Zdjęcie w tle
Soviel

Soviel

Mocarz
  • 62wpisy
  • 449komentarzy
Mam w końcu jakąś książkę po angielsku i to nie byle jaką! "12 Rules for Life. An Antidote to Chaos" Jordana Petersona. Jaram się

PS Ze spisu treści wynika że do ostatniej już się stosuję: "Pet a cat when you encounter one on the street" (pogłaskaj kota, jeśli spotkasz jakiegoś na ulicy) ^^

#ksiazki #psychologia #chwalesie
d8328297-b4ed-42e1-8043-398ce2decfd4
Dudleus

@Soviel daj znać jak odmieni twoje życie i poprowadzi ku dalszemu rozwojowi osobistemu i miliardów USD

Budo

@Soviel według mnie bardzo slaba i przehajpowana. Depresja na którą cierpiał Peterson (czy nadal cierpi) niestety bardzo zaburza jej przekaz oraz obniża wartość poradnikową. Nie polecam.

Bing0Bang0Bong0

@Soviel Wpisz sobie w google Jordan Peterson vs Cathy Newman jeden z najsłynniejszych wywiadów odnośnie niego i tego jak radykalna lewica próbuje go zdyskredytować i ogólnie to jak lewica manipuluje w mediach.


Dam ci przykładowe dwa linki do analiz tego wywiadu a jest ich wiele, zrozumiesz po części, z czym musi się mierzyć i choćby to jakie komentarze tu dostajesz od osób, które nie mają argumentów poza hejtem i agresja w jego stronę lub powtarzaniem wyrwanych z kontekstu wypowiedzi przeczytanych w swoich grupach czy gazetkach.


https://www.youtube.com/watch?v=nS9W-wlJHPA

https://www.youtube.com/watch?v=rVXRAwgf14s


Polecam ci poszukać sobie jego początki, jak był krytykowany przez lewice jak zakrzykiwany kiedy jeszcze chciał prowadzić normalne debaty w akademikach, jak np. nie zgadzał się, by wprowadzić prawny nakaz używania zaimków. Bardzo często jego wypowiedzi były wyrywane z kontekstu do manipulacji.


Polecam ci wejść na jego kanał na YT posłuchać, o czym mówi poczytać komentarze osób, którym pomógł a pomógł wielu w szczególności mężczyznom, pozbierać się, ale nie tylko, bo również i kobietom. Ale jak sam widzisz zaraz ktoś napisze, że jest królem inceli wejdź sobie na jego kanał, poczytaj komentarze, 99% nie ma tam żadnej nienawiści do kobiet. Radykały z lewicy nie lubią go, bo mówi o statystykach i dokładnych analizach np. pay gap o różnicach biologicznych mężczyzn i kobiet, że jesteśmy naturalnie ustosunkowani do pewnych zawodów i nawet w kraju mega liberalnym kobiety wybierają w większości przedmioty humanistyczne a mężczyźni ścisłe i jest to całkowicie naturalne, itp.


Przez ogromne ilości manipulacji i przez to jak zanika umiejętność czytania ze zrozumieniem debata publiczna się stała się właśnie takim ściekiem, gdzie przeciwnicy nie rozmawiają na argumenty a próbują dyskredytować druga stronę argumentami siły, np. incel, simp, wszelakie "foby", naziści rasiści itp. Gwarantuje ci, że większość osób używająca tych słow nie zna ich znaczenia a używają ich tylko by kogoś siłowo zdyskredytować. Na zasadzie zastranieszia i wywołania ostracyzmu.


Jego kanał na YT


https://www.youtube.com/@DrJordanBPetersonClips


I tak nie jest bez wad, ale on nie był takim radykałem jak dziś wiele lat próbował prowadzić normalną debatę, ale był zagłuszany i atakowany przez radykałów z lewicy, większość osób, która go krytykuje to hipokryci. Kiedyś nagrał film jak właśnie zmienił swoje stanowisko, przez tę agresję ze strony radykałów lewicowych i zamierza bronic swoich poglądów.


Zasada wahadła, i im dalej wychyli się w jedną stronę, tym bardziej poleci później w drugą.


Tu nie chodzi, by wierzyć mu w 100% tylko, że ludzie zamykają się w swoich echo komarach i nawet jeśli mówisz im fakty, nie będą cię słuchać i tu jest problem, bo otwierając się na debatę, można spojrzeć na problem z szerszej perspektywy. A czasem dzięki niej przyznać się do błędu lub skorygować swoje poglądy co jest zdrowe a czego spora część osób nie chce zrobić, czyli wpierw spojrzeć w lustro, bo wtedy zobaczyłoby np. hipokrytę.

