Wleciał mi taki jegomość na szafe, jak sie go pozbyć? Wiedźmina wzywać?
#muzeum #skansen

Wleciał mi taki jegomość na szafe, jak sie go pozbyć? Wiedźmina wzywać?
#muzeum #skansen

Zaloguj się aby komentować
Warszawskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej sprawiło, że zmieniłam o nim zdanie.
Oglądając zdjęcia w internecie tego nowego dzieła architektury, byłam nim oburzona – przypominał mi, jak i wielu innym osobom, kontener pracowniczy z placu budowy. Dziś miałam okazję zobaczyć ten budynek na żywo i, o dziwo, zrobił na mnie duże wrażenie. Zdziwiło mnie to, że miałam już o nim wyrobione zdanie i zupełnie nie spodziewałam się, że można je zmienić. A jednak – czasem trzeba coś zobaczyć osobiście, by przekonać się, że wrażenia mogą być zupełnie inne, niż się spodziewaliśmy.
Być może zrobił na mnie wrażenie dlatego, że lubię tego typu brutalistyczne bryły. Ba, uważam nawet, że budynek wygląda znacznie lepiej z zewnątrz niż w środku – choć jednym z głównych argumentów jego obrońców jest to, że to właśnie wnętrze jest fenomenalne i nie należy oceniać go pochopnie.Z czym się jednak zgodzę, to to, że budynek zupełnie nie pasuje do miejsca, w którym się znajduje. Tworzy przez to dziwny kontrast, który odbiera mu majestat, a dodaje jedynie dziwności. Wydaje mi się, że odbiór byłby zupełnie inny, gdyby stanął w otoczeniu nowoczesnych osiedli, a nie w centrum – na tle komunistycznej architektury. Udało mi się również zwiedzić wystawę, która, cóż... nie trafia do mnie. Mam ogólnie problem ze sztuką nowoczesną – zupełnie nie odczytuję jej głębi.
To, co mogę jednak przyznać, to fakt, że jest to chyba najlepszy sposób na poruszanie ważnych tematów w sztuce. W tym przypadku opisy ekspozycji odgrywały dla mnie większą rolę niż samo obcowanie z dziełami. Choć było kilka prac, które swoją formą mnie zaintrygowały, to raczej nie nabrałam większej wrażliwości na ten rodzaj sztuki.
Największą uwagę w tym budynku przyciągały ogromne drzwi i okna z niepowtarzalnym widokiem na Warszawę.
**Podsumowując: **Polecam zobaczyć ten budynek na żywo. Co do wystawy – trudno mi mieć jednoznaczną opinię, bo albo jej nie rozumiem, albo nie o zrozumienie tu chodzi.
#sztuka #warszawa #muzeum





Zaloguj się aby komentować
Nie wiem ile osób tutaj mieszka w Nl. Ale polecam kartę muzealną. Zapewnia wstęp do kilkuset muzeum w Holandii. Jest rok ważna.
Ja ją spłaciłem jednym wyjazdem do Amsterdamu.
#holandia #muzeum
Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #gry #muzeum #katowice #nostalgia #historia
Z racji tego, że #hejto to portal dla starych ludzi (ale młodych duchem), boomerów, dziadersów itd. Dzisiaj specjalnie dla was, swoista relacja z pobytu z "Fun House Katowice". To jednocześnie muzeum gier elektronicznych, jak i old schoolowy salon gier, tylko, że to 2025r. (° ͜ʖ °) Nawet nie wiem od czego zacząć, ale jest spore postaranko, żeby to poukładać.
Chyba, będzie długi tekst ¯_(ツ)_/¯ Zagrajmy zatem w grę...
Salon łamane przez muzeum, mieści się w Katowicach przy ulicy Bogucickiej 7 i jest to ogromny wehikuł czasu. Ma trzy kondygnacje. "Pokoje" są...
Zaloguj się aby komentować
18 maja:
Międzynarodowy Dzień Muzeów
Dzień Bez Brudnych Naczyń
Dzień Mostowca
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS
#nietypoweswieta #kalendarz #ciekawostki #muzeum #mosty #aids

