#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #budownictwo #architektura
U mojej dziewczyny w ogródku stoi taki słupek. Jest tu od 60-80 lat, może dluzej (są zdjęcia dziadka jak na nim siedzi). Ktoś wie po co to w środku ogrodu?

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #budownictwo #architektura
U mojej dziewczyny w ogródku stoi taki słupek. Jest tu od 60-80 lat, może dluzej (są zdjęcia dziadka jak na nim siedzi). Ktoś wie po co to w środku ogrodu?

@edantes pokaż lepiej te stare zdjęcia
to nie jest słupek zaczepowy, miałby przecież rowek po metalowym okuciu, albo po ucięciu byłby widoczny klin.
Niemniej jednak zwyczajowo był tylko jeden, nie dwa.
przyglądnij się lepiej tym niby otworom, czy to nie prowadnice w postaci zalanych w betonie (czy to kamień?) rurek i czy nie zostały zaklajstrowane zaprawą.
Obstawiałbym bardziej ozdobę ogrodową. Ostatecznie słupek ogrodzeniowy, gdzie były łączone rurą lub łańcuchem. Ale jeśli tylko jeden się ostał to hgw.
Zawsze można obkopać lub całkowicie odkopać i obejrzeć za jakimiś cechem
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#pytaniedoeksperta #gownowpis
Nie wiem czemu zacząłem nienawidzić Polaków, od czasu jak mam stycznąć z innymi narodowościami w #korposwiat Czy to jest normalne? #bekazpolakow
Zaloguj się aby komentować
Cześć wam!
Mam mały problem z zakupionym poleasingowym HP ZBOOK 15 G5 (i7-8850H, 32GB ram, Quadro P2000, SSD M2). Sprzedawca zarzeka się, że przed wysyłką był robiony serwis układu chłodzenia i wymieniono pasy termo. Niestety ale sprzęt na przeglądarce wyrzuca mi 88st C (HWMonitor). Ogólnie sprzęt kupiłem do pracy, jest to stacja robocza, którą uważałem za dość mocną...
Znalazłem wątek na stronie HP do podobnego problemu (link niżej) i okazuje się, że sytuację trochę ratuje ustawienie max wydajności procka na 99% w planie zarządzania energią, w panelu sterowania. Zrobiłem to i temperatury z procka spadły do 68-70st C - czyli w miarę ok ale szału nie ma...
Czy orientuje się ktoś jak wyglądała sytuacja z tym sprzętem? Czy HP znalazło jakieś konkretne rozwiązanie problemu z boostem procka? Czy jest to zwykły SCAM i trzeba zrobić serwis układu chłodzenia, co powinno naprawić sytuację??
Dzięki za pomoc, stacja jest mi potrzebna do pracy więc muszę szybko działać, a ten HP który dostałem ciągle mogę odesłać - mam 10 dni.
#pcmasterrace #laptopy #komputery #procesory #pytanie #pytaniedoeksperta #technologia #praca
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj temp była spoko no i jezdzilem bez klimy za to z opuszczonymi szybami. I tak od 2 godzin zaczyna mnie ucho calkiem mocno bolec. Co robic Tomki i Tomkinie??
#pytaniedoeksperta #zdrowie
Zaloguj się aby komentować
czy może byc tak że pójdę do jakiegoś lokalnego sklepu albo gdziekolwiek i będę płacił kartą i tam mi ktoś nabije dużo większą kwotę i zapłacę więcej niż powinienem nie patrząc co jest po prostu na ekranie?? I nie mówię tu o tych klubach z paniami tańczącymi na rurze, a o jakimś sklepie czy coś. Czy nawet jeśli się coś takiego zdarzy to jest to prawnie do odkręcenia?
#gownowpis #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
@Legitymacja-Szkolna Jest dokładnie tak jak napisałeś. Miałem taką sytuację tylko w odwrotną stronę - sklep pomylił się i zamiast 240 zł nabił mi 2,40 zł. Dwa dni później odkryłem pomyłkę, zadzwoniłem do nich, odnaleźli sprzedawczynię, która tamtego dnia popełniła błąd i przesłałem na jej konto różnicę.
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego na #facebook jest dużo #hejter #fotowoltaika i #oze ?
#pytaniedoeksperta #rozkminy
Zaloguj się aby komentować
Czy mamy tu jakiś specjalistów od #izrael ?
