Blisko 90% wywodów na temat tego, czemu dana partia nie rośnie optymalnie można sprowadzić do tego, że nie jest trenowana do upadku mięsniowego.
#hejtokoksy #silownia
Blisko 90% wywodów na temat tego, czemu dana partia nie rośnie optymalnie można sprowadzić do tego, że nie jest trenowana do upadku mięsniowego.
#hejtokoksy #silownia
No dobra, ale wiele ćwiczeń wielostawowych u osób mniej zaawansowanych zanim doprowadzi do rzeczywistego upadku mięśniowego to najpierw doprowadzi do upadku technicznego lub upadku grup wspomagających. W tym momencie pchanie na chama przysiadu złożony jak scyzoryk czy ciągu wygięty jak wędka pomimo upadku formy przestaje być bezpieczne.
Większość osób (pomijam zaawansowanych powerlifterów) do upadku, a nawet zrobić pauzę i ponad, to może sobie doprowadzić mięśnie w stabilizowanej pozycji np. hack squat (dzięki tej maszynie zobaczyłem obszerny boczny), czy wyprosty na maszynie.
Zaloguj się aby komentować
Dziś ostatni dzień masy. Za⁎⁎⁎⁎ście. Jeszcze ten jeden dzień się pomęczyć i koniec ze wciskaniem w siebie żarcia na siłę. Przynajmniej na jakieś pół roku.
#hejtokoksy
Zaloguj się aby komentować
Mniej chyba znaczy więcej. 3 dobre serie (z kontrolą) podciągania i 3 dobre serie pompek (wolniej, niżej, bardziej) robią lepszą robotę niż 500 pompek bo tak.
#przemysleniazdupy #hejtokoksy
@AdelbertVonBimberstein ogólnie je⁎⁎⁎ie jakichś potężnych ilości pompek nie ma większego sensu xD. Zwłaszcza jeśli są to zwyczajne pompki na ziemi, a nie różne wariacje tego ćwiczenia.
500 pompek bardziej zmęczy kondycyjnie i niekoniecznie musi dobić do upadku mięśniowego. Co innego pompki z deficytem, z pauzą albo jakaś wersja decline.
Zaloguj się aby komentować
Jedyne ćwiczenie na brzuch, które ma sens to allahy (czy jak kto woli skłony z linką wyciągu górnego), obojętnie czy stojąc czy klęcząc, byleby pracować zbliżaniem mostka do miednicy. Dlaczego? Bo jest to jedyne ćwiczenie, w którym oprócz zbliżania do siebie przyczepów pracujemy z obciążeniem i możemy trenować do upadku i ponad upadek oraz mamy możliwość prostej progresji w skali czasu. Wszystkie izometrie i inne breakdance na podłodze nie mają sensu i są do wyrzucenia z planu, przez braak możliwości progresji i pracy na sensownej intensywności w rozsądnym zakresie ruchu, podobnie z ruchami na skośne brzucha, chyba, że ktoś chce mieć klocowatą talię (kośćca nie przeskoczysz, ale możesz pogorszyć sprawę przerośniętymi skosami).
#silownia #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
Temat dla #hejtokoksy co ogarniają hormony. Czasem czytam że poziom testosteronu wolnego jest ważniejszy od całkowitego.
Całkowity testosteron mam wysoko - w normie ale blisko górnej normy.
Testosteron wolny mam za to nisko - w normie ale blisko dolnej normy.
W samopoczuciu i libido nie czuję wysokiego testosteronu. Ktoś coś?
Wszystkie inne hormony w normie, prolaktyna trochę wysoko ale teź mieści się w widełkach.
Zaloguj się aby komentować
Posilek potreningowy tego typu.
Ryz 120g
Rodzyny 40g
Kura 200g
Musze jakies lepsze rodzyny znalezc, bo te jumbo z lidla to tak srednio.
#hejtokoksy #dieta #jedzenie #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Przed panstwem samiec alfa, zero w nim kobiety xD
#hejtokoksy #zdrowie

