#seriale #scrubs #hoży_doktorzy
https://www.cnn.com/2025/07/11/entertainment/scrubs-reboot-original-stars-intl-scli
"Hoży doktorzy" serial komediowy uwielbiany przez starych ludzi powraca na ekran. Aż musiałem sprawdzić, czy to nie pierwszy kwietnia...
Zaloguj się aby komentować
#seriale
Pamiętacie jak napisałem że trzeci sezon serialu "Fundacja" zabierze nas do Świątyni Opatrzności Bożej?
Miało być heheszki ale rzeczywiście tak jest. Zarówno bryła budynku jak i wnętrze.
Z tego co pamiętam to akcja powieści Asimova dzieje się jakoś tak z 50 tys lat w przyszłości.

Ale jakie heheszki jak to było w zwiastunie https://www.youtube.com/watch?v=C53xEOdxz70 1:23
Zaloguj się aby komentować
Oglądam sobie ten serial #sandman
Trochę jako ciekawostkę, (bo jest dość oryginalny), ale też fajnie wizualnie zrobiony, itd..
Muszę przyznać, ten śpiew mnie urzekł. Nie spodziewałem się tego. I chyba nie jestem odosobniony w swojej reakcji, z tego co widzę.
https://www.youtube.com/watch?v=QzsXQOIftvo
#seriale #muzyka #spiew #zwiazki #orpheus

Zaloguj się aby komentować
Był taki człowiek, który chciał żeby we Wrocławiu żyło się lepiej...
https://radioram.pl/articles/view/58023/Breslau-jest-data-premiery-wroclawskiego-serialu-Disneya
#seriale #wroclaw

Zaloguj się aby komentować
Wykupiłem sobie ostatnio #appletv co by sobie obejrzeć #fundacja Dzień później znalazłem na #vider za free z lektorem i oglądam tam, bo mi się czytać napisów nie chce xD
To w ogóle jest hit, że w oryginalnej dystrybucji nie ma lektora, a tu jakieś randomy z neta robią robotę
#seriale

Zaloguj się aby komentować
505 + 1 = 506
Tytuł: Dept. Q
Rok produkcji: 2025
Kategoria: Kryminał / Thriller
Reżyseria: Chandni Lakhani
Czas trwania: 9x54min
Ocena: 8/10
DEPT.Q to całkiem dobry serial z zabawnym bohaterem, ktory ma manie wyższości. Podobny do serialowego Sherlocka. Ma tez dwójkę partnerów dosyć dziwnych co rodzi zabawne sytuacje, które sa wkładane międzyczasie w toku śledztwa i całkiem dobrze sie to ogląda. Zwykle z góry zakładam, ze TOP10 Netflix dzisiaj sklada sie z wyborów filmow i seriali oglądanych przez znudzone 60latki i emerytów, ale to akurat dobry serial w morzu tego netflixowego gówna, bo dawno zauważyłem, ze ida na ilość a nie na jakość i oglądam mało rzeczy na tej platformie. Natomiast te produkcję moge szczerze polecic. Sprawdźcie!
Wygenerowano za pomocą https://filmmeter.vercel.app
#filmmeter #seriale #ogladajzhejto #netflix


Zaloguj się aby komentować
504 + 1 = 505
Tytuł: Duster
Rok produkcji: 2025
Kategoria: Dramat / Kryminał / Thriller
Reżyseria: Latoya Morgan, J.J Abrams
Czas trwania: 8x49min
Ocena: 8/10
Historia odważnego kierowcy do zadań specjalnych, pracującego dla rozwijającego się syndykatu przestępczego. Gdy do miasta przybywa zdeterminowana młoda agentka, zrobi wszystko, żeby za wszelką cenę rozbić jego kryminalną rodzinę.
Aktorstwo, scenografia, fabuła dobra, stosunkowo prosta ale przyjemnie się to ogląda. Szczególnie tego ziomeczka z Lost i jego uśmieszek cwaniaczkowaty polubiłem.
Prosta, a jednocześnie wciągająca produkcja.
Czasem i takie trzeba obejrzeć
PS sory za brzydką okładkę, już mi sie nie chce szukać ładniejszej xD
Wygenerowano za pomocą https://filmmeter.vercel.app
#filmmeter #seriale #filmy #ogladajzhejto


