Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Obserwuję jednego gostka w mojej pracy. Nigdy nie uczył się programowania za to mocno uderzył w promptowanie i to nie w jakiś topowych modelach generujących kod ale w ChatGPT i Gemini. Wypuszcza seryjnie działające apki napompowane funkcjami których nikt nie potrzebuje a on sam ich nie rozumie. Sęk w tym, że apki generalnie robią to co trzeba. Nie ważne jaki język, on to wypromptuje. Tak na oko trzeba by od kilkunastu tygodni do paru miesięcy (zależnie od skilla) by osiągnąć taki wynik który on robi w tydzień. To mi daje dużo do myślenia w jakim kierunku zmierza #programowanie i ścieżka #programista15k . Zawód który wydawał się nienaruszalnym pewniakiem zmierza do w kierunku "technik(specjalista/senior/architekt) promptowania kodu". Tego już nic nie zatrzyma. Oczywiście są jęki o jakość, bugi , trudności w rozwijaniu kodu blablabla ale #sztucznainteligencja sobie z tym z czasem poradzi. Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym, pozamiatane i tyle w temacie :).
#gownowpis
Niby tak ale nie. I mnie w formie hype na AI, a że wpadło kilka baniek $ to stwierdzili "niech wszyscy mają dostęp". Po kilku miesiącach "prezesie weź mi to wyhostuj". Objebalem 3 takie aplikacje i w tej najlepiej napisanej wyjebałem 9k plików, chyba 30k linii kodu, przebudowalem całe auto itd. by można to było w intranecie puścić. Ogólnie czym więcej mam związku z całym AI slopem to jestem pewien, że nie programista nie wyprodukuje dobrego kodu, działa ale na dziur tyle, że strach to z poza localhost odpalić.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Juz po 12, czyli można
#pijzhejto #piwo #winiuchowedkuje

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Jak według was wygląda nauka muzyki i przygotowanie do egzaminu z instrumentu? Ile godzin trzeba przepracować, żeby dostać piąteczkę?
#nauka #muzyka
Zaloguj się aby komentować
6 003 025 - 543 = 6 002 482
Z dzieciakami na kąpielisku i jednak się udało krótkie open water włożyć. Do tego zabawnie jest ludzi poobserwować - przyszły glonojady ostrzyknięte botoksem i jedna ma tramp stamp o treści Lucky You, tak żeby ziomek zapinający ją od tyłu wiedział jakim jest szczęściarzem XD
#plyniemydojadraziemi
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Znam kogoś kto wolał gdy czerwiec był brzydki i chłodny
#pokazpsa #psy

Zaloguj się aby komentować
Auto tv republika marki forthing (chinczyk) zderzyl sie z autem ambasady niemieckiej.
Ah ci patrioci.
#heheszki
Zaloguj się aby komentować
Pod prysznicem myślałem o tym, co napisać w opinii o „Severance” i uświadomiłem sobie, jak bardzo tęsknię za forami internetowymi.
Dyskusja na temat jednego serialu w jednym miejscu to coś, czego mi brakuje na #hejto. Zamiast tego opinie są rozproszone i gdyby nie odpowiednie strony je zbierające, jak Filmmeter czy Bookmeter, trudno byłoby na nie trafić.
Jakoś tak szkoda, że fora raczej już nie wrócą do łask.
#przemyslenia
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wakacje są to trzeba gdzieś się poszwędać - obrotowa restauracja Egon tårnet, 74m nad ziemią.
https://maps.app.goo.gl/j1DWBCx2d91NaK4e9?g_st=ic
#podrozujzhejto #norwegia #jedzzhejto



Zaloguj się aby komentować
Mały protip dla oszczędnych [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]
Pod koniec pracy giełdy kwiatowej hurtownicy sprzedaja taniej żeby nie musieć pakować na auta i wracać do siebie, całość niecałe 360zł a czego same 60 sadzonek lawendy 210 ziko. Już się nie mogę doczekać sadzenia ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
#gownowpis #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować
Wąpierz z Breslau
#koty #pokazkota

Zaloguj się aby komentować
#nfs #needforspeed #gaming #gry #retrogaming
Tak się zastanawiam czy nie zrobić czasem materiału tekstowego/video z poradnikiem modowania do NFS U1/U2/MW/Carbon/Pro Street wraz z gotową paczką modów. Wcześniej miałem już o U2 i MW, ale trochę to odświeżyłem i może warto trzasnąć taką kompilację?