Jak to jest że ustawa zasadniczna dotycząca rządu określa maksymalną liczbę członków rządu na 18(przy czym minimum połowa musi być członkami knessetu(izraelskiego sejmu)) a obecny gabient Nataniechu ma aż 32 członków? Czy oni zmienili ten artykuł ustawy zasadniczej czy też otwarcie ignorują akt rangi konstyucyjnej? #pytaniedoeksperta #pytanie #prawo
@Kontraktor_Cywilny Limit 18 członków rządu był ustanowiony przynajmniej w 1992 roku (artykuł 33 a) The Ministers), ale w obecnej wersji już go na pewno nie ma - artykuł 5f jest uchylony
1992: https://www.refworld.org/docid/3ae6b517c.html
2001: https://main.knesset.gov.il/EN/activity/documents/BasicLawsPDF/BasicLawTheGovernment.pdf
@libertarianin @Kontraktor_Cywilny
Ustawa Zasadnicza: Rząd/ministrowie, była dwukrotnie nowelizowana w celu ograniczenia liczby ministrów i za każdym razem nowelizacja była szybko uchylana pod naciskiem żądań koalicyjnych.
Polecam te artykuły i pozdrawiam.
https://www.jpost.com/opinion/article-724691
Zaloguj się aby komentować
Mam działkę na wsi na którą jeżdżę rekreacyjnie. Zawsze jak tam jadę to zabieram ze sobą jakieś szynki i pozostałości z obiadów i daje to jedzenie bezdomnym kotom bo zawsze przylatują za samochodem i miauczą.
W poprzednim tygodniu ktoś podrzucił mi na działkę trzy małe koty (są w takim wieku że chodzą same i chcą się bawić). Niestety nie mam warunków żeby zabrać je ze sobą do mieszkania i dać im dach nad głową a mam obawy że takie małe mogą nie dać rady przetrwać zimy. Oczywiście będę tam jeździł i od czasu do czasu je tam dokarmiał ale w zimie jeżdżę tylko dojrzeć czy nikt nic nie ukradł albo zniszczył na działce więc głównie same będą musiały sobie poradzić.
Wpadłem na pomysł że może zbuduje im koci domek na działce żeby było im łatwiej przetrwać zimę. Ale nie jestem pewny czy koty mogą (i chcą) mieszkać razem. Może ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie i doradzi czy zrobić im jakieś "pokoje" w tym domku albo piętra.
#koty #zwierzaczki #zwierzeta #dzialka #pytanie #pytaniedoeksperta #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Skąd mogę pobrać muzykę *.FLAC?
#muzyka #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
jak wygląda w ogóle spanie w schronisku w górach? Mogę tam wejść wieczorem i normalnie przespać się gdzieś na ziemi albo coś. Można tam na przykład skorzystać jakoś z łazienki? Był ktoś kiedyś w takim schronisku i tak spał w ten sposób? Chciałbym kiedyś tak sobie wyjść na szlak i właśnie nocować w schroniskach, ale jak widziałem kiedyś jakieś rezerwacje to wszystko zarezerwowane na 100 lat do przodu a ja to bym co najwyzej mógł zarezerwować z 2 tygodniowym wyprzedzeniem bo nie lubię zbyt wcześnie planować echhh.
#gory #pytanie #pytaniedoeksperta
@Legitymacja-Szkolna nie wiem jak działają schroniska w Tatrach, ale w Beskidach doba noclegowa zaczyna się (w zależności od miejsca) między 14-16. Dostaje się łóżko w sali wieloosobowej i dostęp do ogólnodostępnej lazienki. Jak jest full i jeszcze jest dzień to mogą ci odmówić noclegu. Bliżej zmierzchu raczej się nie to zdarza. Choć mogą nie mieć już wolnych łóżek i mieć zapis, że nie pozwalają spać na "glebie" (własna karimata + śpiwór), to w rzeczywistości nie robią problemu ze spaniem.
Generalnie w PTTK zasada jest taka, że jest to schronisko górskie i nie mogą ci odmówić noclegu na jedną noc.
Załatwiasz wszystko przy barze, zgłaszasz się na nocleg i płacisz wg cennika (nawet za glebę)
@Legitymacja-Szkolna większość schronisk działa teraz jak hotele więc lepiej dzwonić wcześniej
poza tym masz 3 kategorie:
schronisko - prawie jak hotel, położone przy asfalcie i może przyjąć cały autokar turystów
bacówka - nie prowadzą do nich ubite drogi (zazwyczaj 10-20min drogi od asfaltu) czasem woda jest limitowane ( w bacówce Jaworzec w Bieszczadach ciepłą woda pod prysznicami jest chyba tylko 3 godziny, oświetlenie tylko ciemne ledy - ta bacówka działa z tego co wiem na akumulatorach) w praktyce po remontach taki sam standard jak schroniska
chatka - położona w górach i oferuje minimalne wygody -prawie już ich nie ma. Chatka Puchatka w Bieszczadach po remoncie przez debili z pptk i parku nie może przyjmować turystów bo sfinansowali remont z programu UE dla inwestycji non-profit (ochrona środowiska i edukacja ekologiczna)
No i masz jeszcze prywatne schroniska mają różny standard czasem to niemal luksusowe pensjonaty czasem nie ma bieżącej wody ani prądu ( chyba już tylko dwa takie się ostały)
Zaloguj się aby komentować
w ogóle pełno jakichś memów z barbie i openhajmer czy jak to się pisze a ja znowu nie nadążam za społeczeństwem mimo że i tak całe dnie przed kompem. O co chodzi z tym barbie i open coś tam? ktoś mi powie?
