Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Gdy siostra jest twoim największym trollem xD
Główny zainteresowany nie odniósł się do tych informacji.
#polityka #braun

@dez_ jest taki film polski "Cud purymowy". Normalnie historia jak u pana Brązowego. Opis fabuły za Wikipedią:
Akcja osadzona jest w czasach współczesnych. Łódzki robotnik, Jan Kochanowski, mieszka wraz z żoną i dorosłym synem, zagorzałym kibicem piłkarskim, w skromnym mieszkaniu w bloku. Gdy zostaje wyrzucony z pracy, o zaistniały stan rzeczy obwinia zachodnich kapitalistów, z Żydami na czele. Pewnego dnia do Kochanowskiego telefonuje amerykański prawnik z informacją o wielkim spadku od zmarłego niedawno krewnego, o którego istnieniu bohater nie wiedział. Na antysemitę Kochanowskiego spada wiadomość, że ma żydowskie korzenie, a jego rodzice nosili nazwisko Cohen. Ponadto żona mężczyzny, Jadwiga, wyznaje mu, że ukrywała przed nim swoje żydowskie pochodzenie. Co więcej, warunkiem otrzymania spadku jest przejście na judaizm.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Muszę przyznać że cześć i hałwa wielkiemu Grzesiowi. Jaki inny prawak byłby tak zdeterminowany żeby wyłączyć z obiegu swoje lewe, powtarzam: LEWE!, oko byleby tylko patrzeć na świat w jedyny prawilny sposób?
#polityka #heheszkipolityczne #braun #bekazbrauna

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Słuchajcie jeśli @Lopez_ wrzuca teorie o tym że #braun to żydowski szpieg czy to oznacza że może też być powiązany z Izraelem lub ich wywiadem? Czy @Lopez_ ma pochodzenie żydowskie? 🇮🇱
#heheszki #heheszkipolityczne #lopez #polityka
@libertarianin Przepraszam bardzo, ale też napisałem takiego posta i to dużo szybciej zanim on w ogóle pomyślał o krytykowaniu Brauna. (zresztą niech turla dropsa, wrzucił mnie na czarną bez większego powodu XD)
Taki false flag ma sens, bo od dawna chciano nam przykleić łatkę antysemitów i pomagających Niemcom w gazowaniu. Więc sfinansowanie furiata mającego pierdolca na punkcie Żydów jest nie tylko proste ale i opłacalne.
Zresztą, chłop poparł Nawrockiego dzień po tym jak pozował do zdjęć z rabinem. Coś dziwnie nielogiczne posunięcie, tak jak w ogóle popieranie kogokolwiek ze stajni PiSu (bo to "żydoluby" wszak). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie dałbym sobie za to łapy uciąć oczywiście. Nie żeby to miało jakieś znaczenie, chłop powinien siedzieć w pierdlu.
Zaloguj się aby komentować

Adam Bodnar przekazał marszałkowi Sejmu informacje o nieprawidłowościach związanych z procedurą stwierdzania ważności wyborów prezydenckich. W swoim piśmie wskazał 12 kwestii budzących wątpliwości natury prawnej. Tego samego dnia złożył również wnioski o uchylenie immunitetu Grzegorzowi Braunowi i...
Partia Brauna już 7 % w sondażach xD To ja wam wytłumaczę, kim są jej zwolennicy, a jest to najgorszy margines społeczeństwa jaki można sobie wyobrazić w demokracji
-Seby i ich karyny, którzy nienawidzą wszystkich, którym się udało coś więcej niż praca za najniższą
-Patusy z bram, co się gonią po pijaku po nocach z patusami ukraińskimi
-Szury, które czerpią wiedzę o świecie z szurskich grupek na fb
-Stare grażyniska co idą po porady do znachora
Powiem wam tak. Do tej pory strasznie nienawidziłem kategoryzowania ludzi ze względu na wybór partii. Bo na każdą partię głosowali różni ludzie. Konfederacja miała też swoją łatkę, ale potem wyszło, że przekrój jest naprawdę zrożnicowany. Kuce, narodowcy, studenci, konserwy znudzone PiSem, drobni przedsiębiorcy, byli wyborcy Hołowni (buntownicy systemowi), wojskowi (to potwierdzone przez glosowania w komisjach) i tak dalej.
