Na Olszynce grasują sokiści. Nie będzie fotek:( #fotografia #fotografiakolejowa #pociagi #warszawa

Na Olszynce grasują sokiści. Nie będzie fotek:( #fotografia #fotografiakolejowa #pociagi #warszawa

Zaloguj się aby komentować
Chłop wyzerował połówkę, zdjął buty i roz#ebał się jak żaba na liściu. Z takim to jeszcze w przedziale nie jechałem xd
Btw, pkp powinno mieć zakaz używania znaku wi-fi, trochę już jeżdżę na tej trasie, działało tylko raz i to bardzo słabo.
#pkp #pociagi

Zaloguj się aby komentować
Jeleń potrącony przez pociąg. https://youtu.be/spz3WH--Y1I
Zwierzę zgarnęło nagrodę Darwina. Pociągiem prawdopodobnie był Elf Pesy #pociagi #heheszki #kolej #zwierzaczki #heheszki
Zaloguj się aby komentować
#argentyna
#pociagi
#ciekawostki
Linie kolejowe w Argentynie.
Z tego co poszukałem w google przyczyną zaniku linii kolejowych (w dużym skrócie i uproszeniu) jest sprzedaż tych linii firmom prywatnym, które zbankrutowały. Linie te były nie używane i niszczeją do dziś.

@walus002 @globalbus Otóż nie do końca jest to problem odległości. Loty swoją drogą, ale można przejechać Argentynę wzdłuż i wszerz dzięki autobusom dalekobieżnym. To jest podstawowy środek transportu międzymiastowego i mają to opanowane bardzo dobrze. Siedzenia są nieporównywalnie wygodniejsze niż w naszych autokarach, jest więcej miejsca a dla tych, którzy jadą faktycznie dużo dalej +24h są miejsca typu "cama", czyli fotel, który można rozłożyć jak łóżko. Serwują też posiłki.
Problemem kolei jest jej koszt utrzymania. A drogi lepsze czy gorsze i tak będą, bo jeżdżą po nich i małe i duże pojazdy. Autobusem przy okazji można zjechać z głównej trasy i zawitać do mniejszej miejscowości co często ma miejsce, a z koleją nie jest już tak łatwo. Na tak ogromnej powierzchni najzwyczajniej trudno spotkać tory, a co dopiero pociąg w Argentynie. Jedyny, jaki widziałem to w samym Buenos Aires na stacji kolejowej, a we wszystkich innych miastach wszelkie stacje były pozamykane od dawna.
@moonlisa temat jest oczywiście bardziej złożony. Tam gdzie kolej pasażerska ma sens, czyli podmiejskie kolejki, wcale nie ma regresu. Jak byłem w 2019 w Buenos, to przenosili sporą część linii do Mitre na wiadukty. Jak na zbankrutowane państwo nie jest najgorzej.
Nie można za to gadać, że obecna siatka połączeń pasażerskich wygląda tak, a nie inaczej, bo prywaciarze/nacjonalizacja. Tam zdaje się parę razy nacjonalizowano (złych Brytoli) i z powrotem prywatyzowano. Kolejki powstawały, żeby transportować towary, stąd ich końcówki były gdzieś w górach przy kopalniach (np Chilecito) i przy przemyśle. Tam gdzie przemysł jeszcze jest, to i kolej też się znajdzie. Dla ludzi zagęszczenie mieszkańców jest zbyt małe, żeby miało sens się tłuc godzinami w pociągu.
To co widać na mapce poza Buenos, to głównie odcinki turystyczne. Bariloche-Viedma, odcinek transandyjski od Salty do największego wiaduktu kolejowego w Argentynie itd.
Zaloguj się aby komentować
Takie cuś ustrzeliłem w Szwecji. Wujek google oraz oznakowanie podpowiada, że to ASEA X11
#pociagi

Zaloguj się aby komentować
ELF II (22WE-018) w barwach Polregio odpoczywający na bocznicy za stacją Toruń Główny w kierunku Kluczyków
#fotografia #pociagi #pesaelf #torun #22we





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Standardowe miejsce w duńskim pociągu relacji Aarhus - Kopenhaga. Piekielnie wygodne.
Gdybym mógł tak dojeżdżać do pracy w Billund, to bym zupełnie zrezygnował z samochodu. Niestety, nie ma tam połączenia kolejowego, więc muszę albo przesiadać się w "PKS", który już nie jest tak wygodny, albo łapać się na okazję ze znajomymi z pracy. Co ciekawe - druga opcja jest znacznie tańsza niż pociąg.
#dania #kolej #pociagi #emigracja #transportpubliczny

Zaloguj się aby komentować
Oryginalne malowanie Dziewiątki EP09-017 #pociagi #policja #ep09

Zaloguj się aby komentować
Regionalne malowania młodszych braci "kibla"
#ciekawostki #mapporn #pociagi

młodszych braci ? Przecież różnica między KD a kibelkiem to jakieś 2 pokolenia. To są "młodsi bracia" tylko w momencie w którym masz 30 lat i twój 60 letni ojciec znalazł nową d⁎⁎ę która go złapała na bahora.
To tak jak nazywanie Switcha młodszym bratem GBA, albo Samsung OLED młodszym bratem Rubina.
Zaloguj się aby komentować
ET22-978 i ET42-040 stoją w serwisie na toruńskich Kluczykach #et22 #et42 #torun #fotografia #pociagi



Zaloguj się aby komentować
#historia #ciekawostkihistoryczne #historiajednejfotografii #pociagi #pociagiboners #wypadek
W Oslo w wyniku wybuchu kotła lokomotywa przewróciła się i wylądowała na innej. Zdjęcie z 1897 roku.
Artykuł o tym zdarzeniu https://archive.org/details/locomotiveengine10hill/page/409/mode/1up?view=theater

Zaloguj się aby komentować
1936 - New York Central train, Syracuse, NY
#usa #historia #pociagi #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Koleje Mazowieckie powinny oddać turbokible (AKM, KM i AL) do przeglądu. Kilka razy jeździłem nimi i miałem świadomość, że wózki powodują kiwanie się pociągu w bok i rwanie na prostych torach. A linia kolejowa jest w porządku... #en57 #pociagi #kolej #kolejemazowieckie
Zaloguj się aby komentować
KD pociąg specjalny: Legnica – Wrocław Świebodzki CABVIEW
https://www.youtube.com/watch?v=t0kgVbiSkOg
#pociagi #kolej #wroclaw
Pozdro dla tysięcy mieszkańców ul. Tęczowej którzy kupili sobie kilka lat temu "ciche mieszkanie w spokojnej okolicy" xD
A tak serio to uważam, ze ta linia więcej złego niż dobrego przyniesie.
Świebodzki powinien pozostać Świebodzkim czyli halą targową z pubami. Tam i tak trzeba by ogromny remont żeby to przywrócić do sensownego stanu.
Zaloguj się aby komentować
Nadszedł wieczór, teraz jak prawdziwy mikol obejrzę sobie najnowszy cabview od 850kN
https://www.youtube.com/watch?v=sq7Ka8RK06w
#kolej #cabview #pociagi #mikolstwo

Zaloguj się aby komentować
Jak myślicie, dlaczego w Dartach i Flirtach są składane stoliki? Właśnie dlatego, żeby wszyscy zmieścili się #heheszki #humorobrazkowy #pociagi #ed160 #stadlerflirt
Fotka z maja 2021, stąd maseczki obowiązkowe

Zaloguj się aby komentować