@Vilified na 100% oświetlenie nad stołami, ja nie mam i wkurwia mnie to, że żeby było nad nim jasno, muszę zapalić wszystko w salonie, zamiast jednej lampy nad stołem
Powiem tak. Wc. Jeśli tam jest kabina to ja bym dałjeden punkt nad nią tak by doświetlał teren pod prysznicem. Mam tak zamiar u siebie zrobić, bo juz widzial3m wiele pryszniców i zawsze w kabinie jest cimniej
PS
Widzę ze teraz punkt świetlne i wyłączniki mają inne oznaczenia, ciekawe...
Pierwszy raz w życiu zobaczyłem elektrownię geotermalną to i Wam pokażę. A co. W gratisie zdjecie z ciepłym jeziorkiem obok elektrowni, ktore podejrzanie intensywnie walilo siarką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Opornik Nie ma za co, cieszę się że poszło dobre ręce ʕ•ᴥ•ʔ Jak potomstwo złapie bakcyla i będziecie jeszcze czegoś potrzebować to pisz śmiało. Jeszcze jakieś graty mi zostały ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Ten srebrny uchwyt jest do kolby od hota, przykręca się go z boku. Śrubki zostawiłem wkręcone.
Poszukiwani ochotnicy na niebezpieczną wyprawę (tak zaczynało się kiedyś ogłoszenie badacza Arktyki, kapitana Fram F. Nansena).
Potrzebuję człowieka na 4-5 dni zapewne od tego weekendu, sam weekend też wchodzi w grę, albo od poniedziałku do położenia kabla sterowniczego pod dachem hali. Praca na zwyżce a hala w Nałęczowie ale mogę zabrać z Wawy czy po drodze i odwieźć.
Wymagany brak lęku wysokości, obsługa wkrętarki, komunikatywny polski, może być w dialekcie budowlanym.
W 2025 roku jedynym rynkiem z którego wzrósł import używanych samochodów było usa. W moim przypadku widzę to po ilości zapytań w naprawie #elektronika nie mylić z #elektryka samochodową stamtąd.
Ciągną te padła po "gradobiciach" jak na obrazku poniżej, aby tylko pokazać jakich umiejętności nie posiada odpierdalając na drodze we wsi.
Po niemieckich trupach które 3 Turków po drodze "modyfikowało" przesiedli na amerykański złom. W tych wypierdzianych klasach premium zza zachodniej granicy było tak, że wyciągasz radio i chcesz wsadzić takie z androidem, bo teraz jest taka moda. A tam kable pocięte, jakieś dorzucone, jakieś ekstra kostki ale radio model fabryczny. Pewnie turasy po drodze zmieniły model na 3 niższy.
Oczywiście w porównaniu do modeli z innych krajów właściciel ma taki syf w środku, że jakby się zrzygać to nie będzie różnicy.
Dlatego od dłuższego czasu nawet nie pomagam wyciągać elementu do naprawy, ma przyjść wyciągnięty a najlepiej jakby kupili drugi na podmianę bez zawracania mi d⁎⁎y. Oczywiście chcieliby naprawę za pół darmo, czyli za normalną stawkę. Kałdi czy bolid młodego wsiura to cena usługi 2x, bo nigdy nie chcą płacić. Amerykański złom nie robię, bo tego na drogach nie powinno być, więc dokładam się do tego aby tak było.
@30ohm Zastanawiałem się nawet kiedyś nad sprowadzeniem auta z USA, ale jak wyliczyłem, to auta, które chciałem, i które są:
- dostępne u nas, to po naprawie wychodzą jakoś z 20-30% taniej, to już wolę dopłacić i mieć z salonu nowy samochód, który ma gwarancję i nie był pie⁎⁎⁎⁎⁎ięty, ma lepsze wyposażenie i generalnie mam pewność co do wszystkiego;
- niedostępne u nas, to byłby problem z częściami i w razie jakiejś kolizji, to szukaj drogich części z USA i potem czekaj na nie kilka miesięcy.
Naturalnie mówię o samochodach o normalnych rozmiarach, żadnych wielkich muscle carów/suvów. Jeszcze byłem się pytać o te samochody ziomeczków, którzy mieli bardzo dobre opinie i mi coś mówili, że tu się poduszki zateguje, tam się coś zregeneruje XD No po c⁎⁎ju, na bezpieczeństwie nie zamierzam oszczędzać, jak już płacę kupę kasy za samochód.
