Kto nigdy nie operdzielił słoika konserwy mięsnej i połowy chleba przed snem ten niech pierwszy rzuci kamień...
#niewiemjaktootagowac
Kto nigdy nie operdzielił słoika konserwy mięsnej i połowy chleba przed snem ten niech pierwszy rzuci kamień...
#niewiemjaktootagowac
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dorastałem w latach 90 w małym miasteczku Polski B i przez cały mój okres edukacji w publicznych placówkach nie spotkałem z kimkolwiek kto by miał wszy, nigdy też nie było ani w szkole ani u nikogo w rodzinie problemu wszawicy.
Teraz mieszkam w Warszawie i jest tego jakaś plaga.
U syna w szkole od początku roku co chwila alerty ze ktos z rodziców zauważył.
U córki w przedszkolu to samo, cała grupa walczy z wszami, od kilku miesięcy dziewczynki są proszone o związywanie włosów. Rozmawiałem z dyrektorką i mówiła że w wielu grupach jest z tym problem, nie tylko u nas.
Znajomi mają dzieci w innym przedszkolu i szkole i u nich to samo, mówią że ich córki już kilka razy miały.
Czy to zawsze był problem dużych miast czy coś się ostatnio w tym temacie zmieniło a może po prostu mam pecha?
#parenting #warszawa #szkola
@mati3654 Też dorastałem w małej miejscowości i wszawicy krążyły legendy, że ktoś tam kiedyś miał - ale nigdy wszy na oczy nie widziałem.
Obstawiam jako przyczynę skale miasta i ilość kontaktów z różnymi ludźmi którzy są potencjalnym wektorem choroby. Jadąc tramwajem na zakupy, chodząc po galerii, jedząc na mieście itd. spotykam się pewnie ze sto razy większą ilością ludzi w ciągu kilku godzin niż przez cały rok mieszkania na zadupiu. Pomnóż to przez liczbę rodziców, ciotek, babć które mają kontakt z dzieckiem, potem razy ilość dzieciaków w przedszkolu i wychodzi na to, że taki dzieciak w mieście narażony jest na olbrzymią ilość kontaktów z zarazkami i pasożytami.
Zaloguj się aby komentować
5 999 380 - 1 000 = 5 998 380
To nieprawda, że jak nasikasz do basenu to woda wokół ciebie robi się fioletowa.
#plyniemydojadraziemi #plywanie
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
Zaloguj się aby komentować
Pisałem parę miechów temu o tym, że rodzice sąsiadują z psycholem chorującym na zbieractwo. Ostatnio byłem u rodziców i wszedłem w krzaki oddzielające podwórka, żeby zajrzeć z bliska (ostatnio zajrzałem tam z daleka gówno dronem, więc miałem tylko mało szczegółowy overview).
Dostrzegłem:
dwie mikrofalówki
piekarnik
okap kuchenny
czajnik elektryczny
pralkę
kilka przęseł ogrodzeniowych z siatką
33 opony (raczej więcej, ale stosy zasłaniały jeden drugi, więc liczę tylko te, co faktycznie dało się policzyć)
4 plastikowe opakowania po farbie (lub z farbą, ale zamknięte), takie duże + jedno metalowe
jakiś słupek
duża sprężyna
dużo blachy w różnych kształtach nieznanego przeznaczenia
I tak sobie myślę teraz - skoro gość pracuje jako mechanik, to może... nie zbiera (albo początkowo nie zbierał) tych śmieci dla samego zbierania, tylko szef u niego "utylizuje" za premię?
On podwórka ma dobre 100 arów łącznie, z czego z 50 jeszcze relatywnie puste.
W innym punkcie widziałem jeszcze... suszarkę na pranie Vileda. W folii, wraz z tym papierowym czymś w środku, jakby nigdy nie otwierane. To akurat mógłby opchnąć na OLX i szybko zarobić
#chorobypsychiczne #zalesie
Zaloguj się aby komentować
psiaki z ostatniej realizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale spokojnie za tydzień znowu wracam do kotów. Wpadłam na pomysł, który nie wiem czy ktoś już malował, ale sama nie mam pewności czy mi się uda… więc czekajcie
#tzssmaluje #malarstwo #psy #sztuka #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Jak jeszcze lubiłem "dwa akordy, darcie mordy" to namiętnie słuchałem dwóch pierwszych płyt Deicide, a mój dzień zaczynał się od zamknięcia za sobą drzwi mieszkania zsynchronizowane z zamknięciem drzwi w pierwszych sekundach...
Utwór: Lunatic of God's Creation
Płyta: Deicide
Wykonawca: Deicide
https://www.youtube.com/watch?v=dcfsAlHH78U
#kacikmelomana #metal #deathmetal
Zaloguj się aby komentować
Szalony zapowiada się ten tydzień, kalendarz napięty jak skóra na jajach.
#galaretkanomore
Zjedzone: 4 050 kcal
Spalone: 4 850 kcal
Kroki: 30 000
Bieg: 21.37 km
Basen: 1 000 m
#chlopskadyscyplina
#dobrenawyki
Zjem albo nie zjem, ale jak zjem to tak 500 kcal max.
Lipa bo mi się sweet chili skończyło a myślałem, że mam zapas. Jutro kupię x 10 i spokój na jakiś czas.
Chciałbym upchnąć jutro siłownię i jakiś bieg chociaż 10 km ale nie wiem czy dam radę, a jak nie to tylko siłownia. Potem muszę ogarnąć dzieciaki, obiadek, kupić im sandały, znaleźć młodemu fryzjera (obciąłem mu grzywkę nożyczkami ale żona coś się burzy nie wiem o co chodzi
Najwyżej będę biegał po nocach.
#adelbertthemighty
Zaloguj się aby komentować
@kris - dziękuję za naprawę
@boogie - kris naprawił, licznik na https://gamesmeter.bieda.it/ już działa
#hejtobugi #gamesmeter
@kris
Jak odpytuję przez API o posty z tagiem, to dostaję zwrotkę o 6 itemach (w tej chwili)
https://api.hejto.pl/posts?tags[]=gamesmeter&limit=10&page=1
ale jak już odpytam o drugą stronę, to items jest puste ( a zdecydowanie mamy więcej niż 6 postów
https://api.hejto.pl/posts?tags[]=gamesmeter&limit=10&page=2
Items też jest puste, jak odpytuje o użytkownika który postował na tagu i akurat trafi na stronę gdzie post z tagiem by się pojawił - odpytanie o moje posty pokazuje tylko 2 wpisy:
https://api.hejto.pl/posts?users[]=biggusdickus&limit=10&page=1
U boogiego, o ile page=1 pokazuje 10 itemów, to już page=2 pokazuje 8 a page=3 nie pokazuje nic
Zaloguj się aby komentować
Witam, szukam kogoś, kto ma tokarkę i wytoczyłby mi za pieniądze taki element w liczbie trzech sztuk #toczenie #mechanika #diy #tokarka



