Trust me Bro nie ma żadnej bańki #nieruchomosci #inwestycje

Trust me Bro nie ma żadnej bańki #nieruchomosci #inwestycje

Zaloguj się aby komentować
Teraz to już k⁎⁎wa przesadzają... 😅
#nieruchomosci #fliperzy

@Pan_Zegarek nikt jeszcze nie odkrył, że ci państwo mają do oddania łóżeczko dziecięce za darmo? Ptaszki też ćwierkają, że chcą sprzedać asterkę z 2010 w dobrym stanie za 3 koła i jeszcze dorzucą laptopa. Postarajmy się by inni też wiedzieli o dobrych sercach Roberta i Justyny! Na przykład na olx albo allegro...
Zaloguj się aby komentować
Tym razem negatywnie wypowiedziało się Ministerstwo Klimatu i Środowiska
#nieruchomosci #polityka #kredythipoteczny

Zaloguj się aby komentować
Anony, czy da się wymusić na spółdzielni modernizację WLZ? Aktualnie TN-C i jest jak jest.
To zdjęcie ze wczoraj - w domu miałem spadki napięcia do 190V i skwierczało w rozdzielnicy XDDDD Już myślałem, że mam upalony N, ale sprawdziłem wszystko i nic. Zszedłem do piwnicy, a w rozdzielnicy mojego pionu leciały iskry, to co na zdjęciu to ucięte końcówki L i N. Przyjechał elektryk, uciął, zarobił końcówki na nowo i problem znikł, ale to raczej leczenie dżumy cholerą
W domu całą instalacja przygotowana pod TN-C-S, ba! nawet 5x2,5mm pociągnięty, gdyby zrobili WLZ. Po spotkaniu z chłopem z nadzorów ze spółdzielni wiem, że prędko do tego nie dojdze.
#elektryka #nieruchomosci #prawobudowlane

@dru_gru Pisz pismo do nadzoru budowlanego z opisem sytuacji, zwroc uwage na potencjalne zagrozenie zycia, zdrowia i mienia mieszkancow. Powolaj sie na prawo budowlane. Administrator budynku jet zobowiazany do utrzymywania budynku i jego instalacji w nalezytym stanie technicznym.
Pismo za potwierdzeniem odbioru jeden egzemplarz do nadzoru budowlanego, drugi do administratora budynku. Jak chcesz im do⁎⁎⁎ac to trzeci do przedsiebiorstwa energetycznego. W ten sposob beda mieli 2 inspekcje, ktore beda chcialy znalezc cokolwiek zeby w razie problemow miec kryte dupsko. Skonczy sie wymiana pionow w klatce schodowej.
Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci
U Gozdyrki był J.E. Developer i ona go pyta:
- czy jak kredyt 2% podniósł ceny, to 0% nie podniesie?
i typ odpowiada:
- no nie podniesie bo to inny projekt
i porównał to do uwaga WYBORÓW
Jak trzecia droga dostała w wyborach 14% to w nastepnych powinna dostac wiecej, a dostala mniej, bo to inne wybory były XDDDD
Kurła deweloperski fikołek roku
Zaloguj się aby komentować
Potwierdzenie stanowiska Hołowni w kwestii kredytu na start/0%
Dobrze, że ktoś tak wysoko postawiony otwarcie mówi o tym bezsensie.
#nieruchomosci #holownia #polityka #kredythipoteczny

