#zyciepo30stce #lata90 #hejto30plus #heheszki #memy #swietozmarlych

#zyciepo30stce #lata90 #hejto30plus #heheszki #memy #swietozmarlych

Zaloguj się aby komentować
No to Andrzej dziś narysował xD
#heheszki #hejto30plus #andrzejrysuje

Zaloguj się aby komentować
#seriale #ciekawostki #filmy #zagadkifilmowee #hejto30plus

Zaloguj się aby komentować
FCKGW - ?
#hejto30plus #glupiehejtozabawy
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dobra, żebyście mi nie zawołało karetki pod dom: poprzednie pomiary były prawdziwe, ale nieprawidłowe. Krzywo zapięty rękaw powodował, że cisnieniomierz zbierał echo. Dlatego tak ważne jest, żeby kontrolować symbol pulsu podczas pomiaru i jeśli widać nieprawidłowości to po 5 minutach powtórzyć pomiar. Przy regularnym samobadaniu efekt białego fartucha powinien przestać mieć wpływ bardzo szybko. A jak nie ustępuje, to może jednak to coś innego xd
Robienie kilku pomiarów z rzędu nie jest dobrym pomysłem, bo może dawać zaklamane wyniki, szczególnie u osób starszych.
#zdrowie #hejto30plus
Tu macie aktualny wynik. Tak, nadal za wysokie ciśnienie, ale mnie @bori wkurwił. Tętno takie mam "od zawsze" , nie pamiętam kiedy zeszło poniżej 80 (odczytów w opaski nie liczę bo ona se dopasowuje wynik do przebiegu zamiast naprawdę mierzyć)

Zaloguj się aby komentować
Dobra dajcie mi spokój, już nie mam takiego pulsu
#hejto30plus

Zaloguj się aby komentować
Chyba pora coś zmienić...
#hejto30plus


Zaloguj się aby komentować
Piękne to były czasy, teraz to się wszystko samo konfiguruje i zabiera żyłkę hazardu przy składaniu :D
#nostalgia #hejto30plus

