Nie regulujcie odbiorników, to tylko Prezydent Stanów Zjednoczonych opłakuje kryminalistę.
#usa #bekazlewactwa #4konserwy #czarnyhumor

Nie regulujcie odbiorników, to tylko Prezydent Stanów Zjednoczonych opłakuje kryminalistę.
#usa #bekazlewactwa #4konserwy #czarnyhumor

Zaloguj się aby komentować
Wczoraj Trump przemawiał na Bronxsie. Jest to dzielnica w New Yorku gdzie mieszkają głównie mało zamożni Latynosi i czarni. Jest pierwszym republikańskim kandydatem na prezydenta od czasów Reagana który to zrobił. Przemawiał tam mając obok siebie dwóch czarnych raperów i o dziwo udało mu się zebrać niezły tłum. Tam też Trump powiedział, że reprezentuje on nie białych czy czarnych, ale wszystkich amerykanów. Trump któremu w 2016 roku media skutecznie przypięły łatkę rasisty, który dzieli Amerykę dziś ma za sobą prawie połowę Latynosów i ponad 20% poparcia wśród czarnych.
Latynosi i Afroamerykanie - nowy elektorat Donalda Trumpa
Tymczasem w co najmniej pięciu ogólnokrajowych sondażach przeprowadzonych w ostatnim miesiącu Trump ma poparcie, średnio, 20 procent czarnych wyborców oraz 42 procent Latynosów. Dla porównania w 2020 r. tylko 8 proc. czarnych wyborców zagłosowało na Trumpa oraz 36 proc. wyborców pochodzenia latynoskiego – wynika z danych Pew Research Center.
Jest to spora poprawia względem poprzednich wyborów 4 lata temu, gdzie i tak wypadł lepiej wśród mniejszości niż 8 lat temu. Tyle czasu potrzebował on by skutecznie obalić wizerunek ukrytego sympatyka Hitlera i zwolennika białego nacjonalizmu. Trump ma szanse obecnie zdobyć największe poparcie wśród czarnych z republikańskich kandydatów na prezydentów w całej historii USA. Tim Scott, czarny polityk z partii republikańskiej nazwał nawet Trumpa, jedynym czarnym kandydatem na prezydenta.
Myślę też, że to ostatecznie symbolizuje rozejście się również ruchu MAGA i Alt Righu. Alt Right rzeczywiście był nacechowany białym nacjonalizmem i podłączył się pod postać Trumpa w 2015. MAGA natomiast symbolizuje typowy anglosaski nacjonalizm obywatelski. Trump bardziej staje się symbolem zjednoczenia amerykanów, a nie ich dzielenia i dlatego uważam, że wygra przyszłe wybory.
Jakie jednak będą tego konsekwencje i czy będą one pozytywne dla USA i świata? Z perspektywy Polski nie mamy się z czego cieszyć bo Trump jest skłonny na pójście kompromisowe z Putinem w kwestii wojny na Ukrainie. Jeśli chodzi o samą Amerykę to jest już temat na inny wpis.
#usa #wiadomosciswiat #polityka #neuropa #4konserwy #wybory

Zaloguj się aby komentować

40% poszukiwanych w Polsce za zabójstwo to cudzoziemcy - tak wynika z danych Komendy Głównej Policji. Wśród nich najwięcej jest obywateli Ukrainy, na drugim miejscu plasują się obywatele Federacji Rosyjskiej.
Po 35 latach dyzmokracji republika okrągłego stołu doczekała się swojego rodzimego...
Mark my words - na 100% tegoroczne wybory do Europarlamentu zostaną w mniejszym lub większym stopniu sfałszowane z racji marazmu, w którym znalazł się liberalny euroestabliszment - mainstreamowe partie mają góra 10% realnego poparcia w państwach zachodnioeuropejskich, a tracą je na rzecz ruchów pokroju AfD, które w Niemczech od kilku miesięcy jest liderem sondaży, zwłaszcza w landach byłego RFN.
Ewentualnie wariant fałszerswa zostanie połączony zostanie z narracją o 'rosyjskiej ingerencji' na wypadek kontrolowanego sukcesu ruchów populistycznych - racjonalnie rzecz ujmując niemożliwym jest, aby państwa wysokorozwinięte, o tradycjach demokratycznych, były niezdolne zabezpieczyć procesu wyborczego przed wpływem z zewnątrz. Albo nie mówią nam prawdy o rzeczywistym wyglądzie sytuacji, albo jest to zwykła ściema dla naiwnych.
#4konserwy #polityka #europarlament #uniaeuropejska #wybory #teoriespiskowe
@AmbrozyKalarepa
Przedstaw proszę wyniki sondaży, na których się opierają twoje teorie.
W załączeniu masz sondaż odnośnie poparcia AFD w rozbiciu na landy (dane zbierany miedzy listopadem a majem) a drugi obrazek przedstawia sondaż poparcia partii w DE z maja.
Jest to rozbieżne z twoimi teoriami, plus mylisz chyba RFN z NRD.


