Za każdym znalezionym okazem.
#nieruchomosci #zalesie
M

Za każdym znalezionym okazem.
#nieruchomosci #zalesie
M

Zaloguj się aby komentować
Pamiętacie jak parę dni temu cwaniakowalem, że przy oglądaniu działki trzeba sprawdzić WSZYSTKO?
No to oglądałem jedną przedwczoraj. Nawet niedroga, co prawda ostatnie kilkadziesiąt metrów droga prywatna, ale nie wygląda źle. Niedaleko cywilizacji, prąd jest, woda jest, internet u jednego sąsiada jest, u drugiego w planie na 2025...
Fajny prostokącik zbliżony do kwadratu. Co prawda lekki spadek na brzegach, ale powinno dać się wyrównać na tyle, że będzie spoko.
Na zdjęciach lotniczych nawet widać, że dwóch kolejnych sąsiadów się buduje. W międzyczasie zdążyłem o tych zdjęciach zapomnieć bo oglądałem je o pierwszej w nocy, ale o tym, jak tą działkę znalazłem będzie oddzielny wpis kiedyś. Chyba, że zapomnę, albo nie będzie mi się chciało pisać.
No w każdym razie dostałem od sąsiada numer do właścicielki działki, bo z agentem brak kontaktu (co za niespodzianka) i od słowa do słowa wyszło, że to, co widziałem na zdjęciach, to były stanowiska archeologiczne. Na sprawdzanie takich rzeczy bym nie wpadł. A nawet jest zaznaczone na MPZP jak później sprawdziłem.
Później agent do mnie oddzwonił to go o to zapytałem. Wiedział, że w okolicy są takie stanowiska, ale nic więcej.
Po 2h dostałem odpowiedź, że przy zakupie dostanę zaświadczenie, że działki obok zostały sprawdzone. Jakby mi to cokolwiek zmieniało...
#nieruchomosci #ciekawostki



@Felonious_Gru Jakieś 10+ lat temu jak szukałem sam działki to trafiłem na podobny problem. Z informacji od budowlańców wynikało, że przy budowaniu domu na płycie fundamentowej jest nikłe ryzyko, bo Pan Archeolog prowadzi nadzór i sprawdza jak się kopie czy czegoś nie ma. Jak się nie kopie (bo w humusie raczej nic nie ma), to podobno nie ma ryzyka.
Sam nie kupiłem działki w obrębie wytyczonego stanowiska archeologicznego, ale tak zostawiam do weryfikacji.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Nie rozumiem.
Zawsze tak było, że gwiazdy i gwiazdki były, są i będą. A ludzie się rzucają.
Jak byłem dzieciakiem to NSync, Backstreet Boys czy Britney Spears. A Enrique Iglesias zapełniał wszystko gdzie zagrał.
Osobiście nie byłem jakoś lepszy: ATB, Scooter, Darude, Cosmic Gate, Fragma czy Gigi DAgostino... Jedni okazali się komerchą, inni zniknęli, jeszcze inni do dziś tworzą.
Niech każdy słucha co lubi i tyle, a że ktoś przyciąga tłumy, a tego się nie rozumie?
Ja nie rozumiem fenomenu Dżemu, tych polskich, nudnych ballad, nie słucham rocka (metalu czasami), Podsiadło to dla mnie to samo co Swift (tylko lokalnie), a rap czy tam hip hop to w ogóle jak dla mnie syf. No ale to dla mnie. Rozumiem, że ktoś to lubi. Ja lubię B-Front, Taylor Torrence i niezmiennie, od lat ATB. Ale czy kogoś zmuszam do lubienia tego, co mnie kręci albo się dziwię, że na coś tam bilety idą i nie zdążę kupić? No nie. Muzyka jest dla każdego i niech tam słuchają to, czego lubią.
Zaloguj się aby komentować
Może mi ktoś wytłumaczyć, jak można stać się właścicielem 1/160 udziałów w takim domku?
https://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/624074
#nieruchomosci


