Kiedy między @Yes_Man i @bori jest coś więcej niż przyjaźń.
#motocykle #heheszki

Kiedy między @Yes_Man i @bori jest coś więcej niż przyjaźń.
#motocykle #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Uważajcie na tych swoich wyjazdach 😁
#heheszki #motocykle
Zaloguj się aby komentować
Milan Pawelec wygrywa drugi wyścig w Aragonii w Mistrzostwach Europy #moto2.
#motocykle #sport #polskagurom

Zaloguj się aby komentować
Co tu się wydarzyło ಠ_ಠ
Powiedzmy, że jest jakiś tam happy end.
Komentarz od właścicielki domu: Został przetransportowany helikopterem ratunkowym. Złamane żebra, przebite płuco, złamany obojczyk. Poprosiłam, żeby wpadł, kiedy poczuje się na siłach. Przyszedł po wypisaniu ze szpitala i mogłam go przytulić
#wypadek #motocykle
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Takie tam wieczorne wycieczki po syberyjskich lasach.
Taka mi się refleksja nasuwa. Przez 3 lata relatywnie mało jeździłem, bo budowa pochłaniała i czas i energię. Teraz nadrabiam i muszę przyznać, że jestem przerażony ilością pojebów na drogach. Literalnie nie da się jechać 50 w zabudowanym, żeby zaraz się nie pojawił jakiś agresywny debil. Oczywiście za każdym je⁎⁎⁎ym razem jest to beemwe albo kałdi, a przynajmniej większość. A im bliżej Stolicy, tym stężenie spierdolin na drodze dramatycznie rośnie. Najwyraźniej jaśnie państwo poprzyjeżdżało z zadupiewów robić karierę i przecież nie będzie wolno jeździć.
#hydepark #fotografia #motocykle



@dziadekmarian ok, źle zabrzmiało, fakt. Ale faktem jest też, że pół Polski ciągnie do Stolicy jak muchy do gówna i bynajmniej nie jest to tylko ta lepsza część. Ja ogólnie za napływem nie przepadam, bo w większości to karierowicze, którzy własne matki by sprzedali. Co nie oznacza, że nie ma też normalnych.
Natomiast w Wawie więcej jest przyjezdnych co się dorobili, niż lokalsów, bo lokalsi takiego parcia na sukces nie mają.
Dotyczy to zresztą każdej dużej aglomeracji.
Zaloguj się aby komentować
Tygrysek też dziś dostał odrobinę miłości
BTW Do mojego ostatniego wpisu o odkręcaniu tablicy wkradł się błąd. To jednak siódemka była. Wiem, bo musiałem się wracać.
#motocykle #atari

Zaloguj się aby komentować
No, odrobinka stajlu weszła. Oryginalny tłumik nie brzmiał źle, ale był brzydki jak noc listopadowa.
#motocykle #kawasaki

Zaloguj się aby komentować
Chyba za bardzo mnie dzisiaj przygrzało bo widziałem .....Predatora jadącego motorem
#predator
#motocykle
#heheszki
Zaloguj się aby komentować
Jak wymieniacie płyn hamulcowy? Po trzech latach pasuje a gdzieś czytałem że w serwisie tylko w zbiorniczku zmieniają a nie przelewają cały układ.
#motoryzacja #motocykle
Protip to kupujesz duża strzykawkę, do tego rurkę. Na zaworek przy zacisku nasadzasz rurkę (drugi koniec do strzykawki). Odkrecasz zaworek i zaciągasz płyn strzykawką. Kontrolujesz poziom w zbiorniczku, jak się kończy to dolewasz i tak zaciągasz aż w rurce pojawi się swierzy płyn. Zakrecasz zaworek i po operacji.
Zaloguj się aby komentować
warto dopłacić niecałe 50 zł by mieć DOT z 2025 czy olać i mieć z 2024 oponę ? #motocykle
Zaloguj się aby komentować
Tablicę rejestracyjną z motorka przyszło mi odkręcić. Biorę kluczyk dziesiątkę, zjeżdżam windą do garażu. Szlag, ósemka jednak, wracam. Biorę ósemkę, zjeżdżam. Szlag, szóstka, wracam. Biorę garść nasadek w najróżniejszych rozmiarach, biorę też imbusik, bo będzie potrzebny, zjeżdżam. Szóstka pasuje, ale śrubka się kręci, a imbusik za duży, wracam. Biorę wszystkie imbusy, zjeżdżam. Sukces, śrubka odkręcona. Jedna, bo druga zapieczona. Wracam po kombinerki, zjeżdżam. Sukces, tablica odkręcona, cardio na ten tydzień zrobione.
#motocykle #heheszki
Zaloguj się aby komentować
ej @bojowonastawionaowca cały jesteś? bo ziomek przyjechł dzisiaj z czymś takim na motorze xD
#owcaspam #motocykle


Zaloguj się aby komentować
Pociong uciek i co tera?
#hydepark #motocykle #spierdotrip