Zaloguj się aby komentować
Konfiarze jak zwykle RiGCz
#konfederacja #4konserwy #wojna #niebieskiepaski #obowiazkowecwiczeniawojskowe #polityka

Zaloguj się aby komentować

W nawiązaniu do tego co się niedawno wydarzyło we Francji chciałem Wam w małej pigułce zaprezentować obraz więziennictwa francuskiego Pigułkę tę przygotowali dla Nas francuscy dilerzy, raperzy!
Nic bowiem lepiej nie zobrazuje francuskiego systemu penitencjarnego niż klip nakręcono parę lat...
Nobel z ekonomii dla tego Pana.
Że też nikt na to wcześniej nie wpadł, żeby przejść na euro i zacząć zarabiać na poziomie Niemiec czy Francji
#polityka #polska #finanse #ekonomia #4konserwy

Zaloguj się aby komentować

Film opowiada o życiu Romana Rybarskiego - jego poglądach, ideach gospodarczych, rozwiązaniach oraz wyzwaniach z jakimi musiał się mierzyć w dobie międzywojennej Polski. Pokazujemy postać wybitnego uczonego i polityka od czasów jego młodości poprzez uniwersytecką i polityczną karierę, aż do jego...
POPis, już sobie wyobrażam te dziesiątki wpisów jakby Konfa gdzieś współrządziła z Pisem, ale o tym tutaj coś cichutko.
#polska #polityka #4konserwy #bekazpisu #bekazpo #bekazlewactwa #konfederacja

Zaloguj się aby komentować
Współczesna lewica jest w pewnym sensie bardziej pruderyjna niż współczesna prawica. Widać to gdy środowiska lewicowe krytykują gry i filmy, oraz pracę które seksualizują kobiety i chcą ich cenzury. Dobrym przykładem jest tu gra Stellar Blade. Nie mówię, że to coś złego, ale uważam to za dość zabawne, że role się tak odwróciły.
#neuropa #4konserwy #bekazlewactwa #bekazprawakow #polityka #gry

Współczesna lewica jest w pewnym sensie bardziej pruderyjna niż współczesna prawica
@Al-3_x no weź. Ludzie, których prawdopodobnie uważasz za "współczesną lewicę" przypierdalają się przecież do atrakcyjnych kobiet, które swój wygląd wykorzystują jako zaletę xD jednocześnie promują prostytucję i takie tam.
szkalowanie Stellar Blade nie wynika z "pruderyjności", tylko z tego, że główna bohaterka ma ciało modelki. I to dosłownie, bo to poprawiona Shin Jae-eun xD. Gdyby Alloy z ostatniego HZ latała z cycami na wierzchu, to "współczesna lewica" wywaliłaby jaja, bo bohaterka ogólnie byla niezbyt ładna.
Zaloguj się aby komentować
Jacek jeńców nie bierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#polityka #alkoholizm #bekazlewactwa #4konserwy #afera #polska #bekazpo