Zaloguj się aby komentować
noc muzeów u reżyserki
#stream #sztuka #muzeum #kick #ladushka <- obserwuj/blokuj

Zaloguj się aby komentować
Kilka zdjęć z Exploseum, fajna opcja dla fanów ruin wszelakich plus sporo historii w formie wystaw oraz multimediów. Trasa standardowa jest przewidziana na 2 godziny, ale chcąc dokładnie obejrzeć wystawy i przeczytać wszystkie informacje zdecydowanie potrzeba więcej czasu. Do wyboru kilka tras zwiedzania, jest też opcja z przewodnikiem. W weekend dość duży ruch, parking zajęty, trzeba było zaparkować wzdłuż ścieżki dojazdowej. Mnie głównie kręcił obiekt sam w sobie i zrobienie kilku klimatycznych fotek. Dla zainteresowanych historią https://pl.m.wikipedia.org/wiki/DAG\_Fabrik\_Bromberg
#muzeum #iiwojnaswiatowa #fotografia #tworczoscwlasna





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dzień 658/662
Liczba elementów 4014
Zestaw z roku 2023 (rocznikowo 2024 xD)
Cena katalogowa 1299,99 zł
#lego #legodamwa #muzeum #dinozaury

Zaloguj się aby komentować

Okręt podwody ORP Sokół, który stoi przed Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (MMW), zostanie udostępniony zwiedzającym 25 marca br. - podało w piątek (14 marca) muzeum.
Biuro prasowe MMW w piątkowym komunikacie poinformowało, że na okręcie ze względów bezpieczeństwa będzie mogło przebywać...

Muzeum Śląskie Katowice
Zimowy Spacer Fotograficzny
Fot. Piotr Witowski / Urokliwy Śląsk / Śląsk Jest Prze Śliczny
FujiFilm Classic Chrome
więcej foto na https://www.facebook.com/groups/slaskjestprzesliczny/posts/8281006245336104
#katowice #slask #muzeum #zabytki #fotografia #fujifilm
Na tagu #wroclaw szkalujo wrocławskie muzea, a mamy bardzo bardzo fajne rzeczy!
Tylko do końca weekendu np można zobaczyć wyjątkową wystawę dedykowaną Henelowi - Lubieżnikowi z Branic.
Henel był całkowitym samoukiem, który życie spędził w zakładzie psychiatrycznym tworząc szalone dywany.
Wystawa kosztuje grosze, dostępna tylko dla osób pełnoletnich. Naprawdę warto zobaczyć, te dzieła są ogromne!
Na zdjęciu bardzo mały kawałek mojego ryja, więc trochę #pokazmorde
#sztuka #muzeum

