Ogólnie niby długi i rzetelny filmik, ale w praktyce to do typowego fana Memcena trafi co najwyżej część o podatkach i prawach mężczyzn. Konfa z natury przyciąga ludzi którzy albo są szurami, albo, incelami, albo libertarianami wybierającymi mniejsze zło, albo zwykłymi konserwami nielubiącymi progresywizmu. Żadna z tych grup nie przejmie się zbytnio zaostrzeniem prawa aborcyjnego, albo tym, że Memcem popiera dawanie klapsów dzieciom. Nawet jeśli tego nie popierają to wciąż będą na niego głosować bo niskie podatki. Chodzi mi o to, że Koroluk za bardzo wyprowadza swoją krytykę z własnej perspektywy, czyli perspektywy socjaliberała i choć jego widzowie mogą podzielać jego zdanie, to przeciętny wyborca konfy ma zupełnie inny system wartości i dlatego połowa przedstawionych tutaj argumentów prawdopodobnie do niego nie trafi. Nawet ludzie którzy nie lubią Memcena jak ja, ale mają konserwatywne odchyły nie będą prawdopodobnie zgadzać ze wszystkim co zostało powiedziane w tym filmie. Do tego Koroluk ma tendencje do szydery z przeciwnika. Dla mnie powinien się on nauczyć wyrażać swoje zdanie w bardziej światopoglądowo neutralny sposób.
Ja dalej nie moge uwierzyc, ze jeszcze ktos bierze na powaznie ta partie po kompromitacji z projektem ustawy zwiększająca kwote wolna od podatku. Dla mnie to podobny kaliber jakby Platforma zaraz po wyborach weszla w koalicje z PiSem xD
@Al-3_x Jedyne spójne poglądy jakie głosi Konfa to te światopoglądowe i religijne.
Na tematy gospodarcze, polityczne, międzynarodowe każda frakcja Konfy ma inne poglądy, które ciągle się zmieniają jak w kalejdoskopie. Te poglądy nijak nie spinają się w logiczną całość.
Liderzy Konfy pytani o konkrety, które wczoraj głosili, obracają swoje wcześniejsze słowa w żart, albo mówią o słowach wyrwanych z kontekstu.
Wyznawcy Konfy nie chcą konkretów i bardzo odpowiada im mnogość i niespójność głoszonych przez Konfę idei, bo pozwala im to na "cherry picking" w dyskusjach dla kucy. Mogą w tych dyskusjach sięgać po najwygodniejsze argumenty, które leżą na wywróconym stoliku.
Trzeba mieć gwóźdź w mózgu, żeby traktować Konfę i to środowisko, jako poważną opcję polityczną.
Żukowska to mem. A co do symboli religijnych to ich miejsce jest w świątyniach, nie w sejmie. Niech se jakiś poseł jest wyznawcą latającego potwora, mam to w d⁎⁎ie byle by zostawiali wiarę przed wejściem do sejmu
@Only2Genders Ta koncepcja cyfrowego pieniądza nie jest nowa. Natomiast generalnie istnieje silne chińskie lobby by tego nie robić. Otóż stworzenie cyfrowego eurodolara zabiłoby chińską gospodarkę. Wtedy taki Trump nie miałby co robić, więc w USA jest totalny opór Republikanów. No i rzecz jasna opór ruskich i chińczyków.
Berkowicz to jełop, który nie potrafił ukończyć studiów i nie ma żadnego zawodu, pojęcia o gospodarce ani osiągnięć w swoim marnym konfederackim życiu.
Sąd stanowy we Waszyngtonie uznał, że egzamin na prawnika nie jest już potrzebny by zdobyć licencje bo jest rasistowski i przeszkadza w tworzeniu bardziej inkluzywnego środowiska prawniczego. Czyli w skrócie jest za mało kolorowych prawników i trzeba było im jakoś pomóc.
The best available data indicates that the bar exam disproportionately and unnecessarily blocks historically marginalized groups from entering the practice of law,” the task force explained. “In addition to the racism and classism written into the test itself, the time and financial costs of the test reinforce historical inequities in our profession.”