Zaloguj się aby komentować
Nie każdy wie, że do 76 odcinka Świata wg Kiepskich zdjęcia kręcone były w prawdziwej kamienicy we Wrocławiu. Dom rodziny Kiepskich "zagrał" budynek przy ul. Podwale 67. Później produkcję przeniesiono do studia ATM Grupa w Bielanach Wrocławskich, gdzie odtworzono wygląd wnętrz.
#ciekawostki #seriale #swiatwedlugkiepskich
Zaloguj się aby komentować
#filmy #seriale
mam ochotę zacząć jakiś fajny serial.
Czy Roist na prawdę jest tak dobry jak się o nim opowiada?
Zaloguj się aby komentować
Odszedł Mark Snow. Autor jednego z utworów które mocno mi się swego czasu wryły w głowę. Smutłem trochę.
https://youtu.be/v4-GcS1UQyg?si=Rv2msx8JjOuyaJ1z
#muzyka #seriale #zarchiwumx


Zaloguj się aby komentować
DEPT.Q to całkiem dobry serial z zabawnym bohaterem, ktory ma manie wyższości. Podobny do serialowego Sherlocka. Ma tez dwójkę partnerów dosyć dziwnych co rodzi zabawne sytuacje, które sa wkładane międzyczasie w toku śledztwa i całkiem dobrze sie to ogląda. Zwykle z góry zakładam, ze TOP10 Netflix dzisiaj sklada sie z wyborów filmow i seriali oglądanych przez znudzone 60latki i emerytów, ale to akurat dobry serial w morzu tego netflixowego gówna, bo dawno zauważyłem, ze ida na ilość a nie na jakość i oglądam mało rzeczy na tej platformie. Natomiast te produkcję moge szczerze polecic. Sprawdźcie!
#seriale #netflix

Zaloguj się aby komentować
#seriale #justified
-Znasz karate?
-Tak, i dwa inne japońskie słowa.
xd
Zaloguj się aby komentować
Możecie polecić jakiś serial w stylu Modern Family, albo polskiego rodzinka.pl?
Szukam czegoś z krótkimi odcinkami, lekkim humorem, tak żeby sobie przy piciu kawy obejrzeć.
#seriale #pytanie
@prepetum_mobile nie jak się ma do tych wymienionych, ale bardzo fajnym, komediowym serialem o rodzinie jest https://www.imdb.com/title/tt1086191/
Zaloguj się aby komentować
Nowości w bibliotece Amazon Prime, której pojawiły/pojawią się w lipcu:
Hobbit: Pustkowie Smauga – 1 lipca
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – 1 lipca
Hobbit: Niezwykła podróż – 1 lipca #lotr
Uciekaj! – 1 lipca
Licorice Pizza – 1 lipca
Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw – 1 lipca
Horyzont. Rozdział 1 – 1 lipca
Do ostatniej kości – 1 lipca
Sojusznicy – 2 lipca
Ballard – 9 lipca
Menem – 9 lipca
One night in Idaho: The College Murders – 11 lipca
Kto zabił Maggie Moore? – 11 lipca
Wilk z Wall Street – 13 lipca
Nice Guys. Równi goście (The Nice Guys) – 13 lipca
W garniturach – 17 lipca
Dziewczyna Bad Boya – 18 lipca
Wolny strzelec – 20 lipca
3000 metrów nad ziemią – 24 lipca
Nie oddalaj się – 25 lipca
Demon – 25 lipca
War of the Worlds – 30 lipca
#amazonprime
#filmy
#seriale
@aerthevist Amazon jest spoko. Wiem, że niepopularna opinia ale polecam sklep Papy Bezosa. Bardzo miło mnie zaskoczył bo mi wysłał preorder i jeszcze sam z siebie jakieś 3 złote z groszami zwrócił bo niby za drogo mi sprzedał. W międzyczasie na lewo i prawo sklaperzy z d⁎⁎y wyjęci wystawiają go w podwójnej cenie. Na Reddicie kłamali, że pewnie anulują preordery i nie ma co zamawiać. A mi wysłał i nie anulował. Dziękuję, Łysy Panie.
Zaloguj się aby komentować

Netflix: W serialową postać Izabeli Łęckiej wcieli się Sandra Drzymalska, a Stanisława Wokulskiego zagra Tomasz Schuchardt.
TVP: TVP wyprodukuje 2 wersje: kinową - filmową i telewizyjną - serialową z Kamilą Urzędowską i Marcinem Dorocińskim
#filmy #seriale #netflix #tvp

