Jako że upał pomyślmy o chłodnych chwilach
#ankieta #alfaromeo #alufelgi #latonapierdalaj




Jako że upał pomyślmy o chłodnych chwilach
#ankieta #alfaromeo #alufelgi #latonapierdalaj




Zaloguj się aby komentować
#latonapierdalaj będzie dzisiaj eksperyment z jajkiem, piekarnik ustawiony na max
Edycja. Dodałem patelnię z amelinium i rondelek z wodą na kawę



Zaloguj się aby komentować
No co tam panowie, jak tam wam dzionek w korpo minął?
Bo mi dobrze, porobiłem badania, potem poszedłem na działkę, posiedziałem, popracowałem, ziomek gołąb leśny wpadł się napić z oczka wodnego.
A co u was? Dedlajny osiągnięte? Targety oblizane?
#lato #latonapierdalaj #upal #korposwiat #zabka #panzabka
@tomasz-frankowski @wujek_Marek @SpokoZiomek @FoxtrotLima @LuckySeven @Earl_Grey_Blue @Rzeznik @wielbuont @megawonsz9




Zaloguj się aby komentować
#latonapierdalaj wszyscy się chwalą jak ciepło, to ja też. #holandia

Zaloguj się aby komentować
Ekolodżia. Dojadę do domu i obiad ciepły, trzeba myśleć pozytywnie.
#latonapierdalaj

Zaloguj się aby komentować
#aktualizacja poprzedniego wpisu. Asfalt, czarna kostka betonowa i kolorowa, ale ciemna betonowa to około 56-57 stopni, liście około 34, szyszka 40. Deska tarasowa gorąca jak blacha na czarnym aucie 75 stopni, ale najlepsza jest deska na ławeczce, jasne cienkie listewki a prawie 70 stopni.
Najgoretsza jest papa na domku dla kota powyżej 77 stopni
#latonapierdalaj





Zaloguj się aby komentować
#latonapierdalaj zrobiłem pomiary temperatury różnych nawierzchni. Nie sądziłem że deska tarasowa tak się nagrzewa
Biedne te małe lawendy w tej kostce czerwonej




Zaloguj się aby komentować
#latonapierdalaj #latowypierdalaj #pogoda #heheszki #humorobrazkowy #toniesazmianyklimatu

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Hej, z okazji fal upałów i wpisu wyśmiewającego klimatycznych denialistów - jeśli chcecie się kłócić na temat globalnego ocieplenia, to pamiętajcie:
pogoda to nie klimat
40 stopni latem nie jest dowodem na globalne ocieplenie
-20 stopni zimą nie obala globalnego ocieplenia
pogoda nie świadczy o klimacie, ale klimat wpływa na pogodę -> to jest trudne do zrozumienia, bo chłopski rozum niestety nie wystarczy, mamy tu do czynienia z pewną asymetrią
dowodem na globalne ocieplenie jest zbieranie temperatur każdego dnia, przez minimum kilkadziesiąt lat, liczenie średniej każdego roku, i potem jeśli średnia z dekad rośnie to mamy globalne ocieplenie
jeśli w tym roku jest wyższa średnia temperatura z całego roku niż w poprzednim roku, to nie jest dowód na globalne ocieplenie
jak ktoś mówi że kiedyś było 39 stopni i nie było globalnego ocieplenia to może mieć rację, bo to jest pogoda. W generalnie zimnych regionach (np. Suwałki xd) może wystąpić upał
sedno sprawy tkwi w tym, że takie upały (taka pogoda) mogły wtedy występować z częstotliwością np. raz na 100 lat, a przy obecnych zmianach klimatu możemy obserwować takie upały np. raz na 10 lat (lub częściej)
tym samym nawet tej zimy możemy mieć zimę stulecia (i pogodę -40 stopni), a jednak średnia z kilku lat być wyższa niż z kilku wcześniejszych lat
obserwacje (badania) klimatu wykazują, że przy obecnych zmianach klimatu skrajności występują częściej niż zwykle. Było umiarkowanie - lekkie deszczyki całą wiosnę, ciepłe lato, umiarkowanie zimna zima. Obecnie obserwujemy więcej skrajności, tj. długotrwała susza, potem krótkie silne deszcze, upalne lato (już nie trzeba jechać do Grecji), a zimy czasami nie ma, a następnego roku wyraźnie przypomina o sobie
przy tych wszystkich ekstremach długotrwała średnia niestety jest przechylona na wzrost, co sugeruje ocieplenie klimatu
możecie sobie zapisywać na karteczce temperaturę o godzinie 12, każdego dnia w roku, liczyć z tego średnią, i po 10 latach być może już zauważycie jakiś trend - choć 10 lat to i tak zbyt krótki okres na jakieś wnioski, ale no w dużym uproszczeniu tak się obserwuje (bada) klimat (to jedna z metod)
argment że jest globalne ocieplenie bo mamy 40 stopni jest tak samo niepoważny jak to, że globalnego ocieplenia nie ma, bo Berkowicz musiał skrobać szyby w samochodzie w listopadzie xd
Starałem się to napisać w uproszczony sposób, więc niektóre punkty będą brzmieć niedokładnie. Gdyby pisać dokładnie, to by nikt nie przeczytał, a na pewno nie zrozumiał.
#klimat #zmianyklimatu #przyroda #zimowypierdalaj #zimonapierdalaj #latowypierdalaj #latonapierdalaj