Moim zdaniem oni naprawdę mają już obsesje na punkcie wpychania wszędzie różnorodności i równości. Ja rozumiem, że tam panuje poczucie białej winy, ale to już bardziej wygląda na celowy sabotaż własnego kraju. Ogólnie jako mieszkaniec Polski wolałbym by Biden pozostał prezydentem bo jest on chętny do dalszego wspierania Ukrainy. Gdybym mieszkał jednak w USA pewnie bym głosował na Trumpa. Koleś jest jaki jest, jednak wciąż stanowi lepszą alternatywę dla obecnego szaleństwa które ma miejsce.
> Moim zdaniem oni naprawdę mają już obsesje na punkcie wpychania wszędzie różnorodności i równości.
A później i tak się okazuje, że przy tych wszystkich kolorkach i zaimkach wszyscy w ekipie są mniej więcej w jednym wieku, pochodzą z dużych miast i urodzili się w rodzinach o mniej więcej podobnej sytuacji majątkowej.
@PanPieczi znowu jakieś obrazki pod tezę? Z którego roku są te akta i jakie wtedy były rozpoznawane przez Stan Missouri rasy do wyboru? Niedawno głośna była sprawa, gdzie Arab pracujący w policji chciał zmienić swoją oficjalną przynależność rasową, bo w czasach gdy wstępował do policji nie było do wyboru jego rasy.
50letni były komandos "Gabrielle Ludwig" grał w młodzieżowej lidze dziewczyn poniewż identyfikował się jako mała dziewczynka. Ciekawe czy z nimi pod prysznic chodzil.
@Al-3_x Tak, Scrutona :). A co do OyG, to Bunt mas mi przypadło do gustu. Ładnie uchwycił ducha czasów, społeczne przemiany, a jedynie co trochę razi, to ciągłe wpychanie 'arystokracji' w kontrze do mas. Ale niech mu będzie, nawet lepiej się czytało przez to że autor ma ból zadka przez tę opozycję którą sobie sam wymyślił
Ostatnio jeden z użytkowników hejto przypomniał mi sprawę SMS-ów jednego z byłych dziennikarzy Fox News, Tuckera Carlsona. Wielki zwolennik Trumpa okazał się być w nich, prywatnie jego zagorzałym hejterem.
Jesteśmy bardzo, bardzo blisko tego, żeby móc ignorować Trumpa przez większość wieczorów" — napisał Carlson do współpracownika w Fox 4 stycznia 2021 r. "Naprawdę nie mogę się doczekać".
Kiedy kolega Carlsona odpisał: "Nie chcę niczego więcej", Carlson dodał: "Nienawidzę go namiętnie".
Carlson kontynuował: "To, w czym jest dobry, to niszczenie rzeczy. Jest w tym niekwestionowanym mistrzem świata. Może nas łatwo zniszczyć, jeśli źle to rozegramy". W innym miejscu Carlson napisał o prezydenturze Trumpa: "Te ostatnie cztery lata. Wszyscy udajemy, że mamy się czym pochwalić, bo przyznanie się, że to była katastrofa, jest zbyt trudne do strawienia. Ale dajcie spokój. Trump nie ma żadnych plusów".
Przyznał tam też, że nie wierzy w fałszerstwo wyborów choć w telewizji głosił co innego. Niedawno też ten dziennikarz zaczął prowadzić swoją serie wywiadów na platformie X (dawniej twitter), gdzie zrobił miedzy innymi wywiad z Putinem, czy właśnie z samym Donaldem Trumpem i jest on ogólnie promowany przez Elona Muska. Postać ta dała mi jednak do myślenia, że na prawicy możemy wyróżnić pięć typu ludzi.
Skrajnych cyników jak właśnie Tucker Carlson, ale i Orban i po części Putin (on działa na dwa fronty bo lubi też się odwoływać do chwalebnej przeszłości ZSRR, walki z faszyzmem i puszczać oczko do lewicy). U nas byłby to zapewne Memcen który często sam przyznaje, że wiele jego postulatów jest nie do zrealizowania w praktyce.