Zaloguj się aby komentować
Warto dać szansę serialowi Sukcesja?
Obejrzałem wczoraj dwa pierwsze odcinki pierwszego sezonu i sam nie wiem co mam o tym myśleć.
Niby jest trochę ciekawy, ale jednak trochę taki jakiś nie wiem.
#seriale #sukcesja #max #hbomax
@FoxtrotLima no to czytając wszystkie komentarze pod moim pytaniem, doszedłem do wniosku, że jednak odpuszczam, bo ten serial kojarzy mi się trochę z modą na sukces pod jakimiś względami. Niby jest fajnie nakręcony, ale humor trochę do mnie nie trafia. Mam jeszcze sporo na liście do obejrzenia, a życie jest zbyt krótki, żeby oglądać serial, który nie wiem czy chcę oglądać
Nie chce mi się odpisywać każdemu, ale dzięki za odpowiedzi i każdy ma po piorunie.
Zaloguj się aby komentować
Kilka słów o nowym "wybitnym" serialu Marvela czyli Ironheart
Ironheart to nie tylko kiepski serial co wręcz szkodliwy. Z drugiej strony myślę, że dość dobrze obrazuje mentalnością pewnej grupy ludzi którzy mogą być fanami tej produkcji. Główna bohatera bowiem pomimo bycia wielkim geniuszem narzeka ciągle na brak pieniędzy co umożliwiłoby jej dokończenie budowy super zbroi podobnej do tej którą miał Iron Man. Zamiast jednak spróbować współpracować z jakąś korporacją czy rządem który dofinansowałby jej badania woli kraść. Gdy zostaje z tego powodu wyrzucona z uczelni to kradnie budowaną super zbroję i dołącza do grupy złodziei by kraść dalej. Wszystkie te działania usprawiedliwia rzekomym większym dobrem które mogłaby osiągnąć w momencie gdy ta super zbroja zostałaby zbudowana.
Do tego jest przekonana, że Iron Man osiągnął wszystko dzięki temu, że był bogaty. Fakt, że koleś zbudował prototyp swojej zbroi w jaskini uwięziony przez terrorystów jak widać nie wiele tu znaczy. Poza tym wykazuje silne przeświadczenie o własnej wyjątkowości uznając się za mądrzejszą od Starka i zdolną go przewyższyć. Jest więc postacią niezwykle narcystyczną uważając jednocześnie, że może ignorować prawo by realizować swoje własne cele, a mimo to Marvel przedstawia ją jako bohaterkę choć to bardziej pasuje jak opis złoczyńcy. Krytyka tego kiepskiego show szybko stała się powszechna w internecie, ale widziałem na twitterze też pochwalne komentarze według których każdy komu ten serial się nie podoba jest rasistą.
Zapewne dla nich ta protagonista faktycznie jest kimś godnym naśladowania co dowodzi jak w USA jest pełno narcystycznych ludzi którzy także zwalają winę za własny brak sukcesu na system. Mogą oni próbować się przedstawiać jako osoby postępowe, walczące z opresją patriarchatu i kapitalizmu, ale w praktyce kryje się za tym zwyczajny egoizm i przeświadczenie o własnej wyjątkowości. Gdy jednak ich fantazje na swój własny temat zderzają się z rzeczywistością to szybko okazuje się jak bardzo mylnie ocenili swój potencjał. Jednak zamiast przyznać się do błędu wolą przerzucać odpowiedzialność za to na świat zewnętrzny.
W gwoli jednak pewnej ścisłości to zdaje sobie sprawę, że są jednostki pokrzywdzone przez nierówności społeczne oraz ludzie którzy osiągnęli sukces bo mieli bogatych rodziców i odpowiednie znajomości. Jednak z jakiegoś powodu tego typu lewicowe poglądy są bardzo często powszechne wśród młodych indywiduów wywodzących się przynajmniej z klasy średniej, wiedli dostatnie życie i mają wyższe wykształcenie z kierunków humanistycznych. To właśnie dla nich są tworzone tego typu produkcje, a nie dla biednych robotników którzy mają lepsze rzeczy na które mogliby wydać pieniądze niż na Disney+.
Dlatego nie chce ich traktować jak ofiar systemu bo zwykle są oni jego beneficjentami podobnie jak sama bohaterka która przecież uczęszczała na świetny uniwersytet. Mogła go skończyć, znaleźć bardzo dobrze płatną pracę i dokończyć swój projekt, ale ona nie chciała czekać. Konserwatywny myśliciel Richard M. Weaver był zdania, że masowy konsumpcjonizm typowy dla kapitalizmu i przyzwyczajanie do komfortu kreuje całą klasę podmiotów o mentalności zepsutego dziecka. Dzieci jak wiadomo są roszczeniowe, impulsywne, brakuje im cierpliwości i dyscypliny i widzą świat jedynie przez pryzmat własnych pragnień. Taką właśnie osobą jest Ironheart i jej fani.
#marvel #seriale #bekazlewactwa #socjologia

