To chyba dobre miejsce na śniadanko …
#gory #turystyka #gesause #xeis

To chyba dobre miejsce na śniadanko …
#gory #turystyka #gesause #xeis

Zaloguj się aby komentować

Niecodzienny przypadek w Bieszczadach. Ratownicy górscy otrzymali wezwanie do turysty, który został ugryziony przez żmiję. Mężczyzna przyznał się, że sam wcześniej schwytał zwierzę.
W czwartek rozpoczął się długi weekend majowy, który co roku przyciąga w Bieszczady tysiące miłośników górskich...
Jeden z moich ulubionych tradycji w #austria
Stawianie drzewka majowego plus jego późniejsze… kradzieże
Tak.. do sierpnia wioski przyjeżdżają nocą, ścinają i przewożą jako zdobycz do wsi.
Jak i w ile osób? W mojej wsi Podobno rekord to 6 osób ;D
#tradycja #kultura #folk #folklor #turystyka
Zawsze mnie ciekawi ile takich tradycji zostało wymazanych w Polsce przez rusyfikację i rozbiory

Zaloguj się aby komentować
Są tu jacyś motocykliści? Przymierzam się do kilkudnuowej włóczęgi pod namiotem jakoś pod koniec maja. Ktoś tu robił coś takiego? Macie może jakieś przemyślenia, rady itp? Myślałem żeby po prostu spakować szpej na moto i kimać w namiocie gdzieś po krzakach i nieużytkach (znalazłem apkę camp4night dla kamperowiczów I tam jest opcja aby znaleźć legalne leśne ukryte miejscówki, jak kamper tam wjedzie to tym bardziej motocykl)
Wstępnie trasa z Warszawy a potem szlak orlich gniazd I powrót jest głównym planem ale to nie są rzeczy stałe, pojadę tam gdzie moto poniesie
#motocykle #camping #spaniewlesie #turystyka

Jeszcze jak!
Byłem tak na Mazurach kilka lat temu, spanie w namiocie /hamaku zależy od pogody.
Byłem też w Bieszczadach na dwie nocki, reż spanie na dziko i nikt się nie przyczepił.
Ważne żeby nikomu nie przeszkadzać. Bezpieczna opcja to gdzieś nad jeziorami. Masz od razu wodę żeby się umyć 😉.
Fajne są takie "prysznice" mini. Nalewasz tam wody, leży sobie w słońcu i się nagrzewa, wieszasz na gałęzi i masz 20 litrów cieplej wody :-)
Biwakowanie z motocyklem dużo się nie różni od tego bez motocykla 😅 Najważniejsze to nie szukać miejsca na spanie gdy już się ściemnia. Jeśli chcesz spać na dziko to problem jest by znaleźć dobre miejsce na Moto i biwak a im ciemniej tym gorzej szukać.
Można się pokusić o moro pokrowiec na Moto, pokrowiec jest spoko bo od razu nie widać że gdzieś w lesie stoi motocykl.
Jeśli masz duży namiot to nie problem schować rzeczy motocyklowe do środka. W innym wypadku, gdybyś chciał zostawić je na motocyklu to pod pokrowcem mogą one zamoknać. Wówczas od pokrowca lepszy jest tarp ale wtedy potrzebne są drzewa.
No i dobrze jest mieć normalne ubrania by cały czas nie chodzić w stroju na Moto.

Ja tam unikam apek do nocowania, po co spotykać innych ludzi. W Polsce to już w ogóle jest tyle płaskich lasów, że gdziekolwiek można znaleźć ładny teren. Robię research na google mapsach przed wyjazdem, szukam nieużytków na satelicie i street view w promieniu miejsca gdzie prawdopodobnie dojadę i stawiam pinezki. 16-17 maja ruszam do Włoch i całą drogę tak sobie rozpisałem, ważne żeby mieć kilka opcji awaryjnych bo otoczenie lubi się zmienić od czasu wykonania zdjęć.
Zaloguj się aby komentować
Say what?
#wroclaw #imigracja #emigracja #turystyka

Zaloguj się aby komentować

Przed rzymskim Koloseum doszło w sobotę do protestu turystów, którzy, mimo dokonanej wcześniej rezerwacji i zakupu biletów, nie zostali wpuszczeni do amfiteatru. Został on zamknięty dwie godziny wcześniej, ponieważ miał tam przybyć wiceprezydent USA J.D. Vance. Ostatecznie przyjechała tylko jego...