@WujekAlien ech, ten zawód, gdy nie było dźwięku, niezależnie od wybranej opcji...
Jak po latach usłyszałem dźwięki i soundtrack z death rally, w które namiętnie grałem pół dzieciństwa (demko of kors) to było to dziwne przeżycie. Ale gierka na tyle fajna, że do dziś se gram na Steam decku, dawali parę lat temu za free przy okazji premiery odświeżonej wersji na androida.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ehhh, cieszyłem się, że od poniedziałku plecy jakby mniej dokuczają, a przecież ja non stop na przeciwbólowych siedzę...
#hejto30plus
Zaloguj się aby komentować
Obecnie mieszkam we własnym mieszkaniu w Warszawie, ale ponieważ jestem ożeniony, nie przebieram w tinderowkach (pozdrawiam kolegę żyjącego pełnia życia w stolicy), pracuje zdalnie i generalnie się starzeje (pozdrawiam #hejto30plus ) to zaczynam się rozglądać za domem „docelowym”.
Wymagania;
dom wolnostojący (bliźniaki/szeregowce nie)
miejsce na szopę/warsztat (żebym miał gdzie pracować po nocy z włączonym głośnikiem i maszynami typu tokarka/piła tarczowa)
możliwość dojazdu do wojewódzkiego (preferowana kolej minimum 3 przejazdy dziennie rano południe wieczór żeby dziecko mogło kiedyś do szkoły dojechać) - dojazd rowerem do stacji/przystanku do 30 minut
internet światłowodowy
nice to have przestrzeń na mały sad/ogródek
cena do 1.5 miliona do wprowadzenia się
nie południe (odpada Kraków, Wrocław, Katowice itp)
No i teraz mam zagwozdkę - gdzie czegoś takiego szukać? Mieszkałem tylko w miastach wojewódzkich i większych. Jestem uprzedzony do powiatowych ~10-20k (kojarzą mi się z kolesiostwem, kryminałem i układami kacyków z policja), z drugiej strony korca mnie miejscowości typu Żyrardów Koluszki ze względu na transport do stolicy i ceny nieruchomości
#nieruchomosci #pytanie #ankieta
Imho jeśli nie masz pracy/rodziny to małe miasta/wsie są kontrowersyjne pod kątem bombelka. I tak będziecie jeździć do dużego miasta żeby cokolwiek załatwić, posłać go do szkoły albo obejrzeć film w kinie. A dojazdy codziennie jakimś pociągiem to trochę abstrakcja - chyba nie warto tracić na to życia, jeśli masz możliwość po prostu kupić mieszkanie/dom na przedmieściu.
Zaloguj się aby komentować
#HEJTOBRY, CZEŚĆ HEJ(T)O. DZISIAJ MAMY 22 PAŹDZIERNIKA. SŁONECZKO WSCHODZI O 07:12 (2 MINUTY PÓŹNIEJ), A ZACHODZI O 17:29 (2 MINUTY WCZEŚNIEJ) W PORÓWNANIU DO WCZORAJ. A CO WIĘCEJ:
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CAPS LOCKA - DZISIAJ #HEJTO30PLUS MOŻE CZYTAĆ BEZ OKULARÓW.
W USA MAJĄ ŚWIĘTO ORZECHÓW. OBCHODZIŁBYM! MAKADAMIA I ZIEMNE TO KRÓL I KRÓLOWA ORZECHÓW JAK LEW KRÓL DŻUNGLI A OWCA KRÓLOWA HEJTO.
ANDRÉ-JACQUES GARNERIN W 1797 DOKONAŁ PIERWSZEGO SKOKU NA SPADOCHRONIE (WŁASNORĘCZNIE ZROBIONYM) Z BALONU 700 METRÓW NAD ZIEMIĄ I PRZEŻYŁ. JEGO ŻONA ZAŚ SKOCZYŁA DWA LATA PÓŹNIEJ JAKO PIERWSZA KOBIETA I TEŻ PRZEŻYŁA. OBRAZEK POKAZUJĄCY TEN WYNALAZEK (W SUMIE JAK MNIEJSZY BALON) NA FOTO NR 3 PONIŻEJ - NIESTETY ZROBIONY ZOSTAŁ WIEK PO WYDARZENIU.