Ale tutaj naprawdę mamy już do czynienia z ewenementem na skalę całego kraju w historii III RP, gdzie grozi nam katastrofa. Katastrofa, wy sobie nawet nie zdajecie sprawy, co to jest za element xD
W sejmie będziemy mieć specjalistów od: planety nibiru, leczenia raka moczem, płaskiej ziemii, annuaki, 5g, chemtrails i tak dalej xD
To pokolenie 40-50 latków z dużych miast, co jedzie po PiSie, że prowincja, że prości ludzie, to sobie nawet nie zdają sprawy, że PiS przed Koroną pod względem ludzi na listach i samego elektoratu to jest LATA ŚWIETLNE XDDD
Nadchodzi takie kombo dla polskiej polityki, że klękajta narody. Szury, ruscy agenci, skandaliści, znachorzy i masa innych.
Jestem prawakiem od początku ukształtopwania swoich poglądów (narodowiec, konserwa) i wstyd mi było się przyznać, że oddaję głos na Konfę, bo Braun i Korwin. Teraz ich nie ma i mogę zagłosować bez jakichś większych oporów, ale wstyd to nam będzie zaraz wszystkim za to, jakich mamy tępych miliony rodaków XD
#polityka #bekazpodludzi #takaprawda #braun #konfederacja
@Lopez_ @Mondrak i reszta lewaków tutaj - łapcie maść na ból d⁎⁎y (w sumie no niby chodzi o to żeby was bolała, ale znajcie chrześcijańskie miłosierdzie białego człowieka wy syjoniści niemyci) i plakat filmowy gratis dla was. Brauna za przesadę z tym czy owym może i zamkniecie, ale my się nigdzie nie wybieramy i te 7% to nie wszystko
PS: @Lopez a w ramach wdzięczności za wyśmienity materiał kabaretowy łap tego pioruna, może dostaniesz za to z szekla i nie pójdzie on tym samym na mordowanie jakiegoś Palestyńskiego dziecka.


Zaloguj się aby komentować
Ej, a Braunowi nie chodziło o to że komory gazowe w Oświęcimiu to nieprawda, bo były w Brzezince? I zrobił się smród i wojenka pod publiczkę?
Nie żebym bronił tego proruskiego szura, bo na pewno zrobił to celowo (na dole napiszę czemu), żeby wyszedl skandal.
Ale bawi mnie tylko jedna rzecz. Braun robi lachę z połykiem Rosji, jego wyznawcy propagują teorie spiskowe o nibiru, annuaki i innych syfach i o tym main stream nie mówi, beke mają tylko internauci.
Nagle Braun coś powie o Żydach i dopiero wszyscy się interesują xD I takim o to sposobem Braun zyskuje zwolenników, bo generalnie Polacy mają odruch wymiotny, kiedy wybucha kolejna afera z powodu tego, że obrażono Żydów.
#polityka #braun
Nagle Braun coś powie o Żydach
@Lopez_ W Auschwitz też ginęli Polacy.
i dopiero wszyscy się interesują xD
Interesują się, bo można tego debila za to posadzić, i w końcu najwyższy czas aby to się stało.
Ej, a Braunowi nie chodziło o to że komory gazowe w Oświęcimiu to nieprawda, bo były w Brzezince?
A tak w ogóle, odpuść tą ekwilibrystykę, bo to trochę żałosne.
Zaloguj się aby komentować
#polityka #braun #antysemityzm
Zaczyna mnie nurtować w związku z ostatnią inbą, jakiemu interesowi służy właściwie Braun. Mówienie o ruskich onucach wydaje się nader oczywiste ale... co jeżeli on to robi nie za pieniądze Rosjan a za pieniądze m.in. Izraela właśnie?