@kiri pie⁎⁎⁎⁎⁎ięty w dekiel sk⁎⁎⁎⁎syn, zboczeniec i sadysta. Gobeliny są obleśne, ale na żywo robią wrażenie. Dopiero wtedy człowiek widzi jak duże są (a są k⁎⁎wa potężne) i zaczyna się zastanawiać nad tym ile czasu musiało zająć zrobienie każdego z nich - lata. Chłop słynął z po⁎⁎⁎⁎nych akcji typu oswajanie kocięcia, aby wydłubać mu oczy. no ale był celebrytą, więc ludzie przymykali na to oko.
z ciekawostek. Każda postać na gobelinach reprezentuje konkretne pracownice szpitala w Branicach, głównie pielęgniarki. kto ma wiedzieć ten wie, gównoburza w tamtych stronach była straszna gdy gobeliny zaczęły być pokazywane publicznie. Gobeliny miały być sprzedane za grosze w czasie likwidacji szpitala, ale zmienił się dyrektor i wstrzymał akcję. Teraz są nie na sprzedaż. Naprawy gobelinów nikt nie chciał się podjąć, bo były w tragicznym stanie. Zostały w większości odnowione przez pracowników szpitala.
widziałem je we Wrocławiu i w Katowicach, ale największe wrażenie robią w Branicach. Tam też najciekawiej o nich opowiadają.
@kiri był reportaż - Maniuś, ale nie wiem czy da się to gdzieś obejrzeć. Koncepcja wyjazdu do Branic śmieszy mnie niesamowicie, bo tam nie ma kompletnie nic poza szpitalem i powodziami w co drugą wiosnę, a jednocześnie jest to na tyle blisko że z Wrocławia, GZM-u czy Opola dojedzie się tam w 2h xD. Szpital dobrze płaci, zatrudnia masę ludzi i gdyby nie to to okolice już by wymarły.
@kiri To nadal nie ma nic wspólnego ze sztuką. Widziałeś śmieci na poziomie bazgrołów z ostatniej strony zeszytu należącego do dzieciaka, który nudząc się na lekcji rysował kutasy.
Co z tego, że to jest duże? O wielkości dzieła świadczy tematyka i technika, a nie jego powierzchnia. Kolory? Poprawne, nic więcej. Kompozycja? Tandetna karykatura, która pasowałaby do tych zeszycików z żartami, które sprzedawano po kilkadziesiąt groszy w kioskach. Coś okropnego. Tematyka? Goła dupa i cipa. Dosłownie. Erotyzmu nie ma w tym żadnego. A jeśli miało to obrzydzić mnie z seksu to zrobiło to w zły sposób. Lynch w "Blue Velvet" też szokuje obrzydzaniem erotyki, ale jego film ma bardzo dobry scenariusz, dobrych aktorów, pomysł na siebie. A ten zboczeniec-"artysta"? Nic, po prostu na dywanach uwieczniał swoje fascynacje. Owszem, powinno to być interesujace, ale wyłącznie dla psychiatry, który powinien po śmierci tego wariata zniszczyć te śmieci dla jego dobra. Ale nic z tego, ktoś się dopatrzył w tym sztuki i tak oto wyrobił się szwindel. Z Y X W V U
Zaloguj się aby komentować
#sztuka #muzeum #mumia
Gdzie w Polsce (w którym muzeum) mogę, a raczej mój młody, zobaczyć mumię? Taką wiecie, prawdziwą...mumiową...
@sckb To mniej spektakularnie w Raciborzu https://www.visitraciborz.pl/to-najlepsze-w-raciborzu/mumia-w-muzeum-w-raciborzu
oraz kolekcja w Warszawie https://www.mnw.art.pl/o-muzeum/zbiory-studyjne/zbiory-sztuki-starozytnej/kolekcja-sztuki-egipskiej/
Jeszcze jest kolekcja Egipska w Narodni Muzeum w Pradze oraz Muzeum w Berlinie. A perełka to Turyn i muzeum Egipskie.
Zaloguj się aby komentować

Złodzieje wysadzili wejście do muzeum Drents w holenderskiej miejscowości Assen. Ukradli cenne eksponaty z wystawy „Dacja - imperium złota i srebra”. Eksplozja uszkodziła samochód, okna i budynek.
Najcenniejszym skradzionym obiektem jest złoty hełm z Cotofenesti powstały ok. 450 r. p.n.e.,...

Ratusz w Sulmierzycach, położonych w województwie wielkopolskim, jest wyjątkowym przykładem drewnianej architektury małomiasteczkowej. Stanowi jedyny w Polsce i najstarszy w Europie zachowany w całości drewniany ratusz, będący świadectwem bogatej historii i tradycji tego miejsca. Położony pośrodku...

Wielkie Muzeum Egipskie powstało w Gizie, ok. 2 km od piramid. Jest zlokalizowane na powierzchni ponad 500 tys. mkw., co czyni je największym na świecie muzeum poświęconym jednej cywilizacji. Pierwsze sale nowego Wielkiego Muzeum Egipskiego, zostały udostępnione zwiedzającym w połowie października...

Położone na molo Museum of Tomorrow w Rio de Janeiro miało być krokiem w stronę nowoczesności dla miasta. Hiszpański architekt Santiago Calatrava inspirował się tropikalnymi roślinami, jednak projekt muzeum przypomina bardziej futurystyczny statek kosmiczny. Tak jak w przypadku innych projektów...
#muzeum #wiadomoscipolska znowu jechałem obok Muzeum Birkenau. To jest wielki namiot.



Zaloguj się aby komentować