Zaloguj się aby komentować

Wiecie że teraz światowy rynek memów zalewany jest memami Polak-bober kurwa? Świat pokochał to że z jakiegoś powodu nasze interakcje z bobrami są pełne szczerej radości.

#heheszki #humorobrazkowy #bober
DeGeneracja

@Soviel To jest poziom zero - poziom wykopu.

sebie_juki

z miesiąc temu był flood bobera na 9gag'u, faktycznie wiele pozytywnych reakcji

Zaloguj się aby komentować

Mam taki stary neseser ze skóry kajmana, zastanawiam się czy jest możliwość znaleźć kogoś kto zrobi z niego buty. Dajcie kilka piorunów może jakiś magik zobaczy.

#diy #zakladszewski #rekodzielo
c1b8a480-abfd-41a3-b1cf-ab1756ad89f1
globalbus

@Soviel Buty robi się z innych części skóry zwierząt niż teczki. Raczej słaby pomysł.

Thomash80

Sandały by ktoś mógł z tego zrobić, ale trzewiki to będzie trudna sprawa

Zaloguj się aby komentować

#apple #komputery #humorobrazkowy #tworczoscwlasna

Żaden soyboy mi nie wmówi że ta firma nie jest pojebana.

Autor: Ja
e30123a8-b6bb-4dd2-a3d6-008cc0869c9e
viollu

@Soviel 25 Euro = 2 godziny pracy na minimalnej. to ta jakby to kosztowało dosłownie 40zł.

wombatDaiquiri

@Soviel wystawianie na sprzedaż produktów które zgarną rozgłos (nie ma znaczenia że negatywny) żeby przypomnieć konsumentom o marce? Stare, znałem.

Strus

To jest ściereczka dedykowana do monitora Pro Display XDR (zresztą jest z nim w zestawie), bo ten ma specjalną powłokę na ekranie.

Zaloguj się aby komentować

21 dni o.O aż tyle czasu nie chciało mi się przecierać, robić zdjęć i wpisu ale zgadnijcie co? Ekosystemowi to nie przeszkadza A dzięki temu wiem, że ekosystem jakimś cudem się ustabilizował w miarę dobrze, pomimo mojego grubiańskiego podejścia do tematu, wytrzymał prawie miesiąc bez otwierania. Młode prosionki biegają, mech rośnie, koniczyny też, śladowa pleśń zniknęła. Na ściankach w dalszym ciągu zbiera się za dużo wody więc ze względów estetycznych jeszcze będę przecierał.

Ułamałem kwiatka.

#ekosystemsoviela #rosliny #zwierzaczki #diy #hobby #chwalesie
5862c526-812e-48b3-aa84-6ad197f87358
3ba4872a-130f-4b04-bca0-180a9da6d76a
VonTrupka

@Soviel jest prosionek? nie no super #chujowezdjeciaprzyrody (☞ ゚ ∀ ゚)☞


>Ułamałem kwiatka.


( ╯ ︿╰ )

Zaloguj się aby komentować

Dajcie piorunka bo dzisiaj szczęścliwy update. FAUNA ŻYJE!

Od ostatniego wpisu zastanawiało mnie to że koniczynę coś chyba jednak wpierdziela, otworzyłem żeby przetrzeć no i jak zwykle jest to okazja do podzielenia się z wami co tam w kuli piszczy

Na folii zakrywającej kulę są dwa maleńkie ślimaki a jak zajrzałem pod drewienko to siedziały tam dwa priosionki w całkiem dobrej kondycji! Teraz znowu potrzymam ekosystem zamknięty, zobaczymy czy zbierze się dużo wody na ściankach, jak nie to zamykamy na stałe.

#ekosystemsoviela #rosliny #zwierzaczki #diy #hobby #chwalesie
82be128e-663b-4301-8156-2c495b1dd241
e0285e41-6eef-4aac-95d9-2200d0eebd11
ICD10F20

przyroda bywa zaskakująca. bardzo ją lubię. dużo spokoju życzę.

Zaloguj się aby komentować

#jaktosiekurwanieotwiera

To ja też dorzucę swoje trzy grosze (ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻
cf139f16-2e69-42e6-ae89-7c1d2183ce9b
conradowl

Demerara to jedyny cukier jakiego używam.

