To, że Bartek ma w kuchni stanowisko strzelnicze to wie każdy. Ale to, że w sypialni ma bulaj żeby pamiętać, że jest na statku (to go usypia) to tego nie wie nikt.
@bartek555 #heheszki #budownictwo

To, że Bartek ma w kuchni stanowisko strzelnicze to wie każdy. Ale to, że w sypialni ma bulaj żeby pamiętać, że jest na statku (to go usypia) to tego nie wie nikt.
@bartek555 #heheszki #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
#remontujzhejto #remont #budownictwo #budujzhejto Jakby ktoś chciał to robię wewnętrzne parapety od ręki. Dechę przynieś i masz





Zaloguj się aby komentować
#remontujzhejto #remont #budownictwo #budujzhejto Skończone (brakuje narożników są zamówione na okna) teraz czas na moją kotłownie





Zaloguj się aby komentować
Pytanie do eksperta, czy takie pęknięcia w pustaku nie zwiastują katastrofy budowlanej lub nie sa dowodem na zle wykonaną prace?
#budownictwo #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Opierdol dostal i odrazu szybciutko dokonczyl. Porzadny czlowiek, ten moj tesciu ;)
#budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Dostałem dzisiaj "ostatnią" serie poprawek od architekt. Z prawej widzimy wizkę, która Jej wysłaliśmy, z lewej widzimy co dostałem jako "gotowe do składania do urzędu". Na drugim screenie widzimy stan sprzed "poprawek". Na trzecim screenie widzimy z kolei obecny stan mojej psychiki
#buduwe #budownictwo #budujzhejto #podkarpaciewariacie



Znam to, sam walczyłem z projektantem który najpierw zgodził się z moją koncepcja i planami (dostał wszystko rozrysowane z wymiarami kondygnacji i pomieszczeń), a później próbował udawać że on nic nie wie i starał się wciskać uproszczone rozwiązania rozpieprzajac tym samym układ pomieszczeń. Tyle dobrego że po przyciśnięciu zrobił jak trzeba.
Zaloguj się aby komentować
Lazienki sie robia, sie robia.
#budujzhejto #budownictwo #architektura


Zaloguj się aby komentować
Fachowcy budowlańcy, na ocieplenie fundamentów EPS 100 czy 150? Dostałem wycenę na taki i taki więc się zastanawiam, a że jestem niecierpliwy to chętnie usłyszę Wasze zdanie już dziś, chociaż jutro kierownik budowy pewnie coś zasugeruje.
#pytanie #budownictwo #budujzhejto
Zaloguj się aby komentować

Od prywatnej fortecy z ziemi i drewna do kamiennej warowni prawie nie do zdobycia. Jak zamki stały się najbardziej charakterystycznymi budowlami średniowiecza?
Oczywiście sztuka fortyfikacji ma swoje korzenie w starożytności i stosowano ją w Europie szeroko nawet w czasach przedrzymskich....
Dzień dobry. Dzisiaj taką kuchnię będę rozbierał. Jak dobrze pójdzie, to za dwa może trzy lata zrobię sobie z niej letnią kuchnię ogrodową. Pozdro i z fartem. #majsterkowanie #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
#budownictwo #dom #remontujzhejto Powrót do przeszłości czyli to co się działo 7 dni temu.
https://www.hejto.pl/wpis/budownictwo-dom-plytek-w-kotlowni-jeszcze-nie-skonczylem-mam-misje-poboczna-jak-
A i ten kotecek w oknie właścicielka tego domu przygarnęła go bo od trzech dni się palętał pod sklepem a ona pracuję tam.
Dodam że nie zaczęliśmy głównej ściany bo czekaliśmy na gazownie (przeróbka) dlatego boczną się ogarniało. Dziura wykopana a te mają czas po 4 dniach się pofatygowały.




Zaloguj się aby komentować
Tesciu to jest kozak. W tydzien sam zatopil siatke na tej elewacji. Zrobi jeszcze te sciane po lewej i po powrocie zaciagniemy razem druga warstwe, skonczymy podbitke i mozna sciagac rusztowanie z polnocnej i wschodniej elewacji 🫡
Dokonczyc poludniowa i te pierdolona belke ozdobna.
Rury spustowe, itp do rynien dzisiaj przyjechaly. Plytki do lazienek na gorze, jedna wanna i baterie w drodze.
Druga wanna tez powinna byc, ale zanim stara wybierze to lato nas zastanie.
#budujzhejto #budownictwo #architektura