Tak obok tematu, to nie wiem, dlaczego ciągle oczekuję od ludzi "ze świecznika" jakiejś znajomości, wydawać by się mogło, podstawowych spraw. To jest "Messerschmitt". Chyba uważam, że jak taki anon jak ja coś wie, to tym bardziej powinien to wiedzieć jakiś tam Protasiewicz. Chociaż z drugiej strony ilościowo wychodzi na tyle samo, bo Protasiewicz na pewno wie, kim jest Protasiewicz, a ja nie
Zaloguj się aby komentować
Cywilizacja która wyżej stawia dobro mniejszości niż większości i bardziej skupia się na promowaniu równości i różnorodności od budowania stabilnie rozwijającego się społeczeństwa jest skazana na upadek w dłuższym okresie czasowym. To co się dzieje na zachodzie w ciągu ostatnich kilkunastu lat to czyste szaleństwo. Chce tu zaznaczyć, że nie mam nic personalnie do osób LGBT. Dla mnie nawet idea prezydenta geja nie byłaby zła jeśli by on skutecznie i rzetelnie wykonywał powierzoną mu funkcje. Problem pojawia się gdy merytokracja w organizacji ustępuje idei umieszczania ludzi na odpowiednich stanowiskach w imię potrzeby odpowiedniej reprezentacji ze względu na wcześniejsze wykluczenie. Pojawiają się też pomysły tworzenia safe spaces czy inne bzdury które mają sprawić by osoba queer mogła czuć się w pełni komfortowo i bezpiecznie. Jakakolwiek racjonalność czy pragmatyzm zostały zwyczajnie zastąpione przez idiotyczną ideologie. Nie ma to nic wspólnego z marksizmem bynajmniej bo marksizm odwoływał się jednak właśnie do dobra ogółu wyzyskiwanego przez burżuazyjną mniejszość. Rzeczy typu DEI promują natomiast głównie korporacje.
#revoltagainsthemodernworld #antykapitalizm #polityka #neuropa #4konserwy

@Al-3_x postawiłeś jakąś tezę, nie ważne czy prawdziwą czy nie, po czym ją uznałeś za słuszną. To działa trochę inaczej. Potrzebna jest analiza, dowody za i przeciw, i dopiero wtedy uznajemy czy to prawda czy nie.
Przykłady upadku cywilizacji, które tak postąpiły i upadły? Kontrprzykład, że jednak było inaczej? Jak definiujemy owy upadek? Co w przypadku opcji zero, czyli utrzymania poprzedniego modelu i nie promowania mniejszości? Bo chyba nie dzieje się tak z powodu kaprysu jednej osoby?
Widzę ową promocję mniejszości na siłę, ale w tak złożonym świecie ciężko jest założyć, że osoby u władzy chcą go poprostu ujebać.
Zaloguj się aby komentować
Change my mind: Wchodziliśmy do innej Unii niż obecny twór.
Gdy wchodziliśmy do UE to była to potężna, szybko rozwijająca się gospodarka, która dawała możliwość swobodnego handlu, swobodę przemiszczania się.
Obecnie to dyktator który dyktuje ci ceny prądu, duktuje nam jaki typ energii jest ok a który nie (jeszcze tuż przed wojną gaz był super i były do niego dopłaty), dyktuje nam jak budować dom i jaki sposób ogrzewania wybrać, dyktuje nam jakim samochodem mamy jeździć. Dyktują nam ile imigrantów mamy wpuszczać. Firmy mają masę regulacji które powodują, ze nie opłaca im się działać w Europie a w tym czasie w parlamencie myślą o parytetach, zakazywaniu plastikowych słomek, nakazywaniu robienia przytwierdzanych do butelki nakrętek itp.
Co gorsza w ostatnim czasie nie tylko rozwój części gospodarek jest spowalniany ale i część gospodarek UE skurczyło się (np. Francji).
Na granicę z Niemcami wróciły kontrole graniczne.
#ue #eu #uniaeuropejska #polska #20latwue #4konserwy #neuropa #polityka

meh, wybrałeś sobie wykres pod tezę. Wystarczy przeczytać ten artykuł na economics i się dowiemy, że problemy EU nie są wyjatkowe i nie wynikają z tego, że ktoś Ci mówi jak masz ocieplać dom xD
Jest tam opisane, jak wiele zmiennych wpływa na przyhamowanie w Europie. Zwrócili również uwagę, że Polska radzi sobie dobrze, więc skąd to narzekanie?
Nie, to nie przez słomki, ty ty konfederatku ty.
Nawet pokazali tam inny wykres: "Going back to the first comparison of economic growth, if we use PPP rather than $, the relative difference in performance is not quite as bad."