Zaloguj się aby komentować
Nie wiem czy zauważyliście ale jest ciepło. #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Czy ma ktoś doświadczenie z meblami wykonanymi ze sklejki 18mm? Jak się zachowuje ten material, jakie ma wady, jakie zalety? Planuje sam wykonać proste szafy, niewysokie (max 140cm), z drzwiami, może jakieś szuflady w środku.
Myślałem o sklejce, bo nie trzeba obrabiać boków po cięciu, a odpowiednio zaimpregnowana lub zabejcowana potrafi wyglądać pięknie.
Wpadła mi w oko taka: https://sklejka-krakow.pl/pl/p/Sklejka-18mm-Mersawa-2440x1220-kl.-12-z-CIECIEM-na-9-12-formatek-GRATIS/1406?srsltid=AfmBOorGkft8IZmUTrGq2-kBwM5p23bIZH_MnlnJAhpagtZWsftm3o6Hrco
Zastanawia mnie tylko rdzeń z drzewa kauczukowego. Czy to dobry materiał na komody? Nie powichruje się czy nie zaskoczy mnie negatywnie w inny sposób? Cena wydaje się przystępna, szczególnie że proste cięcie w ramach zamówienia.
Będą to pierwsze meble robione przeze mnie, zapewne nie obędzie się bez pomyłek, ale chciałbym popełnić ich jak najmniej, szczególnie przy doborze materiału.
#majsterkowanie #meble #stolarstwo #diy
Kiedyś przerabiałem malowanie tego żeby jak najlepiej zachować kolor. Bo ja chciałem żeby został naturalnie taki jak był tylko zabezpieczyć przed słońcem i brudem. Jedyne co najlepiej zdało egzamin to Bejca Olejna biała Osmo 3111 w rozcieńczeniu z bejcą naturalną 3519 i na Wierzch Twardy wosk olejny Osmo 3062. (Nawet znalazłam jeszcze konkretne numery) Kolor został prawie taki jak był i jest dobrze zabezpieczony przed brudem można zmywać. Trzeba robić próbki i testować jak się zachowuje bo można całkiem zepsuć kolor. Chyba że chcesz zamalować na kryjący kolor to wtedy nie ma problemu.
@tegie Pamiętam, że żeby zachować naturalny kolor, dawałem więcej tej naturalnej bejcy niż białej. Białej szło tylko trochę, żeby drewno nie żółkło tak szybko od słońca.
Tylko, że ja robiłem to na sklejce brzozowej, więc na innym drewnie efekt może być trochę inny. Najlepiej zrobić próbkę, bo łatwo niechcący zepsuć kolor. A już na pewno nie można od razu normalnego oleju jakiegoś tańszego używać bo całkowicie ciemnieje sklejka i brzydko wygląda. Jeśli to nie będzie wystawione na jakąś wilgoć to może nawet nie ma potrzeby używać na wierzch tego 3062.
Jako materiał dość dobra. Dość Twarda i sztywna a 18mm ciężka. Powierzchnię szlifowałem papierem chyba 180 albo 240 (nie pamiętam) bo była troszkę chropowata.
@tegie Robiłem niewielkie meble (stoliki, szafki nocne, komoda) ze sklejki 18mm i materiał jest naprawdę super. Dużo lepiej się z tym pracuje niż z tym syfem wiórowym z którego wszystkie meble teraz robią. Jeśli ogarniasz trochę "fizykę mebli" i ogarniesz gdzie wstawić wzmocnienia, odpowiednie zastrzały itd. to nie ma bata żeby taki mebel się jakkolwiek odkształcał. Ogólnie polecam bo jak dla mnie, poza ceną, materiał bez wad i mega przyjemny w pracy.
@tegie sklejka od dawna jest materiałem na meble, szczególnie w stanach. Materiał jak materiał ale pamiętaj że jeżeli sam będziesz ciał to musisz mieć pole z podcinaniem bo i szczęk poszarpiesz krawedzie.
Akurat sklejki z drewna kauczukowego nie znam. Podejrzewam, że to jakaś azjatycka, ekonomiczna odpowiedź na droga Europejska sklejkę. Może mieć problem ze stabilnością.
Zaloguj się aby komentować
Od niedawna mam psa, rasy kundel... To znaczy tak mi się do niedawna wydawało.
Ze dwa tygodnie temu wpadł do mnie pożyczyć wkrętarkę znajomy z pracy. Gadamy sobie na podwórku, Bandit próbuje udawać groźnego i ujada ale jak kumpel chce go pogłaskać to zaraz wywala bandzioch na wierzch do drapania. Znajomy się mnie pyta ile dałem za tego psa. Ja odpowiadam zgodnie z prawdą że nic nie dałem, dostałem go od sąsiada. Kumpel nie dowierza. Mówi że na pewno ściemniam bo psy tej rasy są bardzo drogie i nikt za darmo takie szczeniaka nie daje i pewnie dużo kasy wydałem.
Wczoraj natomiast spotkałem sąsiada za płotu, który na co dzień w Niemcach robi, zjeżdża raz w miesiącu na tydzień i pierwszy raz mojego wilczura widział na oczy.
Gadamy sobie i on pyta się mnie czy ten pies duży będzie. Mówię że jak go brałem to liczyłem że mały będzie bo matka też mała była ale będzie jaki będzie. Sąsiad odpowiada że po łapach widać że to duży pies będzie, zresztą psy tej rasy tak mają.
I tak mój czystej krwi, 100% rasowy kundel stał się psem rasowym... Rasy kundel.
#gownowpis #psiarze #psiecko xD

Zaloguj się aby komentować