Izrael przez lata próbował zepchnąć na Polskę a raczej dokleić odpowiedzialność za zbrodnie holocaustu i generalne stosunki dyplomatyczne można ocenić jako nieprzyjemne (lub usłużne, biorąc pod uwagę rządy PiS). Jednak mimo tego, że nieudolnie staraliśmy się łagodzić tą sytuację, Izrael nie był w stanie tego przepchnąć i przekonać świata, że Polacy to też antysemici.
Teraz proszę, wchodzi Grzegorz Braun. Idealny wręcz antysemita, w otoczce spisku i niechęci do państwa notabene mocno prawicowego zyskuje powoli poparcie. Otoczony również propagandą, która otwarcie z Izraelem walczy, rumakuje sobie po mediach i w wyborach zyskuje szalone 6%. Teraz Izrael może powiedzieć, że "patrzcie, w Polsce jest antysemityzm".
Czy to ważne, za czyje pieniądze i jakie interesy reprezentuje Braun? Niespecjalnie. Jego wypowiedzi są obrzydliwe a jego miejsce jest w pierdlu. Mam na myśli to, że na pewno nie jest on patriotą. Narracja ta nie służy Polsce - służy Izraelowi, Rosji a nawet Niemcom, bo wybiela ich ręce z odpowiedzialności rozmywając zbrodnie i pierdoląc o spiskach.
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=Ub9M4ja8DhI
Oryginalny wywiad z Braunem o który jest ta cała afera dzisiaj.
No z tego wynika że on komory w auschwitz chyba negował,a o całości Holokaustu nie mówił ale siedzieć pójdzie i tak.
#polityka #grzegorzbraun #braun #holokaust
@maximilianan No jestem zdziwiony bo wkopał się całkowicie.Za daleko pojechał z tym wszystkim. Nawet jakby wyjechał z drewnianymi drzwiami w komorach itd i nawet gdyby się tłumaczył szczegółowo,że mu tylko o komory chodzi to i tak obrazy uczuć żydów i tego typu wypowiedzi nie da się (póki co przynajmniej przy obecnych wpływach żydów) obronić i wyrok jest pewny. Przy kwestiach takich jak holokaust jakakolwiek próba podważenia nawet pojedynczego szczegółu to od razu odsiadka za negacjonizm.
On by z tego nie wybrnął nawet gdyby powiedział że faktycznie niemcy zabijali żydów ale... - jak mógł tego nie rozumieć to ja nie wiem...
Zaloguj się aby komentować
O co może tu chodzić Braunowi bo tym negowaniem holokaustu to strzelił sobie oczywistego samobója prawnego to ja nie wiem. Fakt faktem prokurator to go tym razem za to zajedzie już na 100%.
O co mu mogło chodzić ?
Podkreślenie że mordy rytualne były prawdą wg kontrowersyjnej książki jakiegoś żydowskiego historyka ? https://pl.wikipedia.org/wiki/Ariel_Toaff
Spodziewa się cudu w postaci całkowitej kompromitacji Izraela i utraty przez niego sojuszników oraz obalenia proizraelskich elit ? (Jakim cudem ?)
Braun pracuje po prostu dla ruskich i niemców ?
A ,może Braun pracuje dla żydów i po prostu chodzi tu o dojechanie osób judeosceptycznych co do tej pory go popierały (bo sporo osób judeosceptycznych może też zacząć pytać o wydajność krematoriów podczas wojny itd - a samo pytanie o to i inne liczby jest niebezpieczne i może się skończyć u prokuratora drogie dzieci*)
Dziwne to.
#polityka #grzegorzbraun #braun #holokaust
*dobra rada dla tutejszych "prawaków" - żadnych liczb,żadnych kalkulacji, żadnego zaniżania do poniżej 300k zamiast 6mln bo wszystko to jako poddawanie w wątpliwość może skończyć się u prokuratora. Zgodnie z obecnym prawem Braun wpadł jak śliwka w kompot i to może być prowokacja.