Amsterdam wciąż przyciąga tłumy jednodniowych turystów, a nowe badania pokazują, że wysiłki zmierzające do ich rozproszenia po mieście przynoszą znikome rezultaty.
W 2023 roku stolicę Niderlandów odwiedziło aż 15,1 miliona turystów dziennych – to rekordowy wynik. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym...
antysemityzm.jpg
#polityka #izrael #wiadomosciswiat #turystyka

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Cześć,
W ubiegłym roku, niejako przy okazji odwiedziliśmy Pińczów, niewielkie, ale bardzo ładne jak się później okazało - miasteczko na Ponidziu. Powodem były kajaki, spływy po Białej Nidzie, Czarnej Nidzie i Nidzie, a w Pińczowie urządziliśmy sobie jedną z baz wypadowych na kolejne odcinki...
Dziś cały dzień z rodziną w Płocku. Miasto bardzo ładne a do tego świetne muzea - kilka oddziałów Muzeum Mazowieckiego. Dziś zwiedziliśmy część etnograficzną a tam kolekcje orientalna i o Mazowszu. Ponadto galeria art deco. Na więcej czasu nie starczyło. Na zdjęciu też Wzgórze Tumskie i molo na Wiśle.
#turystyka #krajoznawstwo #podroze #plock #geocaching #drony





Zaloguj się aby komentować

Od soboty w Zakopanem od turystów ponownie będzie pobierana tzw. opłata miejscowa, mimo że 1 kwietnia Naczelny Sąd Administracyjny oddalił kasację miasta i podtrzymał wcześniejszy wyrok, który unieważnił poprzednią uchwałę w tej sprawie.
Pod koniec marca rada miasta przyjęła nową uchwałę, która...
Hejto misie, potrzebuję porady.
Niedługo będę odwiedzać Zanzibar i chcę w ten tydzień wypoczynkowy wycisnąć ile się da. Oczywiście interere mnie nurkowanie w Morzu Indyjskim (snorkling w sumie). Czy ktoś się zna na rzeczy i doradzi, na jakie maski patrzeć, czy w sumie płetwy mi się przydadzą czy zbędny bajer i może podpowie, czy kamerki wodoodporne mają sens i coś ciekawego nagram?
inne porady wycieczkowe do egzotycznego państwa też przyjmę!
zdjęcie dla uwagi
#turystyka #afryka #podroze #nurkowanie #morze

Rozmień wcześniej dolary na kilkanaście pojedynczych banknotów jednodolarowych na napiwki.
Aa, i jakbyś wpadł na "cudowny" pomysł obdarowania biednych dzieci pisakami, książeczkami czy blokami celem nagrania fajnego filmu na Instagrama jak większość pseudoinfluencerów to sobie daruj.
Dorośli później i tak dzieciom fanty zabiorą i sprzedadzą lub zwyczajnie wy⁎⁎⁎⁎dolą, bo mają nadmiar.
Jeśli chcesz zabrać kamerę pod wodę, kamera sportowa to dobry wybór. Zerknij na Action 5 Pro lub Ace Pro 2. Pomimo że są wodoodporne, warto dokupić obudowę do nurkowania, ponieważ zmniejszy ona zniekształcenia powodowane przez wodę.
Na moim kanale jest sporo o tych kamerach, więc wszystko tam znajdziesz.
Wprawdzie wyporność Indyjskiego jest mniejsza niż Środziemnego, ale IMHO płetwy się przydadzą. Dużo łatwiej do dnia podpłynąć żeby się czemuś przyjrzeć lepiej. Pytanie czy znajdziesz na nie miejsce w bagażu, bo rozumiem ze lecisz samolotem. Co do masek pełnych to mam dwie te droższe z Decathlonu i też są spoko. Jedynie ja mam brodę i mi przeciekają od dołu bo nie dolegają dobrze, ale przeciek minimalny. Jak masz gładkie lico to nie ma problemu. Jedynie nie jestem przekonany że dla małych dzieci to dobry pomysł. Trzeba się przestawić mentalnie, że nie możesz oddychać jak się zanurzysz razem z zaworem. Bo nie czujesz w pełnej masce wody w nosie i ustach. Wydaje mi się że dzieci mogą spanikować, ale mogę się mylić.
Zaloguj się aby komentować

Cześć,
Chociaż najczęściej pokazujemy tę ładniejszą część świata, to nie zawsze w podróży jest słodko i dziś chcemy opowiedzieć o jednej z takich historii ku przestrodze, ale też z przypomnieniem, że ubezpieczenie w podróży to nie jest opcja, a konieczność. Koniecznie z wysoką kwotą na leczenie i...