Nie każdy jest libkiem/konfederatą który uwazą że najwazniejsza jest wolność jednostki nawet kosztem drugiej jednostki. Jak wam się nie podoba to jedzcie do USA.
Jak budować dom i jak ogrzewać - gdyby to zostawić ludziom to mieszkaliby w nie ocieplonym domu i palili śmieciami, co i tak się jeszcze zdarza na wsiach. Potrzebne są regulacje by nowe budynki były energooszczędne a zródło ogrzewania nie truło ludzi wokoł, albo nie zuzywało więcej energii niż jest to potrzebne.
Samochody
Gdyby zostawić to ludziom to jeździliby wielkimi suvami podobnymi do monster trucków z wielkimi silnikami by podnieść swoje ego mając gdzieś bezpieczeństwo pieszych, generowany hałas i zanieczyszczenia a miasta byłyby jeszcze bardziej zapchane niż są.
Europa ma problem z niezależnością paliwową co najmniej od czasów wąsatego malarza za którego były według Korwina niższe podatki. Zatem STOPNIOWE przechodzenie na elektryki wydaje się odpowiednia droga dla Europy nie tylko że wzgledów klimatycznych
Plastikowe słomki nakrętki itp to wynika z tego że wyrzucone magicznie nie znikają ze środowiska, jeżeli można ograniczyć zanieczyszczenia to czemu by tego nie robić ? Jednostka wybierze plastikową zamiast papierowej bo konsekwencji mikroplastiku w organizmie teraz nie odczuwa a słomkowy dyskomfort już tak.
Masa regulacji - jeżeli nie ma regulacji to każda firma będzie działała najoptymalniej z punktu widzenia kosztów, mając gdzieś pracowników, środowisko dlatego dobrze że takie regulacje istnieją a brudny przemysł przerzucany jest do innych krajów.
Jasne są też rzeczy złe jak usilne parytety, imigranci, czasem zdarzy się glupie, niesprawiedliwe i niedorzeczne prawo. Ale w ogólnym rozrachunku Europa nadal pozostaje najlepszym miejscem do życia, między innymi przez interwencjonizm który skupia się na dobru społeczeństwa a nie jednostki. Jednostka zawsze będzie patrzyła tylko na swoje potrzeby i do tego krótkowzrocznie, zatem potrzeba interwencjonizmu. Taki system prowadzi czasem do ograniczania swobody jednostki, czasem jest niesprawiedliwy ale nadal lepsze to niż nieskrępowany wolny rynek który ma w d⁎⁎ie wszystkich którzy nie są na górze piramidy społecznej, dla którego koszty społeczne, środowiskowe nie istnieją.
Zaloguj się aby komentować
Nikt wam tyle nie da ile wam Donek obieca XDD
#polska #polityka #4konserwy #bekazlewactwa #uk

Zaloguj się aby komentować
Róża Thun idzie walczyć o uznanie atomu za źródło czystej energii, zatrzymanie dyrektywy budynkowej i podatku od samochodów spalinowych.
Czy wyborcy 3D są aż tak głupi?
#polityka #4konserwy #polska #bekazlewactwa

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#4konserwy #bekazpo #bekazlewactwa #polityka
POlacy: Dyktatura opiera się na rozbudowanym i zaawansowanym kulcie jednostki
Też POlacy:

@AmbrozyKalarepa OP nie rozumiejący, czym jest Kult Jednostki i że to jest działanie odgórne, nie oddolne i marginalne. Dodajmy, że kult jednostki jest dużo popularniejszy u was, kuce, większość ludzie głosujących na uśmiechniętą koalicje jest świadoma ułomności ichże wyborów.
Reasumując: d⁎⁎a cicho.
Zaloguj się aby komentować
Język ukraiński niedługo będzie w szkole obowiązkowy, ale nie dlatego, że będzie tyle uczniów z Ukrainy, ale po to żeby się dogadać z lekarzem.
#lekarz #medycyna #zdrowie #polska #bekazlewactwa #4konserwy #bekazpisu #bekazpo #polityka

Zaloguj się aby komentować
Przewijaj dalej to tylko Jego Ekscelencja Pan Donald Tusk plujący na swoich wyborców (jakby to było coś nowego)
#bekazpo #polska #polityka #bekazlewactwa #4konserwy #wybory #konfederacja
@Nighthuntero Przecież to co wrzuciłeś to jest manipulacja, powiedział na tej konferencji, że mówił o "dzisiaj" na tamten okres, czyli gdy Orlen sztucznie zawyżał ceny, tak samo jak przed wyborami je sztucznie zaniżał. Ma rację, że to nie jest decyzja premiera, ale powiedział też, że pojawi się nowy prezes orlenu najprawdopodobniej w tym tygodniu. I jego rolą ma być szybkie zadbanie o dostępność paliwa. Że nie wspomnę o tym, że od tamtego momentu do teraz cena paliwa uległa zmianie.
@Nighthuntero https://www.youtube.com/live/8TWUrPuc2k0?si=qYxXuhYql1L_cRlX&t=1391
do 25:14
Dwie minuty to niewiele, a można sobie samemu wyrobić opinię co powiedział premier.
Zaloguj się aby komentować