Jak wam się wydaje,że istnieje coś takiego jak wolność słowa to przypominam,że na mniejsze rzeczy niż Braun twitterowy Grok trafił "do reedukacji"
Zaloguj się aby komentować
Simone Simonini, Grzegorz Braun i mechanika nienawiści
(Artykuł napisany przez ChatGPT pod moją redakcją i inspiracją oraz wskazówkami, więc nie jestem jego autorem.
W powieści Cmentarz w Pradze Umberto Eco stworzył jedną z najbardziej niepokojących postaci swojej prozy – Simone Simoniniego. Jest to bohater odrażający, cyniczny, ale jednocześnie fascynująco ludzki w swojej małości i paranoi. To nie tylko fikcyjny fałszerz dokumentów i architekt teorii spiskowych – to archetyp ideologa, który konstruuje nienawiść, aż w końcu sam zaczyna w nią wierzyć.
Trudno dziś patrzeć na taką postać bez dostrzeżenia jej realnych odpowiedników. W polskiej przestrzeni publicznej nietrudno wskazać osoby, które z podobną determinacją budują swój przekaz na retoryce zagrożenia, teorii spisku i mesjanistycznej wizji świata. Jednym z nich jest Grzegorz Braun — poseł, reżyser, ideolog, kaznodzieja nienawiści przebrany w garnitur konserwatysty.
Choć dzieli ich epoka, język i konwencja, Simonini i Braun funkcjonują w tej samej przestrzeni psychologicznej: są narratorami chaosu, którzy potrzebują wroga, by zbudować sens.
Kaznodzieja spisku
Simonini, bohater Eco, jest człowiekiem bez wyraźnej tożsamości. Jego świat to układanka z obsesji, lektur, cytatów, przesądów i fałszywek. Wbrew pozorom nie jest szaleńcem — to chłodny, pragmatyczny rzemieślnik, który tworzy dokumenty „potwierdzające” istnienie żydowskiego spisku, tylko po to, by przypodobać się kolejnym mocodawcom. Problem w tym, że z czasem jego własne kłamstwa zaczynają karmić jego paranoję.
Grzegorz Braun, choć nie żyje w czasach carskich prowokatorów, także konstruuje świat pełen zagrożeń. Wrogowie zmieniają się w zależności od okoliczności: Unia Europejska, WHO, masoni, Żydzi, liberalni katolicy, LGBT, ale rdzeń przekazu pozostaje nienaruszony — świat to arena starcia dobra ze zorganizowanym złem, i tylko nieliczni widzą prawdę.
Obaj reprezentują figurę „kaznodziei, który spala się w płomieniach własnych przekonań”. Elokwentni, dobrze oczytani, powołujący się na tradycję, historię i religię, w rzeczywistości używają tych narzędzi do podsycania strachu, resentymentu i podziału.
Żyd jako figura totalna
W centrum ich ideologii znajduje się postać Żyda — nie jako człowieka z krwi i kości, ale jako symbolicznego wroga, który scala wszystkie inne lęki. U Simoniniego Żyd to archetyp obcego, ukrytego, wszechpotężnego i perfidnego. Nawet jeśli jego nienawiść wydaje się na początku cyniczną grą, z czasem zamienia się w obsesję. Simonini projektuje na Żydów wszystko, czego nienawidzi w sobie i świecie: chaos, dekadencję, nowoczesność.
U Brauna figura Żyda przybiera bardziej zawoalowaną formę. Jego wypowiedzi często balansują na granicy dwuznaczności – zamiast otwartego antysemityzmu mamy aluzje, cytaty z endeckich klasyków, sugestie o „międzynarodówce finansowej”, „cywilizacji talmudycznej”, „układach ponadnarodowych”. To język dobrze znany z historii XX wieku — tylko odziany w nowe szaty.
Ale oboje potrzebują Żyda jako „innego”, który scala ich światopogląd i nadaje sens działaniom. Bez tej figury wróg-Żyd, cała ich konstrukcja emocjonalno-intelektualna zaczęłaby się chwiać. To nie jest przypadkowa obsesja, lecz funkcjonalny składnik narracji, która umożliwia opowiedzenie siebie jako bohatera, a świata jako zagrożonej twierdzy.
