#pytanie #pytaniedoeksperta #emigracja #samoloty #latanie
koledzy i koleżanki, czy taką świecę zapłonową przewiozę bezpiecznie (i czy w ogóle?!) w bagażu w samolocie?

#pytanie #pytaniedoeksperta #emigracja #samoloty #latanie
koledzy i koleżanki, czy taką świecę zapłonową przewiozę bezpiecznie (i czy w ogóle?!) w bagażu w samolocie?

Zaloguj się aby komentować
Poważne pytanie do poważnych ludzi:
#jedzenie #pytaniedoeksperta #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Jeśli miałem wypadek, potrącenie na rowerze i mam przy L4 wpisany kod 2 czyli ten pozwalający na wychodzenie z domu i na wyjazdy (w 2022 roku zmieniono przepisy w sprawie L4 i możan również wyjeżdżać, zanim ktoś się doczepi) to też można i samemu prowadzić auto?
Objawy przy potrąceniu
złomana łopatka
wstrząs mózgu
Tomografia mózgu zrobiona 2x, nic nie wykazało
prawa łopatka złamana bez przemieszczeń
4 tygodnie po wypadku, jest lepiej niż lekarze mi mówili. Nic nie boli i sprawność prawęj ręki wróciła mi szybciej niż lekarze przewidywali. Na karcie informacyjnej niema żadnych informacji, że auta nie można prowadzić. Matka mnie straszy, że coś się stanie przy prowadzeniu auta to zaraz, że odszkodowania nie dostanę, że L4 będzie nie uznane wtedy itd itd. Tak mówi, jakbym miał wbity kod 1 przy L4 gdzie jest napisane bezwględny zakaz wychodzenia z domu, tylko na zakupy, do apteki i do lekarza.
#pytanie #pytaniedoeksperta #medycyna
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś z was dostał w ciągu ostatnich 12 godzin podejrzane maile z guwnodrogo.pl a dokończeniu rejestracji na adres mailowy który różni się od tego adresu na który dostaliście wiadomość wstawieniem kropki po pierwszej literze adresu mailowego?
Jprdle.
xD
Kumacie o so hosi?
#pytanie
#pytaniedoeksperta
#allegro `
Zaloguj się aby komentować
Reklamował ktoś na rękojmi buty po roku noszenia? Jak sklep odmówi reklamacji zgłosić sprawę do sądu polubownego? Buty zrobione w dziwaczny sposób tak, że wkładka się wytarła, że widać kratkę w podeszwie i taka podeszwa w każdej chwili może się przebić, bo jest cienka.
#pytanie #pytaniedoeksperta #polska #prawo
Zaloguj się aby komentować
#moderacja #pytaniedoeksperta czy jak wkleję pastę o serwerowni wykopu na Hejto to dostaje bana?
Bo moim zdaniem ta pasta o serwerownii wykopu na #wykop nie jest podstawą do bana XD #bekazwykopu
Zaloguj się aby komentować
SSD 1TB czy 2TB przeznaczyć na główny? I czy dalej partycjonujecie dyski?
#pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Jaki preparat kupić kotu na robaki? Trochę wątpliwe są preparaty, po których nie można potem kota głaskać. Obroża nie za bardzo wchodzi w rachubę bo kot ma 10 lat i nie jest przyzwyczajony do obroży. Jeśli jednak krople, to poleccie jakieś mniej szkodliwe dla zwierzaka.
#pytanie #pytaniedoeksperta #zwierzaczki #natura
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #pytaniedoeksperta #youtube
co stało się z komentarzami na YT? Wszystkie wyświetlają się z @ przed nickiem, zamiast z nazwą użytkownika...
Ktoś wie czy można to zmienić?
Zaloguj się aby komentować
Czy d⁎⁎a z drachom wejdzie dzisiaj w goronce?
#gownowpis #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Hej!
Myślę nad sprzedażą moich rękodzielniczych pudełek (i może nie tylko
Czy macie może jakiś pomysł, gdzie można by było sprzedawać? Jakiś OLX warto czy coś innego?
#rozkmina #pytanie #pytaniedoeksperta #rekodzielo #handmade #sprzedaz
@Pandzia a może lepiej rozkręć jakieś socjal media i promuj swoją twórczość a nie staraj się sprzedać. Jak ktoś zauroczy się tym co robisz to sam zapyta i możliwość zakupu i wtedy wskażesz link do aukcji/sklepu. Takie nie bezpośrednie sprzedawanie może okazać się skuteczniejsze niż wprost. Czyli instagram/youtube - filmy, zdjęcia i jedziesz!
@Pandzia zobacz platformy sprzedażowe erli i wszystko. Ta druga wystartowała chyba wczoraj, więc jak kręcą jakąś kampanię marketingową to z ciekawości sporo osób odwiedzi.
Allegro to gnój straszny i horrendalne prowizje.
Jeśli zaczniesz coś sprzedawać to myśl na starcie o jakimś własnym kącie w sieci z minisklepem. Zawsze warto dywersyfikować kanał sprzedaży, a własny sklepić dość długo się rozkręca toteż na efekty trzeba czekać.
Zaloguj się aby komentować
co zrobić jak po goleniu mam ciągle na szyi podrażnienia? Właściwie nie mogę się golić codziennie bo mam podrażnioną skórę na szyi z jednej strony że aż mi krew leci. Mam twardy gęsty zarost. Ostatnio kupiłem sobie maszynkę elektryczną do golenia, ale to nie wiele daje nie jestem też z niej zadowolony, bo z dwudniowym zarostem już właściwie sobie nie radzi i zatrzymuje się jak najadę na włochy, a z jednodniowym też to pozostawia wiele do życzenia sporo omija i w ogóle jest do d⁎⁎y. Jak to golić kurde żeby mieć taką ładną gładką skórkę? Inba zapuść brodę nie wchodzi w grę więc można sobie darować te komentarze xd Może inną maszynkę elektryczną ale te znowu zostawiają taki delikatny meszek a przy moim zaroście wieczorem to już wygląda jak zarost po jednym dniu. Nie wiem co robić jak to golić w ogóle kurde. Co ciekawe podrażnienia są tylko na szyi reszta zarostu bez zarzutu. Na szyi mi rosną chyba włosy jakoś w każdą stronę czy coś nie wiem sam.
