
"W 2027 roku rozpocznie się budowa drugiej średnicy. To scenariusz optymistyczny."
Ja bym powiedział, że nawet BARDZO optymistyczny. Cztery lata na decyzję środowiskową, projekt i przetarg? Powodzenia xD. No i linia musiałaby iść bardzo głęboko ze względu na M2. Cóż, marzenia nic nie...
Opowieść filmowa o pierwszej polskiej elektrycznej lokomotywie w wykonaniu Mirmur2
Bardzo ciekawy materiał, wszystkim kolejowym wykolejeńcom polecam.
https://www.youtube.com/watch?v=mgpnejEnqO4
O lokomotywie na Wiki : https://pl.wikipedia.org/wiki/English_Electric_EL.100
Galeria zdjęć z Narodowych Archiwów Cyfrowych https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/80925/h:158/ ( kolejne zdjęcia od podanego w prawo)
#pociagi #kolej #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania
Zaloguj się aby komentować
Opóźnienie 2h xD widzę że nic się nie zmieniło po latach w tym gównie a bilety zdrożały. Tylko rowerek w tym kraju zostaje #pkpintercity #pkp #pociagi #zalesie
Zaloguj się aby komentować
Xenomorph Train will take you to LV 426!
#czechy #pociagi #pociagiboners

Zaloguj się aby komentować
Zwykły dzień na Zachodnim #kolej #warszawa #pociagi #pkp #stacjekolejowe

Nie pamiętam już kiedy ostatnio mi pociąg planowo przyjechał, oni już tam mają planowe opóźnienia, bo jakieś remonty roboty i z góry wiedzą, że pociąg nie będzie na czas, ale nie informują o tym wcześniej.
W ten sposób się zniechęca ludzi do kolei, jak ktoś zdecyduje się przez to kupić samochód, to potem zwykle przy 2 osobach już sama podróż wychodzi taniej niż bilety i nawet przez myśl nie przejdzie wybrać PKP
Zaloguj się aby komentować

Wskakujcie na pokład, bo filmowy pociąg zaraz odjeżdża. Dziś bowiem mówić będziemy o filmach, w których motywem przewodnim jest kolej żelazna czyli pociągi właśnie! Będzie horror, będzie komedia, a nawet dziwne podróże do wnętrza umysłu. Następna stacja - Tylko Kino!
kino #film #filmy...

Na szlaku pomiędzy Ożarowem Mazowieckim, a Warszawą Gołąbki popsuł się pociąg Kolei Mazowieckich. Blokuje on linię kolejową. Ma zostać usunięty z toru, zostanie przeciągnięty na boczne tory - przekazał Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych. Do tego czasu wstrzymany jest ruch pociągów. Jak...
RKS Huwdu. Flirt 3 Kolei Mazowieckich #kapitanbomba #rkshuwdu #kolejemazowieckie #pociagi

Zaloguj się aby komentować
Bilet weekendowy Regio za 46.40zł upoważnia do przejazdów od piątku 18:00 do 6:00 w poniedziałek. Dlaczego nie jeździcie na weekend w Polskę?
#pkp #promocje #pociagi #polska #turystyka

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Z Warszawy do Krakowa w niecałe dwie godziny? Kolejarze liczą, że uda się już w przyszłym roku. - Za rok, najpóźniej za dwa, na Centralnej Magistrali Kolejowej, na trasie łączącej Warszawę, Kraków i Katowice prędkość podróży wzrośnie z 200 na 250 km/h - mówi nam Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP...
Co słyszy pasażer zmodernizowanego kibla EN57AKW - 1025 ( ͡°͜ʖ͡°)
Wczoraj miałem okazję w nim jechać i nagrałem dźwięk, głównie z myślą o moim absolutnie ulubionym dźwięku na kolei - pracy klocków hamulcowych którą najlepiej słychać od 5:40
#pociagi #pociagiboners #en57 #kibel #kolej #zainteresowania
Zaloguj się aby komentować
Fotki na budowie Warszawy Zachodniej wykonane w ostatni piątek, 26 maja #warszawa #stacjekolejowe #fotografia #pociagi


Zaloguj się aby komentować
#pkp #modelarstwo #pociagi #zabawki
https://allegro.pl/oferta/elektryczny-zespol-trakcyjny-en57-piko-51450-13652810284

Zaloguj się aby komentować
Dart odpoczywa w krzakach na Odolanach przed wyjazdem do Bydgoszczy #pesadart #ed161 #pociagi #fotografia #warszawa


Zaloguj się aby komentować
W sobotę straciłem łącznie 50 minut w #kolejemazowieckie
najpierw pociąg do Warszawy Głównej stał 25 minut na Zachodnim i nie chciał się ruszyć. W międzyczasie nie udało mi się przesiąść do czegoś innego jadącego do centrum
pociąg do Radomia, który miał odjechać z Głównej o 21:40 zrobił to blisko pół godziny później z powodu zajętości toru...
#pociagi #warszawa #pkpplk
Zaloguj się aby komentować
Turbo pytanie: gdzie dostać taki ekran nawet używany co są wieszane w pociągach SKM? Mają szerokość 3 zwykłych ekranów.
#ekran #monitor #pociagi #elektronika (?)

@Fox Przecież to ma rozdzielczość gównianą xD
Masz tutaj zwykłe ultrapanoramiczne monitory: https://www.x-kom.pl/g-6/c/15-monitory.html?f148-format-obrazu=162939-ultrapanoramiczny
Zaloguj się aby komentować