Antysemityzm w obu przypadkach nie jest przypadkowy ani wtórny. To nie efekt uboczny ideologii – to jej fundament. To przez Żyda-symbol możliwe jest opowiedzenie świata jako czarno-białego, zła jako zorganizowanego, a siebie samego jako obrońcy cywilizacji.
Różni, ale jednak bracia
W jednej z kluczowych scen Cmentarza w Pradze Eco daje do zrozumienia, że Simonini nie nienawidzi tylko Żydów – nienawidzi wszystkich. Żyd jest po prostu najbardziej wygodnym wrogiem: istnieje od wieków w wyobraźni europejskiej jako „ten inny”, wokół którego można budować opowieść o zdradzie, zdeprawowaniu, spisku. Braun idzie tą samą ścieżką, ale z nowoczesnymi narzędziami: mediami społecznościowymi, performansem politycznym, autoparodystycznym językiem (który jednocześnie bywa niebezpiecznie serio).
To, co ich różni, to konwencja. Simonini to postać literacka, Braun to postać realna. Ale zbyt często nasze społeczeństwa traktują rzeczywistość jak fikcję, a fikcję jak rzeczywistość — i wtedy Simonini może powrócić, już nie na kartach powieści, ale na mównicy sejmowej.
Ostrzeżenie
Eco napisał kiedyś, że największym zagrożeniem dla współczesności nie są tyrani, ale ci, którzy używają wolności słowa do siania nienawiści przebranej za prawdę. Simonini nie był Hitlerem — był tylko jednym z trybików, fałszerzem, inspiratorem, prowokatorem. Ale to właśnie jego dzieła stworzyły grunt pod przyszłe ludobójstwa.
Braun nie jest tyranem. Jego narracje jednak, jeśli znajdą podatny grunt, mogą przyczynić się do czegoś znacznie groźniejszego niż sam on: do utrwalenia świata, w którym spiski zastępują wiedzę, emocje rozum, a nienawiść — wspólnotę.
#polityka #braun #zydzi #antysemityzm #aigenerated
@AdelbertVonBimberstein Kurcze, to prawda (czytałem Cmentarz w Pradze) - Braun idealnie pasuje do tej postaci. To nie debil (a wręcz przeciwnie), nie psychol, to człek opętany wytworzonym przez siebie wizerunkiem wroga/ów. Głównie dlatego, że jego światopogląd nie ma żadnej sensownej bazy poza własnymi lękami/nienawiścią (zresztą bez jasnego źródła, najpewniej wynikającą z prostego kontrarianizmu).
Zaloguj się aby komentować

W sieci pojawiło się nagranie, które rzekomo ma przedstawiać nielegalnych imigrantów po przyjeździe do Oleśnicy na Dolnym Śląsku. Okazało się, że to uczestnicy odbywającego się tam festiwalu folklorystycznego, którzy przebywają w Polsce legalnie. Autorem nagrania jest znany policji człowiek z...
WOJNA NA UKRAINIE TO NIE NASZA WOJNA (bo Rosja jest agresorem i zaatakowała Ukrainę)
TEHERAN-WARSZAWA WSPÓLNA SPRAWA XD (bo Jankesi walnęli w sojusznika Rosji)
Logika Grigorija z jednej strony jest pokrętna, ale z drugiej, paradoksalnie bardzo łatwa do zrozumienia xD
#polityka #braun

@Lopez_
na ukrainie jest zainstalowany rosyjski prezydent i rząd to grzejemy temat nowej uni na partnerskich warunkach, gdzie Ukraińcy wykupują poł przemyśla i ćwierć Krakowa.
Ukraina odwraca się od rosji i braun ma dziejowa możliwość aby spróbować zrealizować swoja wize uni z ukraina to zaczyna sie jazda z Ukropolin i podżegaczami wojennymi xD
konfederuscy w pigułce xD
Zaloguj się aby komentować
Jak śmiesz używać mych własnych czarów przeciwko mnie?!
