

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
@SuperSzturmowiec zobacz jakie cuda do skutera
#motocykle #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Walka z docieraniem trwa, 300 km zrobione, można już kręcić do 6k RPM. Ależ to idzie.
#motocykle #kawasaki

Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję opinii w temacie wysprzeglika do mojej fj1200. Uciekł płyn i nie znalazłem żadnych innych wycieków poza zapoconym wysprzeglikiem więc pewnie puścił przez tłoczek. Powierzchnia cylinderka jak i tłoczka są mocno umordowane życiem. Próbować to polerować czy poszukać lepszej jakościowo używki? Tłoczek da się łatwo wyciągnąć palcami więc już jest raczej za luźny
#motocykle






Zaloguj się aby komentować
Z tymi skórami, które kupiłem sobie na #pitbike, to niestety trochę wtopa. Dopiero po fakcie dowiedziałem się, że wszyscy mają w nich ten sam problem - mocno ograniczają kąt rozwarcia nóg. Więc jakby ktoś miał na oku dwuczęściowe Shima STR 2.0, niech wybierze jednoczęściowe. Ja sobie te przerobię u krawca, ale to dodatkowe koszty i czas.
W każdym razie, w ostatni poniedziałek zmieniłem koncepcję. Zostałem w spodniach tekstylnych, a slidery przykleiłem do nich na taśmę klejącą. Było dużo lepiej, ale przez trzy sesje jeszcze nie do końca wszystko grało. Instruktor ciągle mi powtarza, że jeżdżę zbyt zachowawczo, zupełnie niepotrzebnie. I wtedy kolega pomógł mi się odblokować. Wyprzedzając zupełnie nieregulaminowo innego typka po zewnętrznej, wpieprzył się w niego, obaj wykonali spektakularne loty, on poleciał w ścianę, a ja za nimi pierwszy raz w życiu zrobiłem prawdziwe stoppie. Kolega wylądował na oponach pod ścianą i dłuższą chwilę się nie ruszał - okazało się, że zaklinował się kaskiem między ścianą a oponami
W każdym razie, po tym chyba coś mi w mózgu zaskoczyło, bo zacząłem się pakować w zakręty na pełnej piździe, kolanka pierwszy raz zaczęły mi wchodzić nawet na szybkich łukach. Teraz instruktor mówi, że przy takim złożeniu mogę już próbować schodzić na łokieć
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
pościg za skuterem na pełnej przez pół Krakowa. przy okazji kolejny argument przeciwko tujom, nie dają żadnej ochrony.
21-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i był poszukiwany do odbycia kary więzienia za kradzież z włamaniem. Otrzymał łącznie 14 600 zł mandatu i 222 punkty karne.
https://youtu.be/n_DD8Ix_pRA?si=hL73tfXjeLOGXfiL
#poscig #motocykle

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #wypadek #wypadki #motocykle Jprdl
Zaloguj się aby komentować
Ej @Yes_Man wywal ten kanister co to do Moto chcesz zaadaptować.
Mam coś lepszego, zobacz jakie kufry, a Ty akurat masz bęben z pralki :D
#diy #motocykle #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Kierunek -> Podhale. W poszukiwaniu urbexów (° ͜ʖ °) #motocykle #ciekawostki #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Spontanicznie kupiłem sobie nowy motorek. Kawasaki Z900SE to trzeci sprzęt, który docieram. Pierwsza była Yamaha MT07, a później Triumph Tiger 900GT. I kurde, tutaj jest to najtrudniejsze. Yamaha była moim pierwszym dużym motorkiem, więc i tak spokojna jazda na niskich obrotach była dla mnie w tym okresie naturalna. Tiger za to ma takie przełożenie, że nawet podczas docierania mogłem 140 jechać, więc wystarczyła wycieczka nad morze, trochę pokręcenia się po wioskach wokół Warszawy i tydzień po odbiorze było po temacie.
A tutaj kaganiec 4000 rpm łapie mnie przy 90 km/h na najwyższym biegu. Dramat, jadę taką bestią, wyglądam jakbym miał zaraz odkręcić i zniknąć w oka mgnieniu za horyzontem, a wyprzedzają mnie tiry
Wstępna opinia o samym sprzęcie - poezja. Silnik chodzi niesamowicie gładko (acz przypominam - max 4000 rpm na razie), pozycja mocno pochylona, przerzucanie motocykla na boki bardzo łatwe i lekkie, dźwięk na standardowym tłumiku nawet jakiś jest. Ale i tak na wakacjach wleci Akrap (z dbkillerem oczywiście, głośne brzmienie to nie to samo, co dobre brzmienie, zupełnie nie). Zrobiłem wczoraj 100 km, przejechałem się z salonu pod Warszawą do Zegrza, trochę pojeździłem po mieście. Niby spalił 5,3 litra. W ogóle zapomniałem już, jak to jest jeździć na motocyklu, którego w trakcie jazdy prawie wcale nie widzisz. W połączeniu z gładką pracą czuję się, jakbym leciał na jakiejś pszczółce, a nie jechał na motorku. I trzylatek na przejściu dla pieszych mi pomachał, więc wiem, że wygląd maszyny robi wrażenie
#motocykle #taktrzazyc