Zaloguj się aby komentować
#motocykle #heheszki #mniebawi
Zaloguj się aby komentować
#motocykle
#dzieci
#mechanikamotocyklowa
Młody tuż przed awansem na "świecisz mi czy sobie?"
Zaloguj się aby komentować
Starszy Pan wrócił do Hobby na jednośladzie 3 lata temu…z racji wygody i bycia starszym Panem zanabywa Skuter (warunki gdy “prawdziwa jazda zaczyna się od litra” minęły i trochę śmieszą z perspektywy czasu, ale nadal uważa się za motocyklistę, co niektórzy komentują z przekąsem “to taki motur jak z mysiej p⁎⁎dy worek na gwoździe”). Starszy Pan ma wyjebane i bawi się jakby był nadal młodszym Panem (jest banan na mordziu).
Kręci się po mieście tym kiblem (dolot do fabryki ekspresowy), załatwia sprawunki, w tym gabarytowe jakich zwykły motur nie uciągnie (- Jak będziesz wracał z roboty to kup worek ziemniaków!), robi trasy z innymi kiblarzami i regularne przeloty 170km na Kujawy do bazy nad jeziorem. W międzyczasie zaraża młodzież i już widmo kupienia 125tki w 2026 wisi nad nim.
Ale uprawnienia stare, jak i Pan…sumienie i (nie) zdrowy rozsądek mówią “sprawdzam”…
I tak znalazłem się Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w ostatnią sobotę. ¯\_(ツ)_/¯
In general, nawet jak myślałem, że potrafię coś tam to zmiany jeśli chodzi o technikę jazdy idą do przodu i jak sobie opuścisz takie “przypominajki” to jest duża szansa, że zaliczysz (kolejnego) paciaka i już Cię nie poskładają.
Szkolenie zaczyna się od 2 godzinnego wykładu z Arturem Lisem (se wyguglajcie, nie jest to pierwszy lepszy obszczymur), gdzie bardzo duży nacisk kładziony jest na ustawienia maszyny i bezpieczeństwo (ja ma na tym punkcie bzika, ale czegoś nowego się dowiedziałem też).
O 13:00 wyjeżdża na tor około 35 moturów, które dobierają się subiektywnie w zespoły: szybki, średni, wolny. Jak wybrałem wolny (a co taki dziadeks może jak jest jedynym kiblem na szkoleniu i niektóre techniki nie są do końca możliwe do wykonania🙃c⁎⁎j, bawimy się!).
Po segmentacji te 3 grupy ćwiczą na torze przeciwskręt i przeciwwagę czyli najważniejsze manewry jeśli chodzi o pokonywanie przeszkód i zakrętów. Można w trakcie zmienić grupę (z czego skorzystałem bo jedna Pani instruktor nauki jazdy na MT-07 była dla mnie za wolna i nie dawałem rady się składać w zakręt jak chciałem).
Ale też jest zasada, że jak ktoś Cię dogania i go shamowujesz to odpuszczasz i niech leci przodem (młoda dziewczyna na KTM 390 jeździła wybornie i regularnie mnie przeganiała).
Ta zabawa trwa do 19:00, w międzyczasie zmieniają się ustawienia szykan na ciaśniejsze.
Ugułem jest heheszkowy “zakaz paciaków”, ale się zdarzyło i tym razem: jeden kolega połamał czachę kładąc CBR XX (ale od czego jest power tape?!).
Czy warto?
Tak.
Bawiłem się dobrze, ale najważniejsze jest to, że mogłem przeanalizować wespół z doświadczonymi induktorami jak bardzo sobie (nie) radzę w jeździe torowej. Przy każdej śikanie stoi instruktor i na bierzaco dostajesz wskazówki co masz do poprawy (obserwacja toru, wychylenie itp).
Konkluzja?
Nie da się jeździć bezpiecznie bez treningu umiejętności w warunkach innych niż ulica. Takie szkolenie pokazuje Twoje słabe strony i miejsca nad którymi trzeba nadal pracować. I tak, mam już pracę domową, której nie za bardzo dało się otpalic na torze (złamany palec nadal jest złamany, heh) I wiem, że jak na jesieni będę chciał młodemu przekazać swoją wiedzę i skill to sam muszę przerobić swoje deficyty.
Polecam każdemu na 2 kółkach!
Dziekuje serdecznie @Shagwest za inspirację - bez Twojego tripa i zajawki torowej nigdy bym się nie karnął na te banialuki. Dzięki temu wiem jak dużo jeszcze popracowania.¯\_(ツ)_/¯
#motocykle #rozwojosobisty #niedorozwojosobisty #lublin
#stareludzia





@AndrzejZupa strasnies scupiony na tych zdjęciach. Przypomniały mi jak wziąłem Jawkę 50 (skuter) od kumpla i na pierwszym skrzyżowaniu ją przewróciłem. Przyzwyczajony byłem do pojazdów bez osłon nóg i zwyczajnie zawiesiłem się na niej w zbyt mocnym pochyle w zakręt. Tyle mego , ze nikt nie widział co odpierdoliłem.
Trochę #nikogo, ale mam ból d⁎⁎y, że za PRL takie osoby jak moja matka dostały A za frajer, a ja się muszę męczyć.
Takie szkolenia są na pewno spoko dla niektórych osób, by jeździły pewniej i mogły się w razie potrzeby łatwiej wyratować. Wydaje mi się, że jednak wiedza "doszkalająca" od pewnego poziomu przydaje się głównie na tor, albo dla chcących niezbyt przepisowo jeździć.
Zaloguj się aby komentować
Dziadki na sztruclach, gdy ktoś spyta o ABS na grupie motocyklowej: po co ci to; kiedyś tego nie było i wszyscy jeździli; naucz się hamować pulsacyjnie; jak potrzebujesz systemów by jeździć, to lepiej nie wsiadaj na motur!
Dziadki na sztruclach, gdy autobus zatrzymuje się na przystanku: https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/szesciu-motocyklistow-uderzylo-w-busa-powazny-wypadek-na-drodze-krajowej-sa-utrudnienia
#motocykle
Zaloguj się aby komentować