Zdjęcie w tle
poljet

poljet

Wirtuoz
 • 14wpisy
 • 241komentarzy

Rosja okiem pułkownika fińskiego wywiadu: https://www.youtube.com/watch?v=kF9KretXqJw JP2: https://twitter.com/KorolukM/status/1633092989068222464

.
Dzisiaj ruszyły zapisy na Potyczki Algorytmiczne 2024, ogólnopolski, otwarty konkurs programistyczny.


Harmonogram

Rejestracja rozpoczyna się 1 marca 2024 o godz. 12:00.
Runda próbna startuje 5 marca 2024 o godz. 12:00 i kończy się 7 marca 2024 o godz. 23:59.
Rundy zdalne wystartują 11 marca 2024 o godz. 12:00, a zakończą się 17 marca 2024 o godz. 23:59.
Ogłoszenie ostatecznych wyników rund zdalnych nastąpi 19 marca 2024 o godz. 20:00.
Finał odbędzie się w dniach 24-25 maja 2024 w Zielonej Górze.

Warto spróbować, nawet jeśli ktoś tylko trochę umie programować. Zadania i rozwiązania z poprzedniej edycji.

Każdego, kto jest pasjonatem algorytmiki i programowania gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w XIX edycji konkursu „Potyczki Algorytmiczne”. Potyczki Algorytmiczne są najstarszym internetowym konkursem algorytmiczno-programistycznym w Polsce, adresowanym do wszystkich – uczniów, studentów, zawodowców i amatorów, bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych. W tej edycji, oprócz rozwiązań w C++, dopuszczamy także rozwiązania w Pythonie.
Rejestracja on-line do konkursu rusza już 1 marca 2024 r.
Potyczki Algorytmiczne w roku 2024 składać się będą z dwóch etapów:
● zdalnego – odbywającego się w dniach od 11 marca do 17 marca 2024 roku;
● wielkiego finału – rozgrywanego w dniach 24 – 25 maja w gościnnych progach współorganizatora konkursu, zielonogórskiej firmy Digital Technology Poland. DTP Ltd. Do finału zostanie zakwalifikowanych 20 zawodników.
Dla najlepszych zawodników czekają nagrody rzeczowe. Dodatkowo 128 uczestników otrzyma kultowe koszulki Potyczek Algorytmicznych 2024 oraz upominki-niespodzianki.

#cpp #python #algorytmy

Jak ktoś ma konto na wykopie, to może tam też opublikować.
Iknifeburncat

O kurczę zajrzę. Dzięki!

Zaloguj się aby komentować

#polityka #sejm #bekazpisu

Rzadko kiedy aktywista pisu, wysoki funkcjonariusz pisu, jest tak szczery jak pan minister Marcin Horała , w listopadzie 2023 roku, nie w rozmowie prywatnej, tylko publicznie, publicznie, w telewizji na pytanie o korupcję pisowską, o to czy ci ludzie, którzy tak się nakradli bez umiaru, czy oni oddadzą pieniądze, pan minister Horała powiedział, cytuję:
Jeżeli ktoś cokolwiek ukradł niezgodnie z procedurami, to oczywiście musi oddawać [Marcin Horała - pis]
Wiecie dlaczego tak mocno bronią tych niby procedur, tego jak powiedział minister Sienkiewicz tego zhakowanego państwa? Ponieważ dzisiaj, ten obóz byłej władzy, pis, tak rozumiem słowa pana Horały, de facto podzielił się na dwie części, ciekawy jestem gdzie pan Antonii Macierewicz znajdzie siebie: w grupie, która ukradła niezgodnie z procedurami, czy grupie która kradła zgodnie z procedurami. - Donald Tusk, Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, 17.01.2024.
Sweet_acc_pr0sa

@poljet piękne to było podsumowanie, nie zapomnę go conajmniej tydziej

dzangyl

@poljet brzmi trochę jak dobrze znane z czasów PiSu szczucie. Pytanie tylko czy z nimi można inaczej? Muszę chyba obejrzeć całe przemówienie.

marianmarcin

@dzangyl gość podaje listę faktów, więc jakie szczucie?

dzangyl

@marianmarcin "gdzie pan Antonii Macierewicz znajdzie siebie: w grupie, która ukradła niezgodnie z procedurami, czy grupie która kradła zgodnie z procedurami." - to nie jest fakt i to mam na myśli mówiąc o szczuciu.

Zaloguj się aby komentować

Reporter pisowskiej telewizji wdarł się na komendę policji przy ulicy Grenadierów i robi dymy, twierdząc że istnieje podejrzenie, że posłowie zostali uprowadzeni. Nie wiem którzy - Wąsik i Kamiński nie są posłami, a przestępcami kryminalnymi przecież.
https://www.youtube.com/watch?v=dzntyCTgJMQ

#polityka
rakokuc

Ten pełnomocnik Wąsika, z którym właśnie rozmawia dzban z pisowskiej Republiki, podejrzanie zachowawczo mówi. Gość mu zadaje jakieś pytania o białoruskie standardy i autorytaryzm, a ten się trzy razy gryzie w język zanim odpowiada, że jako pełnomocnikowi trudno mu się wypowiedzieć w tej sprawie.