Zaloguj się aby komentować
Siadanko 130kg. 2 serie robocze po 7, not bad jak na redukcje.
#hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
Zrobiłem sobie pomiary i wychodzi mi około 10.9% masy tłuszczu.
I tak sobie myślę, że na ten moment nie będę schodził niżej. Dobije do 78 kg (ważyłem się dwa tygodnie temu to było 79.7 kg- już powtarzalne poniżej 80kg) i zacznę od miesięcznego wejścia na kaloryczne zero- powinienem być gdzieś koło wakacji i w lipcu/sierpniu dodam powoli 100-200 kcal powyżej zapotrzebowania. Bez tego nie zbuduję takiej sylwetki jak chcę, a przede wszystkim muszę rozbudować klatkę bo nogi mam za⁎⁎⁎⁎ste (no i petarda łydki jak to u grubasów). Na pewno muszę mięcha na d⁎⁎ę dodać.
Takie sobie #rozmyslania okołofitnesowe.
Zobaczymy jak sobie z tym poradzę psychicznie.
#galaretkanomore #chudnijzhejto #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
Jestem, Q2, geniuszem - prawdopodobnie po niedzielnym treningu wziąłem cudzego buta zamiast swojego bo jak dzisiaj je wyciągam to jeden jest z 4F (mój) a drugi z Adidasa (nie mój). Zaczepiłem pracownika, ale nie znaleźli (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻ #gownowpis #przegryw #hejtokoksy
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #humorobrazkowy
po jednym:
#notorasizm i #hejtokoksy





Zaloguj się aby komentować
No dobra, to może faktycznie zdejmijmy jeden talerz dla bezpieczeństwa xd
#heheszki #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ale porypane.
(są napisy po polsku)
https://www.youtube.com/watch?v=KQKMVe_zWBE
#koreapoludniowa #hejtokoksy #silownia #animacja #heheszki #nohomo


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pytanie do #hejtokoksy
Czy ktoś z was robi takie ćwiczenie na brzuch i wzmocnienie pleców?

@Gumaturbo Plank to bardzo marne ćwiczenie. Jak się je robi sumiennie, bez ściemniania (o co bardzo łatwo np. zwieszając się naprzemiennie to na jednym barku, to na drugim, tak zresztą ustanawia się te rekordy wielogodzinnych planków), to progres jest tak szybki, ze po miesiącu czy dwóch robisz planka przez 15 minut i w tym czasie zastanawiasz się, ile lepszych ćwiczeń mógłbyś wykonać.
Zaloguj się aby komentować
Chyba mogę już się trochę pochwalić, może @AdelbertVonBimberstein przyjmie mnie do klubu #galaretkanomore
Zacząłem ostatni 28 tydzień redukcji (nieco ponad pół roku), zrobiłem sobie z rana nogi, poślad i trochę brzuch, wracałem już się umyć, patrzę, a tu wagę postawili z analizatorem składu ciała. Wynik okazał się lepszy niż sądziłem, bo wyglądam bliżej 10% BF. Tak czy inaczej zadowolony chłop, poszło 86kg -> 68kg (na czczo było 67,3kg), spodnie 3 rozmiary węższe, samopoczucie lepsze, a i plecy dawno nie bolały.
W planie 2 tygodnie na utrzymaniu, a później powolne budowanie masy.
#hejtokoksy #dieta#chwalesie