No mam jeszcze cukier puder w hermetycznym opakowaniu, bo ze cztery razy na rok smażę racuchy. Tak mnie naszło, że dziś zrobię chyba. Jabłka są

Zaloguj się aby komentować

Potrzymałem ekosystem zamknięty od ostatniego wpisu, w komentarzu zdjęcie jak to wygląda i myślę że dzisiaj było jedno z ostatnich przecierań. Co do flory to rozwija się choć fani japońskiego nie będą pocieszeni gdyż jedna koniczyna pleśnieje.

Co do fauny to wrzuciłem zgraję prosionków a za drapieżniki robiły wije drewniaki. Co najlepsze, naszukałem się tych wijów z godzinę po ogródku, w końcu się poddałem. Jak wróciłem do domu to ze spróchniałego kawałka drewna wylazło z 5 bardzo młodych sztuk Natura jest niesamowita. Z mchem przemyciła mi się też jedna dżdżownica, na następny dzień od utworzenia kuli widziałem ją jak szarżuje ale niestety kopnęła w kalendarz dość szybko. Wije tylko na początku wylazły na szklane ścianki, potem ani widu ani słychu. Jeszcze był pasażer na gapę, żuczek taki mały, nie wiem jaki to gatunek ale najciekawsza sprawa że miał taki zapierdol ten żuk że nie była czasu taczki załadować. Dosłownie łaził w tę i z powrotem co zajrzałem. Jeszcze przy ostatnim wpisie prosionki były żywe, widziałem jednego ale wydaje mi się że wszystko dętka już.

#ekosystemsoviela #rosliny #zwierzaczki #diy #hobby #chwalesie
e2c47c6a-959f-49eb-a822-7266ab567bab
ciszej

@Soviel ciekawe czemu te żyjątka zdychają

Zaloguj się aby komentować

Jako że bardzo pozytywnie przyjęliście poprzedni wpis to dzisiaj kontynuacja, a raczej prequel czyli od czego się zaczęło.

Obejrzałem filmik (link w komentarzu) gdzie gościu nawrzucał ziemi ze starożytnego lasu do słoika, zamknął go i słoik zaczął żyć, pojawiały się zwierzątka i rośliny. Nowe gatunki roślinek nawet pojawiały się po wielu miesiącach. Stwierdziłem że fajna sprawa i zrobię coś podobnego. Nic nie trzeba robić a ciekawie się dzieje więc win-win. Po planach zakupu złotej rybki ostała się szklana kula i dwa plastikowe glony które stały sobie jakieś 20 lat, mówię spoko kula w sumie, w końcu się może przyda. Nawrzucałem do niej ziemi ze starożytnego lasu, nalałem wody, zamknąłem szczelnie i... postawiłem na oknie w pełnym słońcu. To powinno Wam dać jakiś obraz tego jakie pojęcie o tym wszystkim miałem na dzień przed stworzeniem ekosystemu, przecież to się gotowało na tym oknie. Na dzień przed bo już następnego dnia stwierdziłem że nie będę czekał kilku miesięcy aż mi się tam zrobi ciekawie i zrobiłem ekosystem który widzieliście w poprzednim wpisie

Założyłem społeczność bo widzę że mamy tu ludziki co robią takie rzeczy i kilku takich co by chcieli zacząć więc do roboty, jakoś to będzie

#ekosystemsoviela #rosliny #zwierzaczki #diy #hobby #chwalesie

Tak to właśnie wyglądało, nudne nie?
c4972866-7b16-4974-ba23-1e2cd95d8fca
Czy zamkniętemu ekosystemowi wolno pioruna?
Na zdjęciu jest otwarty bo wlałem za dużo wody i wycierałem ścianki ale przez tydzień stał szczelnie zamknięty.
Roślinki rosną, roślinożercy żyją, drapieżnicy nie wiem coś dawno ich nie widziałem. Za to widziałem jakiegoś żuczka. Ziemia z lasu i z ogrodu więc na pewno będą jakieś niespodzianki jeśli chodzi o faunę i florę tej kuli

#ekosystemsoviela #rosliny #zwierzaczki #diy #hobby #chwalesie
6761252d-4637-4676-916b-fd606bec969e
ciszej

@Soviel mam taki zamknięty słój od 4 lat. Część roślin od razu zamarła, ale całkiem sporo zostało. Rodzina chce zrobić zmianę, jakieś dodatkowe nasadzenia itd. żeby było bardziej kolorowo. Nie mogą zrozumieć że dla mnie najbardziej fascynujący jest aktualny stan, gdy wszystko działa samo, bez jakiejkolwiek ingerencji!