Z drugiej strony myślę, że dość dobrze obrazuje mentalnością pewnej grupy ludzi którzy mogą być fanami tej produkcji.
Wiadomo, do której amerykańskiej grupy etnicznej jest to kierowane, skoro wszystkie reklamy podkreślają, że to od twórców Wakandy.,
woli kraść. Gdy zostaje z tego powodu wyrzucona z uczelni to kradnie budowaną super zbroję i dołącza do grupy złodziei by kraść dalej.
Czemu nie mieliby znowu spróbować usprawiedliwiać zwykłej kradzieży? Amerykańskie media i establishment próbowały już wielokrotnie usprawiedliwiać rajdy na cudzą własność podczas niepokojów rasowych, to czemu nie miałoby się to odbywać też w popkulturze?
Aż jestem ciekaw, jaką to popularność serial osiągnie wśród grupy docelowej, ale na razie nie widać, żeby "zażarło".
Jednak z jakiegoś powodu tego typu lewicowe poglądy są bardzo często powszechne wśród młodych indywiduów
No są. Równie częste są ostatnio skrajnie prawicowe. Społeczeństwo polaryzuje się w całej rozciągłości, nie tylko w określonych grupach społecznych. To nie jest kwestia tego, że osoby lewicowe tworzą takie treści. Robią to osoby, które tę naiwną lewicowość chcą wykorzystać. Z jednakowym powodzeniem i łatwością wykorzystuje się naiwniaków z prawej strony.
Krytyka tego kiepskiego show szybko stała się powszechna w internecie
Krytyka jest na miejscu, bo - po raz kolejny - Marvel nie próbuje nawet udawać, że robi dobre szoł, a skupia się na przedstawianiu jakichś "wartości" i przemycaniu swoich memów (bo ciężko mi tu pisać o ideach). Przy okazji, naiwnie próbują sprzedawać amerykańskie problemy do innych krajów, w których Disney promuje swój kontent i liczą, że wszyscy je zrozumieją. Jakby jakieś uniwersalne własności przekazywali (aż mnie trzęsie, od tej ich bezczelności).
Po raz kolejny, postanowili zrobić serial nie przejmując się faktem, że nie mają dobrego scenariusza i przepychają tezę, że nie jest on potrzebny. Widocznie she-Hulk niczego ich nie nauczyła. Dobrze, niech trwonią pieniądze. Im większe porażki finansowe takich debilizmów, tym lepiej.
@Al-3_x
Dlatego nie chce ich traktować jak ofiar systemu bo zwykle są oni jego beneficjentami podobnie jak sama bohaterka która przecież uczęszczała na świetny uniwersytet. Mogła go skończyć, znaleźć bardzo dobrze płatną pracę i dokończyć swój projekt, ale ona nie chciała czekać.
Warto doprecyzować, że ona nie była już studentką. Ona już ukończyła MIT i dla uniwersytetu pracowała nad stworzeniem nowego modelu "zbroi". Na koszt uniwersytetu. Który ukradła. Bo skoro ona go budowała, to jej się on należy.
Następnie w trakcie tego serialu tworzy rewolucyjną technologię AI połączoną z projekcją holograficzną, która jest warta dziesiątki miliardów dolarów. Ale zamiast tego, woli kraść "drobne", które może wydać tu i teraz.
Zaloguj się aby komentować
Ej, pamiętacie Kacperka z Rodzinki pe el?
#heheszki #seriale

Zaloguj się aby komentować