Taktyczna ewakuacja z Warszawy
Jak to jest, że jak mam wylosowaną miejscówkę w pociągu, to ZAWSZE jadę tyłem? Oni mi to do inicjałów przypisali czy co?
#podrozujzhejto #pkp

Taktyczna ewakuacja z Warszawy
Jak to jest, że jak mam wylosowaną miejscówkę w pociągu, to ZAWSZE jadę tyłem? Oni mi to do inicjałów przypisali czy co?
#podrozujzhejto #pkp

Zaloguj się aby komentować
Nie umierajcie za Polskę.
Żyjcie dla niej.
Uczcie się coraz lepiej, pracujcie coraz wydajniej. Bądźcie mili dla współobywateli i gości. Rozwijajcie się.
Podróżujcie reprezentując godnie nasz kraj i wracajcie z nowymi pomysłami jak poprawić naszą codzienność. Nie dajcie się ksenofobicznej polityce izolacji i mitom męczeńskim. Obserwujcie co działa lepiej, a co gorzej i co można przenieść na rodzimy rynek.
Nie umierajcie za Polskę. To sk⁎⁎⁎⁎syny po drugiej stronie mają umierać. Wy macie zwyciężać i zostawić naszym dzieciom lepszy kraj niż nam zostawili nasi ojcowie.
#11listopada #swietoniepodleglosci #polska #podroze #podrozujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Był ktoś w Maroko? wybieram się za miesiąc i szukam ciekawych miejsc do noclegu / zwiedzenia pomiędzy Marrakechem a Agadirem.
#podroze #podrozujzhejto
Zaloguj się aby komentować
Tego dnia postanowiłem wybrać się na malowniczy szczyt Punta Giràdili, który wznosi się na wysokość 732 metrów nad poziomem morza. Trasa prowadząca na ten szczyt to część legendarnego szlaku Selvaggio Blu, uważanego za najbardziej spektakularny i wymagający szlak trekkingowy na Sardynii.
Swoją wędrówkę rozpocząłem od niewielkiego parkingu w niesamowicie pięknym miejscu. Pogoda dopisywała, aż za bardzo, a mnie czekało około 7 kilometrów marszu w jedną stronę. Z uśmiechem na ustach i plecakiem wypełnionym swoimi gratami ruszyłem przed siebie, powoli przemieszczając się po zboczu góry i kierując coraz to wyżej. Słońce dawało się we znaki coraz bardziej – ok. 27 °C w cieniu, a ja szedłem na otwartej przestrzeni, powoli pokonując przewyższenia i ciesząc się otaczającym mnie widokiem. Szlak ciekawy, zróżnicowany, ale miejscami dość odważnie poprowadzony, więc trzeba bardzo patrzeć pod nogi. Po drodze mijałem wypasające się wszędzie kozy, co jakiś czas przechodziłem przez bramki, które należy zamykać za sobą, oraz mijałem grupy schodzących z góry turystów. Były to dwie zorganizowane grupy, które wyruszyły wcześnie rano, aby uniknąć spaceru w pełnym słońcu – amatorzy. Oczywiście z przewodnikiem i oczywiście z bardzo chamskim zachowaniem. Pomimo wąskiego przejścia, na którym już byłem, nie zatrzymali się, aby mnie przepuścić, i mijaliśmy się, mając przepaść pod stopami.
Idąc dalej, robiło się coraz ciężej i coraz cieplej.
W kilku miejscach udało się znaleźć miejsce z cieniem na odpoczynek, ale powietrze stało w miejscu i miałem uczucie siedzenia w zamkniętym piekarniku.
Będąc już w wyższych partiach, szlak robił się coraz trudniejszy, a jego oznaczenia prowadzące na szczyt coraz bardziej mylące.
Z czasem pojawiły się pierwsze podmuchy wiatru, a wraz z nimi zaczęły pojawiać się chmury, które delikatnie zaczynały zasłaniać błękitne wody Morza Tyrreńskiego. Szedłem przed siebie, skupiając się na każdym kolejnym kroku, ponieważ zwietrzałe wapienne skały były bardzo szpiczaste i ostre niczym noże. Szło się ciężko, a szlak przestawał istnieć. Do tego po chwili wszystko zakryły chmury i szedłem trochę na ślepo.
Wiedziałem tylko mniej więcej, w którym kierunku mam się przemieszczać. Po pewnym czasie dotarłem na szczyt, ale zamiast rozległego widoku na całe wybrzeże, stałem w chmurach. Na zdjęciu widać chmury pode mną zasłaniające ponad 730-metrową przepaść. Na szczęście kiedy odpoczywałem na górze, chmury się lekko rozwiały, a ja mogłem zobaczyć chociaż po części to, po co przyszedłem.
Całość zajęła mi 8 godzin, w trakcie których pokonałem ponad 15 kilometrów.
To był dobry dzień
#sardynia #podrozujzhejto




Zaloguj się aby komentować

Cześć,
Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o stanięciu na najwyższym wulkanie w Europie, to koniecznie sprawdź mój najnowszy artykuł o zwiedzaniu Etny! Właśnie wrzuciłem na bloga szczegółowy przewodnik, w którym odpowiadam na wszystkie pytania, jakie możesz sobie zadać przed wyruszeniem na tę wyjątkową...
Nie wiem jak w innych państwach azjatyckich, ale wiekszosc koreanskich aut ma takie smieszne gabeczki na drzwiach (pewnie od nowosci), zeby ich nie poobijac.
#podroze #podrozujzhejto #ciekawostki

Importowalem niedawno pare kijanek i hyundai z Korei i połowa miała gąbeczki. Mam jeszcze 4 gąbki więc gdybys bardzo chcial..
Ot, nieco inne podejscie do dbania o otoczenie. Koreancy mają kolektywne myślenie o dobru wspólnym i duże zaufanie do siebie. Zaufanie bierze się m.in z myślenia o innych na równi z myślenia o sobie. Nie tylko "ja" "ja" "ja" jak w pewnym kraju, w którym ostatnio cymbal tlukl mi w auto kiedy wysiadal (nic nie powiedzialem, zdarza sie) i kiedy wsiadal (tu juz mnie zalaczyl). "Oj, nie widzialem".
Zaloguj się aby komentować
Tenk ju, tenk ju ;) i zadne airhelpy i inne gownocwaniaki nie sa potrzebne.
#podroze #podrozujzhejto #bartekwdupie #barteknamorzu

Zaloguj się aby komentować

W Zamku Żupnym w Wieliczce od 30 października 2024 r. aż do 2 lutego 2025 można podziwiać wystawę „Jaki znak Twój? Czyli o identyfikacji wizualnej w dawnych wiekach”, prezentującą ponad 100 wyjątkowych obiektów z 15 instytucji świeckich i kościelnych. Opowiada o niej jej kurator dr Mateusz...
zainspirowany wpisem @bojowonastawionaowca poszedłem se zmacać trąbę pod okiem eksperta
każdemu polecam, pamiętajcie żeby robić to jak najbardziej etycznie
https://www.hejto.pl/wpis/drodzy-panowie-drogie-panie-niespodziewanie-zaczal-sie-juz-listopad-a-jako-ze-na
#podroze #podrozujzhejto #movember #tajlandia #macanietraby

Zaloguj się aby komentować
Szlak The Great Glen Way (Z Inverness do Fort William w Szkocji)
Jeśli kojarzycie to rok temu przeszedłem szlak wzdłuż Muru Hadriana w Anglii o długości ponad 130 kilometrów, a w tym roku wspólnie z tym samym kolegą postanowiliśmy spróbować sił w Szkocji. Wyzwanie było trochę prostsze, gdyż sam dystans był o wiele krótszy. Pierwotnie podzieliliśmy przejście na 4 dni, żeby odcinki były w miarę krótkie, ale z powodów logistycznych zdecydowaliśmy się połączyć dwa pierwsze odcinki w jeden i dzień dłużej zostać w Inverness zwiedzając bardziej okolicę.
Ostatecznie podzieliliśmy szlak na 3 dni na następujące dystanse:
Pierwszy dzień to największa wyrypa przejście z Inverness do Drumnadrochit o łącznej długości 34 kilometrów. Google Maps twierdziło, że będzie to około 30 km, a aplikacja All Trails jakieś 27 km. Najwyższy punkt na trasie miał ponad 300 metrów, a sam szlak był bardzo przyjemny i widokowy.
Dzień drugi to przejście z Drumnadrochit do Invermoriston. Dystans 24 km był tożsamy z odległością w innych miejscach, ale byliśmy trochę zmęczeni po pierwszym dniu. Sam szlak też miał najwyższe przewyższenie o wysokości nieco ponad 300 metrów, ale najbardziej w kość dało ostatnie zejście do Invermoriston.
Dzień trzeci to przejście z Invermoriston do Fort Augustus i był to najkrótszy odcinek o długości zaledwie około 11 km. Planowaliśmy iść górnym fragmentem, ale okazało się, że z powodu leśnych prac jest on zamkniętym, więc przejście miało miejsce bardzo prostą ścieżką bez większych podejść.
Na końcu dotarliśmy do Fort Augustus, które jest położone w południowej części jeziora Loch Ness. Miasteczko jest niewielkie, ale położone jest nad Kanałem Kaledońskim i znajduje się w nim 6 śluz, podobnie jak ma to miejsce w Fort Wiliam.
Sam szlak ma 125 km, a my pokonaliśmy nieco ponad połowę.
#antekpodrozuje #podroze #podrozujzhejto #turystyka #wakacje #wielkabrytania #szkocja #inverness #ciekawostki #zainteresowania
-------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz, żebym Cię wołał w przyszłości, to zostaw piorun pod odpowiednim komentarzem poniżej





Wywołuję obserwujących i zainteresowanych:
@IceXXX @mrololl @Kolej_na_drony @jordan @lluke @Ralfralf @Gruby @robaczek @Anabel2023 @SzaloneWalizki @mateoaka @Wobiektywie @Rudeiczarne @places2visit.pl @lukasz-piernikarczyk @Grubas @polaczkropki @Atarax @Dzikie_oregano @Boltzman @kbk @Lemmy @schweppess @4Sfor @dybtas @DOgi @dasistfubar @Nirvash @Geratius @Kruczek555 @Sofie @gaga262 @Patalizator @mikeku @SuperSzturmowiec @gingerowl @Parowkowy_Skrytozerca @Venfi @Roci @krzysztof-k-d @Duvel @Misiasio @Lime @kejdzu @Sorokawojcie.ch @Atexor @Huxley @Warus @Damdzior @_wojti @bbwieli17 @shack_my_kak @cyberpunkowy_neuromantyk @tyci_koks @Wlacza @3cik @alaMAkota @Roche @Barabarabasz7312 @e5aar @zuchtomek @Lawyerish @razALgul @Lurker69 @konto_na_wykop_pl @anervis @Ewcias @koniecswiata @Dzban3Waza @Minotaur_Kebabowy @AndrzejZupa @wozny87 @cejaczek @Icon_of_sin @SzwarcenegerKibordu @Jarosuaf @ddhadq @Farmer111 @Villdeo @Pawelvk @Maciej_Amadeusz @mahoney @Odczuwam_Dysonans @Buendia @stimmhorn @ataxbras @m-q @Bukuria @Tino @meinigel @bagela @suseu @ovoc @rakokuc @Koloalu @Bjordhallen @bielak1212 @Cybulion @Kulfi_89 @lucabianco @Berdonzi @Taxidriver @szymek @nazwa_uzytkownika @Siejek @Tyglys @cyber_biker @epsilon_eridani @teetx @Rudolf @BND @oromek @Wojciechpy @HerrJacuch @Chunx @galencjusz @Arxr @ismenka @adamec @travel_learn_wine @bzyk260 @Pouek
@antekwpodrozy Piękna trasa! Byliście w październiku? Ja we wrześniu skończyłem rozpoczęty w zeszłym roku Cape Wrath Trail - tym razem ~220 km ze Strathcarron do Cape Wrath. Biorąc pod uwagę przejście West Highland Way na przełomie 2016/17 mam już w nogach pamrawie 500 km z Glasgow do Cape Wrath :)
Niestety we wrześniu midges wciąż w pełnym rozkwicie, ale za to szczęście do pogody miałem niesamowite, na 8 dni tylko drugiego lało całe popołudnie, trzeciego kilka przelotnych opadów, poza tym prawie cały czas bezchmurnie! :)
Zaloguj się aby komentować
W Krainie wygasłych wulkanów... Wąwóz Siedmicki ze strony mniej znanej.
#nivaznegdziedroga
#podrozujzhejto





Zaloguj się aby komentować
@Greenzoll za kazdym tripem wyklinam na moj ku⁎⁎⁎⁎ko ciezki plecak. Zabieram wylacznie najpotrzebniejsze rzeczy + prowiant a skurwiel ponizej 25kg to nie zejdzie chyba nigdy xD oczywiscie, gdybym nie uzywal wylacznie wojskowych rzeczy (jedynie hamak i tarp nie wojskowy) to pewnie oszczedzilbym pare ladnych kilo, ale skompletowanie calego mojego wyposazenia lacznie z plecakiem kosztowalo mnie 500zl a za taka jakosc w wersji turystycznej to chyba i 3k by bylo malo
Zaloguj się aby komentować
Bogactwo część główna, widok z sypialni.
#podroze #podrozujzhejto #tajlandia #gownowpis #taniewakacje

Zaloguj się aby komentować

Zwiedzanie jednej z najbardziej przygnębiających stolic świata – zimnej, wietrznej i szarej. To jedno z najmniejszych i najdroższych miast, gdzie wiele osób zmaga się z S.A.D. i stosuje antydepresanty.
#depresja #podroze #podrozujzhejto #psychologia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #hejto
Hejto w Mỹ Sơn. Sanktuarium hinduistyczne ludu Champa, takie mniejsze Angkor Wat. W czasie wojny Wietnamskiej zbombardowane przez USA. Kto porządkował ruiny? Polak, Kazimierz Kwiatkowski zwany Kazikiem w Wietnamie. Zrobił z Hoi An atrakcje turystyczną, a w Hue naprawiał cesarskie miasto. Jak zmarl to zrobili mu kondukt pogrzebowy godny cesarza, a jego pomnik stoi na starym mieście w Hoi An, jest tu bardzo szanowany.
#podrozujzhejto #podroze #wietnam


Zaloguj się aby komentować
A korzystając z pogody to pojechałem sobie jeszcze nad Odrę w okolice Brzegu Dolnego. Szlaki wzdkuż rzeki za wałami już przejezdne, choć trzeba patrzeć gdzie się przekracza wały, bo na drogach jeszcze leżą worki z piaskiem i czasem trudno ominąć. We wrześniu woda tu była około metra poniżej torów.
#nivaznegdziedroga
#offroad
#podrozujzhejto





Zaloguj się aby komentować
Jaki kraj wybrac na podroz na koniec 2024 badz na poczatku 2025 roku? Jestem juz troche znudzony europa i chcialbym cos nowego. Myslalem o Tajlandii, Argentynie, ZEA, Arabii Saudyjskiej, Chinach, Korei Pld, Nowej Zelandii, w ogole najabrdziej podniecaja mnie takie kierunki jak Polinezja, Samoa, itp ale podroz tam nie jest taka latwa. W skrocie szukam czegos zupelnie innego. Ktos moze cos zarekomendowac? Jestem otwarty na kazdy kierunek. Chyba najlatwiejsze wydaja sie z tych panstw Tajlandia i ZEA, a zupelnie inny swiat.
#podroze #podrozujzhejto
@Thedarkknightrises ZEA jest słabe mi się nie podoba, Rosja jak tu napisano jest ciekawa, ale uważaj gdzie pracujesz, żeby Cię za "szpiona" nie uznali. Zamiast ZEA wybrałbym Oman, de facto kiedyś tak zrobiłem. Przyleciałem do ZEA nuda i wsiedliśmy do autobusu jadącego do Omanu. My w styczniu lecimy na Azory, może padać, ale sobie w spokoju pochodzimy po wyspie Santa Maria z namiotem. Od siebie polecę Kolumbie (lecę trzeci raz), tam już jest co robić, Panama jest fajna, Salwador, Gwatemala. Ciekawy jest Azerbejdżan ale teraz to tam różnie z temperaturami
Zaloguj się aby komentować

Malownicza, w szczególności jesienią, Jura Krakowsko Częstochowska stała się Polską Marką Turystyczną. Mieliśmy przyjemność wykonywać dla niej promocyjny klip. Mam nadzieję, że zachęci on Was do odwiedzin tego pięknego regionu.
#podroze #podrozujzhejto #polska #youtube #jurakrakowskoczestochowska...
#bezpieczenstwo #polskiedrogi #podrozujzhejto #wypadek
No i c⁎⁎j, już wypadek.
Nie wiem czy zdążę na występ #standup Szumowski.

Zaloguj się aby komentować