#kurier #chiny Jak by kogoś interesowało ile czasu potrzebuje przesyłka z Chin do Polski.

#kurier #chiny Jak by kogoś interesowało ile czasu potrzebuje przesyłka z Chin do Polski.

Zaloguj się aby komentować

FedEx chce zredukować koszty. Amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się międzynarodowym przewozem przesyłek zapowiedziało redukcję zatrudnienia. W europejskich oddziałach firmy pracę straci od 1700 do 2000 osób. Zwolnienia dotkną pracowników w zespołach administracyjnych i handlowych.
#kurier...
Czy kurierzy są bardzo czepkiwi jeżeli chodzi o wagę?
Mam paczkę która waży 31,5kg a do 30kg jest tańsza wysyłka. Sprawdza to ktoś?
#kurier #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Wróciłem właśnie z #biedronka zaszedłem przy okazji bo miałem do odbioru paczkę z automatu pocztexu. Tydzień mi paczkę chuje do maszyny wkładali więc nie polecam. Od nadania 10 dni szła więc z Chin by szybciej coś doszło. Co do Biedronki to bez zmian. Alejki zajebane paletami i drożyzna, nie brałem ani sera ani żadnej padliny bo w #lidl taniej (nie wiem jak biedra liczy ten swój koszyk nie Faktu) Regały ze słodyczami praktycznie całe zastawione. 3 lub 4 palety obok siebie i brak dostępu do towaru na niższych półkach. Kasy samoobsługowe praktycznie cały czas "potrzebne informacje" i "zaraz podejdzie asystent". Jedna z pięciu w ogóle wyłączona i kolejka 3 osób. Na zwykłych jedna czynna i tam poszedłem. Przede mną chłop już nabijany i babka co tylko brała loda i fajki więc poszło szybciej niż na samoobsługowych XD.
#kurier #inpost #paczkomaty #chiny

Zaloguj się aby komentować
#dhl #kurier #zalesie
Zamówione do pop żabka, chuje pierdolone, brudne pały

Zaloguj się aby komentować
ktoś wie co DHL ma na myśli pisząc "przesyłka oczekuje na kolejny cykl doręczenia"? Przestali podawać godzinę doręczenia czy cokolwiek. Ten status wyciągnąłem z epaki (swoją drogą polecam taką sztuczkę. Większość firm przestała podawać szczegółowe statusy natomiast na epaka dalej jest do nich dostęp).
#dhl #kurier
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Pocztex nie ma opcji wysyłki paczki z domu do domu, jest tylko z placówki do domu. Dlaczego tak?
Za to Pocztex przez stronę furgonetka.pl, ma taką opcję.
Czy to kwestia różnicy oferty dla firmy i osoby prywatnej? Czy coś źle robię?
Na screenie: u góry Pocztex przez furgonetka.pl, a na dole Pocztex bezpośrednio:
#wysylka #kurier #transport #sprzedaz #handel

Zaloguj się aby komentować
Jaka najtańsza wysyłka dla 78x70x51 30,5 kg na pół palecie?
Znalazłem takie powyżej 100 zł.
#wysylka #kurier #transport #sprzedaz #handel
Zaloguj się aby komentować
Właśnie zapukał do mnie listonosz, i dał mi awizo do ręki "bo to większa paczka" xD
No ku#@%, niech zdycha już ta poczta polska xD
#pocztapolska #kurier #zakupy
@Klopsztanga
§ 35. [Zawiadomienie o nadejściu przesyłki pocztowej niebędącej przesyłką rejestrowaną w przypadku braku możliwości umieszczenia jej w skrzynce pocztowej]
1. W przypadku przesyłki pocztowej niebędącej przesyłką rejestrowaną, której wymiary lub kształt nie pozwalają na umieszczenie jej w oddawczej skrzynce pocztowej adresata, zawiadomienie o nadejściu przesyłki pocztowej wraz z informacją w postaci papierowej o terminie jej odbioru i adresie placówki oddawczej, w której przesyłka pocztowa jest przechowywana, operator wyznaczony pozostawia w oddawczej skrzynce pocztowej adresata.
2. Zawiadomienie, o którym mowa w ust. 1, może być przekazane adresatowi na wniosek nadawcy lub adresata przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, o ile formę taką dopuszcza operator wyznaczony.
§ 36. [Zawiadomienie o nadejściu przesyłki o masie ponad 2kg lub obciążonej należnościami celnymi]
1. W przypadku przyjętych do przemieszczenia i doręczenia poza miejscowym obszarem pocztowym:
1) paczek pocztowych o masie przekraczającej 2000 g albo
2) przesyłek pocztowych obciążonych należnościami celnymi
- doręczenie może być dokonane przez pozostawienie w oddawczej skrzynce pocztowej adresata zawiadomienia w postaci papierowej o nadejściu przesyłki wraz z informacją o terminie jej odbioru i adresie placówki oddawczej, w której przesyłka jest przechowywana.
2. Zawiadomienie, o którym mowa w ust. 1, może być na wniosek nadawcy lub adresata przekazane adresatowi przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, o ile formę taką dopuszcza operator wyznaczony.
3. Informację o trybie doręczenia, o którym mowa w ust. 1, operator wyznaczony umieszcza w regulaminie.
Nie musisz akceptować regulaminu usług poczty polskiej, bo te kwestie reguluje rozporządzenie.
Powiem lepiej- nie wziął jej że sobą bo jest ciężka i nie chciało mi się jej nosić, ale... nawet jak w ciągu tego dnia podejdziesz na pocztę z awizo... to też Ci jej nie wydadzą 😅 Bo mimo że nigdy nie opuściła pocztowego regału, to jest wbita na stan listonosza i w okienku usłyszysz że formalnie jej nie mają i listonosz musi wrócić z terenu i ją z siebie zdać mimo że nigdy jej w łapach nie miał 🤣 Pierdolony chlew obsrany gównem udający jakiś przepłacony bazar z podróbkami. I na to rokrocznie idą setki milionów. Ja pi⁎⁎⁎⁎le.
Zaloguj się aby komentować
#kurier #paczki #inpost
Szukam porownywarki kurierów/paczek która na chwile obecną wychodzi najtaniej
Do tej pory przez 5 lat uzywalem bliskapaczka ale ostatnio do cennika powprowadzali ukryte opłaty i skasowałem konto.
Co polecacie?

