Czy Braun właśnie przyznał, że lepiej nie na Nawrockiego? xD
Co to się dzieje w tym uniwersum? :v
#polityka #braun #wybory #nawrocki
Czy Braun właśnie przyznał, że lepiej nie na Nawrockiego? xD
Co to się dzieje w tym uniwersum? :v
#polityka #braun #wybory #nawrocki
Zaloguj się aby komentować
Czy ostatni sojusz ludzi, elfów, i krasnoludów, dobiegł końca?
Nawet prychłem.
https://www.facebook.com/reel/1329679078141476
#heheszkipolityczne #grzegorzbraun #braun #lotr #wladcapierscieni


Zaloguj się aby komentować
#polityka
#wyboryprezydenckie2025
#mentzen
#braun
Próba wyjaśnienia fenomenu Mentzena i Brauna. Maja Herman, psychiatra(ka?):
"Powiem coś niepopularnego. Wysokie wyniki Brauna i Menzena nie są przypadkiem. One są objawem. Od dawna widać, że jest spora grupa ludzi, która czuje się zduszona. Cancel culture – przynajmniej w ich odczuciu – mówi im bez przerwy: „tego ci nie wolno powiedzieć, tego nie wypada, tak nie możesz, musisz być inny, lepszy, bardziej świadomy, bardziej wrażliwy”. Nie możesz powiedzieć, że ktoś jest ładny, bo to seksualizowanie. Nie możesz powiedzieć, że ktoś jest brzydki, bo to bodyshaming. Nie możesz lubić discopolo, zakupów ani ciepła, bo to wieśniackie, konsumpcyjne i nieekologiczne. Nie możesz powiedzieć „d⁎⁎a” i „za⁎⁎⁎⁎ste”, bo język powinien być czysty i inkluzywny. I wtedy wchodzi na scenę dwóch panów – jeden cyniczny jak diabli, drugi pozujący na wolnościowca, choć wolność rozumie chyba wyłącznie jako prawo do narzucania swojego światopoglądu innym. I oni mówią to wszystko, co ci „uciszeni” chcieliby powiedzieć, ale się boją. Boją się cancel culture, czyli – w ich oczach – nowej formy społecznej cenzury, która nie pozwala powiedzieć niczego „zwykłego”, „normalnego”, „tradycyjnego”, żeby zaraz nie oberwać jakąś łatką. I to nie zawsze chodzi o to, że się z nimi zgadzają. Choć pewnie trochę tak. Ale bardziej chodzi o projekcję. Oni ich wybierają, bo ci politycy robią za ich głos. Za ich osobisty megafon. „Powiedział to, co ja myślę!” – i nagle człowiek czuje się mniej sam, mniej uciszony, mniej niewidzialny. Psychologia ma na to nazwę: mechanizm identyfikacji z agresorem pomieszany z projekcją kompensacyjną. Socjologia mówi o efekcie bumerangu – im bardziej coś jest zakazywane, tym większa szansa, że ktoś tym czymś rzuci w twarz. Ludzie uciekają w radykalizm nie dlatego, że chcą wojny domowej, tylko dlatego, że czują się wykluczeni z języka i debaty. I teraz ważne: to, że ktoś głosuje na tych panów, nie znaczy, że jest głupi, prymitywny, zacofany czy nienawistny. Nie uważam, żeby z wyborcami tych dwóch coś było nie tak. Wręcz przeciwnie – są to często ludzie bystrzy, zmęczeni, inteligentni, sfrustrowani. Tyle że nasz mózg działa według pewnych skrótów poznawczych. I kiedy szuka kogoś, kto „czuje to, co ja”, to robi selekcję. Wybiera te cechy, które pasują do naszego wewnętrznego poczucia niedosytu, niezrozumienia czy złości. A całą resztę – czyli mizoginię, przemocowość, brunatne zapędy – odcina, wypiera, racjonalizuje. To się nazywa błąd konfirmacji – mózg wybiera informacje, które pasują mu do obrazu świata. I każdy z nas to robi. Nie tylko wyborcy Mentzena i Brauna. To nie jest głupota. To mechanizm obronny. To uproszczenie poznawcze, które działa na nas wszystkich. Oczywiście wiemy, że Mentzen nie jest wolnościowcem, tylko konserwatywnym populistą, który lubi narzucać innym swoje zasady. A brunatna fasada Brauna to już nie tylko kwestia poglądów, ale etyki, moralności i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Ale to dla wielu nie ma znaczenia. Bo znaczenie ma to, że ktoś wreszcie powiedział to, co oni myślą – i nie został za to zjedzony. To jest bardzo niebezpieczny moment. Bo ekstremizm rodzi ekstremizm. Jeśli nie poluzujemy tej sprężyny napięcia, to polecimy w stronę społecznej histerii. I powtórka z historii stanie się bardziej