@Felonious_Gru Niezałatwione sprawy spadkowe przez nierzadko stulecie. Potem się okazuje, że potencjalnych spadkobierców jest kilkadziesiąt, dochodzi zabawa z ustaleniem kontaktu z nimi itp. Przez takie rzeczy właśnie, jak widzisz pustą działkę w atrakcyjnej lokalizacji na starym mieście w jakimś dużym mieście, jest tam klepisko gdzie psy srają a nie budynek usługowy lub mieszkalny warty miliony. Bo nawet jak sprawa spadkowa zostanie doprowadzona do końca i ustalona własność, to nie ma szans żeby się wszyscy zgodzili na sprzedaż itp.
Zaloguj się aby komentować
Zawsze marzyłem o własnej melinie
https://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/623623
XD
https://maps.app.goo.gl/PVZrKLUghav6Y2c26
#nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować
Jeśli ktoś marzy o posiadaniu własnej ziemi tak, że musi mieć działkę choćby nie wiem co, ale jest niemal całkowicie spłukany znalazłem piękną ofertę.
Dzialka leśna 0.02ha z ceną wywoławcza pińcet złotych
https://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/623338
Odszukalem ta działkę, 3mx70
https://polska.geoportal2.pl/map/www/mapa.php?mapa=polska
#nieruchomosci
ktoś wie o co tu chodzi? czemu to tak pocięte? jakaś korzyść z udziałów w posiadaniu tego lasu wyjątkowa?
no u nas też są lasy podzielone, ale bez przesady. są "kiszki" szerokie na 10m, nawet na 5m by się znalazły. ale tu są na niecały metr niektóre. to mają tam 500 pecek zakopane i przy każdym drzewie do wycięcia geodeta przyjeżdża?

Zaloguj się aby komentować
#mieszkanie #kredythipoteczny #ciekawostki #nieruchomosci #polska
Od ostatniego wpisu trochę minęło to pora na aktualizację. Mimo wzrostu liczby ofert, średnia cena metra kwadratowego w górę. Średnia cena mieszkania w dół, ale w dół również średni metraż.

Zaloguj się aby komentować
Boty wychwalają Kredyt na Start. NASK: fikcyjne konta opublikowały 15 tys. wpisów
#kredythipoteczny #kredytnastart #nieruchomosci #lobbying #boty #twitter#wyborcza

Zaloguj się aby komentować
Czytamy Hejto od czasu wielkiej wykopowej schizmy, dzisiaj chcemy podzielić się swoim projektem: https://deweloperskieinwestycje.pl - gdzie zbieramy opinie na temat deweloperów i ich inwestycji.
Zakup mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji, warto by była podejmowana świadomie. Współpracujemy ze stowarzyszeniem Stop Patodeweloperce i specjalistami z branży.
Zachęcamy do odwiedzin i dodania własnych opinii.
#nieruchomosci #warszawa #krakow #poznan #wroclaw #gdansk

Zaloguj się aby komentować
( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)
#nieruchomosci #trypofobia

Zaloguj się aby komentować
Za co się płaci tym debilom zwanym agentami nieruchomości?
Z jedną się umówiłem na oglądanie działek to nawet nie potrafiła mi pokazać gdzie jest dzialka, tylko pokazała mi "o tam gdzieś"
Przy następnej działce tłumaczyła mi, że swietna działka bo po zachodniej stronie. Tylko do dziś nie wiem po zachodniej stronie CZEGO, bo pokazała działkę z odleglosci 300m, dzialka posrodku pola. 5% od kupującego, ciekawe ile od sprzedającego xd.
Oczywiście prawie wszyscy ukrywają lokalizację dzialki, bo przecież jedyne o czym marzę to sam wszystkiego się dowiadywać o działce.
A nie, czekaj, i tak muszę sam wszystko sprawdzać xd
Wczoraj odnalazłem sam jedną działkę na podstawie zdjęć to okazało się że na sprzedaż nie była dzialka ze zdjęć tylko las obok. Oferta tak za⁎⁎⁎⁎scie aktualna, że zdążyli działkę sprzedać, wykarczowac 2500m2 lasu, ogrodzić działkę, zbudować i wykończyć dom i garaż i założyć ładny ogród.
Az chyba zadzwonię czy aktualne
Lokalizacja działki oczywiście podana z dokładnością między 20m a 300km.
Na kilkaset przejrzanych ogłoszeń w kilkunastu dalo się w miarę łatwo odzyskać lokalizację, w kilku był podany numer działki czy kw. Dziwnym trafem właśnie w tych ofertach agent nie pobierał prowizji od kupującego i jeszcze dziwniejszym trafem te działki sprzedawały się w kilka dni
#nieruchomosci
#gorzkiezale
@Felonious_Gru oni zaczynają działać jak mafia, zupełnie jak rzeczoznawcy.
Najlepszym sposobem kupowania gruntu jest przejazd obok działki na sprzedaż i wypytywanie lokalsów, całą tyrada na temat danego gruntu wyciągniętą na ławę za czteropak piwa i kiełbaskę z grilla xD i wybór tego gdzie jest najmniej do powiedzenia.
Zaloguj się aby komentować
Porozumienie ponad podziałami. Da się dogadać? Oczywiście, że się da. Posłanka PiS twierdzi, że jej partia poprze chory pomysł PO jakim jest kredyt 0%
https://www.youtube.com/watch?v=Lf52d5AvH2s&t=2499
#polityka #nieruchomosci #bekazpo #kredythipoteczny #polska
Zaloguj się aby komentować
Średnia powierzchnia domu/mieszkania
843ft²= 78 m²
1000ft²= 92 m²
1500ft²= 139 m²
2000ft²= 185 m²
3000ft²= 278 m²
#ciekawostki #mapporn #mapy #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
Dzialka szerokości garażu, na skarpie, z pierdolnikiem do uprzatniecia i domem do wyburzenia. Dzialka jest tak wąska, że zdjęcia robione z działki sąsiada xdddd
Za to przy samym rynku miejscowości na 100 osób.
Normalne ktoś sobie robi #heheszki, jeszcze ten projekt kurnika xd dzialka 7m szeroka, a kurnik 6.36m xddd
Oczywiście bez okien bo inaczej się nie da. Ciekawe, ike ocieplenia policzyli.
Jedyna zaleta to sąsiedztwo ruin zamku, ale tam nie ma co robić już po trzech minutach.
https://www.luksus.com.pl/oferta/20088-3-1/dzialki-sprzedaz-czersk
#budownictwo #nieruchomosci