Zaloguj się aby komentować
To jest naprawdę bezczelne.
Firma Murapol wybudowała w mieście około 5-10 osiedli (duże wojewódzkie miasto).
Praktycznie na każdym osiedlu część bloków ma problem z wilgocią. Na osiedlu gdzie znajomy wynajmuje mieszkanie, połowa bloków na parterach ma morką ścianę (widocznie mokra ściana do wysokości kilkudziesięciu centymetrów).
Często po większych deszczach, mam na myśli intensywną ulewę przez 15 minut, w garażach podziemnych jest wody po kolana.
W bloku obok jest sytuacja że woda stoi w okół jednej ze ścian budynku, około 5cm głębokości, trawnik pod wodą. Woda zapiera się o plastikowe dolne ramy drzwi balkonowych, mogę się tylko domyślać czy wewnątrz jest woda ; )
Na kolejnym osiedlu już ukończonym ale przed odbiorami, po deszczu kilka tygodni temu, woda wlewała się przez drzwi zewnętrzne wejściowe budynku, leciała korytarzem aż do klatki schodowej gdzie narobiło po kostki wody w garażu xD
Obecnie po wczorajszych opadach ustawili WAŁ Z WORKÓW Z PIASKIEM przed głównym wejściem. Za kilka dni odbiory, suszą, będzie dobrze.
Każde osiedle to dwie lub trzy spółki z o.o. z kapitałem 5000 zł. Tak, często jedna spółka na jeden może dwa bloki na jednym osiedlu, 8 blokowym osiedlu. Jedno ogrodzenie, dwa wjazdy, jeden wielki plac z 8 blokami, 4 spółki z o.o. - > 4 wspólnoty mieszkaniowe. Tak.
Podczas odbiorów jeśli wytkniesz chociaż jedną wadę, odmówią wydania kluczy do mieszkania. Będą Cię umawiać co dwa miesiące na kolejne odbiory, za każdym razem wytkniesz tą samą krzywą ościeżnicę okna z szparą na 5mm. Trudno! Nie wydadzą kluczy, nie naprawią. Wady nie uznają, stwierdzą że to podwykonawca, nie oni! Możesz co najwyżej iść z tym do podwykonawcy. Tak twierdzi przedstawiciel dewelopera na odbiorach.
Oczywiście zaoferują rekompensatę w zamian za dokonanie odbioru. Głowice termostatyczne do kaloryferów!
No ale można później zgłosić wadę z tytułu rękojmi? Tak? Tak! Wysyłasz polecone, deweloper nie odpowiada, siedzi cicho. Minęły dwa tygodnie! Wada została uznana! Wygrałem! No i co? Deweloper nadal siedzi cicho, udaje że nic się nie dzieje. Naprawy nie ma, wada istnieje. Możesz iść do sądu, jedyna możliwość, na rozprawy przedstawiciel dewelopera nie przychodzi, przecież siłą nikt ich tam nie zaciągnie.
Wiem że to brzmi jak żart, ale nie jest.
#nieruchomosci #inwestycje #ciekawostinwestycyjne #patodeweloperka #murapol
Wszystkim tym skurwysynom deweloperom i ludziom którzy im wydają pozwolenia powinno się upierdalać ręce którymi de facto odkradają ludzi. W mojej okolicy jest miejsce, w której woda stoi co roku i mówiąc "stoi" mam na myśli, że okolica wygląda jak jezioro. No i nie zgadniecie co. Osiedlaki. A potem tylko naciągnąć "frajera" i kasa się zgadza.
A żeby tego było mało, to w p⁎⁎dę wodą dostają nie tylko ci, którzy się będą wprowadzać do zalanych osiedlaków, ale też pobliskie domy jednorodzinne, które stoją w c⁎⁎j lat, w których zawsze było sucho, ale kilka budów na terenach zalewowych na tyle zaburzyło przepływ, że ich też zaczęło zalewać.
I teraz w c⁎⁎ju jest każdy.
Kupujący w osiedlaku, bo zostanie zrobiony w c⁎⁎ja na wodzie
Sąsiedzi bo ich zaczęło zalewać
Przejezdni bo woda idzie i na drogę, a nie wiadomo gdzie pójdzie dalej.
Każdy. Tylko nie ten k⁎⁎wa c⁎⁎j j⁎⁎⁎ny deweloper i ten drugi równie wielki ćwok, co mu to klepnął.
Zaloguj się aby komentować
Program firmują słupy, ale nie można zapomnieć, kto nad nimi stoi i ucieka od jasnych deklaracji.
#nieruchomosci #polityka #kredythipoteczny

Zaloguj się aby komentować
Holownia dzisiaj otwarcie, że nie ma mowy o poparciu kredytu 0%, bo nie chcą dopłat do deweloperów.
#nieruchomosci #polityka #holownia #kredythipoteczny

Zaloguj się aby komentować
Jeżeli dziewczyna leci na kogoś kto ma fajne auto to jest blacharą. A jeżeli leci na ciebie bo masz mieszkanie własnościowe i chce tam z tobą za darmo mieszkać to jest betoniarą?
#nieruchomosci #heheszki #zwiazki
Zaloguj się aby komentować
Prawdopodobnie będę za jakiś czas szukał mieszkania do kupienia w #warszawa
Fundusz jakim będę dysponował pozwoli mi na taką dzielnicę jak np. Ursus. Oprócz tego że to jedno z niewielu miejsc w wwie na które mnie stać to podoba mi się tam też to że jest blisko ekspresówka. Macie jakieś propozycje gdzie jeszcze w takich cenach może być spoko? W grę wchodzi tylko zachodnia strona Wisły i nie musi to być w granicach samego miasta.
#inwestycje #nieruchomosci

@Enzo od kolegi co mieszkał na Ursusie wiem, że jest tam problem z korkami, parkowaniem i korkami przez parkowanie na środku drogi.
Przez wściekłą rozbudowę deweloperów zrobiło się tłoczno, nikt nie będzie marnował powierzchni na parkingi, a stare i wąskie ulice zostały.
Moja podróż do pracy opierała się kiedyś na kolei i nigdy więcej. Chociaż to zależy gdzie dokładnie musisz dojechać. Bo u mnie nie byłoby tak źle, gdyby początkową stacją była Warszawa Gdańska, a nie Zachodnia (więcej linii w to samo miejsce).
Więc na pewno przed zakupem przejedź się tam w różne dni o różnych porach i oceń sam czy jest dopuszczalnie.
Co do deweloperów to omijaj szerokim łukiem Murapol i Robyg.
Może ceny mieszkań trochę spadną i uda Ci się znaleźć coś koło powstających linii metra na Bemowie?
Zaloguj się aby komentować
Kredyt 0% jest niezbędny, bo jak wskazują badania Polacy kochają stare samochody i drogie mieszkania
#nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
Jak powszechnie wiadomo nowy program kredytowy ma być najbardziej korzystny dla rodzin (rodzin deweloperów) oraz młodych (młodych fliperów). Program jest pełen bezpieczników (przepalonych) które zapobiegają zmianom cen (by nie spadły)
#nieruchomosci

@szajza231
Jak powszechnie wiadomo, mieszkania budują wyłącznie deweloperzy. Począwszy od zbierania gliny, wypalania cegieł itd. Nikt inny nie zarabia na rynku mieszkaniowym, oni zgarniają cały hajs.
Powszechnie też wiadomo, że rachunek za inflację i wysokie stopy procentowe powinni zapłacić ci, którzy chcą kupić pierwsze mieszkanie i założyć rodzinę, płacąc przez 30 lat po kilka tys. PLN miesięcznie tym, którzy nachapali się, skupując wysoko oprocentowane obligacje (np. pewnemu Mateuszkowi).
Zaloguj się aby komentować
Mam jakieś wrażenie, że businessinsider już całkiem spełz do ścieku, jak i jego mocodawca.
gówno onet…
Macie jakies fajne portale z info o nieruchach?
https://businessinsider.com.pl/
#gownowpis #onet #businessinsider
#nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować

Kto będzie mógł starać się o tani kredyt na mieszkanie w ramach programu „Na start”? Ile lat będzie musiał mieć singiel i czy trzeba mieć ślub? Jak duże mieszkanie będzie można kupić za tani kredyt i ile państwo dopłaci do raty? Ministerstwo Rozwoju i Technologii przedstawiło nowy projekt ustawy o...
Bierzcie i spłacajcie wszyscy, kredyt nielicznym, to jest bowiem dopłata moja, która za was, dla deweloperów będzie wydana
#nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
Dopłaty do kredytów hipotecznych w ramach programu "Kredyt na start" stanowiłyby silny czynnik pro-popytowy na rynku nieruchomości, co może doprowadzić do niewspółmiernego do fundamentów wzrostu cen i kosztów materiałów budowlanych w krótkim okresie - oceniło Ministerstwo Finansów w opinii do pierwszej wersji projektu rządowego programu.
https://tvn24.pl/biznes/nieruchomosci/program-kredyt-na-start-opinia-ministerstwa-finansow-st8004255
#polityka #nieruchomosci
Państwo wydaje miliarny na budowę dróg, kolejne miliarny na nierentowne kopalnie, jeszcze kilka miliardów na stadiony. A może być tak budowało mieszkania z minimalną marżą na gruntach, które posiada? Zwiększona podaż=niższe ceny. Tanie mieszkania=więcej założonych rodzin i urodzonych dzieci. Ale nieee, lepiej wymyślać kolejne debilne programy dopłat, 800+ i inne sociale xDDD
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Fachowe chatgpt nagania na wspaniałe inwestycje. A ja jeszcze poczekam aż pierwszy T-800 sam w to wejdzie
#nieruchomosci #ai #chatgpt #ciekawostinwestycyjne #inwestycje


Zaloguj się aby komentować
Życie w mieście jednego zakładu (no dobra są też inne bardzo ważne, ale jednak małe w porównaniu do azotów) ma wpływ na inne dziedziny życia, przede wszystkim na budowlankę. Gdy ZA mają źle to i deweloperom (jak i zwykłym ludziom którzy sprzedają mieszanie) jest źle.
Dlatego tak jak pisałem nie raz, jakby ZA upadły to nie martwił bym się o pracę tylko o sprzedaż mieszkania, żeby w najlepszym wypadku na nim nie stracić :p
Gorzej z mamuśką, całe życie na zakładach pracuje, gdzie by teraz na starość robotę zmieniała.
#nieruchomosci #pulawy
Zaloguj się aby komentować