#zdrowie #golenie #pytanie #chlop #pytanie #pytaniedoeksperta
@Jarem kupiłem takiego tańszego elektryka niby był polecany z tym ostrzem z siatką bo chciałem żeby jak najkrócej golił ale w moim przypadku to się nie sprawdza muszę po mordzie jeździć kilka razy co też nie wpływa na twarz za dobrze zamiast raz przejechać. coś takiego mam:
https://www.hairstore.pl/wahl-mobile-shaver-golarka-bezprzewodowa-p8221.html
sądzę że na jakiś mniej gęsty zarost który rośnie w jednym kierunku to sobie raczej poradzi i trzeba przyznać że rzeczywiście goli dość mocno przy skórze i to jest zaleta tej golarki. Ale no tak jak mówię przy moim zaroście się nie sprawdza i ta golarka przy dłuższym zaroście również się nie sprawdza.
@spawaczatomowy no właśnie ja mam problem z goleniem z włosem na szyi ze względu na to że mi tam włosy rosną w każdą stronę mam wrażenie więc nie ważne od której strony podejdę to zawsze któreś włosy będą ścięte pod włos nie wiem jak to wytłumaczyć ale z jednej strony na szyi tak mam właśnie że włosy jakby w takim okręgu rosną. Chyba będę musiał kupić lepszą maszynkę elektryczną po prostu.
Zaloguj się aby komentować
Nie mogę doszukać się kodu przy L4. Na internetowym koncie pacjencia mam wspisane ZLA i że pacjent może wychodzić. Zeszłym roku wprowadzono zmiany przy L4 i przy jednej kategorii pacjent może sobie pojechać zdala od domu. Przy zwolnieniu lekarskim jest to wpisane chyba jako kod 2, ale tego nie mogę doszukać się. Mam też wpisaną historię choroby oznaczą S42. Jeśli lekarz wpisał, że mogę z domu wychodzić czy to też może oznaczać, że mogę sobię gdzieś pojechać?
#pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #polska
@moderacja_sie_nie_myje Bzdury opowiadasz. Od zeszłego roku jest to zmienione, ja tylko pytałem, jak na swoim L4 można doszukać się tego kodu, bo ja znaleźć nie mogę. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=czy+na+l4+mo%C5%BCna+wyjecha%C4%87+poza+miejsce+zamieszkania
Zaloguj się aby komentować
#konfederacja #polityka #mentzen #pytaniedoeksperta
Po debacie z Petru nasuwa mi się pytanie jeżeli płaca minimalna ma być uzależniona geograficznie a kwota wolna od podatku ma być dwunastokrotnością minimalnego wynagrodzenia to w którym momencie to jest ułatwienie podatkowe i czy i czy nie powstaje tutaj pole do nadużyć?
Zaloguj się aby komentować
Jak zostałem potrącony na rowerze (nie z mojej winy) i teraz jak jestem na chorobowym i mimo tego, że się wyśpię to wciąż w ciągu dnia chce mi się spać i biorę leki na przyspieszenie gojenie kości (złamana prawa łopatka), a te leki nie powodują senności, czy po takich wypadkach jest to normalne?
Przd wypadkiem tak nie miałem.
#pytanie #pytaniedoeksperta #medycyna
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #pytaniedoeksperta #facebook #internet
ludki czy da się w jakiś spobós wyłaczyć wyświetlanie stron "proponowane dla Ciebie"?
FB to jest taki śmietnik, że obecnie nie robię nic innego tam, jak usuwanie tych treści ręcznie, klikając każdy gównopost z osobna... dramat
Zaloguj się aby komentować
Pacjent #nissan rogue 2014 2.5PB CVT AWD (nie wiem czy ma to znaczenie, w sensie napęd 4x4).
Rozrząd na łańcuchu. Serwis olejowy robię co 10kkm. Przy jakim przebiegu ten łańcuch należałoby wymienić, żeby nie było przykrej niespodzianki? Auto kupiłem z przebiegiem 74kkm, aktualnie ma ok. 120kkm. Nie wiem jak olej był wymieniany w USA.
#xtrail bo to w sumie T32 tylko, że motor z poprzedniej wersji.
#pytanie #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #pytaniedoeksperta
@Mentalista jak magik ma to zrobić? Musiałby chyba trochę porozbierać w komorze silnika?
@bartek555 nissan pisze, że łańcuch w qr25de jest bezobsługowy i w USA jest ponoć wieczysta gwarancja na nie ale... Nie wierzę, że ta gwarancja zadziała w PL.
Po drugie, nie wierzę, że coś, co jest krytycznym elementem silnika jest bezobsługowe. Częsty serwis olejowy działa pozytywnie na lancuch więc dlatego twój pierwszy komentarz wziąłem pozytywnie.
Co do bezobsługowe eksploatacji... BMW w E60 napisało w instrukcji, że oleju w skrzyni At się nie wymienia, a ZF, który jest producentem owej zalecał zmianę bodajże co 100kkm... I weź bądź tu mądry.
Generalnie zapytałem, bo na tą rotacje wypożyczam auto ale na następną mam za darmo auto dla różowej i mój wewnętrzny Janusz nakazuje mi pojechać swoim autem oszczędzić 1500-1700€ na rentalu.
Zaloguj się aby komentować
Jakkolwiek to głupio brzmi - czy ktoś wie jak zawiązać takie spodenki? Zakładam, że oczko i zgrubienia na drugim sznurku nie są przypadkowe... :_:
#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #modameska