Zaloguj się aby komentować
Ale akcja, byłem sobie na spacerku i widzę jak jakiś gość zaczepia panią na oko z 40-50 lat. Gość ewidentnie porobiony czymś bo się dziwnie zachowywał. Podbijam do niego żeby odciągnąć jego uwagę od pani. Przyczepił się trochę do mnie. Potem zacząłem biec I na szczecie mnie nie gonil. W takich sytuacjach żałuję że nie mam gazu. #krakow
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#mecz
nie no, GOAT i tyle...
@tomwolf Aktualnie ma 38 lat na koncie. Większość innych piłkarzy w tym wieku to już odcina kupony w podrzędnych ligach. W sumie o Messim też wiele osób myślało że tak jest, że pojechał sobie do USA by kosić kapustę i spokojnie dojechać do emerytury bo w Europie osiągnął już co było do osiągnięcia. Ale nie, typ wjeżdża na mundial i ładuje 5 bramek w 2 meczach. Po⁎⁎⁎⁎ny.
Zaloguj się aby komentować
#gotowanietomojapasja #sklepowysep #czymchatabogata




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wonsz żeczny
Tu du du tu du du
Bywa niebezpieczny
Tu du du tu du du
W moim ostatnim video wpisie z łowienia #felnarybach opowiedziałem historię o węgorzu, który mi się wypiął, bo nie dałem rady sam go podebrać, a kolega po kiju, którego poprosiłem o pomoc, okazał się jeszcze gorszy w te klocki. Dodałem też trochę naiwnie, że teraz chodzę łowić w tym samym miejscu i na tę samą przynętę licząc, że może uda mi się go zaciąć jeszcze raz. No i, kurde, chyba w końcu się udało! Wprawdzie nie mam pewności, że to ta sama ryba, ale ile może być węgorzy o podobnej wadze w małym stawie, który nigdy nie był nimi zarybiany?
Pokazałem zdjęcia właścicielowi wody (chyba wcześniej nie do końca mi wierzył), poprosił, żeby mu je przysłać, to trafię do galerii okazów w... toalecie
To mój nowy rekord, chociaż nie miałem wagi ze sobą. Na oko daje mu dwa kilo, a że jestem krótkowidzem, to powiem dwa i pół
#felnarybach #wedkarstwo #hobby #emigracja #pokazmorde



@Felidiusz Ojciec był zapalonym wędkarzem, łowił te oślizgłe węże na wontony (styropianowy pływak z wiszącą żyłką i haczykiem). Potem je wędził w takiej beczce przykrytej jutą.
No i kiedyś jakiś jego znajomek złowił węgorza, ale nie miał noża, więc próbował przegryźć żyłkę zębami. I kiedy ją odgryzał, to węgorz wślizgnął mu się do gardła i go zadławił. To jest śliski stwór, nie było go za co złapać, więc wędkarz nie miał jak się uratować przed uduszeniem.
A druga historia to jak ciocia Janeczka zraziła się do węgorzy na całe życie. Otóż z jeziora (Gopło o ile pamiętam) wyciągnięto topielca. Ludzie jak to ludzie, stali całym tłumem na brzegu i patrzyli, sycili oczy widokiem trupa. I ciocia też patrzyła, a tu z oczodołu topielca wypełza węgorz! One się chyba żywią padliną właśnie. Widok był na tyle niesmaczny, że ciocia już nigdy więcej nie zjadła węgorza.
#truestory
Zaloguj się aby komentować
Álvarez tak zjebał idealne podanie od Messiego, że Lio sam musiał poprawiać xdd - 2:0 #mecz #gownowpis #mundial #pilkanozna
Zaloguj się aby komentować