Jednym z najbardziej oczywistych powodów spadku dzietności w tym kraju jest to że ludzie nie mają gdzie mieszkać. Komuniści 50 lat temu dostrzegli problem mieszkalnictwa i potrafili się zmobilizować. Powoli, ale sukcesywnie zaczęły powstawać w Polsce bloki mieszkalne w sowieckim stylu. Brzydkie ale bardzo użyteczne i dobrze lokalizowane. A teraz mamy rozdmuchany kapitalizm który lobbuje polityków. Rząd który działa na szkodę obywateli bo to na skutek tych wszystkich dopłat ceny też idą do góry. Trzeba by było wprowadzać plan długoterminowy na lata. Ale u nas każdy patrzy na najbliższą kadencję. Najlepiej było by zacząć wspierać firmy dostarczające materiały budowlane na polski rynek. Tańsze materiały to już tańsza budowa. Ulgi podatkowe, nie mówię o dotacjach bo to zazwyczaj źle się kończy ale wiadomo gdzie można by nacisnąć żeby poprawić parametry gospodarki.
Zaloguj się aby komentować
W części ogłoszeń o sprzedaży mieszkań znajduję info, że oferta jest "tylko dla klienta gotówkowego". Jaka to różnica, czy ktoś płaci przelewem z własnego konta, czy ze środków z kredytu hipotecznego? #nieruchomosci #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Na pierwszy rzut oka – spokojna, brytyjska okolica, zadbany domek, klasyczny segment. Ale prawdziwa historia zaczyna się z tyłu – tam, gdzie kończą się oczekiwania, a zaczyna brytyjski rynek nieruchomości.
Ogród, czy raczej teren za domem, który równie dobrze mógłby służyć jako tor przeszkód dla kotów. Długi, wąski, ale z kategorii tych, gdzie przy koszeniu nie trzeba robić nawrotów. Dla jednych: minimalizm. Dla innych: znak czasów.
#heheszki #uk #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować

Źródło takie sobie, ale jest to wywiad na zamówienie więc może być.
W kwestii mieszkalnictwa chyba nastąpi pewien przełom, jeżeli uda się wdrożyć proponowane zasady.
Jednak w swojej szklanej kuli widzę jak to będzie blokowane przez kryminalistę elekta gdyż może poważnie podciąć poparcie jego...
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Na ogródkach działkowych ROD rośnie liczba całorocznych działkowców, spośród których niektórzy nawet się meldują - informuje portal WP Finanse. Nasilenie tego zjawiska obserwowane jest w dużych miastach, gdzie działki ROD mogą stanowić tańszą alternatywę do wynajmu czy zakupu mieszkania.
Marcin...
Czy dobrze rozumiem, że wszystkie bloki, które mają 3 lub więcej pięter muszą do 2029 roku mieć dobudowaną windę?
Mam nadzieję, że coś źle zrozumiałem...
"W piątek 13 czerwca w Rządowym Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii" deweloperuchy co wy knujecie
#nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować

W starych blokach i budynkach użyteczności publicznej będą obowiązkowe windy. Takie plany ma Ministerstwo Rozwoju i Technologii, które przygotowało projekt nowelizacji prawa. Na dostosowanie budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, opiekunów z małymi dziećmi lub osób starszych, w tym...
Zaloguj się aby komentować
Wipler ciśnie po Wiplerze.
Tak się moi drodzy pracuje dla dobra Polski i Polaków. Najpierw nie mówiąc ani słowa popierasz ustawę o jawności cen mieszkań, a miesiąc później śmiejesz się z niej i mówisz, że ustawa i tak nie będzie działać.
Co wy robicie w tym sejmie?!
Czy nie jesteście od tego, żeby działać na rzecz obywateli i przynajmniej starać się wprowadzać prawo, które... działa
Panie Wipler skoro twierdzi Pan, że ustawa to bubel to pojawiają się trzy pytania:
1. Dlaczego w takim razie zagłosował Pan za?
2. Dlaczego nie zgłosiliście żadnych poprawek?
3. Skoro nie potrafił się Pan podzielić swoimi obawami na sali sejmowej to czy jest Pan w stanie nam teraz wytłumaczyć jak te przepisy będą omijane?
https://x.com/MNiedorozwoju/status/1933573833317142529
#nieruchomosci #polityka #deweloperka

Zaloguj się aby komentować
Ekspert od upadłościowego HRE zabrał głos:
Po wyborach prezydenckich wraca temat podatku katastralnego. Do Sejmu wpłynęła właśnie inicjatywa wprowadzenia takiego podatku dla właścicieli kilku mieszkań. Gdyby weszła w życie, za przeciętne mieszkanie trzeba by zapłacić ok. 10 tys. zł rocznie. Bartosz Turek, ekspert rynku nieruchomości mówi wprost: dla wielu Polaków taka opłata byłaby nie do udźwignięcia.
#nieruchomosci #kredythipoteczny
Zaloguj się aby komentować

Miała być willa jak z serialu, była 'gołębia klatka'. Polka zainteresowała się - popularnymi we Włoszech - domami za 1 euro. Nie spodziewała się, co wydarzy się potem. - W rzeczywistości oferta 'Dom za 1 euro' to oferta 'Dom od 1 euro', bo łączne koszty dochodzą często nawet do 100 tys. euro - mówi...

W Polsce co roku oddaje się do użytku ok. 200 tys. mieszkań, co oznacza, że w ciągu dekady teoretycznie potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa mogłyby zostać zaspokojone. Jednak większość lokali budują deweloperzy na sprzedaż, a 35 proc. gospodarstw domowych nie stać na zakup nawet za pomocą kredytu....
Wcale nie takie rzadkie zdjęcie cioci Kasi niosącej na plecach całą PL2050
#polityka #heheszkipolityczne #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować