Dziś był spływ kajakowy a wczoraj bunkry i ponad 100 km po leśnych duktach drawieńskiego PN, fajnie jest legalnie pojezdzić po parku narodowym. A I dziś jak burżuje śpimy na polu namiotowym i zaraz bierzemy ciepły prysznic a potem sauna nad rzeką Drawą. Wiewiórka nam orzeszki ziemne kradnie 🤣
Przypomniałem sobie, ze chciałem jeszcze jedno ciekawe miejsce Wam pokazać, które zwiedziałem podczas tegorocznych wakacji. A mianowicie chodzi o Park Narodowy Durmitor i kanion rzeki Piva w Czarnogórze. Obszar ten leży w północnej części kraju i obejmuje niezwykle malowniczą drogę P14
Jeśli kiedykolwiek będziecie mieli okazję, koniecznie odwiedźcie to miejsce!
@Rzeznik oj tak, byczq, polecam również. Dodam tylko jeszcze, że pod tą górką na twoim zdjęciu mieszka w sezonie taka parka pasterzy, co sprzedają tradycyjnie robione świeże sery.
jedne z piękniejszych i najdzikszych gór w których byłem! Robiliśmy dwudniowy trekking z noclegiem w górskiej chacie (taki schron górski). Oznaczenia szlaków, resztki śniegu i kiepskie mapy powodowały duże problemy - raz otarliśmy się o śmierć przez to XD Ale udało się i jestem z wami
Brno położone w Republice Czeskiej bardzo mnie oczarowało. Miasto jest ciekawe pod każdym względem, piękna i zadbana architektura, nietuzinkowe podziemia i ciekawe wydarzenia kulturalne. To miasto żyje. Brno odwiedziłem na początku sierpnia i z podróży przygotowałem film, na który serdecznie chciałbym Was zaprosić. Brno jest ciekawą opcją do odwiedzenia zarówno podczas dłuższego spaceru, gdy przejeżdża się obok, jak i na weekendowy wyjazd.
@antekwpodrozy jako ciekawostkę dodam że w Brnie jest bunkier który działa też jako hostel. Raz tam spałem z ciekawości ale nie polecam na więcej niż jeden dzień bo jednak śmierdzi stęchlizną w środku
Największy i najstarszy Mamutowiec olbrzymi w Polsce, sprowadzony w 1853 roku z Kalifornii. Skurczybyk wygląda jak Sosna na sterydach w bojowej wersji.
@yoowki na tych zdjęciach wygląda jak zwykła sosenka i pewnie w polskich warunkach taki jest. To już widziałem większe i grubsze giga sosny, jedna taka rosła obok mojego domu rodzinnego.
Dziś w programie Hydrierwerke Police. Klimat iście postapo. Wyziewy z pobliskich zakladów chemicznych aż dusiły. Do tego mnóstwo gruzu. A na koniec już spokój i cisza nad jeziorkiem. Wincyj zdjęć w komentarzach.
Cześć, szykuje się do zakupu namiotu dachowego, możesz dać jakieś rady w tym kierunku ? na co zwrócić uwagę, jaka firma, jaka szerokość itp. Czy zakładnie namiotu na dach wymaga dwóch osób ? Czy jest proste ?
Wczorajsza podróż przebiegła pod znakiem bunkrów i urbexu, na koniec była baza w dziczy z prywatnym pomostem za to bez zasięgu, na kolację czilikonkiełbasa. Dziś ruszamy dalej... Stay tuned.
Wyjechałem z różową na mini podróż poślubną do Aten. Między mieszkaniem w którym mieszkam a mini nocnym sklepem 50 metrów dalej, minąłem +-10 helupiarzy. Mam też wannę z hydromasażem z której można patrzeć przez okno, i z tej strony na ulicy tylko 3 widać xD Zapowiada się niezły wyjazd xD #gownowpis #podroze #podrozujzhejto
Figlarne są, radiant niby między Cassio i Perseuszem, a te mendy potrafią się pojawić hektar dalej w losowym kierunku, ciężko sfocić bez szerszego kąta, ale obserwuje się fajnie, powo.
Dojechaliśmy, oczywiście na klominie pobladzilem i pojechałem na skróty. Koleiny były takie łafne po STARach ale się udało tylko sprężyna wypadła z gniazda ale już włożona. Teraz już ognisko rozpalić i czil.
Niva szykuje się do urlopu. Poczyniłem pewne zakupy i teraz robię selekcję, bo trochę mi się szpeju nazbierało. Czerwona skrzynka na narzędzia zostanie zastąpiona bezową torbą, duże pudło zamieniam na czarny organizer. Teraz to wszystko trzeba upakować z sensem.