Zaloguj się aby komentować
mam jedynkę z wfu bo nie ćwiczę a nie ćwiczę bo się n0rmiki ze mnie śmieją bo w nic nie umiem grać i to jest moja wina

Zaloguj się aby komentować
Kiedyś jak jeszcze chodziłem do liceum to miałem w klasie takiego jednego ukraińca. Ukrainiec zawsze przy każdej okazji pluł na Polskę, gadał że jego kraj jest lepszy, ale także bardzo często okradał uczniów, nawet się czaił po godzinach w szatni żeby ukraść komuś telefon, czy nawet buty, kurtkę, długopisy itd, nawet szafki czasami niszczył i stamtąd wyciągał fanty. I oczywiście każdy kto się niemu sprzeciwiał dostawał w papę, no patologia. Miałem też w klasie jednego rosjanina, porządny człowiek. Bardzo uzdolniony, brał udział w wielu olimpiadach matematycznych i każdemu pomagał w matmie, oprócz tego mistrz szachowy, wysportowany, zawsze przynosił najlepsze wódki na domówki. Bardzo zahartowany, zimą przychodził zawsze w podkoszulku i nigdy nie chorował, po prostu chad. I szanował Polskę, nauczony patriotyzmu a nie wandalizmu.
Wnioski wyciągnijcie sami
A admina który popiera ukraińców i ich banderowskie zachowanie i opluwa rosję nie pozdrawiam, jeszcze mnie pewnie za to zbanuje bo jest zamknięty w swojej bańce i nie dopuszcza innych opinii
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry, że tak pozwolę sobie skłamać!
Jednym z powodów, dla których nie lubię września jest rozpoczęcie roku szkolnego. Niby jakoś bezpośrednio mnie to nie dotyczy, bo w końcu stary koń ze mnie.
Tylko kurde, jak dzieciaki przyniosą ze szkoły / przedszkola zestaw zupełnie nowych wirusów to już zaczyna być nieciekawie
I tak się żyje na tej wsi. Także, udanego dnia! I standardowo, coś na poprawę humoru
#tylkoskrzypce
Zaloguj się aby komentować
Cześć!
Jak tam drugi (czy raczej pierwszy prawdziwy) dzień szkoły?
-> https://rgfk.pl/zestaw-savage-worlds-minisettingi-1-2-pojazdy

Zaloguj się aby komentować
Ale katują ten biedny plecak xD BMG 50 przeszło jak przez kartkę papieru, ale z takiego kalibru to można czołgi rozwalać. Chcę taki plecak kurde faja xD
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry HEJTO!
Jak tam nastroje? Worki z tenisówkami gotowe? Pudełka śniadaniowe z Królisiem Tulisiem przygotowane? Tornistry w pstrokate kolory spakowane? Wszystko na miejscu? No to w drogę! Dziś pierwszy dzień szkoooooły! Nie ma spania, czas zapie.dalać, małe nieroby!
Dobrego dnia

Zaloguj się aby komentować
Dobra akcja i ciekawy spot promocyjny.
To próba 'unormalnienia' polskiego systemu edukacji.
Link do samej akcji:
Zaloguj się aby komentować
15 lat studiów (w tym kilka podyplomówek), kursy, szkolenia, egzaminy, przesiedziane nad książkami weekendy i noce...
Wszystko to żeby jako nauczyciel wspomagający zarabiać 2900 do ręki (w tym wysługa lat i "motywacyjne"). Tyle moja żona dostanie po awansie zawodowym od września.
Fajnie co? Nauczyciele kształcący młodzież zarabiają mniej niż brukarz czy kasjerka w Lidlu.

@tufro No niestety. Zarobkami nigdy nie dogonimy zachodu, taka prawda. Chyba, że na zachodzie będzie źle się działo, a u nas będzie spokój. Jeśli zarobki są bardzo ważne to warto przemyśleć wyjazd, bo raczej nauczyciele nie będą grupą, która będzie dofinansowana w pierwszej kolejności jeśli już. Pierwsza w kolejności do poprawy zarobków jest służba medyczna(pielęgniarki). Ale przy tylu programach socjalnych to nie wróżę temu krajowi dobrze w perspektywie 10-20 lat, może być jedynie gorzej.
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem co o tym myśleć, z opisu wynika ze profil o wszystkim i niczym, prywatna szkoła to świadectwo będzie gówno warte a bąbelki bogatych pujda
Jak twierdzą przedstawiciele szkoły po ukończeniu nauki w klasie dla youtuberów można będzie zostać zostać youtuberem, vlogerem, influencerem, dziennikarzem, fotografem lub marketingowcem. "Twój wizerunek w mediach społecznościowych będziemy budowali stopniowo, dzięki takim szansom jak wywiady ze znanymi osobami, uzyskasz wartościowy content dla swoich obserwatorów" - zapowiada szkoła.
Co ciekawe, a także wiele mówiące o czasach, w których żyjemy słupskie liceum zdecydowało się zlikwidować swoją klasę dziennikarską i zamiast tego wprowadzić właśnie klasę vlogerską.

