#budownictwo #dom #remontujzhejto Płytek w kotłowni jeszcze nie skończyłem mam misję poboczną u płytkarza jak myślicie co z tego wyjdzie?

#budownictwo #dom #remontujzhejto Płytek w kotłowni jeszcze nie skończyłem mam misję poboczną u płytkarza jak myślicie co z tego wyjdzie?

Zaloguj się aby komentować
Meblarz wyciął mi za duży otwór w blacie pod płytę. Gazowa była większa od nowej - indukcyjnej i przez 8 lat nic nie zauwazylem. Po przyłożeniu indukcji widać szparę.
Załamany jestem.
Jakieś rady co zrobić? Szpara jest z jednej strony i ma może z centymetr. Czymś to zasłonić? Help?
#wyposazeniedomu #remontujzhejto #budownictwo

Widać szparę?
W tę "Szparę" to rękę wciśniesz
czym ten typ wycinał otwór?
piłą moja-twoja?
jak mogłeś zapłacić za takie partactwo?
jedyne co teraz można zrobić, poza oczywiście wciśnięciem całej tej zniszczonej płyty w d⁎⁎ę wykonawcy, to ramkę z kątowników aluminiowych, przykręcając je do wnętrza otworu na listwach dystansowych i naklejając na blat. Pierdolenia z tym w opór a koszty wcale nie małe, bo alu kątowniki nie kosztują 10zł.
Ewentualnie z jakiejś listwy kątowej, ale drewnianą szlag trafi w dość krótkim czasie.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Widzę tu wielu doświadczonych przez życie (budowę), więc zakładam, że podzielicie się wiedzą.
Mianowicie, czy z doświadczenia polecilibyście instalacje pompy ciepła z gruntowym wymiennikiem (pionowym) przy budowie domu czy jednak powietrze-woda? Czym się kierować przy wyborze oprócz zasobności portfela?
#budownictwo
Jak liczyliśmy w trakcie budowy domu, za wymiennik poziomy musielibyśmy zapłacić 25k, gdzie sama pompa powietrzna, zbiornik, cały osprzęt na gotowo z montażem to było 25k. A różnica na ogrzewaniu przy naszym małym energooszczędnym domu wtedy wychodziła by 500 zł rocznie. Teraz z 900 zł. Ponad 25 lat zwrotu i to przy obecnych wysokich cenach prądu.
Zaloguj się aby komentować
Komu domek 36 m² za 16000$ z Walmarta? Ściany 5 cm grube, izolowane. Dach 4 cm XD
#budownictwo #budowadomu #usa


Zaloguj się aby komentować

Osiedle Paderewskiego Katowice Architektura spacer fotograficzny, fot. Piotr Witowski / Urokliwy Śląsk / Śląsk Jest Prze Śliczny
#katowice #slask #architektura #fotografia #budownictwo
Zaloguj się aby komentować
Ale mieszkam w porąbanym domu (segment.)
same schody wszędzie trzeba łazić góra dół.
patrzcie na to:
-1: dwie piwnice i pralnia
0: garaż i dwa pomieszczenia
1: salon z kuchnia
2: dwie sypialnie i lazienka
3: duży pokój i mały pokoj
4: dwa pokoje i lazienka
strych: dwa pomieszczenia
7 kondygnacji w domu
#budownictwo
Zaloguj się aby komentować
Doradzcie czym to gówno wzmocnić, bo mnie szlag trafił dzisiaj. Na zdjęciu sufit podwieszany w łazience, pomalowany wcześniej podkładem gruntującym. Przy malowaniu wierzchnią farba ceramiczna, która widomo jest gęsta, odrywam platami w miejscach łączeń płyt. Wygląda jak gdyby schodziło do gołej płyty, jak gdyby ktoś wcześniej tego wgl nie gruntował. To co odeszło to oderwę co luźne i zrobię zaprawki, ale macie jakiś patent na wzmocnienie miejsc gdzie jeszcze nie zajechałem wierzchnią farbą by uniknąć dalszego odrywania? Szpachelką nic nie odchodzi, dopiero nowa farba odkleja… grunt penetrujący się przebije a zarazem nie zeszkli mi zbyt tego? Grunt 1:1 z wodą? Miałem oblecieć farba i montować graty, a teraz cała robota w plecy będzie
#remontujzhejto #remont #budownictwo

