Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj 150 km pykło między wioskami. I w zasadzie drogi krajowe i wojewódzkie spoko, natomiast gminne to jest dramat.
Tak czy siak naendorfinowany bardzo pozytywnie, nie żałuję zakupu
#motocykle #wroclaw

Zaloguj się aby komentować
Motocyklysci: "uwazajcie na motory!"
Tymczasem motocyklisci ktorych spotkalem dzisiaj po drodze na zakupy (doslownie 15 minut w obie strony):
Dzban 1:
Na cruiserze, helm zamiast kasku, kamizelka typu vest, predkosc pewnie ze 2x max limit, zygzakiem miedzy autami i przeciskanie sie na zapalke, pomiedzy rownolegle jadacymi autami.
Dzban 2:
Cross (nielegalny na ulicach w UK), kominiarka zamiast kasku, szary dresik, jazda na tylnim kole z noga na siedzeniu, droga osiedlowa (ale ruchliwa) z hopkami i limitem 20, ponad max limit predkoscii i przez skrzyzowania.
Dzban 3:
Tez cross, tez kominiarka zamiast kasku, tez dresik, tez zapierdala, wymijanie aut chodnikiem i zjazd z chodnika na rondo.
Oczywiscie nie generalizuje ale takie dzbany ciezko pracuja na opinie o motocyklistach
#uk #zalesie #motocykle
Zaloguj się aby komentować
Jutro wlecą mi do komarka opony Michelin Pilot Road 4.
Jaki czas (kilometraż) dać sobie na ich docieranie i "dziadkowanie" w kwestii jazdy?
#motocykle

@Piwniczak1991 Jak dawno temu kupiłem do MT07 Michelin Pilot Road 5, to dopiero poznałem, co to są nieplanowane uślizgi. Masakra, strasznie badziewne opony to były
PONOĆ dobrze się sprawdzają w cięższych moto, ale tego nie sprawdzałem i nigdy nie sprawdzę.
Zaloguj się aby komentować
Może i nie jest tanio, ale za to pada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zapakował się chłop tracerka i pojechał zrobić reverse potop.
#motocykle #podroze #norwegia #skandynawia




Zaloguj się aby komentować
Nie wiem czy wiecie ale @Yes_Man to jest łamacz związków, gdzie się nie pojawi to kobiety swoich chłopów chcą zostawiać dla niego...
#hejtomeme #motocykle

Zaloguj się aby komentować
Jak na razie obskoczyłem w tym sezonie trackdaye motocyklowe na czterech torach: Jastrząb, Białystok, Słomczyn i Modlin. Z nowych w planach jeszcze Ułęż i raczej tyle na ten sezon, bo już nie będę miał później czasu. Tory są różne, ekipy na nich też i ja właśnie o tym.
Modlin - mały tor do małych prędkości, bez stref bezpieczeństwa (jak wylecisz z toru, to nie w trawę, a w opony). Tamtejsza ekipa instruktorów chyba za punkt honoru postawiła sobie pilnowanie, by jeżdżącym nie było zbyt fajnie. Od razu pierwsza zasada - zakaz wyprzedzania w zakrętach. Efekt taki, że jak utkniesz za kimś wolniejszym, to wyprzedzić go możesz właściwie tylko w dwóch miejscach. A jeśli obaj jesteście mistrzami prostej, a wolniejszy nie odpuści, to może się to bardzo różnie skończyć.
Jak tam byłem, to akurat ściągnęli czarną flagą z toru typka, który jechał prowadząc jedną ręką i dobre kilka minut jebali go za to, że co on sobie wyobraża, co on robi, jak tak można, że ma w d⁎⁎ie bezpieczeństwo. Aż sam się przestraszyłem i pomyślałem "co za debil, dobrze, że go zdjęli". I to właściwie wszystkie instrukcje, jakie tam od instruktorów słyszałem.
Jastrząb - dużo większy tor, dużo szybszy, z bardzo fajnym zakrętem pozwalającym poćwiczyć wchodzenie w niego przy prędkościach 120-180 km/h (acz ten wyższy zakres to już dla prawdziwych harpaganów), każda sesja poprzedzona piętnastominutowym wykładem o technice, indywidualnymi poradami dla każdego (bo instruktorzy też jeżdżą i patrzą, kto co robi). Jest szeroko gdzie trzeba, wąsko gdzie trzeba, można w razie czego pozwiedzać trawę.
I na szóstej sesji wczoraj dostałem od instruktora ćwiczenie, które ma mi pomóc w utrzymaniu prawidłowej pozycji na motocyklu i rozluźnieniu górnej części ciała. Tak, dokładnie - miałem zrobić kilka okrążeń prowadząc jedną ręką. Na dużo większym i dużo szybszym torze :D
Całkowita różnica w podejściu. Na Modlinie pojeździłem i nie nauczyłem się nic, a na Jastrzębiu wczoraj jeszcze na siódmej sesji urwałem półtorej sekundy ze swojego czasu - a z reguły wtedy to już człowiek jest tak zmęczony, że czasy idą coraz gorsze. Kolega za to poprosił innego instruktora, by pojechał z nim i pokazał mu optymalną nitkę. Zrobili parę okrążeń razem i cyk. Dwie sekundy urwane, gdy już później jechał sam.
#trackday #motocykle
A na zdjęciu Tor Białystok, tam to jeszcze inaczej