Sąsiednie działki wcale nie lepsze, tylko minimalnie szersze. Ot głupota, która pozostała po zabudowaniu pól kartofli, które robili długie, ale wąskie żeby nie zawracać z pługiem za często. Najgorzej że przez architekturę łanową tworzy się burdel, którego nikt nie posprząta, bo widać doskonale jak z d⁎⁎y są stawiane wszędzie domki wg granic, które lejcami 100 lat temu wyznaczyli chłopi dzieląc pola.
Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci #kredyty #kredytymieszkaniowe #kredytyhipoteczne #polska #europa #ciekawostki

@Half_NEET_Half_Amazing to jest srednia? Czy na stala stope? Na jaki okres?
Mam 30 lat na 3,75% i to w sumie jest duzo w stosunku do zarobkow i wysokosci raty.
Ciekawostka jest tez to, ze byl zastoj przez okolo roku, no bo ludzie musieli ochlonac ale ceny nieruchomosci za wiele to nie spadly. Moze 10%.
Zaloguj się aby komentować
Od dłuższego czasu zastanawialiśmy sie nad ucieczką ze stolicy. Wczoraj na spontanie ogladajac bardzo fajną ofertę domu zapadła decyzja sprzedaży a właściwie wystawienia na sprzedaż naszego mieszkania i kupno domu (w tym przypadku już zaliczki) pod Warszawą. Trochę się cykam że nie sprzedamy w przeciągu 4 m-cy mieszkania i będę nie małą zaliczkę do tyłu. Z uwagi że mamy tu samych ekspertów czy ktoś się orientuję jaki jest aktualny ruch w sprzedaży nieruchomości? Co w końcu z kredytem na start/0% który na pewno ruszył by sprzedaż nieruchomości
na runku.
#nieruchomosci #kredythipoteczny
@K44 ja do tego wszystkiego miałem jeszcze jebnieta babę która ode mnie kupowała, wpłaciła zaliczkę, dzień przed notariuszem dzwoni, że jednak nie chce mieszkania, później że jednak chce, a na końcu jak już siedzieliśmy po sprzedaży i czekaliśmy na papiery to powiedziała, że miała w ogóle dzisiaj nie przyjść xD
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Właścicielka pomogła uciekającym ludziom ze wschodu i wynajęła im 2 pokoje na poddaszu. Oni zauważyli, że właścicielka mieszka za granicą, zajęli cały dom i przestali płacić-zasłaniając się ustawą lokatorska.
W międzyczasie wymienili zamki w całym domu, założyli rolety i zainstalowali system alarmowy.
Cześć pierwsza.
https://youtu.be/kBW-ajkd5K0?si=mY5CMxqafYhQMu2y
Cześć druga i finał sprawy.
https://youtu.be/QkODvihyP3k?si=jKkKGqkaruNE45Ad
#nieruchomosci #wynajem #polska
Źródło.
Zaloguj się aby komentować
Trust me bro nie ma żadnej bańki part 2
#nieruchomosci #inwestycje

Zaloguj się aby komentować