Tenis

21

Gem, set, mecz.

Iga Świątek odpadła bo musiała odpaść skoro została tak zdominowana.
Nie spodziewałem sie tego biorąc pod uwagę ostatni ich mecz sprzed 3 miesięcy (6-1, 6-4) ale, co widać po winnerach Iga nie była sobą a Ekaterina grała bardzo dobrze. Mnóstwo tam było płaskich szybkich piłek w część kortu w którym Igi nie było. Iga była po prostu bezsilna.

#sport #tenis #igaswiatek #igaswiatek #wta
532357ec-2fbe-4be3-abec-3108505b1c62
Sporo dziś sensacji na #australianopen
Najpierw Iga ledwo co wygrała swój mecz (przy udziale szczęścia i słabej głowy rywalki), potem Pegula koncertowo schrzaniła swój a teraz Ryba odpada po thrillerze z Blinkovą. Do tego swoje mecze przegrały Kasatkina i Raducanu.
Jeszcze brakuje by Penko jakimś cudem przegrała swój mecz (póki co jest 1:1)
#tenis #wta #sport #igaswiatek #grandslam

Blinkova obroniła sześć punktów meczowych w najdłuższym tiebreaku w grze pojedynczej kobiet w historii Wielkiego Szlema, po czym wykorzystała swój 10. punkt meczowy i po raz pierwszy awansowała do trzeciej rundy w Melbourne.
Tiebreak za 42 punkty zastąpił 38-punktowy tie-break rozegrany przez Łesię Tsurenko i Anę Bogdan zeszłego lata na Wimbledonie.
Statystyki dreszczowca (i niżej innych meczów)
c25ac34c-72fe-4edc-8ef1-b79243311903

Zaloguj się aby komentować

Właśnie obejrzałem skrót meczu Świątek-Collins i jest mi wstyd, bo w 3 secie zwątpiłem w #gowniarazpaletkom Na szczęście Iga jest lepsza niż moje czarnowidztwo. Jazda!
#tenis
517b0ead-90ef-487e-a897-e927df328836
VikingKing

@maaRcel Igusia w magnetycznej opasce dr. Leviene’a.

#gimbynieznajo

pol-scot

@maaRcel ktoś tu nie umie przegrywać

Marski88

Jak było 1-4 e końcu jakiś dobry kurs na Ige

#tenis #sport

Już dziś około godz. 22.30 rozpocznie się finał turnieju WTA Finals - turnieju, w którym gra 8 najlepszych zawodniczek sezonu. W tegorocznym finale spotkają się dwie tenisistki, które nie straciły seta przez cały turniej - Iga Świątek oraz Jessica Pegula.

Iga Świątek w półfinale zmierzyła się z aktualnym numerem 1 rankingu WTA - Aryną Sabalenką i wygrała z nią w świetnym stylu

Jeśli Iga wygra dziś w finale to tym samym na koniec sezonu przegoni punktowo Sabalenkę i ponownie obejmie tron liderki.

Transmisja: od 21 studio w Canal + Sport, o 22.30 początek meczu finałowego Świątek - Pegula.

254ec298-5916-405e-9203-ac084be3d111

Iga wygrała, Magda Fręch również, późnym wieczorem trzymamy kciuki za Magdę Linette i będzie dobra pierwsza runda US Open, jutro swój marsz (oby jak najdłuższy) zaczyna Hubert

Tymczasem dla nostalgii foteczki z okolic nowojorskiego turnieju sprzed 8 lat:

#tenis #usopen #sport
4960459b-e5c8-438e-92ea-5f22e082672f
061ea6d3-483f-4198-8306-42e5606347e4
Loczek18

Dlaczego Tenis nie jest sportem narodowym?

zboinek

@Loczek18 po malu sie staje ale sukcesy odnosimy w rozgrywkach singlowych i na tym skupia się cały hype wokół tenisa. Na osobistościach. Mistrzostwa świata są raczej tylko jakimś tam dodatkiem. A po 2 przecież w takich miedzy krajowych rozgrywakach nie mamy jakiś super sukcesów

Loczek18

@zboinek (g)Iga(chad)>lEWANFRAUDSKI

Cos musialo mnie ominac (nie mowie o wojnie :P) ale dlaczego BBC nie pokazuje flagi ruska? Nikogo nie bronie, po prostu nie rozumiem tej cenzury, skoro dopuscili ruska do gry to po kiego usuneli flage?
#tenis #wimbledon #uk
daf59d02-7473-4a6a-939a-7e4855b51fee
onlystat

@bacteria nie tylko BBC. Całe WTA i ATP dopuściło rusków i bialoruskow do grania pod warunkiem, że będą grali bez flagi.

Dodatkowo wimbledon wymógł aby ruscy podpisali oświadczenie, że są przeciw wojnie

bacteria

@onlystat O! Dzieki za info, dobrze wiedziec.

Today

@bacteria rok temu na bank już bez flag grali

onlystat

@Today rok temu nie grali w ogole na Wimbu ofc

Wannasauna

Przeciez tak sie robi jak sa kontrowersje zwiazane z narodem, tajwan tez bez flagi na olimpiadach itp.

Brawo Iga! Bardzo ciężki, wyrównany mecz
#tenis
dbbf1d9c-de59-4ff0-bfca-800617dbcf4f
mute

22-letnia Iga Świątek jest najmłodszą zawodniczką, która zdobyła cztery tytuły wielkoszlemowe w singlu kobiet od czasów Sereny Williams (US Open 1999, Roland Garros 2002, Wimbledon 2002 i US Open 2002).

vredo

Jeśli finał nie byłoby wyrównany to co by to świadczyło o turnieju? Ojejku, oglądałem "gówniarę z paletką" z zapartchym tchem.

kodyak

Dziwny to był mecz tzn ta Czeszka grała strasznie ryzykownie w każdej sytuacji co wprowadzało sporo chaosu od 2 seta bo się jej udawało lub nie ( mnóstwo przełamań)

Symtpomatyczne było też zakończenie niewymuszonym bledem

Po pierwszym secie widać było że jak zagra na spokojnie to z Iga nie miała szans