Zobaczyłem siebie z przyszłości, w lodówce.
#heheszki #podrozujzhejto #wietnam #herbata

Zobaczyłem siebie z przyszłości, w lodówce.
#heheszki #podrozujzhejto #wietnam #herbata

Zaloguj się aby komentować
Fotki ciekawostki z Costa del Sol.
#podrozujzhejto
#hiszpania





Zaloguj się aby komentować
¡Hola a todos!
W poniedziałek wróciłem z urlopu na Costa del Sol. Nie miałem szczęścia z pogodą w Hiszpanii już drugi raz w tym roku. Nie cierpię upałów, więc zaplanowałem sobie wyjazdy do Hiszpanii na kwiecień i październik. W kwietniu w Katalonii była anomalia temperaturowa 8-14 stopni - normalnie jest 20-25 stopni i wiało jak w Kielcach na dworcu. Natomiast nadziei na super pogodę w październiku w Andaluzji zostałem pozbawiony już we wtorek 22.10. Słońce może i operowało, ale temperatura 18-20 to nie jest szczyt marzeń na łagodne ciepło andaluzyjskie. Tym bardziej, że w Polsce była taka sama pogoda.
Ogólnie Costa del Sol jest przepiękna, to co zaplanowaliśmy żeśmy odwiedzili czyli 4xMálaga, 1xNerja i 1xMarbella. Mieszkaliśmy w Torremolinos, którego nie polecam, gdyż jest całkowicie opanowana przez angoli w starszym wieku, zresztą Benalmádena i Fuengirola tyż. Dom angielskiej spokojnej starości. Málaga jest przecudna, chociaż też pierdyliard ludzi. Nawet ruskie ścierwa na zorganizowanych wycieczkach. Marbella to cukiereczek, miernik uroczości wygięty na maksa. Nerja też piękna, widok z Balcon de Europa jest zachwycający. No i właśnie w Nerja w niedzielę mieliśmy totalne oberwanie chmury trwające 2 godziny. Potoki wody na ulicach, plac i deptak do Balcon de Europa totalnie zalany. W nocy z niedzieli na poniedziałek burza z deszczem nawalnym nad Málagą i okolicą trwała 6 godzin, non stop waliły pioruny. Masakra.
W poniedziałek pojechaliśmy do Málagi jeszcze trochę połazić, bo samolot dopiero o 20.00 a od 16.00 zaczął się deszcz i potworne kłopoty z dojazdem na lotnisko. 3 pociągi wypadły z rozkładu, te co wjeżdżały były całkowicie zapchane. Ale udało się dotrzeć na czas.
Najstraszniejsze z tego co widzę przyszło 29.10.2024.
Dla wszystkich mądrali co to zawsze wiedzą lepiej: w Ronda, Setenil de la Bodega i na Caminito del Rey już byłem. Do Gibraltaru i Cuevas de Nerja jadę w grudniu. A Sevilla to plan na wiosnę :)
Jak ktoś ma jakieś pytania to proszę pytać
#podrozujzhejto
#hiszpania
#pogoda
uzos
Zaloguj się aby komentować
No pozdrawiam, zabrałem hejto ze sobą.
#podrozujzhejto #podroze #wietnam

Zaloguj się aby komentować
Dziwki (nie moje zainteresowania)
Koks (nikt nie proponował)
Tajski boks (totalnie super, bardzo polecam)
#podroze #podrozujzhejto #sport #narkotykizawszespoko #tajlandia

Zaloguj się aby komentować

Jesienne Pieniny czarują pozłoconymi widokami. Te pięknie się rozpościerają z ich najwyższych szczytów. Wysoka, choć leżąca w Małych Pieninach, należy do Korony Gór Polski i jest najwyższa w paśmie. Trzy Korony, najwyższy szczyt Pienin Właściwych, z odpłatnej platformy zachwyca widokami na...
Piękny to był weekend - odwiedziłem Bielsko, jeździłem na rowerze jak pojebion, wczoraj z ziomem degustowaliśmy różne rumy, dziś znów śmigałem na dwóch kółkach. A na koniec wycieczki wspaniały langosz.
W zeszły weekend puszcza białowieską grawelem teraz góral w górach - nigdy chyba tyle nie wykorzystałem złotej polskiej jesieni ☺️niedziela wieczur i humor jednak chyba gitówa.
#niedzielawieczur #rower #podrozujzhejto #jesien