Zaloguj się aby komentować
Komiks Betty #46 z 1997 roku. O dziwo bardzo dobrze opisuje również dzisiejszą rzeczywistość.

Zaloguj się aby komentować
Finlandia: Dręczenie w szkole może zostać uznane za przestępstwo kryminalne
Inicjatywa obywatelska, która zakłada, że dręczenie ucznia przez innego ucznia lub uczniów w szkole (ang. bullying) stałoby się oddzielnym przestępstwem kryminalnym opisanym w Kodeksie karnym. Pod petycją zebrano 50 tys. podpisów co oznacza, że sprawą zajmie się parlament.
Zbieranie podpisów pod inicjatywą rozpoczęto w październiku 2020 roku po głośnej sprawie zabójstwa jakiego trzech nastolatków miało dopuścić się na 16-letnim chłopaku.
Wstępne śledztwo w tej sprawie wykazało, że przed domniemanym zabójstwem 16-latek był dręczony przez kolegów.
Więcej na ten temat: https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/210319526-Finlandia-Dreczenie-w-szkole-bedzie-przestepstwem-kryminalnym.html

Zaloguj się aby komentować
@lubieplackijohn Czekam na to Twoje stowarzyszenie mające stworzyć alternatywę dla systemu szkolnego, bo parafrazując Pana Schulza "stosunki w szkole z każdym dniem stają się coraz nieznośniejsze".
Dziś dyrekcja poinformowała nas o konieczności dokonania wpłat na wydruk arkuszy potrzebnych do przeprowadzenia próbnych matur od CKE. Podatki idące na szkołę swoją drogą. Ale sami ponosimy z początkiem każdego roku szkolnego niemałe ciężary finansowe związane z opłacaniem najrozmaitszych funduszy. Oczywiście nie są to wcale opłaty dobrowolne.
Dla przykładu: kiedy uparcie twierdziłem, że nie opłacę jednego z nich wobec braku możliwości uzyskania informacji o sposobie wydatkowania pieniędzy z funduszu w roku poprzedni, co rusz byłem informowany, że to składka obowiązkowa a jej nieopłacenie będzie rzutować na moją ocenę z zachowania.
Po kilku tygodniach upartego odmawiania opłacenia funduszu, zostałem łaskawie ZWOLNIONY z tej opłaty. Nie mniej jednak i tak opłaciłem inne fundusze: fundusz kserokopiarski, wuefopiłkowy, rady rodziców i samorządu szkolnego.
A teraz po kilku miesiącach szkoła żąda od nas kolejnej drobnej opłaty jak w jakiejś grze z mikropłatnościami. Normalne szkoła free2play. Kiedy część uczniów na dzienniku elektronicznym spytała, dlaczego musimy ponosić kolejne ciężary, dostała po nie więcej jak 5 minutach telefony od wychowawcy...
Z tego właśnie powodu postanowiłem wyrazić swoją opinię na ten temat w formie filmiku na yt. Przepraszam za niezborną formę materiału, ale kręciłem go na bieżąco po zaznajomieniu się z opisanymi w materiale wiadomościami.
Mam pytanie do osób, które wciąż są w szkole lub na studiach: jak ogólnie nastroje? Bo mnie dziwi, że przy tym wszystkim, co wyprawia obecny ministrant edukacji i nauki jest tak spokojnie - pamiętam że za ministrantury Giertycha w latach 2006-2007 bunt młodzieży był jakby większy. A może tak mi się wydaje, bo dopiero zaczynałem wtedy studia i byłem ze sprawami szkolnymi wciąż na bieżąco. Może wpływ ma też pandemia.
W każdym razie, brawa dla Ciebie @piwowar, że coś działasz i starasz się zmienić - takich osób potrzeba więcej!
@Bipalium_kewense
Od czasów objęcia urzędu przez ministra Czarnka nie zauważyłem większych zmian w samej szkole. Mogłem się pośmiać przez łzy z tego zestawu "gier", ale tak to nie mam do niego zupełnie żadnego stosunku. Szkoła jest beznadziejna tak jak i była. Może jego zmiany wpłyną na szkołę za rok czy dwa, ale u nas w trzeciej klasie to raczej nie widać niepokojących symptomów zmiany na stanowisku MEN.
A co do aktywności to dzięki za głos wsparcia, na pewno się przyda, szczególnie wobec niektórych głosów jak to należy siedzieć pokornie jak cielę i dwie matki ssać.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować