Myślicie, że długo zajmie, aż lapki z RTX4080 będą dostępne w pułapie do 8 tys?
#pcmasterrace #komputery #pytaniedoeksperta
Myślicie, że długo zajmie, aż lapki z RTX4080 będą dostępne w pułapie do 8 tys?
#pcmasterrace #komputery #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Trochę #hydraulika trochę #remontujzhejto - ktoś mógłby mi wyjaśnić budowę tego syfonu od wanny? Po co on ma jakby dwa odpływy?
Bo zneziona fajna wanna, a w zestawie taki wynalazek
#pytanie #pytaniedoeksperta #remont

Zaloguj się aby komentować
przechodził ktoś ze swoim dzieckiem tzw. "bunt sześciolatka"? Zaczęło się jakoś 2 tygodnie temu, głównie w przedszkolu i co drugi dzień dostaję skargi. Normalnie jeszcze trochę, a policja mi go do domu z przedszkola przywiezie
#rodzicielstwo #dzieci #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
czy ktoś z Was może widział gdzieś PCB na którą wchodzą 3 dyski nvme i jako całość podłączane po usb do kompa?
#chinskiecuda #diy #pytaniedoeksperta #elektronika #komputery #raspberrypi
@radek-piotr-krasny szukaj "stacja dokująca", albo po angielsku "4 bay nvme" - nieparzyste liczby rzadko są w świecie IT. Tutaj pierwszy strzał - UWAGA, nie analizowałem co to jest, jakie ma transfery i zgodność z gniazdami M.2 Sata/NVME, bo tutaj trzeba uważać! https://pl.aliexpress.com/item/1005006698416598.html?src=google
Zaloguj się aby komentować
Odnośnie tematu z rondem w gorących, też mam rondo, które mnie zastanawia. Kto ma pierwszeństwo, niebieski czy czerwony? Z jednej strony niebieski wjeżdża na rondo, ale gdy czerwony musi zmienić pas, niebieski już na tym rondzie jest na pasie niebieskiego. Jeżdżę tak, że jako czerwony mam pierwszeństwo, ale w przypadku stłuczki hgw…
#pytaniedoeksperta #ruchdrogowy


Skąd Wy macie prawo jazdy? Przecież to mini rondo typu turbo - tam jest wyraźne wszystko opisane na asfalcie. Niebieski jedzie cały czas swoim pasem, jeżeli czerwony nie zasygnalizował zmiany pasa i mija linie jednostronnie przekraczalną to niebieski może wjechać na rondo, omija je bez zwracania szczególnej uwagi bo ma swój pas od wjazdu do zjazdu ze skrzyżowania. Mało precyzyjne pytanie bo nie wiadomo kto gdzie jest i czy czerwony sygnalizuje.

@travel_learn_wine Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie, bo oznaczenia są zjebane. Jak na połowie rond w tym kraju, jakby k⁎⁎wa się nie dało tego ustandaryzować, to każde miasto se maluje te szlaczki jak im się podoba. A ustalmy że orły to tam nie pracują.
Wszystkie odpowiedzi są poprawne, a policja może uznać winę obopólną i nara. Ja natomiast bym na miejscu niebieskiego nie wjeżdżał gdyby ktoś jechał z lewej, nawet bez kierunkowskazu.
Zaloguj się aby komentować
#inpost #kurier #pytaniedoeksperta
Wiadomo wszyscy kochają InPost i jest to moim zdaniem jedna z niewielu od kilkunastu lat rzeczy wymyślonych w tym kraju która realnie zmieniła moje życie na lepsze, ale myślę też jak pozytywnie to zmieniło życie kurierów którzy już nie muszą ciągle dzwonić do ludzi albo umawiać się z jakimiś dzbanami/dźwigać paczek na 4 piętro tylko sobie ustaną pod paczkomatem, wyładują swoje i jadą dalej. Oczywiście wiem że InPost dostarcza też pod konkretne adresy, jednak samo istnienie paczkomatów potrafi odciążyć kurierów którzy sobie wypakują na spokojnie paczki. Może ktoś z Was tam robi/robił i się wypowie?
Zaloguj się aby komentować
Jestem na etapie zakupy pakietu kości ram 2x 16GB. Na dddr4, bo upgraduje kompa. Wrzesień czas zmian. Jakie firmy bądź modele polecacie. Dobeze by były z wysokim traktowaniem min. 3000MHz. Opóźnienie to drugorzędna sprawa. Oglądam właśnie GSkill z Royal 4400Mhz, ale nie wiem jak u nich z awaryjnoscia. Do tej. Pory miałem kości Fury 2x8GB. Sprawdzałem na passmarku ale niektóre są już niedostępne tak jak od corsaira naprzyklad albo są z roku 2022 i niedostępne w sprzedaży #pcmasterrace #ktopytaniebladzi #komputery #pytanie #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Co byście zrobili, gdyby oszukano Was w salonie Plus GSM? Pracownik na miejscu w skrócie doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia majątkiem. Przyszedłem do salonu z następującym zadaniem: przenieść numer z nju do plus, przepisać z mamy na mnie, dołączyć go do mojej obecnej taryfy Rodzina+. Na miejscu zapewniono, że wszystko zrobią, jednak numer przeniósł się na oddzielną taryfę i założono konto mojej mamie z abonamentem na 12 miesięcy. Doliczono opłatę aktywacyjną, a cesję jak się okazuje podpisałem dopiero parę dni temu. Także niby 2/3 załatwione, ale reklamacja w plusie została odrzucona i w niej stwierdzono, że numeru nie można przepisać i decyzja jest ostateczna, bez odwołania. Na infolinii zaproszono mnie do sądu, jeśli mi się nie podoba. Pracownik niby coś jeszcze kombinuje z udostępnieniem jakiejś taryfy, ale nie wiem o co konkretnie chodzi.
Sprawa wygląda teraz tak, że miałem zrezygnować z 3 numeru w taryfie a na jego miejsce miał wskoczyć przenoszony. Nie muszę wspominać chyba, że teraz przeniesiony ma swój abonament za 40zł, a ja nadal mam 85zł swojego + jeden numer nieużywany.
Nie wydano mi mojej kopii umowy (w zasadzie mamy). Zrobiono to dopiero 2,5 msc później.
Do głowy przychodzi mi jedynie policja lub UKE.
#afera #pytanie #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Papa chce kupić sobie nowszy telefon. Jako "młody, co się zna" zostałem wytypowany na decyzyjnego, ale tak naprawdę się nie znam, więc lekki problem. Pomożecie?
Jak na razie wybrał sobie z allegro:
Motorola Edge 40 Neo 5G 12/256 GB
Sony XPERIA 10 VI 8 GB / 128 GB 5G
Na pewno będzie dzwonił i pisał smsy/mmsy z niego, słuchał muzyki, raczej nie będzie korzystał z neta. Jak tak oglądam je po opisie, to są bardzo zbliżone, motorola tylko bazuje na grafice mali i ma ekran edge. Sony jest nieco mniejszy.
#technologia #smartfony #telefony #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
> zostałem wytypowany na decyzyjnego, ale tak naprawdę się nie znam,
najsampierw wyprowadź go z błędu
ku własnej wolności ducha, a potępieniu
ja z obozu motoruwy, ale tam już trzeszczy za bardzo
do muzyki ma słabą baterię
zdjęć nie zrobi absolutnie żadnych w porównaniu do xperii, choć mms skompresuje .img na max jaki tylko się duda
co do xperii, to oby miał fart i egzemplarz jaki dostanie nie spieprzył się zbyt szybko
xperie to top najawaryjniejszych słuchaw
i wracamy do pkt1: po c⁎⁎j się dajesz wciągać w mieszanie fiutem w gnojowicy? (´・ᴗ・ ` )
@macgajster ja mam prywatnego Samsunga a służbowego Motorolę i w Motoroli wkurza mnie kolejność przycisków nawigacyjnych na dole. Są odwrotnie niż do tej pory miałem w poprzednich telefonach. Niby mała rzecz, ale wkurza bardzo podczas używania. Także myślę że musisz zwrócić uwagę na to żeby z nowego telefonu korzystało się podobnie jak z poprzednich.
Zaloguj się aby komentować
Jako,ze dzisiaj jest normalna niedziela,a nie z zakazem handlu( jakim cudem to dalej dziala to ja nie wiem) to szybkie pytanie do hejtowiczow:
Macie jakies zakupowe fetysze,jakies produkty,ktore jak widzicie ze sa w przecenie( w promocji,reklamowane,z przekreslona cena,itede)to kupicie zawsze,niezaleznie od tego czy sa wam potrzebne lub tez nie?