Zaloguj się aby komentować
Chciałem Wam wrzucić filmik z nocnym życiem Bangkoku o tej porze, ale niestety #hejto takiej funkcji nie ma. Więc zamiast tego #narkotykizawszespoko i zaułek nad rzeką.
#podroze #podrozujzhejto


@Cybulion od strony praktycznej, Babilon jest zwalczany w co trzecim pubie na imprezowej ulicy stolicy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Jeśli dobrze rozumiem legislację, to w teorii sprzedawać możesz tylko "w celach leczniczych", natomiast w praktyce nie potrzeba do tego recepty, więc jest bardzo wielu chorych.
Czytałem kilka razy, że "są plany aby zdelegalizować od 2025" natomiast nie znam języka na tyle żeby stwierdzić ile w tym prawdy i jaki jest postęp prac. Może @bojowonastawionaowca ma wiedzę i da się namówić na dłuższy wpis?
Zaloguj się aby komentować
Hello my friends
Ping pong show
<pop>
Come come
#podroze #podrozujzhejto #tajlandia #gotujzhejto #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Tomki i Tosie szukam jakiegoś fajnego bloga o Filipinach, głównie interesują mnie góry w tym ich najwyższy Mt. Apo. Lądujemy na Cebu kilka dni chcemy tam pobyć, a później uciekamy na Mindanao po Mt. Apo. Szukamy jakiejś inspiracji, co tam fajnego można jeszcze ze szczytów zdobyć.
#filipiny #podroze #podrozujzhejto #gory #trekking
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

Skopje, zwane Białym Miastem nad Wardarem, to palimpsestowe miasto, zaprojektowane od nowa po gigantycznym trzęsieniu ziemi. W 1963 roku prasa donosiła, że „katastrofalny wstrząs zmiótł z powierzchni ziemi macedońskie Skopje”. Odbudowali je polscy architekci z Warszawy.
Fot. Zegar na budynku...
cześć
Chciałbym Wam pokazać dzisiaj położone na Sardynii Alghero, które włączyłem do projektu "Miasta stojące murem". Zachowało się tam sporo średniowiecznych obwarowań, a także liczne wieże i baszty.
Pierwsze obwarowania w Alghero powstały w XI wieku, natomiast później w XII i XIV stuleciu mury obronne zostały rozbudowane i powiększone. Łącznie w linii obwarowań było 26 baszt i wież, a także dwie miejskie bramy. W XVI wieku nastąpiło unowocześnienie murów i przebudowano je wówczas na to, co przetrwało do czasów współczesnych. W XIX wieku część murów zostało rozebranych. Nie znalazłem oficjalnej długości murów, ale mogły mieć około 1400 metrów, a do dzisiaj przetrwało najprawdopodobniej około 1200 metrów z tym, że od strony południowej i zachodniej są one bardzo obniżone. W najlepszym stanie mury zachowały się po stronie północnej.
Oprócz murów warto wyróżnić kilka innych obiektów np. Torre di Porta Terra, czyli wieżę głównej bramy miejskiej nazywaną również Torre degli ebrei (Wieża żydowska). Nieco na południe od niej znajduje się Torre di San Giovanni zwaną kiedyś Torre di Mezzo. Najbardziej na południe położona jest Torre di Sulis (kiedyś Torre de l’Esperó Reial. Po zachodniej stronie od południa z obwarowań pozostała Torre di San Giacomo, która posiada jeszcze gotyckie elementy. Dalej na północ położona jest Wieża Prochowa, czyli Torre della Polvieriera, a obok niej stoi XVIII wieczna La Garrita Reale, będąca strażnicą. W północnej części murów stoi Torre di Sant’Elmo, a nieco dalej na wschód Torre della Maddalena z XVI wieku. Przylega ona jednocześnie do fortu o tej samej nazwie.
#antekpodrozuje #podroze #podrozujzhejto #wakacje #turystyka #atrakcjeturystyczne #wlochy #italia #sardynia #architektura #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania
-------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz, żebym Cię wołał w przyszłości, to zostaw piorun pod odpowiednim komentarzem poniżej