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Duma mnie rozpiera, bo udało mi się przylutować gniazdo micro-USB
Bateria w interkomie motocyklowym Cardo Packtalk Bold już dawno temu zaczęła mi słabnąć i padać po trzech godzinach. Zacząłem wtedy jeździć z interkomem podpiętym cały czas do ładowania z gniazda przy kierownicy, co oczywiście zaowocowało uszkodzeniem gniazda USB. Interkom nietania rzecz, a że ogólnie jako tako działa, to z niechęcią myślałem o kupnie nowego. A zawieźć do lokalnego speca, to jakoś nigdy nie było mi po drodze. I tak sobie jeździłem na pożyczonym od kolegi takim samym sprzęcie, aż padła mi stacja bazowa w kasku - padł mikrofon, ułamało się mocowanie, wyrwał kabelek. No śmietnik.
Już miałem w koszyku Allegro nowe Cardo Packtalk Pro za zdecydowanie zbyt dużą kwotę, ale jednak w ostatniej chwili zmieniłem zdanie. Kupiłem baterię za 65 zł, gniazdo za 3 zł, silikon za 55 i nową bazę za 350 zł. Trochę się namęczyłem z tym gniazdem, bo nigdy niczego tak małego nie lutowałem, ale w końcu złapało, nowy super duper multimetr pomógł doprowadzić to do takiego stanu, by nie było żadnego zwarcia (oczywiście za pierwszym, drugim i piątym razem wszystkie piny były złączone). Przylutowałem nową baterię, zaklajstrowałem silikonem (okropnie śmierdzi, zawiozę go na Pol'And'Rock, zrobi furorę wśród niuchaczy), więc nadal powinienem mieć wodoszczelność i włala. Satysfakcja i oszczędzone pieniądze.
#motocykle #elektronika #diy



Zaloguj się aby komentować
#heheszki #smiesznefilmiki #motocykle
Zaloguj się aby komentować
No i szkoda całkowita
Ktoś mi najprawdopodobniej dupnął samochodem w motorek i przewrócił go na prawy bok. Połamany handbar, zarysowany gmol, uszkodzony kufer i jego mocowanie.
Najpierw przyjąłem to ze spokojem, aj waj, co się będę przejmował. Ale po namyśle stwierdziłem, że nie mogę być takim stoikiem, bo takich każdy r⁎⁎ha, a nikt nawet nie przytuli po. Pechowo gość to zrobił pod torem gokardowo-pitbike'owym, więc chlopaki sami z ciekawości jutro znajdą to na nagraniach i wskażą mi delikwenta.
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
Chyba muszę przeprosić ludzi z tagu #motocykle bo wcześniej sugerowałem, że są większymi debilami niż kierowcy samochodów...
#samochody #motoryzacja #kolej #boogiecontent
Zaloguj się aby komentować
Mam wrażenie, że debilów na motocyklach jest więcej niż w samochodach czy innych "hobby". Skąd to się bierze?
Jest happy end :)
#motocykle #boogiecontent
Zaloguj się aby komentować
Szybka karma dla debila na motocyklu :)
Szkoda samochodu :(
#motocykle #wypadek #karma #boogiecontent
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Może i nie była to finansowo rozsądna decyzja, ale banan na twarzy jest warty każdych pieniędzy, szczególnie jak pochodzą z OC sprawcy 👿
Odebrałem kilka dni temu moto z wymiany i ustawienia zawieszenia. Jestem raczej ciężkim riderem i fabryczny setup byłby dla mnie wystarczający jakieś 25 kg temu. Coś niesamowitego jak wymiana/dostosowanie zawieszenia zmienia odczucia i daje pewność podczas manewrów.
Czekam jeszcze na test jazdy z plecakiem - tam spodziewam się największych rezultatów, ale na wrażenia trzeba będzie poczekać bo pasażerka jest raczej z tych ciepłolubnych ;)
No i oczywiście nie mogę się doczekać pierwszego trackdaya, żeby przetestować nowe zabawki w pełnym zakresie 😁
Mała reklama, bo moim zdaniem warto promować fachowców - cały proces ogarnął Michał z MB Race Engineering. Świetny kontakt z klientem, ogromna wiedza i kultura techniczna.
Temat załatwiony bardzo sprawnie cytując Michała - "bo to fajna robota na odstresowanie"
W piątek podstawiłem maszynę, w poniedziałek była gotowa.
#motocykle





Zaloguj się aby komentować