Wiele osób które negują globalne ocieplenie, negują również korelacje pomiędzy spalaniem kopalin a rosnącym CO2 PPM. Zauważyłem (przynajmniej w moim otoczeniu dwie rzeczy):
rosnące CO2 nie jest spowodowane działalnością człowieka. W jednej dyskusji usłyszałem że CO2 rośnie głównie ze względu na wulkany. Gdyby to była prawda, na tym wykresie https://gml.noaa.gov/ccgg/trends/ było by widać wybuch Marapi w 2023.
CO2 nie wpływa na ocieplenie. Jeden inżynier (którego znam) stwierdził że Fourier (ten od szeregów czy transformaty), źle przeprowadził eksperyment mierzący absorcje promieniowania podczerwonego przez CO2 oraz źle zrozumiał wyniki.
Czyli nawet pokazując dane i przykłady osobom które teoretycznie na nich pracują, nie jesteś w stanie przekonać kogokolwiek do swojego zdania.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W te cieplutkie dni pamiętajcie:
nawadnianie (bez alkoholu) i nakrycie głowy to podstawa.
Gdyby Kaziu się stosował, to byłby cały i zdrowy ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
#latonapierdalaj

Zaloguj się aby komentować
termometr mi się skończył #latonapierdalaj


Zaloguj się aby komentować
żegnajcie, bo na⁎⁎⁎⁎ia tak że aż się jasno robi i szyby drżą w oknach, a jeszcze nawet padać nie zaczęło #burza #kotlinaklodzka #pogoda #latonapierdalaj


Zaloguj się aby komentować
21 czerwca:
Pierwszy Dzień Lata
Dzień Deskorolki
Międzynarodowy Dzień Jogi
Światowy Dzień Żyrafy
Święto Muzyki
Światowy Dzień Selfie
Światowy Dzień Hydrografii
Międzynarodowy Dzień Celebracji Przesilenia
#nietypoweswieta #kalendarz #ciekawostki #lato #latonapierdalaj #deskorolka #joga #zyrafa #muzyka #selfie #przesilenie

Zaloguj się aby komentować
gorąco jest, więc zadań kluczowe pytanie o skarpety do sandałów #ankieta #heheszki #latonapierdalaj #modameska


Zaloguj się aby komentować
na chwilę się uspokoiło ale znad Czech już nadchodzi kolejna runda xD #kotlinaklodzka #burza #pogoda swoją drogą to moja ulubiona strona www podczas #latonapierdalaj
https://www.blitzortung.org/en/live_lightning_maps.php?map=15


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ledwo się przyjemnie ciepło zrobiło, a grubasy już narzekają, ehh ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#latonapierdalaj

Zaloguj się aby komentować