#gownowpis #pytanie #pytaniedoeksperta

@Legitymacja-Szkolna dwa "największe filmy tego roku" mają premierę w tym samym czasie. Barbie to taka komedia o... Barbie (chociaż sam nie wiem o co w tym filmie będzie chodziło), a Oppenheimer to film o ojcu bomby atomowej w reżyserii Nolana. W obu gra sporo gwiazd kina, świetne recenzje krytyków, długo budowany hajp - no filmowe wydarzenie roku jak nic
Zaloguj się aby komentować
Szczury mi się zaległy na akacji. Zostawię im to gniazdo bo wysiadują jaja. To chyba dziki gołąb? Ktoś zna się na #ornitologia ?
#ogrodnictwo #ptaki #pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
ma ktoś do polecenia jakieś miejsce nad morzem gdzie totalnie nie ma ludzi na plaży w zachodniopomorskim? Może to być jakaś totalna wieś nie interesuje mnie nic oprócz tego żeby było mało ludzi i żeby był parking najlepiej darmowy gdzie mógłbym zaparkować auto. W sumie nawet noclegów nie musi być w pobliżu, bo sobie podjadę po prostu. Jedzenia również nie musi być bo wezmę kanapki ze sobą. Na prawo od Mrzeżyna na mapie widziałem jakiś pusty pas wybrzeża bez żadnych zabudowań, ale tam jest chyba jakiś obiekt wojskowy czy coś więc pewnie nie można tam wjechać chociaż z drugiej strony widziałem że przebiega tam ścieżka rowerowa.
#pytanie #pytaniedoeksperta #morze #morzebaltyckie
@Legitymacja-Szkolna Konkretnego miejsca nie doradzę ale za młodu kreciłem się sporo po polskim wybrzeżu i praktycznie co kilka kilometrów masz długi pas plaży ze znikomą liczbą ludzi. Obczaj na mapach miejsca oddalone o kilkaset metrów od najbliższego zejścia na plaże z turystycznej miejscowości i na bank będzie tam mało osób. Ludziom na urlopach nie chce się daleko łazić i rozkładają się zazwyczaj bardzo blisko miejsca w którym nocują.
Zaloguj się aby komentować
czy ktoś może wie w jaki sposób załatwić sobie inną kategorię wojskową niż mam teraz? Jak byłem na komisji w wieku 18 lat to dostałem kategoria A. Da się jakoś ogarnąć inną kategorię żeby w razie w mnie nie wzięli do wojska? Z chorób mam nadciśnienie tętnicze i małą wadę wzroku. Da się w ogóle zmienić kategorię wojskową? Tak pytam po prostu w razie co jakby kiedyś coś się działo to nie chciałbym iść do wojska po prostu.
#wojna #wojsko #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
@Legitymacja-Szkolna
Miałem komisję wojskową dawno temu. Polazłem, rozebrałem się do majtek, pielęgniarki jakoś dziwne odwracały głowy i w ogóle nie mogły patrzeć, dusiły się. Powiedziały, aby delikatnie odchylił majty. Zobaczyły moje cudo, jedna pobiegła gdzieś, drugą zamuliło. Pewnie dlatego, bo nie myłem jeszcze wtedy penisa, a przed komisją nie myłem się z tydzień. Ta co pobiegła przyprowadziła lekarza, spojrzał na mojego penisa i powiedział "O #!$%@? STARY...". Powiedział abym się odwrócił. Zdjął mi majty, spojrzał na mój odbyt (zawsze d⁎⁎ę podcieram 2-3 listkami papieru, bo nie chcę marnować, więc mam nieco brązowy odbyt) i ryknął na całe gardło "#!$%@? JAKI ZAJZAJER". Pielęgniarki przyniosły jakieś odświeżacze powietrza i dezodoranty. Dali mi kategorię E i mydło. Kazali mi #!$%@?ć. Od tamtej pory myję się częściej, co 4-5 dni.