#braun #bekazkonfederacji #heheszkipolityczne #polityka

@Sauronus akurat Iran w odróznieniu od wukrainy historycznie ma dla nas duże zasługi:
https://muzeum1939.pl/dzieciwojny-dzieci-polskie-w-iranie/aktualnosci/4966.html
Zaloguj się aby komentować
UWAGA, PILNE!
Ostatnio natknąłem się na masę "braunistów" w komentarzach na fb. Moją uwage przykuło jednak to, że wszystkie konta na jedno kopyto. Standardowo, czyli zdjęcie profilowe z motywem Dmowskiego/patriotycznych symboli i cały profil zawalony antyukraińskimi treściami, często w opisach profili jakieś łacińskie sentencje typu "Amor Patriae Nostra Lex", "Regnum Poloniae". Znajomi - od kilkudziesięciu do kilkuset, w większości też fejki.
Wszedłem w jednym w dyskusję. Jestem prawicowy, ale podkreśliłem moją niechęć do Brauna. Od razu poleciał schematem - eurokołchoz,lewactwo,upaina,banderowiec i tak mnie wyzywał według skryptu xD
Zgłosiłem konto jako fałszywe. Minęła może godzina i Facebook je skasował xD Potem wbiłem sobie na profil Konfederacji i zobaczyłem, ile osób pisze "Tylko Braun", "Dziękuję Panie Mentzen, sprzedał się Pan, ja głosuje na Grzegorza Brauna". I pełno takich komentarzy, które mają po kilkaset lajków.
Zgłosiłem jeszcze kilka kont, te z największą ilością lajków i też pospadały w ekspresowym tempie xD
Polecam w każdej takiej dyskusji zgłaszać trolli. Nagłośnijmy sprawę. Im więcej nas zgłosi kilka kont w tygodniu, tym więcej będzie tego kasowane i tym słabszą siłę przebicia będą miały polityczne trollownie lub co gorsza (o zgrozo) ruskie boty.
Zakładam, że w dużej mierze są to konta z Rosji, której celem jest destabilizacja naszego Państwa i wyniesienie na salony sympatyzującego z nimi Brauna. Obywatelskim obowiązkiem jest to zwalczać.
#polityka #braun #konfederacja
Zaloguj się aby komentować
Ocho, Grzegorz znowu się odpalił
#polityka #braun #konfederacja https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-grzegorz-braun-zniszczyl-wystawe-w-sejmie,nId,7982463 ?

Zaloguj się aby komentować
Braun udziela poparcia Nawrockiemu.
Teraz pytanie.
Czy Braun jest takim oportunistą, że zrobi wszystko byle nie Trzaskowski, udającym antysemitę prożydowskim pionkiem, czy po prostu postępuje zgodnie z wolą wyborców?
#polityka #braun
To nieistotne.
Całe to środowisko udowodniło właśnie, że jest kpiną.
Brauna i jego wyborców należy traktować w kategorii żartu, komedii.
Wszystkie te hasełka, wartości, deklaracje, to pic na wodę, zabawa dzieci o bujnej wyobraźni.
Nie ma żadnej odrębności, zarówno Braun, jak i jego zwolennicy to, to samo towarzystwo, co Morawiecki, Ziobro, Kaczyński, Czarnek, Suski, Sasin i ich zwolennicy. Na potrzeby zabawy udają, że siedzą w innych obozach, ale rzeczywistość pokazała, że to jedna piaskownica. Mogą sobie fantazjować, że jest inaczej, ale zaklinania rzeczywistości nie działa.
@Ciuplowski Braun to bardziej środowisko pokroju Jabłonowski i tego typu skrajności. Co prawda ten człowiek w normalnym kraju już dawno by siedział w wiezieniu, ale jak widać w PL poseł/kandydat na prezydenta jest bezkarny.
Przypominam ze wtargnął do szpitala gdzie zaatakował lekarza, zaatakował gaśnicą babkę w sejmie, zrywał i palił flagi krajów sojuszniczych i wiele innych dziwnych akcji za które normalny obywatel by poszedł siedzieć...
Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory #braun #nawrocki #antonidudek https://www.facebook.com/share/p/1HbdqFntZW/

Zaloguj się aby komentować