Zaloguj się aby komentować
Bunkier skończon, teraz czekać na poprawki architekt. Czekam sobie trzeci miesiąc. A poprawki wykniknęły z sugestii wykonawcy. Fajna firma, nic im nie zapłaciłem, siedzieliśmy 2 godziny u nich w biurze i przepracowaliśmy projekt, żeby był zgodnie ze sztuką i przy okazji będzie kapkę taniej.
Podoba mi się obniżanie oczekiwań, od "Startujemy w tym roku", przez "Fundement wylejemy, też fajnie!" do "Ej, może do końca roku geodeta paliki wbije".
#buduwe #budownictwo #budujzhejto #podkarpaciewariacie

Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję porady, wykonawca mojego domu zamawiał więźbę dachową z tartaku z którym już dlugo współpracuje. Drzewo to świerk, miało być dodatkowo suszone i impregnowane. O ile co do jakości drewna nie mam zastrzeżeń to ta 'impregnacja' wydaje mi się oszukana. Drewno ma kolor mocnej zieleni i a sama substancja spenetrowała je tylko powierzchownie, dosłownie wystarczył ruch scyzorykiem by było widać surowe drewno. Ma ktoś doświadczenia z impregnowaniem drewna?
#dom #budowadomu #budownictwo

@epsilon_eridani Widać, że w Twoim wypadku bardzo się postarali, bo dali dużo barwnika
Rozumiem, że sprawdziłeś wilgotność? Bo to kwestia znacznie istotniejsza.
Zaloguj się aby komentować
#budownictwo #remontujzhejto #ciekawostki Płytki skończone czas na ściany bo mnie wkurwiają przez te płytki
https://www.hejto.pl/wpis/budownictwo-remontujzhejto-remontujzhejto-nawiazujac-do

Zaloguj się aby komentować
Pro tip dla osob z pompa ciepla i ogrzewaniem podlogowym:
Zmniejszanie temperatury na noc kosztuje was wiecej niz utrzymanie tej samej temp. No chyba, ze to mala zmiana typu 2 stopnie to jeszcze przejdzie.
Nie ma za co,
Wasz bartek.
#budownictwo #architektura #budujzhejto #technologia #fizyka
Nowy dom podłogówka piec na pellet porzedniej zimy po 2 dniach zrobiło się 23 na 21 piec się wyłączył bo wczesniej zignorowałem komunikat na piecu o przepelnionym popielniku, tak wiec bezwładność temp dobrze zaizolowanego domu wskaźnik EP 50 nie pozwoli na zmianę temperatury w domu w tak krotkim czasie jak noc, chyba że będzie -30
@bartek555 w ogólności tak jest, ale wyprostujmy jedną rzecz: zmiana o 1~2 stopnie, jeżeli ktoś tak lubi (w chłodnym się śpi lepiej), nie spowoduje, że zbankrutujemy.
Dużo zmienia też konstrukcja domu, a konkretniej jego pojemność cieplna (domy drewniane mają pojemność znacznie mniejszą niż betonowe, posadzka anhydrytowa ma mniejszą pojemność niż cementowa) - czym mniejsza, tym koszt mniejszy.
No i najlepsze jest to, że na pompach ciepła nie ma tragedii - znacznie bardziej efekt ten widać na paliwach spalanych.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#budownictwo #ciekawostki #rosja Hmm osadzanie narożników na oko no kurrrwa nie
Zaloguj się aby komentować

Minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk (PSL) zapowiedział w środę, że w przyszłym tygodniu zaprezentuje na poziomie Rady Ministrów i partnerom koalicyjnym projekt dotyczący wsparcia mieszkalnictwa, który uwzględni postulaty Lewicy i Polski 2050. [...]
"Uwzględniłem zastrzeżenia, które...
Kiedyś poszpachlowaliśmy ścianę na gotowo. Przychodzi szef i mówi, "eee tu mi się nie podoba, zróbcie jeszcze raz" i wychodzi. Ja- jeszcze młody- podłamany i wkurzony- ale kolega, murarz przed emeryturą, mówi: zostaw to Adelbert, przynieś wiadro z wodą.
Bierze czysty wałek i moczy ścianę.
"Czas na kawę."-stwierdza.
Po godzinie przychodzi szef i zadowolony spogląda na świeżą gładź gipsową:
"Nooo teraz mi się podoba. Nie można było tak od razu?" xD
#budownictwo #budowa #pracbaza
@AdelbertVonBimberstein w starej pracy miałem kierownika, który był chyba niespełnionym polonistą. Jak miałem pisać jakieś pisma do zarządu to zawsze jakoś z d⁎⁎y sobie poprawiał to co napisałem. Kiedyś robiłem każda wersję tak jak chciał, po około pół roku robiłem swoje dalej tylko nie nanosilem tych jego poprawek, a i tak podpisywał i się pytał czy nie mogłem tak od razu XD
Zaloguj się aby komentować