Siergiej_Leonidowicz

@Soviel Ja z kolei mam od zeszłej jesieni słój w którym WSZYSTKO zdechło, jest kliszą czystej entropii, pocztówką rozkładu, ambasadorem ciemności i Wielką Śmiercią zamkniętą w małym słoiku. Wszystko tam zamarło zaraz po zamknięciu słoja. Nawet nicienie które w panice zaczęły szukać ucieczki są wciąż przylepione do ścianek słoja dokładnie w takim stanie jak ponad pół roku temu. Śmiem twierdzić że nie żyją już tam żadne bakterie ani grzyby. Jestem z siebie dumny

4ec1c5c0-24d9-4b20-800f-5cd2675f503e
tyle_slow

@Soviel popiszesz o co chodzi? Co trzeba z tym robic i w ogolo po co, dlaczego i w ogole?


Idea to stworzyć mikrosystem w ktorym nic nie ruszamy / dolewamy itd?

Zaloguj się aby komentować

Na przestrzeni mojego życia tylko dwa razy chciałem skorzystać z soru. W obydwu przypadkach nie otrzymałem pomocy. Ostatniej nocy był ten drugi przypadek. Boli mnie biodro, takiego bólu jak ostatniej nocy nie doświadczyłem nigdy, myślałem że przetrzymam do rana ale tylko się nasilało. Pierwszy raz krzyczałem z bólu, jestem prawie pewny że mam naderwany mięsień ale po prostu się bałem i nadal się boję że dzieje mi się nieodwracalna krzywda. W końcu w tej agonii zacząłem ubierać spodnie z planem zadzwonienia po karetkę, zajęło mi to około pół godziny. Wiecie co usłyszałem? Że mam sobie wziąć nurofen. Powiedziałem że jestem sam w domu i nie posiadam żadnych leków przeciwbólowych. Starego chuja nic to nie obchodziło, karetka nie przyjedzie. Jestem ciekaw ile ekip wysłał do kilku obszczanych żuli, swoich stałych bywalców, po raz 50. Ja na przestrzeni swojego 30 letniego życia chciałem skorzystać drugi raz. Głód, brak wody i jedzenia w końcu poderwały mnie z łóżka i piszę ten wpis. Boli trochę mniej ale ja tego tak nie zostawię. Zgodnie z tym co jest napisane na stronie rządowej miałem prawo uzyskać pomoc. Kiedy można wezwać karetkę? Między innymi "urazy kończyny dolnej uniemożliwiające samodzielne poruszanie się.". Powiem tak, nie wierzę w waszą przysięgę a najprawdziwsze oblicze swojego piorącego psychę zawodu pokazaliście podczas słynnej afery "łowców skór". I nie mówię tego bazując tylko na przypadku z dzisiejszej nocy. Nienawidzę tego kraju i was znieczuleni socjopaci. Wyłem w telefon z bólu, czuję się upokorzony.

#ratownictwomedyczne #medycyna #zalesie
moll

@Soviel nic nie mów... wczoraj o drugiej w nocy zmarł sąsiad moich rodziców. Jak na sąsiada jeden z tych w porządku. Wieczorem pojechał z żoną na SOR, bo bardzo źle się czuł - odesłali z kwitkiem. O drugiej żona zorientowała się, że on leży obok niej w łóżku sztywny i zimny. Zadzwoniła po karetkę. Przyjechali o.... SZÓSTEJ rano. Przyczyna zgonu - zawał serca.


Skurwysyny.


I to kolejna taka sytuacja w ostatnim czasie na tym sorze.

monke

@Soviel bo dyspozytor zawsze powie, że karetkę wysyła tylko w przypadku zagrożenia życia. Albo musisz przedstawić sytuację dość dramatycznie albo pakować dupę w taksę.

Drathir

@Soviel 


Powiem tak, nie wierzę w waszą przysięgę a najprawdziwsze oblicze swojego piorącego psychę zawodu pokazaliście podczas słynnej afery "łowców skór


rozumiem i współczuję sytuacji ALE


rozgranicz OSOBĘ na słuchawce po kursie (niezwiązaną z medycyną, wyuczoną formułek/schematów działania), a LEKARZA i jego przysięgę

Zaloguj się aby komentować

#stepujacybudowlaniec

Ale jak kogoś blokujesz, bo ci od narcyzmu nie staje po krytyce innych, to nie cwaniakuj dalej.
Na czerwono podkreśliłem komentarz dodany po bloku.