@Capo_di_Sicilia ogólnie to całkiem spoko. Oczywiście są pewne minusy, których należało się spodziewać takie jak spadek energii późnym popołudniem. Domyślam się jednak, że ma to związek z tym, że trenuję rano, więc większość węglowodanów (tak nawet do 70%) jem przed południem. Druga sprawa, to że jeszcze kilka tygodni temu mało było dnia (rano ciemno, po pracy znów ciemno), co też nie nakręca. No ale dzień się wydłuża, a węgli będę mógł dołożyć, więc liczę że się wyrówna.
@Profesor_Wilczur sam się zdziwiłem, że aż tyle smalcu się uzbierało. Tak w ubraniu pewnie nie powiedziałbyś, że grubas, raczej przeciętny chłop po 30 z małym brzuszkiem, który nawet nie odznaczał się jakoś specjalnie na koszulce - czyli typowy skinny-fat. Początkowo chciałem zrzucić "kilka kilogramów", ale potem weszło mi "co, ja nie dam rady?". Tak, teraz plan jest zrobić trochę chudego mięsa, jedzonko chyba mam już nieźle opanowane, a plan ułożony pod swoje cele i ograniczenia, i jeszcze będę konsultował z trenerem, więc jestem dobrej myśli.
Zaloguj się aby komentować
Zwyciężczyni zawodów hip thrustów, podniosła 350kg. Kiedy chodziłem na siłownie nigdy nie robiłem tego ćwiczenia ale widać po niej, że nogi wyglądają jakby sporo dźwigała. Polecacie z własnego doświadczenia dodanie go?
Pytam bo sam będę wracał niebawem na siłownię ale zawsze skupiałem się głównie na ćwiczeniach z trójboju.
#hejtokoksy #hipthrust
@nbzwdsdzbcps hip thrust to imo must have w planie treninhowym.
Po pierwsze wzmacnia on d⁎⁎e, co odczujesz na plus w siadach i ciagach. Jezeli chcesz w trojbojowych liftach robic fajne wyniki, to do kazdego z nich nalezy dobrac cwiczenia uzupelniajace, a hip thrust wlasnie takim jest dla siadow i ciagow.
Po drugie buduje d⁎⁎e, a mozesz wierzyc lub nie, ze typiary tez zwracaja uwage na tylki facetow i uwazaja je za pociagajace ;)
Nie ma co sie nawet zastanawiac :)
@nbzwdsdzbcps bez ochraniacza wielkie siniaki miałem.
Maty działają, ale są niewygodne w ciul jak robisz serię np. 8 powtórzeń.
Są pianki na sztangę, tylko nie mogą być zbyt miekkie, bo te się zgniatają już przy stówce i zostają siniaki. Ostatnio uskuteczniam patent pianka+ręcznik i jest git - jak będę pamiętał pokażę.
Jakby ktoś miał lepszy patent to też chętnie posłucham.
Zaloguj się aby komentować
Twój stary kulturysta xD
(uwaga - przekleństwa)
#heheszki #humorobrazkowy #hejtokoksy
@mehow już tu kiedyś opowiadałem. Jak z teściem robiliśmy coś na podwórku i przyszedł sąsiad z pytaniem czy mamy taką śrubkę pożyczyć. No to tescio mówi "chodź poszukamy", poszliśmy szukać w kuchni letniej i dziwnym trafem nikt się nie spodziewał, że był tam bimber...
Polałem bo "hehe lej młody", i ten gość od śrubki wali literatkę bimbru, bierze jajko i je wysysa, jak to zobaczyłem to się prawie zrzygałem xD
Do dzisiaj mam to przed oczami, a on mówi, że tak mu najlepiej wchodzi xD
Zaloguj się aby komentować
@saradonin_redux konkretny uraz każdy jest inny i rozpatrywany indywidualnie, więc to nic nie znaczy, autor poleca na rozruszanie kręgosłupa takie ćwiczenie
Porady są uniwersalne dotyczą osób z bólem wywołanych przez jakieś problemy z kręgosłupem i mają być całkowicie bezpieczne i skuteczne, ale książka nigdy nie zastąpi fizjoterapeuty (najlpiej kilku, bo z doświadczenia wiem, że każdy może mieć całkowicie inną teorię, bo to loteria)

Zaloguj się aby komentować