Rzeczywiste, niebezpieczne szury. Tutaj należałoby wymienić Brauna i jego popleczników. Ci ludzie rzeczywiście zdają się wierzyć w spisek żydo-satanistycznej masonerii, zagrożenie ze strony sieci 5g, ideologie gender i szkodliwość szczepionek (nie tylko tych na covid, ale ogólnie każdej)
Coś pomiędzy typem jeden i dwa, czyli prawicowi populiści. Wydaje mi się, że najlepszym przykładem byłby Trump. Człowiek ten zdecydowanie lubi kłamać i robić show, ale czasem trudno jest się zorientować kiedy robi to celowo, a kiedy naprawdę wierzy w to co mówi.
Ostatni typ to religijni reakcjoniści. Znowu mógłbym tu wymienić Brauna. Ci ludzie chcą odrzucenia demokracji, powrotu do monarchii, przywrócenia prawa na bazie biblii i batożenia gejów.
Ostatni typ to jawni faszyści. Ludzie czują pewną sympatie do Hitlera i ideologii faszystowskiej. Czasami łączy się to z typem drugim z racji ich niechęci do żydów. W tym przypadku wolałbym wspomnieć ruch alt right o którym było głośno jeszcze kilka lat temu i który nieco przycichł ostatnio.
Istnieją też rozsądni konserwatyści, ale mam wrażenie, że są oni w coraz większej mniejszości niestety i zostali zepchnięci na margines.
Nawiązując do pomysłu bezpłatnej antykoncepcji dla kobiet wpadłem jeszcze na kilka propozycji, które ułatwiłyby i jakkolwiek zrekompensowały by życie naszym kochanym kobietom w tym piekle:
- Darmowe poranne kawy w Starbucksie
- Bezpłatny fryzjer i kosmetyczka raz na tydzień
- Bony zakupowe do Zalando, H&M i Zary
- Coroczna wymiana iPhona na najnowszy model
- Zwrot kosztów za wakacje w krajach śródziemnomorskich
- Skup interwencyjny twórczości na OnlyFans
Wpisujecie swoje jeśli jakieś macie, komentarze incelów i mizoginów będą usuwane.
Zastanawia mnie ból d⁎⁎y (być może dosłowny ( ಠ ͜ʖಠ) ) niektórych osób. Jak wiadomo aby był sens stosowania antykoncepcji potrzebny jest facet. Więc skoro jedna z zainteresowanych stron jest nomen omen zabezpieczona, to druga nie musi. Jaki jest więc sens krytykowania tego rozwiązania? No bo chyba nie chodzi o darmowe gumki które mogą się przydać w innej konfiguracji prawda? Prawda?( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@dez_ Zastanawia cię ból dupy z powodu bezsensownego wydawania publicznych pieniędzy? Antykoncepcja to na prawdę według ciebie ważniejsza rzecz niż służba zdrowia czy edukacja? A jeśli tak to czemu akurat tylko dla kobiet?
@Nighthuntero tak, uważam że antykoncepcja jest ważna i to dobry pomysł żeby ją nawet w pełni finansować. Po co Ci darmowe gumki skoro Twoja kobieta będzie miała darmowa antykoncepcję? Zdecydowanie lepiej jest bez.
Nie rozumiem płaczu w imieniu mężczyzn. Przecież mężczyźni też byliby beneficjentami takiego rozwiązania. Nie dość, że seks bez stresu, to jeszcze za zaoszczędzone pieniądze kobieta kilka kawek kupi
Stratne byłyby jedynie niepoczęte dzieci, ale po pierwsze one nie istnieją, a po drugie czy to tak super teraz przychodzić na świat?
Niemniej jednak, ogólnie, pomysł wydaje mi się dość durny. Wolałbym, żeby porefundowali jakieś leki staruszkom i innym osobom nieporadnym. Jeśli jesteś aktywna/y seksualnie to znaczy też, że jesteś zdolna/y do zarabiania. Nie, nie na prostytucji.
Nie rozumiem płaczu w imieniu mężczyzn. Przecież mężczyźni też byliby beneficjentami takiego rozwiązania. Nie dość, że seks bez stresu, to jeszcze za zaoszczędzone pieniądze kobieta kilka kawek kupi
@KLH2 Ale wiesz, że rząd nie ma swoich pieniędzy i zapłacą za to wszyscy w podatkach?