Nie krytykuj innych, jak na przykład człowieka któremu kuna wybiła przepiórki bo sam mieszkasz w rozgrzebanym gruzie od kilku lat i taka jest prawda. Topowa odzywka na krytykę to "mieszkam w większym komforcie niż ty". O Komforcie to ty słyszałeś co najwyżej jak rodzice nagrali przez przypadek jego reklamę na taśmie więc przestań się losowo przypieprzać do innych.
401a58db-e6ef-4b1c-add3-f381c0fdb1cd
cooles

@Soviel Nic nie rozumiesz. Gość się klika WŁAŚNIE DLATEGO, że ma coś nie tak z garem, odpierdala fuszerkę i jest chamem. Ludzie mu płacą dlatego żeby zbudował kolejne chujowe schody albo inne gówno, potem na nich nawrzeszczał, albo poblokował. A nie dlatego, że go lubią czy podziwiają. Taki patostrimer z trochę innymi treściami.

GordonLameman

Komentarz usunięty przez moderatora

VikingKing

@Soviel widzę, że odjeżdża Pan zgodnie z rozkładem. Tylko raz wdałem się z tym dzbanem w polemikę i wystarczyło.

Zaloguj się aby komentować

Czy jest tu profesjonalny chemik? Mam słoik jakiejś substancji którą znalazłem za dzieciaka i za cholerę nie wiem co to jest, robię remont i wpadł mi znowu w ręce. Etykieta jest zdrapana, słoik wygląda jakby z lat 80 a na wieczku jest logo POCH (wygooglowałem że to polskie odczynniki chemiczne) Gliwice Polska. Chciałbym się dowiedzieć co to jest, może coś warte a może nie powinienem tego w ogóle znaleźć, posiadać i zabulę za utylizację Substancja to takie białe kulki, w wodzie niektóre się rozpadają na proszek a niektóre nie, pewnie z racji wieku. Słabo rozpuszczalne w wodzie. Proszę o kilka piorunków dla zasięgu

Od razu zaznaczam że wszystkim wziętym chemikom spod tagu #narkotykizawszespoko serdecznie dziękuję za chęć pomocy i niech na tym pozostanie.

#chemia
3d1a743f-764f-402e-8eb4-cdb3b9cd6f6f
walus002

Komentarz dla zasięgu :)

bejonse

Chemikiem stricte nie jestem ale to cześć mojego wykształcenia.

Z wyglądu tlenek glinu.

W domu co najwyżej możesz sobie kwasowość sprawdzić za pomocą sody i octu.

Ewentualnie reakcją z alkoholem izopropylowym jeśli to Al2O3 ale to chyba za dużo zachodu aby się dowiedzieć do czego są białe kuleczki.

plemnik_w_piwie

@Soviel weź wodę destylowana/demineralizowana i rozpuść kulkę. Kieliszek wody i jedna-dwie kulki. Roztwór (czyli to klarowne nad ewentualnymi nierozpuszczonymi ziarnami) wetknij w płomień. Postaraj się w domu znaleźć źródło niebieskiego płomienia (np z kuchenki gazowej albo dematuratu) bo w nim najlepiej widać. W nocy lub w ciemnym pomieszczeniu zapal ten płomień, weź Roztwór z tych kulek i zamocz w nim jakiś drucik, np. z rozwiniętego spinacza do papieru. Zamoczony drucik wkładaj w środek płomienia. Obserwuj zmianę barwy.

Prosta próba płomieniowa może ci dużo podpowiedzieć.

Płomień jasny, żółtopomarańczowy to duża zawartość sodu.

Czerwona to wapn lub stront.

Zielona to bar, lub bor.

Bladofioletowa to potas.

Ogólnie to wygląda jak coś nieorganicznego, więc ta analiza może coś potwierdzić lub wiele wykluczyć.

Mi to na oko wygląda jak jakaś kreda, więc jak ktoś wyżej pisał, sprawdź rozpuszczalność z kwasami (kwasek cytrynowy, ocet, kwas z akumulatora) I z zasadami (kret do rur, ewentualnie soda oczyszczona)

Zaloguj się aby komentować

"Soviel czemu nie masz zwierzątek żadnych?"
Jak nie mam jak mam żabę? Mieszka sobie w pustym pniu po orzechu Nalewam mu tam wody czasem w te upały.

#ogrodnictwo #natura #heheszki
2c8e085e-261f-4b66-a9e9-84130478fd95
VonTrupka

musiałem powiększyć bo tak to fota wygląda jak ujęcie kawałka smoczej gęby zoczodołem xD

Soviel

@VonTrupka teraz trochę wyszedł przy podlewaniu

96a95c88-4764-44d0-8fb1-9de996d5d3cd
VonTrupka

@Soviel widać płazina spragniona deszczu

dej jej coś w czym by się mogła popluskać

Zaloguj się aby komentować

Następna