Wywołuję obserwujących i zainteresowanych:
@IceXXX @mrololl @Kolej_na_drony @jordan @lluke @Ralfralf @Gruby @robaczek @Anabel2023 @SzaloneWalizki @mateoaka @Wobiektywie @Rudeiczarne @places2visit.pl @lukasz-piernikarczyk @Grubas @polaczkropki @Atarax @Dzikie_oregano @Boltzman @kbk @Lemmy @schweppess @4Sfor @dybtas @DOgi @dasistfubar @Nirvash @Geratius @Kruczek555 @Sofie @gaga262 @Patalizator @mikeku @SuperSzturmowiec @gingerowl @Parowkowy_Skrytozerca @Venfi @Roci @krzysztof-k-d @Duvel @Misiasio @Lime @kejdzu @Sorokawojcie.ch @Atexor @Huxley @Warus @Damdzior @_wojti @bbwieli17 @shack_my_kak @cyberpunkowy_neuromantyk @tyci_koks @Wlacza @3cik @alaMAkota @Roche @Barabarabasz7312 @e5aar @zuchtomek @Lawyerish @razALgul @Lurker69 @konto_na_wykop_pl @anervis @Ewcias @koniecswiata @Dzban3Waza @Minotaur_Kebabowy @AndrzejZupa @wozny87 @cejaczek @Icon_of_sin @SzwarcenegerKibordu @Jarosuaf @ddhadq @Farmer111 @Villdeo @Pawelvk @Maciej_Amadeusz @mahoney @Odczuwam_Dysonans @Buendia @stimmhorn @ataxbras @m-q @Bukuria @Tino @meinigel @bagela @suseu @ovoc @rakokuc @Koloalu @Bjordhallen @bielak1212 @Cybulion @Kulfi_89 @lucabianco @Berdonzi @Taxidriver @szymek @nazwa_uzytkownika @Siejek @Tyglys @cyber_biker @epsilon_eridani @teetx @Rudolf @BND @oromek @Wojciechpy @HerrJacuch @Chunx @galencjusz @Arxr @ismenka @adamec @travel_learn_wine @bzyk260 @Pouek
Zaloguj się aby komentować

Majorka, hiszpańska wyspa na Morzu Śródziemnym, oferuje wiele rajskich zatok z lazurową wodą. To też piękne górskie miasta jak Soller, Fornalutx czy Valldemossa, w której przebywał Fryderyk Chopin. Malownicza droga Ma10 prowadzi na widokowy przylądek Formentor, a Palma i Alcudia mają wspaniałe...
Ah gówno, tutaj idziemy znowu...
#gownowpis #podroze #podrozujzhejto #gry #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Miała być krótka objazdówka wyszło ponad 200km. Kiełba opitolona z ogniska, ofrołdy pojeżdżone, jesień pełno gębo. Bolków - Kamienna Góra - Marciszów - Bolków - Jawor i do domu.
PS jakbyście jechali do Kamiennej z Bolkowa S3 to polecam się wbić w Starych Bogaczowicach na serwisówki. Widoki dużo lepsze niż z S3
#nivaznegdziedroga
#offroad
#zawszegratem
#podrozujzhejto





Zaloguj się aby komentować
#podroze #podrozujzhejto
I wpizdu cala Polska znowu przejechana, teraz trzeba czekać rok żeby znowu w góry pojechać. Ech...
Zaloguj się aby komentować

Ten film zabierze Cię do prowincji Kanchanaburi, Tajlandia – miejsca pełnego pięknych lokalizacji, ale również domem dla duchów i demonów, według Tajów. W trakcie tej podróży prawie umarliśmy! Zobacz, czego nigdy nie robić, podróżując po Tajlandii
#podroze #podrozujzhejto #ciekawostki #smierc...
Pozdrawiam wszystkich koczujących obecnie na Heathrow, zapowiada się że z mojej wycieczki nici https://www.telegraph.co.uk/news/2024/10/18/half-term-holidaymakers-delayed-fog-blankets-uk-airports/ #wiadomosciswiat #podrozujzhejto #zalesie
Zaloguj się aby komentować