nie korzystałem, czasem po prostu czytuję Agnieszczaka, który chyba tam współtworzy projekt, więc podrzucam luźno do zbadania: https://furgonetka.pl/
Zaloguj się aby komentować
W nawiązaniu do poprzedniego wpisu:
https://www.hejto.pl/wpis/nowa-usluga-poczty-polskiej-gt-allegro-mini-przesylka-za-3-99-z-dostawa-do-skrzy
Tak, poczta doręczyła paczkę do skrzynki pocztowej za pomocą usługi: Allegro Mini Przesyłka za 3,99zł
Data nadania paczki w punkcie pocztowym:
2023-12-18
Data dostarczenia przesyłki do skrzynki pocztowej:
2024-01-08
Czas dostawy:
12 dni roboczych
edit 1: czy zostałem powiadomiony o dostarczeniu? Nie.
Trzeba zaglądać do skrzynki
#pocztapolska #allegro #zakupy #kurier #paczkomaty
Wołam:
@JF_Sebastian @ksl9 @Lubiepatrzec @VonTrupka @Naiken @twombolt @Hjuman @wonsz @Borsuk_z_boru @m-q @Pstronk @Ragnarokk
Zaloguj się aby komentować
Ja pier...e Poczta Polska powinna być kolejną rzeczą po TVP rozebraną przez nowy rząd. Zamówiłem paczkę w poniedziałek, zawsze zamawiam Inpostem. Miałbym ja pewnie już przedwczoraj bo sprzedawca wysłał ja dwie godziny po zakupie- była juz w drodze. Niestety cos mnie podkusilo zamowilem Pocztexem bo bylo napisane ze dostawa drugi dzień bo to miasto obok. No i c⁎⁎j, dziś czwartek a na sledzeniu pokazane ze dostawa bedzie w czwartek po swietach
Żona ostatnio wymieniała prawo jazdy, miało przyjść pocztą, a tu po 2 miesiącach telefon z urzędu, że proszę sobie przyjechać odebrać w urzędzie, bo były już 4 awiza i kolejnego nie będzie :v Żadnego awizo nie było, nawet listonosza ani razu pod domem nie było, kłamliwe śmiecie. Zmarnować taki potencjał, z pozycji monopolisty stoczyć się do kiosku ze zniczami :v Z drugiej strony, warto by było najpierw wprowadzić tam jakichś myślących ludzi i zrobić chociaż audyty, może chociaż jakieś poszczególne gałęzie są do uzdrowienia, bo jednak ładować tyle kasy w to a potem to zamknąć bez próby naprawy to trochę szkoda jak dla mnie
@adam_photolive szwagier obchodzi urodziny i jakoś o tym zapomniałem przez zbliżające się święta. Wczoraj (czwartek) ok. 2 po południu na Allegro kupiłem mu fajny prezent, od razu zapłaciłem z dostawą paczkomatem - przewidywany czas dostawy sobota (2 dni, ok). Dziś rano dostaję SMS, że przesyłka czeka na odbiór. Nawet doba nie minęła. To kurierowi dłużej by się zeszło.
Zaloguj się aby komentować
Wie ktoś może jakim kurierem wysyła Media expert i czy paczkę da się przekierować do paczkomatu, Żabki albo gdziekolwiek? Bo tylko przy kurierze dało się raty wybrać i przycebulaczyć 20 parę złotych na dwóch darmowych, a w mieszkaniu mnie pewnie nie będzie. xd
#kurier #niewiemjaktootagowac #pytanie
Zaloguj się aby komentować
FYI: jeśli wysyłacie szkło lub ceramikę przez InPost (kurierzy, paczkomaty), łamiecie regulamin serwisu.
Serio. Dowiedziałem się dzisiaj, że dokładnie tak wygląda regulamin InPostu i z tego powodu odrzucają mi reklamację dotyczącą stłuczonego dzbanka i czarek znajdującego się w paczce wyjętej z paczkomatu.
Ile razy wysyłaliście paczkomatem cokolwiek szklanego lub ceramicznego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#inpost #fyi #paczkomaty #kurier