@Z_buta_za_horyzont W sytuacji przedstawionej na gifie sprzedajesz kolesiowi kopa posyłającego go na podłogę/ścianę. Jeśli rzeczywiście go poraziło to odczepiasz go od przewodnika nie narażając siebie. Jeśli zaś jajcował - to mu się należało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam problem z zasilaczem od komputera, ale nie wiem czy to jest kwestia samego zasilacza. Wydaje identyczne dźwięki jak na tym filmie www.youtube.com/shorts/wS4vaZ-4z1Y Jak na razie zauważyłem to tylko podczas gry w Doom The Dark Ages, dźwięk nasila się gdy wejdę do menu opcji graficznych. Dźwięk jest nieregularnym, czasem występuje częściej, czasem mniej. Wszystkie ustawienia na max oprócz path tracingu, vsync włączony, czyli zablokowane na 60 k/s. Nie uświadczyłem tego dźwięku nigdzie indziej nawet na maksymalnym obciążeniu pc w programie HWiNFO64.
Pod filmem jest komentarz: "W dziale pomocy technicznej powiedziano mi, że ten dźwięk wynika z przejścia między niskim a średnim obciążeniem. Wymieniłem już urządzenie raz, ale sytuacja się nie zmieniła. ...to w pewnym sensie wiąże się też z instalacją elektryczną w moim domu."
I tu pojawia się kolejna kwestia, około 2 lata temu miałem podobne problemy z zasilaczem w innym komputerze, dźwięk aktywował się losowo, intensyfikował pod dużym obciążeniem. Wymieniłem go, problem zniknął.
Czy to faktycznie może być problem instalacji elektrycznej w domu? Jak rozwiązać ten problem?
Rozumiem, że chodzi o to klikanie? Możliwe, że jak wspomniałeś zasilacz przechodzi w większe obciążenie, które jest amplitudarne i będzie tak przeskakiwać. Próbowałeś jakoś sztucznie dodać jakieś elementy prąd jedzące? Możliwe, że gdy przekroczysz ten moment obciążenia to przestanie i nawet pasowałoby tak zrobić, żeby ustabilizować pracę zasilacza, bo poluzować pasa pewnie nie ma z czego.
@Yes_Man Zawsze mnie zastanawia w takich filmikach jak wygląda zmęczenie materiału. Każdy w internecie robi bum raz po 80-100 amper (gdzie bezpiecznik przecież to maks 16A).
Wydaje mi się, że to co innego raz walnąć po 100 stopni na każde połączenie, a co innego jakby cyklicznie rozgrzewać połączenia po 50 stopni.
Nie jestem przekonany, czy rozszerzalność miedzi nie spowodowałaby po czasie wadliwego - bądź co bądź - skręconego śrubką styku, i nagle okazałoby się, że WAGO jednak nie jest takie straszne (a już na pewno nie połączenie skręcane)
@Syster zmęczenie materiału z moich doświadczeń jest takie, że podczas długotrwałego obciążenia nawet nominalnym prądem do przekroju kabla, w miejscu połączenia miedź zacznie się utleniać. Każde z tych połączeń na swoje wady i zalety, ale jednak mechaniczne skręcenie tuleją ze śrubkami jakoś tak jest najpewniejsze w tym całym zestawieniu
@bori w sumie... Masaż był bardzo przyjemny, kasa leci jak woda, prądem kopie, lód mrozi... Więc wszystko się zgadza. Tylko masek, łańcuchów i pasów brakuje. A nie, pasy są.
W tej metodzie pacjent trzyma w dupie metalowy, podłużny wałek, którym jest elektroda bierna cylindryczna. Jej zadaniem jest bezpieczne zamknięcie obwodu elektrycznego i odprowadzanie prądu, podczas gdy fizjoterapeuta wykonuje masaż drugą, aktywną elektrodą w miejscu urazu
Czy jest jakiś agent AI który będzie w stanie przerobić mi zdjęcia na schematy elektryczne? W jakimś logicznym formacie?
