Ze nie mozna lepiej zaczac piatku niz od termodybli to wiemy. Ale czy mozna lepiej sobote niz od wycinania nadmiaru pianki i tarowania termodybli? Watpie.
#budujzhejto #budownictwo

Ze nie mozna lepiej zaczac piatku niz od termodybli to wiemy. Ale czy mozna lepiej sobote niz od wycinania nadmiaru pianki i tarowania termodybli? Watpie.
#budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
#budownictwo #nieruchomosci #dom
Nie mam zielonego pojęcia o budowaniu domu a zawsze mnie to ciekawiło. Wtem pojawia się On i pokazuje krok po kroku jak to się robi. Autor planuje pokazać CAŁY proces i aktualnie jest na etapie fundamentów. Jeśli ktoś chce śledzić całość to dodam też link do pierwszego odcinka gdzie omawia wybór działki.
Dom jednorodzinny według projektu ze strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy jest lepszy dzien na wklejanie krazkow (aka termodybli) niz piatkowy poranek?
#budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Pewnie nigdy się nie zastanawialiście, tak jak ja do teraz więc wam tu wstawię link i krótki opis.
Byłem sobie oddać mocz do pisuaru i zastanowilem się skąd on wiedział, że już się odlałem skoro nie miał tego czujnika umieszczonego nad nim, wiecie tego na podczerwien.
No i sprawa ma się tak, że w syfonie jest umieszczony czujnik który reaguje na temperaturę sików prosta rzecz a jaka fajna. Dodatkowo czujnik taki sprawdza przepływ czy się pisuar nie zatyka a jeśli jest nieużywany i syfon zacznie wysychać to sam dopuści wode by nie śmierdziało z kanalizacji.
Także teraz jak będziecie sikać do pisuaru bez widocznego czujnika to sobie możecie o tym pomyśleć.
#hydraulika #ciekawostki #budownictwo
Zaloguj się aby komentować
Czy taka nierówność podłogi (wylewka samopoziomująca, ale są pozostałości po kleju po starej wykładzinie) będzie akceptowalna jeśli chcę położyć panele winylowe? Różnica to jakieś 0.5mm.
#remontujzhejto #remont #budownictwo #stepujacybudowlaniec #budujzhejto #pytanie

@Component2094 Sam będziesz układał, czy wziąłeś opcję z montażem? Jeżeli z montażem to przedstawiciel firmy niech sobie ocenia - później będzie gwarantem. Ale nie da się zaprzeczyć, że ze zdjęcia nie da się odczytać jak duża jest odchyłka - przez perspektywę obiektywu + niezbyt rozważne ułożenie poziomicy. Wydaje się to nieszkodliwa nierówność ale zdjęcie może dużo zakłamywać w tym wypadku.
Zaloguj się aby komentować
Czy mozna lepiej zaczac piekny, sloneczny wtorek niz od krecenie desek czolowych?
#budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
tak się zdarza jak młody zapomni odprawić egzorcyzmy przed rozpoczęciem roboty, a majster nie dopilnuje
zwyczajny brak profesjonalizmu i doświadczenia.
teraz już wiecie po co budowlańcy rano kupują małpki?
#budownictwo #duchy #budowadomu #stepujacybudowlaniec#wtf #wtfcontent

Zaloguj się aby komentować
Mozna? No mozna. Wystarczy miec poziomice z okiem w stalej pozycji ;)
Musialem podniesc do finalnej pozycji zasuwy swoje i sasiada. Jeszcze hydrant i zasuwa glowna, ehhh.
#budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Kurcze nic tylko brać, taka obniżka nie zdarza się często.
#budownictwo #amazon #januszebiznesujanuszebiznesu #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Dobra starczy, bo sie koparka zmeczy.
#budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Nie ma to jak wyrwac ziemie po 100zl za wywrotke 😄
Jeszcze ze 20 takich i bedzie wyrownane dookola.
#budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Projekt zakupion, teraz szybka adaptacja, mala zmiana (strop teriva na lany) i moze pod koniec miesiaca wniosek o pozwolenie na budowe.
#bartekdeweloperski #budownictwo

@bartek555 lol. Ten projekt właśnie buduje. Tylko trochę pozmieniałem. Podniosłem ścianę kolankowa o dwa pustaki, dzięki temu poddasze jest fajnie wysokie, można podejść prawie do samej ściany a nie ze skos połowę pokoju zabiera. W mojej części zlikwidowałem na poddaszu jeden pokój i teraz na górze mam dwie sypialnie, każde z garderobą plus łazienkę i pralnie.
sciana między lokalami podwójna z 5cm styropianu. Pojedyncza to pomyłka.

Zaloguj się aby komentować
Co to k___a jest? Jak z tym walczyc? Za slaba wentylacja w piwnicy czy fundament podciaga od ziemi? #budownictwo

To jest proszę Pana spierdolone, a nie co to jest.
Kostka nie powinna dolegać do elewacji ani zresztą żadna nawierzchnia i stąd cały problem.
Nie ma tutaj żadnej szczeliny dylatacyjnej, choćby 1cm.
Inna sprawa, a tylko domniemywam, że elewacja była zrobiona przed położeniem nawierzchni z kostki i podłoże podniesiono ponad ocieplenie.
Jest chociaż zachowany spadek na tej nawierzchni?
Poczytaj o prawidłowym ułożeniu tzw. opaski wokół budynku.
Słyszałem jak to "u mnie tak jest i nie ma z tym problemów", ale jest to niezgodne ze sztuką i to że problemów nie widać, nie znaczy że nie występują pod. Ani że nie wystąpią gdy srogo poleje.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
A tam namalujemy k⁎⁎⁎sa. Bartek z tesciem planuje robote na poniedzialek ad. dzisiaj.
#heheszki #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Produkcja sroda, dostawa czwartek, instalacja piatek.
To sie nazywa optymalizacja xD
#budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Znowu wrócił mi pomysł piwniczki na działce.
Wymyśliłem sobie piwniczkę murowana z bloczków betonowych. Piwniczka o wymiarach 3x2m i 2m wysokości, na niej stanie blaszak o takich samych wymiarach.
Pozostaje temat stropu, najlepiej pewnie byłoby strzelić terive ale może jest coś ciekawego równie taniego i mniej pracochłonnego?
Najważniejsza informacja to to, że do miejsca gdzie będzie piwniczka nie ma dojazdu niczym większym niż taczka więc gotowe piwnice z szamba czy stropy lane betonem z gruchy odpadają, wszystko muszę robić ręcznie :( z racji tego, że na piwnicy ma stanąć blaszak to półokrągły strop z cegły też odpada :(
Zdjęcie dla uwagi
#budowa #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Powoli do przodu.
#budujzhejto #architektura #budownictwo

Zaloguj się aby komentować