Ja taki mam: sa to wklady do zniczy xD
I dzisiaj tez kupilem...
#zakupy #niedzielahandlowa #pytaniedoeksperta

@pszemek
Od jutra w aldi ma byc 4,99 zl za litr. Nie wiem czy to duzo czy malo,ale cena jest niezalezna od ilosci.
@cebulaZrosolu
Pamietam jak rok temu kupilem Babci 15 kg cukru,bo byl w jakiejs ekstremalnej przecenie- dostalem opiernicz,ze za malo xD
W szafie dalej jest z 11 opakowan xD
@vredo
Wodke ostatni raz pilem w zeszlym roku,a jak wypije ze trzy piwa w miesiac to jest duzo
Po swietach bozonarodzeniowych tak sie porobilem,ze juz nie mam sily pic alko( i to po bardzo malej jak na mnie ilosci),emerytura.
A na studiach czy za czasow pierwszej pracy potrafilem walic w opor calymi dniami( tzw. cugi).
Moze to i lepiej,ze zdrowia do wodki juz nie mam...
Zaloguj się aby komentować
Czego? Kogo? Gołebi? Szczurów? Żuli?
#pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
Mam zagadkę: x lat temu, jeszcze na wypoku, nabyłem odlewkę Acqua di Gio. Odlewka jest opisana skrótem ADGPSB. Ktoś z was, moje olfaktoryczne świry, jest w stanie odszyfrować jaką wariacje Acqua di Gio posiadam? Chciałbym dokupić bo mi fajnie leży jako niewymagający letniaczek, a nie wiem co mam, bo pamięć o tym zakupie się zatarła. W ogóle najpierw strasznie mnie męczył ten zapach a teraz się polubiliśmy.
#perfumy #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Jaki laptop do gier byście teraz polecili? Wyleciałem z rynku już 7 lat temu, kiedy kupiłem MSI i byłem turbo zadowolony, no ale już nie wystarcza.
Słyszałem o problemach z intelami, nowe karty graficzne nic mi nie mówią, nie wiem ile mocy potrzeba na nowe tytuły.
Dla mnie zawsze było najważniejsze, żeby najnowsze GTA poszło na maksymalnych ustawieniach. Wtedy wydałem 5,5k i osiągnąłem ten cel z GTA 5. GTA 6 nie ma, więc trudno przewidzieć, ale w co byście celowali?
#gry #pcmasterrace #komputery #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Jak to jest możliwe przy temp -42 bo wiadomo, że przy takiej wysokości zapewne tyle jest , tworzy się burza i pilot centralnie wlatuje i 0 reakcji aby ominąć nie czaje
https://youtu.be/Eudvu51_X6M?si=hrcxIcT76uZSCq-l&t=1131
#katastrofylotnicze #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Ktoś mi może wyjaśnić tak łopatologicznie, dlaczego akcje Polenergii (PEP) poza jakimś wyjątkowym dniem w tym tygodniu, są na minusie non stop odkąd otworzyłem pozycję?
Mam 28 akcji w #ikze #bossa. Nie jestem ekspertem i generalnie poza #etf na złoto i S&P500 kupiłem trochę akcji z powodu "wydaje mi się" ten PEP, a inne bo te firmy są "too big to fall" (PZU, Orlen).
Firma Kulczykowej "wydaje mi się" powinna być na plus. Czemu? Powiększają portfolio projektów #oze jako właściciel albo deweloper,weszli w polski #offshore.
Czego taki prosty człowiek jak ja nie wie, a powinien wiedzieć a propos PEP?
#gielda #pytanie #pytaniedoeksperta
Edit :.PEP nie była na plus jeden dzień. To Columbus zaczął mi się pokazywać na zielono.
To że jakaś firma jest too big to fail to nie oznacza że będzie miała wysokie ceny akcji, albo nawet zachowujące się normalnie.
Wystarczy porównać nasze indeksy od początku by zobaczyć że jest to giełda bananowa i za sukcesami gospodarczymi nie idzie wzrost giełdy.
U nas nie ma kultury inwestorskiej, nie inwestuje się na giełdzie bo ludzie wolą kupować nieruchomości.
Także polskiej giełdy to bym jak już uzywał do krótkoterminowej spekulacji a nie ładował do IKZE.
