta #podlasie #polskiedrogi


Zaloguj się aby komentować
Nigdy się małpy nie nauczą. Trasa na Rzeszów, widoczność liczona na szybko 300m... Lekka mgła i co 4 auto przeciwmgielne tylne, kurtyna. No ja prdl ( ‾ʖ̫‾)
#zalesie #polskiedrogi
Zaloguj się aby komentować
Heh ale dziadyge jakiegoś zestresowałem xDD
Nie wpuścił mnie przy jeździe na suwak, pogrosiłem mu palcem to mi pokazał żebym się puknął w głowę, traf chciał że jechałem za nim przez kawałek, dawał temu Volvo że aż ledwo go widziałem taki czarny dym szedł xDD chyba się bał, że go gonię
#polskiedrogi
@cebulaZrosolu A nic mi nie mów stare dziady za kołkiem to masakra jakaś, wczoraj jechałem za jednym to zjeżdżając z ronda nie włączył kierunkowskazu (bo po co) i zaraz za rondem gdzie nikogo przed nim nie ma idiota wcisnął hamulec, a ja prawie się w niego wjebałem, debila strąbiłem bo co to k⁎⁎wa było nie wiem, a ten zaczął coś mi machać swoją rączką xD
Zaloguj się aby komentować
#polskiedrogi #ciekawostki #pytanie może #geodezja
Siemka hejtowicze, mam do was pytanie odnośnie symbolu ze zdjęcia załączonego w poście. Widuję go w różnych miejscach na drogach publicznych, raz namalowane i nie odnawiane, co oznaczają?

@winiucho tylko coś takiego znalazłem, ale ortofotomapa brzmi mądrze xD
https://rowerowalodz.pl/aktualnosci/zolte-znaki-na-drogach-dla-rowerow
Nie oznaczają całkowicie nic ale dobrze kontrastują i ludzkie oko dobrze trafia w przecięcie tych dwóch linii.
Na zdjęciu lotniczym z dużej wysokości lepiej widać to niż narożniki chodników czy inne naturalne znaki, które można by pomierzyć GPS'em i które będą służyć potem jako punkty odniesienia o znanych współrzędnych.
W praktyce miesza się takie znaki i naturalne. W mieście dziwne, żeby takich było dużo bo to koszt ale w szczerych polach to jedyna opcja, żeby coś się na zdjeciu wyróżniło.
Chyba powinienem zacząć, że to do map lotniczych (zwanych ortofotomapami) 🙂
Zaloguj się aby komentować
Kur*waaaaaaaaa...
Jedna opona - dwa trafienia. Raczej mi tego nie połatają.
Dowiem się jutro.
Ostatnio sobie pomyślałem, że już dawno nie miałem żadnych przygód z oponami.
Pieprzone prawo Murphy'ego.
#szczelajwłopony #zalesie #polskiedrogi


Zaloguj się aby komentować
No to najechane...
Niech se leży, my tego ruszać nie możemy
#lesnapracbaza #polskiedrogi #pracbaza

Zaloguj się aby komentować