Zaloguj się aby komentować
Szybkie pytanie techniczne. Czy Wam też zdarza się takie coś (pic rel) podczas odpalania #hejto?
W trybie porno bez logowania wszystko śmiga.
PC, przeglądarka (chrome).
#pytanie #pytaniedoeksperta #programowanie

Zaloguj się aby komentować
Mam pytanie do eksperta, jakby znalazł się jakiś lekarz sportowy albo inny psycholog to tez super.
Chciałbym załatwić sobie pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich albo sportowych, żeby odwiedzajac strzelnice z różową mieć swoją broń. Sama procedura jest mi znana i do ogarnięcia, ale pojawia się „ale”. Jakieś 4-5 lat temu byłem u Pana psychiatry z lekkimi stanami depresyjnymi / lękowymi. Przejawiało się to brakiem chęci do wstania z łóżka albo paraliżującym stresem przed podjęciem działania. Temat załatwiony dość szybko bo zjadłem smaczne tabletki przez 3 miesiące i pomogło. Nigdy nie miałem napadów agresji czy myśli samobójczych. Stan był wywołany raczej czynnikami środowiskowymi (rodzina średnio miła)
No i tutaj pytanie. Czy w świetle prawa jestem osobą zdrową / wyleczoną czy z zaburzeniami afektywnymi co dyskwalifikuje mnie do przejścia badań lekarskich? Nie znalazłem żadnej interpretacji ustawy w tym kierunku.
W ustawie widziałem tez coś o tarczycy. Mam niedoczynność przez posiadanie taktycznego bebecha.
#strzelectwo #medycyna #prawo #bron #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Mam problem z interpretacją tabliczki znamionowej dot. ciśnienia opon w samochodzie. Tak się nad tym zastanawiałem, że aż zgłupiałem i postanowiłem zapytać się Was. Inb4
W instrukcji auta tej informacji nie ma;
W internecie nie znalazłem.
Do rzeczy. Na tabliczce mamy informacje jakie ciśnienie powinno być w oponie. Ale nie znalazłem informacji w jaki sposób dokonać pomiaru:
Dokonać pomiaru bez pasażerów i ładunku w aucie:
Dokonać pomiaru z pasażerami i ładunkiem w aucie:
Przecież gdy obciążymy auto, ciśnienie w oponie naturalnie zwiększy się poprzez zmniejszenie jej wewnętrznej objętości - opona ugnie się trochę pod ciężarem. Zatem pompując do maksymalnego dopuszczalnego ciśnienia, po załadowaniu auta możemy uzyskać jeszcze większe ciśnienie, być może nawet przekraczające dopuszczalne maksymalne dla opony. U mnie w samochodzie maksymalne ciśnienie dla tylnej opony to 3,3 bara (47,9 psi) a w internecie podają, że maksymalne ciśnienie dla tej opony to 50-51 psi (3,45 bar, a na rancie nie ma napisane!). Zatem pompując oponę do 3,3 bara jesteśmy przy górnej granicy ciśnienia dla opony, a przy dodatkowym obciążeniu możemy jeszcze je przekroczyć.
Abstrahując od fizyki, po prostu nie ma informacji czy po prostu sprawdzać ciśnienie z obciążonym autem czy bez obciążenie.
#motoryzacja #pytaniedoeksperta #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Dlaczego jak szukam znajomych to znajduje pasożytów, ćpunów i alkoholików lub toksyczne osoby?
Szukam znajomych w #katowice i okolice
Gdzie mogę znaleźć normalnych znajomych?
#pytaniedoeksperta #przyjaciele #przyjazn #gownowpis
@albatroszippa Bo wiesz..... Nie trafiłeś w dzień.
Najlepszy czas to 5-6 lub 16-18sta gdy normalni tylko na chwilę się wynurzają przed swoim zabieganiem w życiu. Praca, obowiązki, etc.
Musisz sobie dopasować porę dnia do wieku jaki Ciebie interesuje. Klapni na d⁎⁎ę na ławkę i zapisuj. O 5 ludzie z psami, o 7 zakupy, przed 8 szkoła, 9 do 13 zakupy, i tak dalej i samo Ci wyjdzie gdzie się nie wpaswałeś.
Od za 15 7ma menele przed sklepem. Patrzeć a widzieć to zupełnie inne sprawy.
Zaloguj się aby komentować
Co mam robić żeby mieć dużo pieniędzy?
#pytanie #pytaniedoeksperta #hejtopytanie #gownowpis
Zaloguj się aby komentować