Wydawało mi się, że adwokaci broniący K. i W. są jak typowe pisowskie oszołomy, a tu zdziwko.

Zaloguj się aby komentować

Druga i może trzecia (ostatnia) runda finału Champions Chess Tour Finals , Arcymistrz Magnus Carlsen przeciwko arcymistrzowi Weslejowi So. Rozpoczęcie dzisiaj o 18:00.
Transmisja:
https://www.twitch.tv/chess
https://www.twitch.tv/chess24
https://www.twitch.tv/gmhikaru albo https://kick.com/gmhikaru

#szachy
niepopularna_opinia

@poljet 26 grudnia zaczynają się mistrzostwa świata w Rapidzie i Blitzu. Jan Krzysztof Duda ma trzecie miejsce startowe.


https://worldrapidandblitz2023.fide.com/schedule/

Zaloguj się aby komentować

Coś na wieczór:

Powiedz Szeryfowi Nottingham, że w Sherwood rządzi Robin Hood. Syn Herna wrócił po swoje królestwo. Kolejne odcinki na tym samym kanale.

#robinhood #clannad #lata80 #fantasy #MichaelPraed
Helio09.

Najlepszy serial z akcją w średniowieczu oraz o Robin Hoodzie. Do dziś nie mogę odżałować zamiany pewnego bohatera

oraz faktu że nie nakręcono kolejnego sezonu

4Sfor

@Helio09. Wszystko się zgadza.

dsol17

Mi tam bardziej się podobała parodia czyli faceci w rajtuzach.

https://www.cda.pl/video/60964439b

R8Ozd25vIENpxJkgdG8gb2JjaG9kemk

Motyw przewodni z tego serialu to mistrzostwo! Na oficjalnym kanale Clannad filmik z jakiegoś powodu jest niedostępny.

https://www.youtube.com/watch?v=Y8uMvUgnpwI

Zaloguj się aby komentować

.
Na stronie głównej www.bikester.pl od kilku dni jest komunikat: UWAGA: Realizacja zwrotów nie jest obecnie możliwa! Wygląda na to, że część sklepów internetowych, a także firmy Nukeproof i Vitus po odcięciu finansowania są niewypłacalne lub ogłosiły upadłość. Sklepy nie przyjmują towaru od dostawców.

Zwroty na stronie Fahrrad.de nie są możliwe
Jak wynika z komunikatu na ich stronach internetowych, w sklepach internetowych Fahrrad.de, Campz.de, Bruegelmann.de lub Tennis-Point.de obecnie nie można realizować zwrotów zakupionych towarów „z przyczyn wewnętrznych”. Wydaje się, że istnieją poważne przyczyny tego, co ogłoszono tutaj w tak krótki i pozbawiony informacji sposób.

Signa z siedzibą w Berlinie ogłosiła na początku tego tygodnia, że utraciła dostęp do zaangażowania kapitałowego o wartości 150 mln euro od swojej spółki nadrzędnej. Firma zgłosiła poważne problemy z płynnością i rozpoczęła proces wycofywania się z giełdy nowojorskiej. W piątek ogłosiła, że przygotowuje się do złożenia w nadchodzących dniach, wniosków o upadłość różnych swoich spółek zależnych.

Niektóre z 80 sklepów internetowych:

 • Addnature.com
 • Ballside.de
 • Bikester.com
 • Bruegelmann.de
 • Campz.de
 • Chainreactioncycles.com
 • Cycles-for-heroes.com
 • Fahrrad.de
 • Ortler-rad.at
 • Padel-point.de
 • Probikeshop.com
 • Redcycling.de
 • Serious-Cycles.com
 • Tennis-Point.de
 • Tennispro.eu
 • Tennisexpress.com
 • Vermont-bikes.de
 • Votec.de
 • Wiggle.com

Także uwaga przy zamawianiu, bo może kupiony towar nigdy nie przyjdzie.

Źródła:

mute

Kurcze smutna wiadomość bo bardzo sobie chwalę produkty od nukeproof za przystępne ceny i bardzo dobra jakość. Ciekawe co teraz będzie z firmą.

#rower #nukeproof

Zaloguj się aby komentować

Zostaw to złodzieju! Zostaw to złodzieju, morderco! Zostaw to, to nie jest twoje, Kaczor zostaw to, zostaw to złodzieju, morderco! Policja! Proszę tego pana aresztować, proszę tego pana aresztować, to jest kradzież w miejscu publicznym, kradnie naszą własność. Brata zabiłeś, teraz kradniesz Polskę, złodzieju, bandyto!