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W przyszłym tygodniu wybieram się do Palermo. Żeby objeździć okoliczne atrakcje chciałbym wynająć skuter/motocykl. Ktoś może ma jakieś doświadczenie w tym temacie i mógłby coś podpowiedzieć ?
#podroze #sycylia #włochy #motocykle
Zaloguj się aby komentować
Spoko spoiler założyłem do kibla?
#motocykle #heheszki #polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować
Tomeczek @macgajster bawił się dzisiaj w grafika za pomocą copilota ai. Postanowiłem coś pokombinować i wyszło mi takie coś. Fajna baza na nadruk na t-shirt
#aiart #motocykle


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Myju myju i jak wyschnie to lakierowanie bezbarwnym
#gownowpis #motocykle


Zaloguj się aby komentować
#motocykle #biwakowanie #hamak
Był biwak w ten weekend



Zaloguj się aby komentować
#motocykle #chwalesie
Mój 1 motur. W piątek wieczorem kupiony, już 300 km pękło. Nie da się opisać tego uczucia pierwszej przejażdżki. Jakbym znów był dzieckiem
Teraz tylko namówić kolegów żeby robili A.

Zaloguj się aby komentować
Why are you rainin? WHY ARE YOU RAININ?!
Przynajmniej na torze było sucho. Okazuje się, że 57 stopni to limit w Z900. Na płaskim dokładnie wtedy zaczynasz obcierać setem bez ogranicznika.
#motocykle #pogodaniezachecadospacerow




Zaloguj się aby komentować
Idę sobie wczoraj do garażu coś tam podłubać przy motorku i zaczepia mnie sąsiad z dołu z którym sobie czasem gadamy:
- Siema, ty, bo chcę sobie jakiś taki motocykl w stylu Harleya kupić a widziałem że kilka masz. Weź pokaż.
- A jaki chcesz?
- Żeby mi się podobał, nie był dziadkowy i był czarny
- A to może taki? Akurat go skończyłem
- O k⁎⁎wa, właśnie taki chciałem. Ile chcesz?
Krótka piłka i w ten sposób mój stan posiadania motocykli spadł o jeden. Sąsiad szczęśliwy jak dziecko, wczoraj od razu zrobił już rundkę po mieście, ja się jaram że tak mu się podoba - wszyscy zadowoleni;)
#harlejekzusa #motocykle


Zaloguj się aby komentować
Rider died immediately after from hitting a rock, small bump, deer, squirrel, kid on bike, and grandma backing out of driveway. Unfortunate but he totally deserved it. * edit * the rider also hit a turtle, and this is a residential area. God bless.
#motocykle
Zaloguj się aby komentować
I tak to się żyje.
Postanowiłem sprezentować nowe rękawice bo obecne mają prawie 10 lat. Kurde 50 km i palec przedostatni boli że ledwo idzie obsługiwać hamulec. Może pomoże rozcięcie bo dwa ostatnie palce są połączone. W inter motors daremny wybór adrenaline i oxfordy. Eh wymienić nie mogę bo .
używane.
Jednak Richa to porządna firma. Zachciało się zmiany
#kremowka
#wycieczka
#motocykle


@libertarianin tez to widze. mam co prawde spodnie z adrenaline - taka wersja na maksymalne upały szału nie mam ale uzywam ich kilka razy do roku także nie narzekam. Resztę ciuchów markowych Dainese, Alpinestars i RST ventilator - choć ten zestaw taki sobie - doscyc ciężkie są ochraniacze, ogólnie jakieś takie nijakie - raczej nie polecam
@SuperSzturmowiec jedyne po za chińskimi polskimi rękawicami które mi się rozjebały to heldy, ale były drogie i używane codziennie więc wybaczam. Szwy puściły w jednej rękawicy na palcu wskazującym, wysłałem na serwis gwarancyjny, naprawili, poszło w tym samym miejscu ale w obu xD. Znalazłem dobrego krawca i mi jeszcze poprawił kurtkę z knoxa
Zaloguj się aby komentować
No zgadnijcie co się stanie xD przynajmniej miał obuwie ochronne 😈
#motocykle #wypadek #debile
Zaloguj się aby komentować