Zaloguj się aby komentować
Na ile odszkodowania mogę liczyć?
Zostałem potrącony na rowerze, wina dziewczyny co kierowała.
Złamana prawa łopatka, wstrząs mózgu, obtarcie skóry wraz z ranami otwartymi ale szybko się goi to wszystko. 4 dni w szpitalu byłem. Zwolnienie lekarskie mam do sierpnia od tego poniedziałku. 4 tygodnie mam mieć prawą rękę usztywnioną , potem rehabilitacja.
#polska
#pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #medycyna
@Prezent Nie uważasz, że trochę mało dostałeś? Patrz, ile tutaj udało się wywalczyć https://www.projuris.pl/n/130-000-odszkodowania-za-zlamanie-barku-i-lopatki-z-oc-sprawcy-wypadku
Zaloguj się aby komentować
Naszło mnie pewne pytanie:
czy da się przerobić rower, gdzie linki są w połowie prowadzone w ramie (tj wchodzą w widelec na zewnątrz, i tak samo w ramę, zaraz za główką ramy), na całkowicie wewnętrzne prowadzenie.
Oczywiście wymagany byłby zakup odpowiedniej kierownicy z odpowiednim kokpitem. Ale bardziej zastanawia mnie, czy trzeba wymieniać łożysko pod mostkiem na mniejsze, żeby jednakowoż dało się przeciągnąć pancerze.
Jak widać na załączonym obrazku, jest tutaj specjalny adapter. Tylko czy nie potrzebuję też czasem specjalnego widelca? Albo co w takim wypadku zrobić z górnym łożyskiem?
Dlaczego pytam? Bo bardzo mi się podobają rowery z wewnętrznym prowadzeniem linek
#rower #szosa #pytaniedoeksperta

@Jason_Stafford TL;DR - Nie.
Rowery z prowadzeniem kabli przez główkę ramy mają tam łożysko o większej średnicy, chyba IS52 (takiej samej jak dolne). Na nim opiera się ring klinujący z dziurami (to u ciebie na dole po lewej lub Compression Ring u mnie). Kierownica, mostek i podkładki mają tu drugorzędne znaczenie.
Jest jeszcze alternatywa puszczania kabla do przedniego hamulca przez ekspander (jak na picrel), ale chyba to umarło.

Zaloguj się aby komentować