realna, niż się nam wydaje. Teraz uwaga: w cywilizowanym świecie nie zachowujemy się jak Braun. Nie każemy rodzić z gwałtu, jak Mentzen. I nawet ci, którzy na nich głosują, najprawdopodobniej też by tego nie zrobili. Ale wybierają ich, bo czują, że ci dwaj zdejmują im kaganiec poprawności polityczno-społeczno-kulturowej. Przynajmniej w jakimś obszarze. Wystarczy, że ktoś po prostu mówi głośno. Nieważne, co. I teraz moja refleksja – jako obserwatorki, która od lat zajmuje się psychiką, emocjami, mechanizmami społecznymi: Lewica i progres muszą przestać moralizować. Bo jeśli jedyną odpowiedzią na lęk i frustrację będzie „edukuj się, zmień się, popraw się”, to ludzie po prostu przestaną słuchać. A kiedy przestają słuchać, to zaczynają wrzeszczeć. I wrzeszczą przez Brauna i Mentzena. Jeśli mamy jako społeczeństwo uniknąć naprawdę mrocznych scenariuszy, to musimy spuścić z tonu. Więcej rozmowy, mniej zawstydzania. Więcej edukacji, mniej nakazów. Mniej cancel, więcej zrozumienia. Bo jak wszyscy się będą radykalizować, to historia się nie powtórzy – tylko przyjdzie szybciej, niż myślimy. Na koniec: jak wyglądałaby rzeczywistości z Braunem? W sobotę byłam na konferencji "od poczęcia do narodzin" o invitro. Konferencja naukowa, gdzie organizatorzy wynajęli wzmocniona ochronę, bo bali się, ze przyjdzie np. Braun I będzie atakował. Tak wygląda prawda skrajnych ugrupowaniach."
No cóż klasyka rozumowania progresywnej lewicy zwłaszcza w dalszej części.
"Cancel culture - przynajmniej w ICH odczuciu - mówi im bez przerwy tego nie wolno powiedzieć" - tak działa cancel culture I nie trzeba być skrajnym prawicowcem by to dostrzegać. Tak jak prawicowy odpowiednik wolności słowa krytykowany niżej. Jedno i drugie trzeba tępić.
"Boją się cancel culture - czyli w ICH oczach - nowej formy społecznej cenzury" - jak wyżej.
" Mizoginie, przemocowosc, brunatne zapedy" - a to wszystko przez brak poparcia jednego postulatu - aborcji.
"Jeżeli jedyna odpowiedzią na lek i frustracje" - póki co jedyne kto się boi to część lewicowych kobiet wzrostem poparcia prawicy.
"Kiedy przestają słuchać to zaczynają wrzeszczeć"
"Jeżeli mamy uniknąć naprawdę mrocznych scenariuszy to musimy spuścić z tonu " "więcej edukacji, więcej zrozumienia" .
Najpierw psycholożka mówi że nie uważa ich za prymitywnych a później że zaczynają wrzeszczeć i żeby uniknąć mrocznych scenariuszy trzeba ich edukować.
Edukować na jedyna słuszna rację czyli ta progresywna. Więcej zrozumienia podczas gdy większość tego tekstu to próba inteligetnego dissu prawicy tak by nie wygladało na diss bo nie zgadza się z lewica i ciągnie na swoją stronę.
Lewica to musi zrozumieć że im bardziej będzie przepychała swoje prawa i rację stanu tym bardziej będzie rosło poparcie dla prawicy. A im bardziej prawica będzie przepychać swoje tym bardziej będzie rosło poparcie dla lewicy. Samobilansujaca się maszyna. Po rządach konfy+ PiS będą rządy KO + lewicy i tak w kółko.
Więc jeżeli nie chcecie brauna to złagodzcie przekaz, a jeżeli mu i jemu podobnym rośnie poparcie to oznacza że wahadło już jest przechylone na lewo.
I jakiekolwiek robienie fikołków, upupianie przekazu czy pośrednia krytyka danych środowisk tego nie zmieni.
Nazywanie wszystkich którzy się z progresywnym przekazem nie zgadzają "skrajna prawica" "konserwatywnym populista" "mizoginem" "incelem" "brunatnym" stoi dla mnie w tym samym rzędzie co straszenie przez prawicę LGBT, różni się tylko formą, która jest bardziej pośrednia bo celuje w wykształcona progresywne kobiety z dużego miasta zamiast w Mariuszy z powiatowego.
I żeby nie było, do konserwatyzmu mi daleko, ale tego typu teksty traktuje jako inteligentna propagandę z przekazem podprogowym.
Zaloguj się aby komentować
https://www.wybory.gov.pl/prezydent2025/pl/wynik/gm/376
Grzegorz Braun - 8 głosów w Izrealu
#izrael #polityka #grzegorzbraun #braun