@galencjusz przemaluj unigruntem, później szpachlowanie uniflotem, wygładź uniflot i znów unigruntem. Lepiej nawet będzie jak unfloti dasz mniej, a później jakąś zwykłą gładzią. Uniflot jest ciężki do ręcznego szlifowania, za to jest mocny. Jak wyschnie pomaluj. Siedzę w remoncie mieszkania od marca, nie takie kwiatki widziałem u siebie po poprzednich fachowcach
Zaloguj się aby komentować
Wybierając technologie w jakiej wybudujcie dom rozważał ktoś Izodom 2000?
Jeżeli tak to dlaczego go wybraliście lub co zdecydowało, że wybraliście inna technologię np. phoroterm, keramzyt itp.
Izodom jest droższy niż tradycyjna metoda ale od razu mamy ocieplenie plus montujemy okna w warstwie cieplnej. Łatwiej też poprowadzić instalację elektryczną bo wycinamy korytka w wewnętrznej warstwie ocieplenia. Tak z grubsza co pamiętam o tej technologii.
#budujzhejto #budownictwo #budowadomu
nie wybrałem żadnej
niemniej jednak pierwsze słyszę o tej technologii i dopóki to się nie upowszechni to skazywanie się na usługi jednego producenta i jednocześnie wykonawcy to bardzo ryzykowna sprawa. Nikt poza tą firmą i zatrudnionymi pracownikami nie zna tych materiałów, nie zna ich zachowań i właściwości a tym samym nie wie czym na nich pracować.
A bajki o liderstwie czy długości istnienia klepane na stronkach producentów to sobie można zasadzić.
Zaloguj się aby komentować
Mam dzialke 124/74, na ktorej bede budowal blizniaka (dom jednorodzinny dwulokalowy).
Jutro jade rezerwowac 124/73. Projekt bedzie taki sam, wiec bedzie mega duzo oszczednosci finansowych i logistycznych.
Niestety w stosunku do ceny z czerwca jest prawie 20tys drozej, ale nadal wyszla bardzo dobra cena.
#bartekdeweloperski #budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Skonczon, ja pi⁎⁎⁎⁎le, koncowka po ciemku ;) Jutro druga warstwa kleju i mozna leciec podbitke i sciagac rusztowanie. Ale to raczej jak wroce nastepnom razom.
#budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Ja pi⁎⁎⁎⁎le, jeszcze troche, ale najgorsze za nami.
#budownictwo #budujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj siatka, ble. Najwieksza sciana, wiec troche zejdzie, ale przynajmniej pogoda dobra do roboty.
#budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
#budownictwo #remontujzhejto #remont
Nawiązując do: https://www.hejto.pl/wpis/budownictwo-remontujzhejto-remont-no-zagruntowane-wezmiemy-sie-i-kolega-polozy-p Ciąg dalszy nastąpi a i kurew nie sypał może jutro



Zaloguj się aby komentować
Tydzień w #pracbaza rozpoczęty na pełnej, przywieźli kafelki;)
Ktoś kojarzy marke, jakieś opinie, protipy?
#nxobuduje #remontujzhejto #budujzhejto #budownictwo


Zaloguj się aby komentować
#budownictwo
jutro mam ostatni dzień, żeby się dogadać z ekipą, która ma mi połozyć piankę PU.
pianka podobno oddycha i gośc nie widzi problemu. Poddasze raczej jako graciarnia, ale może sobie ogarnę to kiedyś jako "oficynę". muszę zdążyć do mrozów.
piana czy wełna?
Zaloguj się aby komentować
#budownictwo #makita #ciekawostki #elektronarzedzia Widziałem na własne oczy radyjka wkrętarki wiertarki młoty udarowe piły łańcuchowe a nawet taczki z napędem ale k⁎⁎wa kibla i mikrofali to ni c⁎⁎ja. Mowa o tej marce
Zaloguj się aby komentować
#budownictwo #remontujzhejto #remont No zagruntowane weźmiemy się i kolega położy płytki. Ale będzie k⁎⁎wy sypał

Zaloguj się aby komentować
Od kilku dni znów jest słońce - więc mimo tego, że już drugi dzień z rzędu nad ranem są przymrozki, w domu nagrzewa się do +24,5 stopnia bez włączania jeszcze ogrzewania. Bez słońca, przy tych samych temperaturach na zewnątrz (+13 w dzień, okolice 0 stopni w nocy) już włączalibyśmy ogrzewanie. Ale w tym roku październik jest wyjątkowo słoneczny, prognozy na resztę miesiąca również pokazują praktycznie same słoneczne dni.
Wiele osób pisze, że "u mnie ogrzewanie załącza się automatycznie", u nas również mogłoby, ale sami je raz na sezon włączamy a potem wyłączamy. Dlaczego? Ponieważ mamy sterownik pogodowy, gdzie zadana temperatura wody w układzie jest odpowiednia dla danej temperatury na zewnątrz. Przy w całości ogrzewaniu podłogowym, układ ma bardzo dużą bezwładność. W nocy i nad ranem załączałoby się grzanie, zanim nagrzałoby wodę w układzie, wylewkę i zaczęło oddawać ciepło, to byłby już dzień i grzejące przez okna słońce, akurat wtedy, akurat podłogówka w najlepsze oddaje ciepło. Więc zamiast bujać całym układem bez sensu, lepiej włączyć go dopiero wtedy, kiedy prognozy pogody już pokazują długie okresy z niskimi temperaturami i bez słońca.
A jak u Was?
#budownictwo #dompasywny
@GazelkaFarelka Jeszcze nie. 17 stopni, kamienica z gazowym. Planuje od listopada jak temperatura spadnie na 10 stopni. Ogolnie nie grzalbym w ogole, bo lubie jak jest rzesko ale raz ze grzyb moze wejsc, a dwa panienki placza ze zimno. Swoja droga jedna strone mam ekspozycje na wschod, druga na zachod. Roznica w temperaturze pomieszczen to chyba z dwa stopnie xd
Zaloguj się aby komentować