Zaloguj się aby komentować
Polecicie jaki model płyty indukcyjnej wybrać? Najbardziej zależy mi na cichej pracy, i łączonych polach grzewczych. Wcześniej miałem Amicę i szumiała dość głośno.
#pytaniedoeksperta #gotujzhejto
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Jaki telefon jest obecnie najlepszy na rynku? Miałem ostatnio 15 Pro Max, ale dostałem zwrot kasy na gwarancji i może czas na coś nowego nie od jabłuszka
#telefony #pytaniedoeksperta #apple
Zaloguj się aby komentować
jak myslicie, jak bardzo powinny wystawac ponad ekran krawedzie case'a telefonu, zeby skutecznie chronic ekran przed upadkami? czy to powinny byc sporo wystajace krawedzie, czy tak dlugo, jak wystaja chociaz troche to bedzie git (bo jak upadnie na plaska powierzchnie to i tak i tak wystaja, a spadajac na nierownosc i tak uderzy ekranem bezposrednio)
mam dwa case'y - jeden ma wysokie krawedzie wokol ekranu, ale sa niewygodne w uzyciu, a drugi ma niskie i jest wygodny, ale boje sie, czy na pewno zabezpieczy telefon (krawedzie wystaja pewnie ponizej 0.5mm ponad ekran)
#pytanie #smartfon #pytaniedoeksperta
@LondoMollari dobry pomysl na benchmark, dzieki!
generalnie to case, ktorego krawedzie wszedzie wokol ekranu sa wyzsze, to niewygodnie mi sie go uzywa, bo mam androida i "wstecz" robi sie gestem przeciagajac kciukiem od krawedzi ekranu. zawsze wtedy zahaczam kciukiem o krawedz case'a, przez co jest podrazniony i ogolnie rzecz ujmujac - nieprzyjemnie sie go przez to uzywa. a jednoczesnie boje sie, ze jesli wezme case z mniejszymi ramkami, to przy upadku zepsuję telefon
Zaloguj się aby komentować
Pytanie dwuczęściowe dot. dwóch wyświetlaczy:
1. Czy monitor w tej cenie o tych parametrach jest wciąż wart uwagi w kategorii do 550 złotych?* (IIYAMA G2445HSU-B1)
2. Czy to tylko wrażenie że oba wymienione w poście modele są kute na jedno kopyto i niemalże identyczne parametrami? (iiyama (...) versus LG 24MP60G)
Korzystałem w biurze do pracy z LG 24MP60G i bardzo dobrze go wspominam. To nie był jedyny monitor, ale mając do wyboru 3 budżetówki z 2021 roku to LG robiło wrażenie mniej męcząc oczy od analogicznych Lenovo.
#monitory #LG vs #iiyama ? #colepsze
#pepper #pytaniedoeksperta
Nie widzę większych różnic i kusi mnie kupić taki do szafy "w razie czego". FHD zupełnie mi wystarcza.



@Heheszki jeśli chodzi o monitor do excela to kupisz coś lepszego i tańszego.
Poleasingowe EIZO. Jako, że to nie są nowe projekty any same nie są nowe to nie ma co się spodziewać idealnego podswietlenia. Nie nadają się do grania, filmy przeciętnie na nich widać.
Ale one są to siedzenia przed nimi i klepania excela.
https://amso.pl/pol\_m\_Produkty\_Monitory-poleasingowe\_Producent\_Monitory-EIZO-2800.html
@Roark @CzosnkowySmok @otoczenie_sieciowe bardzo Wam dziękuję bo zaczynam nabierać pojęcia, a co do światła to fakt jest taki, że nie mam pomieszczenia na wyłączność i postępują z nim bardzo niefrasobliwie - bywa że co pół godziny muszę oblecieć i zgasić trzy panele 2800lumen w tym jeden nad wspólnym stanowiskiem pracy. Jak nie koleżanka z naprzeciwka "ma za ciemno" do wystawienia kilku faktur to inna kawka wymaga dawania po gałach. Z grubszymi tabelami zdarza mi się czekać do wieczora, aż kobity pójdą w piii.eeee.lesze- domowe albo zabieram się z tym do domu i klepie na starym dell 17. Teraz pracuję tam na jednym LENOVO 23,8" D24-20 , nie ma tragedii, ale faktycznie nie jest zbyt wyraźnie na moich ustawieniach...
Zaloguj się aby komentować