PKP Intercity pracuje nad uruchomieniem bezpośredniego połączenia kolejowego między Polską a Chorwacją. Pociągiem można by wtedy, bez przesiadek, dojechać z Warszawy aż do Rijeki - wynika z informacji resortu infrastruktury. To trasa na ponad 1000 km.
"Pracujemy nad utworzeniem bezpośredniego...
Dawno nie publikowałem materiałów z projektu "Miasta stojące murem", ale czas to zmienić . Lubin to miasto znane przede wszystkim z kopalni miedzi KGHM, natomiast mnie przyciągnęły tam pozostałości murów obronnych, których zachowało się naprawdę sporo.
Kilka informacji o Lubinie:
Do dzisiaj zachowało się ponad 500 metrów miejskich murów obronnych oraz około 150 metrów murów dawnego zamku
We wschodniej części starego miasta istniał zamek, aktualnie zobaczyć można odbudowaną w XVIII wieku kaplicę zamkową
Budowę kościoła Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczęto w XIV wieku, ale w 1945 roku została zniszczona. W jej wnętrzu zobaczyć można renesansową ambonę z XVII stulecia.
Bardzo ciekawym miejscem jest Park Leśny, gdzie mieści się oddział Muzeum Historycznego, a w nim replika wnętrza ORP Orzeł
-------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz, żebym Cię wołał w przyszłości, to zostaw piorun pod odpowiednim komentarzem poniżej
#antekpodrozuje #polska #lubin #dolnoslaskie #podroze #podrozujzhejto #turystyka #architektura #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania





Wywołuję obserwujących i zainteresowanych:
@IceXXX @mrololl @Kolej_na_drony @jordan @lluke @Ralfralf @Gruby @robaczek @Anabel2023 @SzaloneWalizki @mateoaka @Wobiektywie @Rudeiczarne @places2visit.pl @lukasz-piernikarczyk @Grubas @polaczkropki @Atarax @Dzikie_oregano @Boltzman @kbk @Lemmy @schweppess @4Sfor @dybtas @DOgi @dasistfubar @Nirvash @Geratius @Kruczek555 @Sofie @gaga262 @Patalizator @mikeku @gingerowl @Parowkowy_Skrytozerca @Venfi @Roci @krzysztof-k-d @Duvel @Misiasio @Lime @kejdzu @Sorokawojcie.ch @Atexor @Huxley @Warus @Damdzior @_wojti @bbwieli17 @shack_my_kak @cyberpunkowy_neuromantyk @tyci_koks @Wlacza @3cik @alaMAkota @Roche @Barabarabasz7312 @e5aar @zuchtomek @Lawyerish @razALgul @Lurker69 @konto_na_wykop_pl @anervis @Ewcias @koniecswiata @Dzban3Waza @Minotaur_Kebabowy @AndrzejZupa @wozny87 @cejaczek @Icon_of_sin @SzwarcenegerKibordu @Jarosuaf @ddhadq @Farmer111 @Villdeo @Pawelvk @Maciej_Amadeusz @mahoney @Odczuwam_Dysonans @Buendia @stimmhorn @ataxbras @m-q @Bukuria @Tino @meinigel @bagela @suseu @ovoc @rakokuc @Koloalu @Bjordhallen @bielak1212 @Cybulion @Kulfi_89 @lucabianco @Berdonzi @Taxidriver @szymek @nazwa_uzytkownika @Siejek @Tyglys @cyber_biker @epsilon_eridani @teetx @Rudolf @BND @oromek @Wojciechpy @HerrJacuch @Chunx @galencjusz @Arxr @ismenka @adamec @travel_learn_wine @bzyk260 @Pouek @Mr.Mars @voy.Wu @sireplama @Adam3photo @skorpion @Augustyn_Benc-Walski
Zaloguj się aby komentować
Mój szef mieszka rzut beretem od słynnego Grünsee.
Taki jest jego stan że wczoraj vs jakieś zeszłoroczne
Zaznaczam że to po ostatnich tygodniowych ulewach.
#susza #austria #turystyka ( jakby ktoś chciał zobaczyć to szkoda czasu ) #przyroda #gruensee




Zaloguj się aby komentować

Majówka wiąże się z tłumami niemal w każdym popularnym turystycznie miejscu. Dlatego podrzucamy 10 miejsc i regionów w Polsce, gdzie zaznasz więcej spokoju, głównie na łonie przyrody, ale i w klimatycznych miastach.
#majowka #polska #wakacje #weekend #turystyka #wyjazdy #polskieszlaki
Więcej...

Cześć,
Planując podróże zaglądamy czasami do różnych rankingów popularności.
I to właśnie na ich podstawie przygotowaliśmy tekst o najpopularniejszych w Europie kierunkach na city break.
Zebraliśmy w nim też najczęstsze powody, dla których wybierana jest dana lokalizacja oraz jej atrakcje.
Na...

Turysta wygrał w sądzie z Zakopanem w sprawie dotyczącej pobierania przez kurort opłaty miejscowej. Naczelny Sąd Administracyjny we wtorek oddalił kasację miasta i tym samym podtrzymał wyrok WSA w Krakowie, który stwierdził nieważność uchwały nakładającej taką opłatę.
We wtorek NSA oddalił skargę...