W POLSCE MIAŁA PREMIERA FILMU DIUNA (CO CIEKAWE SPORO KRAJÓW MIAŁO MIESIĄC PRZED NAMI, A MY CZY USA W KTÓRYM BYŁO KRĘCONE TAK PÓŹNO, WTF). DZIWEN FILM, MOŻE JAKBYM CZYTAŁ KSIĄŻKI TO BYM SIĘ BARDZIEJ WCIĄGNĄŁ. A TU TAKIE NIE WIADOMO. ZRESZTĄ WSPOMINAŁEM O TYM 8 PAŹDZIERNIKA PRZY NARODZINACH AUTORA KSIĄŻEK.
W 1884 W WASZYNGTONIE PODPISANO AKT USTALAJĄCY POŁUDNIK ZEROWY (KTÓRY PRZEBIEGAŁ DO 1984 PRZEZ DZIELNICĘ GREENWICH W LONDYNIE). UREGULOWANO TEŻ STREFY CZASOWE ORAZ CZAS UNIWERSALNY.
W 1895 W PARYŻU WYKOLEIŁ SIĘ POCIĄG, KTÓRY WJECHAŁ NA DWORZEC NA PEŁNEJ PI**IE, BO MIAŁ OPÓŹNIENIE I MASZYNISTA DOWALIŁ DO PIECA, A HAMULCE NIE ZADZIAŁAŁY. POCIĄG PRZEBIŁ 60 CM ŚCIANĘ I LOKOMOTYWA WYLECIAŁA Z PERONU. O DZIWEN ZGINĘŁA TYLKO 1 OSOBA - PRZECHODZIEŃ. NIEFART ŻYCIA. FOTO Z WYPADKU Z NUMERKIEM CZTERY.
W 2012 ODEBRANO LANCEOWI ARMSTRONGOWI SIEDEM TYTUŁÓW KOLARSTWA KTÓRE ZDOBYŁ Z RZĘDU (TERMINATOR JAKI?) Z POWODU DOPINGU (A, NO I WSZYSTKO JASNE).
W 1952 URODZIŁ SIĘ JEFF GOLDBLUM, KTÓRY GRAŁ DOKTORKA W JURRASIC PARKU CZY DNIU NIEPODLEGŁOŚCI.
W 1962 ZAŚ URODZIŁ SIĘ BOB ODENKIRK - AKTOR GRAJĄCY PRAWNIKA W BREAKING BAD, CZY BETTER CALL SAUL (MEGA POLECAM, MUST HAVE OBEJRZENIA OBYDWA), A TAKŻE BYŁEGO AGENTA (?) I WKURZONEGO OJCA JEDNOCZEŚNIE W NOBODY I NOBODY 2. RÓWNIEŻ MEGA POLECAM. A PRZY OKAZJI NIE POZDRAWIAM ADMINA Z OPENSUBITLES-ORG CO USUNĄŁ MOJE NAPISY TEGO OSTATNIEGO FILMU. NAJPIERW TWIERDZIŁ, ŻE TO NAPISY AI, A ZA DRUGIM RAZEM NIE PODOBAŁY MU SIĘ WIELOKROPKI I PRZECINKI (BYŁY PIERWSZYM POLSKIM TŁUMACZENIEM FILMU, A SPĘDZIŁEM NAD NIMI 3 DNI). 1100 LUDZI CO JE POBRAŁO PEWNIE MA INNE ZDANIE. IDŹ NA ELEKTRODĘ gnomie chędożony (SPECJALNIE Z MAŁEJ).
ZMARŁ AUSTRIACKI MALARZ. NIE, NIE TEN. W 1764 KARL AIGEN. BYŁ PEJZAŻYSTĄ. PRZYKŁADOWA PRACA NA DRUGIM OBRAZKU. PRZY OKAZJI WOŁAM @UMYPASZKA, BO LUBISZ OBRAZY.
W 1956 ZMARŁ FRANCESCO ILLY. WŁOSKI WYNALAZCA, KTÓRY OPRACOWAŁ PAKOWANIE PRÓŻNIOWE KAWY W METALOWYCH PUDEŁKACH, ABY ZACHOWAŁY SWÓJ AROMAT NA ZNACZNIE DŁUŻEJ. TLEN ZASTĄPIŁ AZOTEM, CO WTEDY BYŁO INNOWACYJNE, A TERAZ JEST NORMALNE. A TAKŻE STWORZYŁ PIERWSZY AUTOMATYCZNY EKSPRES DO KAWY (ZASILANY PARĄ WODNĄ POD JEBUTNYM CIŚNIENIEM). JEGO FIRMA ILLYCAFFÉ NADAL ISTNIEJE. DZIĘKUJĘ CI MISTRZU ZA RATOWANIE WIELU MOICH NIEPRZESPANYCH DNI.
POZDRAWIAM CIEPLUTKO, ZWŁASZCZA @WINIUCHO I JEGO GRZYBY… I TROCHĘ @UMYPASZKA I... @ERWINOROMMELO.
#CIEKAWOSTKI #CIEKAWOSTKIZDUPY




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Poranny niezbędnik starego pierdziela
#hejto30plus #kawa

Zaloguj się aby komentować
Człowiek pierwszy raz od dawna spał 8 godzin to za karę od rana go kark boli
#chcesiewyzalic #hejto30plus #starosc

Zaloguj się aby komentować
pierwszy biały włos na brodzie
#raportzchwilibiezacej #hejto30plus
Zaloguj się aby komentować