Zaloguj się aby komentować
Siedzę se i myślę jakim cudem Braun ma w Polsce 6% poparcia. Jak to się stało, że nie grzeje ławy pomiędzy Bartoszewiczem a Maciakiem? Kto na niego zagłosował? Jak do tego w ogóle doszło? Kto w Polsce mający prawa wyborcze bierze tego człowieka na poważnie?
#polityka #wybory #braun #szerokifrontgasnicowy

@lukmar mam 2 osoby w rodzinie i opierają swój głos na:
1. Silne państwo co czerpie technologię z Niemców i surowce z Rosji - czyli Polska silna jak Białoruś
2. Siła nienawiści - Bem style - zastraszać i pluć na wszystkich w koło bo :
Niemcy na nas plują,
Czesi na nas plują, Ukraińcy żrą nasze podatki,
USA nietoleruje nas na równi
Chiny zalewają nas badziewiem
UE nas terroryzuje
Zaloguj się aby komentować
Szczęść Boże. Bonjour! #heheszkipolityczne #polityka #wybory #trzaskowski #braun

Zaloguj się aby komentować
#polityka #heheszkipolityczne #wybory #trzaskowski #braun

Zaloguj się aby komentować

Grzegorz Braun, kandydat w wyborach prezydenckich, wtargnął do szpitala w Oleśnicy, chcąc obywatelsko zatrzymać dr Gizelę Jagielską, która jak donoszą media, przeprowadza w Polsce...
#wiadomoscipolska #bekazkonfederacji #braun #polityka
Tymczasem w szurskim uniwersum
#polityka #bekazkonfederacji #braun

Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=5nXuRzzGGII
Godzina Zero 89: Krzysztof Stanowski i Grzegorz Braun - Rozmowa kandydatów na Prezydenta RP
#polityka #stanowski #wybory #braun #grzegorzbraun
Zaloguj się aby komentować
Fb podsunął mi post zwolenników (Br/D)auna, w sumie nic szczególnego, coś co można bylo sie spodziewać po nich tj. wszyscy kandydaci to żydy i homoeuropa.
Ale odkejenie w komentarzach to przebiło wszelką skale. Jestem w stanie zrozumieć dużo, ale ci ludzie mają takie klapki na oczach że nie jestem w stanie tego przepracować.
Hurra Braun, prawdziwy polak, ja glosujem i tylko on, a tymczasem ich bohater nawet nie jest pokazywany w wynikach sondażów.
Czy ci ludzie naprawdę wierzą w szanse tego odklejeńca? Więcej sensu miałby komentarze "i tak układ wygra, wybory fałszowane, ludzie sa zmanipulowani."
Obrazek to jeden z komentarzy, tutaj odlot calkowity który mnie przełamał do tego wpisu
#polityka #rakowetiktokipolityczne #wybory #braun