Zaloguj się aby komentować
Kilka lat temu głośno było o tym że niebawem paczki będą dostarczane dronami
wyszedł niewypał taki jak z autonomicznymi samochodami
#logistyka #zakupy #kurier #drony

Człowiek z natury chce wszystko usprawniać i udoskonalać do maksymalnego poziomu, zamiast stosować coś co ma najlepszy stosunek korzyści do ceny.
Zamiast dążyć do 100 proc automatyzacji trzeba dążyc do najefektywniejszego w stosunku cena/zysk jej procentu.
Przynajmniej do momentu dopóki nie dokona się jakiś przełom z AI szerszy niż kilka IF lub rób coś losowo a jak coś osiągniesz to dostaniesz nagrodę/jak spieprzysz to karę. Takie coś może zadziałac przy stałym środowisku i w stałym środowisku można o takim czymś myśleć, w zmiennym jest to skazane na dużo większy niż u człowieka margines błędu.
@SiostraNieZdradziDziewczynaTak
2014: https://www.swiatdronow.pl/inpost-uzyje-dronow-przesylania-paczek
Zaloguj się aby komentować

Zadłużenie kurierów wciąż rośnie i wynosi teraz 35,3 mln zł, a zadłużonych jest 1237 podmiotów – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Dodano, że przedsiębiorstwa korzystające z usług dużych firm kurierskich i pocztowych są im winne ponad 30,4 mln zł.
kurier #pracbaza #jdg #biznes
Potrzebuję porady w związku z #pocztapolska ponieważ kurier dostarczył paczkę pod nieobecność i nikt jej nie odebrał zostawił paczkę na podwórku i zniszczył ją mój pies. Paczka z amazon de, czy mogę po prostu zgłosić zaginięcie tej paczki, czy raczej bawić się w zwroty i reklamacje. Niestety zawartość także została całkowicie zniszczona.
Jak to ugryźć żeby odzyskać towar ewentualnie pieniądze w jak najszybszym czasie?
#kurier #zalesie
Zaloguj się aby komentować
Ale Poczta Polska i ich kurier Pocztex to żałosne ścierwo. Nie dostarczyli mi przesyłki, połączyć na infolinii się nie da, bo odrzuca połączenie (żałosne ścierwa xD po prostu mówią, że jest duży ruch i elo, dzwoń kiedy indziej). Przesyłka dostarczona do urzędu pocztowego, który nie istnieje. Wczoraj dzwoniłem do kuriera, który niby wziął moją przesyłkę, to mówił, że to jego kolega wziął, bo to jego rejon. Telefonu do kolegi oczywiście brak. Ależ to jest pierdolony chlew. A jakiś pisdzielec mówi, że poczta polska to nasze krajowe srebra rodowe XD chyba rodowy wychodek obsrany gównem. #zalesie #pocztapolska #kurier
@tak_bylo mam takie same doświadczenie z kurierami PP. Do szanownego Pana Kuriera się za c⁎⁎ja nie dodzwonisz, bo nie odbierają służbowych telefonów, na infolinię się nie dodzwonisz, do placówki może i się dodzwonisz ale nic nie pomogą, bo wiedzą jedynie, że kurier pobrał paczkę. Możesz siedzieć cały dzień na d⁎⁎ie w domu, a i tak pod wieczór dostaniesz SMSa z informacją, że była nieudana próba doręczenia paczki. Miałem takie sytuacje kilka razy i obecnie jak widzę na allegro, że któryś sprzedawca ma dostawę tylko kurierem PP, to nie kupuję i szukam innej aukcji od innego sprzedającego. Już wolę sam wsiąść w auto i pojechać 20km coś kupić, nawet przepłacić, niż mieć do czynienia z tą "firmą"
Zaloguj się aby komentować