„To już koniec Jarosławie!”. 162. miesięcznica. Ostatnia?

#heheszkipolityczne
kamin

@poljet że kurwa tak granatnika na komendzie nie sprawdzali.

Kurwy jedne

Zaloguj się aby komentować

Spółka skarbu państwa PLL LOT S.A zawiesiła loty do Tel Avivu narażając polskich obywateli na śmierć tylko po to by Błaszczak mógł ogłosić ewakuację przy pomocy dużych samolotów. Ja rozumiem, że jest kampania wyborcza, ale to chyba jednak przesada. Tak pis udaje, że nas chroni.

Wojsko Polskie przygotowuje się do ewakuacji Polaków z Izraela. Po naszych rodaków wyślemy samoloty transportowe C-130 Hercules.
Źródło: https://twitter.com/mblaszczak/status/1710954359020769754

Podobnie było w pandemii, gdy zamiast użyć mniejszych natowskich samolotów transportowych zapłacono 12 mln złotych za przylot DUŻEGO SAMOLOTU.

Antonow An-225, który we wtorek lądował z transportem medycznym na Okęciu, został wynajęty komercyjnie, mimo że Polska jest członkiem natowskiego systemu transportu strategicznego SALIS, a na lotniskach stoją bezczynnie maszyny LOT.

Dzień po fetowanym przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina przylocie na Lotnisko Chopina samolotu An-225 z transportem 80 ton środków ochrony medycznej z Chin w Poznaniu lądował samolot LOT-u z transportem 57 ton podobnego sprzętu. Na płycie lotniska nie było ani szefa rządu, ani ministra Sasina. Być może dlatego, że środki do szpitali zakupiła Dominika Kulczyk, a nie firmy kontrolowane przez państwo.
Źródło: Antonow An-225 zamiast tańszych maszyn w ramach NATO? Sprawdzamy przylot największego samolotu świata

Każdy może zobaczyć na https://www.flightradar24.com , że loty do Izraela odbywają się. Dołączam zrzut ekranu z Ryanairem podchodzącym do lądowania w Tel Avivie, żeby nie było wątpliwości.

#polityka
588bcfcf-78c0-47c4-80c5-b1e911a9bd9a
To_Stan_Umyslu

@poljet Niemcy i Francuzi także wstrzymali loty swoich państwowych linii do Tel Avivu. Uważam że to dobra decyzja.

bojowonastawionaowca

@poljet Domyślam się, że samoloty pasażerskie i wojskowe mają zupełnie inne procedury jeśli chodzi o lądowanie i starty i te drugie mają dzięki temu dużo większą elastyczność w korzystaniu z różnych lotnisk, więc ewakuacja nimi będzie dużo prostsza. Poza tym samoloty Lotu są leasingowane, więc gdyby coś się zadziało, to Lot musiałby pokryć koszty z własnej kieszeni, a państwo poprzez samoloty transportowe może to wziąć na siebie (ja wiem, że Lot jest państwowy, ale jednak obowiązują go przepisy o nielegalnej pomocy państwa, więc ot tak nie można w niego ładować kasy)

Jim_Morrison

@bojowonastawionaowca "a państwo poprzez samoloty transportowe może to wziąć na siebie"

A owe "państwo" to my - podatnicy.

GtotheG

@poljet czemu ich nie holuja statkami? Loty to chyba malo bezpieczne w obecnej sytuacji?

Stashqo

@GtotheG już wysyłamy statek z Gdyni, będzie za 2-3 tygodnie, trzymajcie się w tym Izraelu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

RACO

@Stashqo i komu by to przeszkadzało?

Zaloguj się aby komentować

Pojednanie kibiców Wisły Kraków i Cracowii.
Dobro Karola W. zalało kibiców zwaśnionych drużyn i doszło do pojednania. A to tylko jedno z pośmiertnych dzieł tego pana. Tak było:
Miłość Boga jest w nas, każdy człowiek to brat, pojednanie to ja!”, śpiewano podczas mszy pojednania między kibicami Cracovii i Wisły Kraków. Nienawidzący się od lat zwolennicy obu drużyn przekazywali sobie znak pokoju i deklarowali, że dla pamięci Jana Pawła II już nigdy nie podniosą na siebie ręki ani nie będę przysparzać kłopotów policji. Kilka dni później na stadionie Cracovii odbył się mecz Cracovia – Legia Warszawa. Kibice wspólnie odśpiewali ”Barkę”, ulubioną pieśń papieża.
#2137 #swieta
.
Obserwator_Z_Ramiona_RIGCZ

Huligany tydzień się nie napierdalały. No wspaniałe dzieło papierzaka.

Zaloguj się aby komentować