Zaloguj się aby komentować
To znowu ta pora roku?
#heheszki #heheszkipolityczne #korwin #braun #bekazkonfederacji

Zaloguj się aby komentować
A ja Wam powiem, że ogromne brawa dla ruskiego Grzesia za ogłoszenie startu w wyborach. Jego wylot z Konfy oznacza, że wszelkiej maści szury, foliarze oraz inni popierdoleńcy wracają do podziemia i odpalają protokół bycia planktonem z 2-3 % poparcia. Konfederacja pod przywództwem Sławomira "Chłopaki nie płaczą" Mentzena i Krzysia Bosaka to już nie jest ta sama siła rażenia spierdolenia umysłowego co połączenie Girgorija oraz Korwina.
O ile jeszcze Korwin jest nieszkodliwym pajacem po 80-tce., którego nikt nie traktuje poważnie. O tyle ta ruska świnia przemyciła do polityki i wyniosła na piedestał wiele spierdolin społecznych pokroju Pitonia, Majchera ( na szczęście odpad siedzi już w więzieniu), Sochy itp. A te spierdoliny miały szanse zaistnieć właśnie pod szyldem Konfederacji na którą głosowało wielu niezorientowanych małolatów, bo obejrzało Mentzena na Tik-Toku i nie zwracało uwagi kto kryje się za plecami doktora ekonomii.
Jednym słowem już lepsza Konfederacja mająca robić za przybudówkę PiS-u, która prędzej czy później zostanie wchłonięta przez nich, bo mimo wszystko PiS jakiś tam poziom cywilizacji i rozsądku reprezentuje (tak wiem, niewielki, ale jednak). Aniżeli partia realizująca jawnie kremlowską i anty-naukową agendę, zbierająca u siebie największe odpady jakie tylko chodzą po tej Ziemi.
#polityka #bekazprawakow #bekazkonfederacji #konfederacja #braun
Brzmi to jak słodkie cytryny. Starasz się oczarować rzeczywistość, a prawda jest taka, że konfederacja to zbiór aspołecznych kretynów a utrata grzesia - który był magnesem na szurów-powoduje że znów będą walczyć, by nie wpaść pod próg wyborczy. Bo ich główny elektorat odejdzie, bo dla nich ostatnie parę lat się głównie skupiali.
A ci, co mają jeszcze jakieś szare komórki, przejrzeli konfę i nie będą już na nich nigdy głosować.
Zaloguj się aby komentować
Jakbyście się nie mogli zdecydować na kogo oddać głos w pierwszej turze, to mam dla Was kandydata idealnego:
#polityka #wybory #heheszki #heheszkipolityczne #bekazkonfederacji #braun #mentzen

Zaloguj się aby komentować
Hłe hłe
Sławomir Mentzen stanowczo zaprzeczył plotkom o możliwym starcie Grzegorza Brauna w wyborach prezydenckich.
- Myślę, że to ludzie nieżyczliwi Grzegorzowi Braunowi rozpuszczają takie plotki. Grzegorz Braun jest wielkim patriotą Konfederacji. Przecież nie chciałby jej rozbicia - stwierdził Mentzen, który w sobotę wieczorem spotkał się na żywieckim rynku z mieszkańcami.
https://wiadomosci.wp.pl/mentzen-dementuje-ws-brauna-przeciez-nie-chcialby-rozbicia-konfederacji-7113189373811456a #bekazkonfederacji #konfederacja #mentzen #braun #polityka
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #heheszkipolityczne #konfederacja #bekazkonfederacji #trzechkroli #swieta #bosak #braun #jkm #krul

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Braun mówi po angielsku 🙄
https://youtu.be/-qmXN2s5ds8?si=lX8avcV1pXAsp1Im
I ja się z nim zgadzam w 100%.
#braun #polityka
Zaloguj się aby komentować