Mam 600 stron schematów w zdjęciach (dostępna forma tylko papierowa). I przerobić to na jakiś ludzki format, który by można było później edytować (najlepiej w czymś takim jak qelectrotech :D).
Mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego w tabeli parametrów tych pomp moc i prąd nie zgadzają się? Oczywiście do wzoru wrzucam też podany cos, ale chyba dla każdej pompy podany prąd daje moc niemal 2 razy taką jaka jest podana dla silnika. Np pozycja 1 to 230V, 5A, cos 0,93 czyli powinno być niecałe 1,1kW a jest 0,55. Tu akurat pompy Omnigena, ale dla IBO też są różnice choć mniejsze (rzędu 50%, np 400V, 4A daje 1,5kW co musiałoby oznaczać delikatnie mówiąc nietypowy cos 0,55). O czym zapomniałem z fizyki?
Hejo, pytanie do takich co trochę się znają #elektryka
Moja dziewczyna pociągnęła za przedłużacz i wyrwała gniazdko, wsadziłem je spowrotem upewniając się że kable są na miejscu, ok działa, ale co się okazało, dwa inne przestały działać, najprawdopodobniej były połączone jakoś szeregowo czy coś, problem polega na tym że prąd jest we wszystkich 4 kablach które są w gniazdku, i co teraz? Wcześniej działało poprawnie, ja obstawiam że może w. Ścianie kabel się uszkodził może? Poproszę o jakieś wskazówki, pozdrawiam #pytanie #pytaniedoeksperta
Może też być gdzieś ułamany przewód w izolacji i trzyma się na samej izolacji. Co do probówki to nie ma opcji, że na dwóch kablach masz + czyli fazę oznaczaną jako L. W gniazdku masz przewód fazy L (czerwony/brązowy) i neutralny N (niebieski), chociaż kolory czasami są pomieszane jak się elektrykowi nie chciało trzymać standardu.
Sprawdź czy podczas pomiaru nie dotykasz niczego metalowego na probówce, możesz trzymać tylko za plastik. Nie, żeby to było niebezpieczne, po prostu metalowe elementy służą do innego rodzaju pomiaru (jak w ogóle są). A jak trzymasz tego metalowego to może ci buczeć właśnie nawet jak przyłożysz do siebie;)
Jak masz cztery kable czyli po dwa połączone do każdego zacisku to jest to normalne i jest to połączenie równoległe do następnych gniazdek. Musisz mieć przerwę na którym z kabli idących do tych właśnie gniazdek. Żeby sprawdzić która to para to musisz zerknąć do puszki i zlokalizować te które wchodzą w tynk w kierunku nie działających gniazdek.
@DKK no tak wygląda że jest takie połączenie jak mówisz, na jednej ścianie mam 4 gniazdka, to ściana wspólna dla salonu i pokoju; dwa gniazdka w salonie dwa w pokoju, i te dwa które są w tym samym miejscu działają a te dwa następne nie,
OK mam pytanie, kumpel wspomniał o miganiu żarówek LED, że to występuje i źle wpływa na oczy i może powodować bóle glowy. W domu „gołym okiem” nic nie odczuwam ale zrobiłem test kamerą w telefonie (duża liczba klatek 240kl/s ) i wyszło mi, że połowa źródeł światła mi „migocze”.
ALE teraz pytanie do Was. Słyszeliście o tym może? Jest to jakiś problem? Czy może to jakiś trick sprzedażowy i nie ma się czym przejmować a takie testy i żarówki flicker flee to jak różne kable dla audiofilów
@TwojStaryJeSuchary ja to widzę i szybko mnie to irytuje, wprowadza poczucie sztuczności/odrealnienia, ból głowy i zmęczenie oczu. Podobnie mam z odwzorowaniem kolorów przez ledy czyli https://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3%C5%82czynnik_oddawania_barw
Nie wszyscy reagują jak ja.
Oprócz powyższych, nienawidzę zimnych białych ledów z temperaturą barwną powyżej 5K.
@TwojStaryJeSuchary jak siedzisz to nie widać, ale przy poruszających się rzeczach wchodzi w grę efekt stroboskopowy, który może mieć naprawdę dobre efekty. A jak masz gdzieś w pokoju wąskie paski to jeszcze bardziej